Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yoldaki Siyah Çizgilere Dikkat

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Herkese iyi forumlar.

Dün akşam Bostancı sahil yolunda gördüğüm bir olaydan sonra konuyu açma gereği duydum.

Belki bazılarınızın dikkatini çekiyordur. Özellikle çevre yollarında şeridin genellikle ortasında, bazen de lastik izine yakın yerlerde yüzlerce metre hatta kilometrelerce uzanan, soba kurumu gibi siyahımsı bir çizgi olur.

Ben bu çizgiden hep korkmuşumdur. Bana hep mazot yağ karışımı gibi bir şey gelir bu. Ancak bunu kime söylesem ya hiç farketmemiş oluyor yada görünce "yok yahu ne olacak ondan" cevabını alıyorum.

Dün akşam sahilde kız arkadaşımla ilerlerken Suadiye'deki S virajının ordan Küçükyalı'ya kadar uzanan bahsettiğim siyah çizgiden vardı. Onu görünce dedim ki; bak yine birisi arabasının ağzına sıça sıça gitmiş. S virajının orada başladığı için, apaçinin biri arabayı dağıttı sandım. Bayağı ilerledikten sonra Küçükyalı'ya gelince bir baktım, belediye otobüsü sağa çekmiş, dörtlülerini yakmış. İyice yakınlaşınca da gördüm ki, otobüsün durduğu yer bir 20 30 metre kadar gerisi iyice yağ içinde. Muhtemelen karteri delmiş/patlatmış.

Bostancı taraflarında arabalar, motosikletler, bu siyah çizgiye hiç aldırmadan yardırıyorlardı. Bunu görünce aklıma bir kaç sene önce izlediğim bir haber geldi ve arayıp videosunu buldum.

Youtube videosunda çok belli olmuyor ancak haber linkine tıklarsanız oradaki videoda daha net görürsünüz. E-5'e bağlanan sapağın şeridin solundan başlayıp, solundaki şeridin soluna kadar uzanan bir siyah şerit var. Otomobil bir süre bu siyah şeritte ilerledikten sonra direksiyon hakimiyetini kaybediyor ve ne yazık ki ölümle sonuçlanan bir kaza meydana geliyor.

Diyeceğim o ki; bu siyah şeritlere çok çok dikkat edin. Bakımsız otobüsler, kamyonlar, otomobiller yüzünden canınızdan olmayın

http://www.sondevir.com/?aType=haber...8012&tip=haber

Mengu16, sailor33, AliCem Yener ve 13 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Faydalı bilgilendirme, bu arada otobüs şoförü uyuyordu herhalde. Adam hiç frene dokunmadan patlatmış arabaya.
    MotorKafa, GB79 ve Shrieker bunu beğendiler.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    ne yavaşlicam, yandan geçerim, arkadakiler düşünsün mantığıyla hareket edip hiç frene basmamış.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yavaşlicam, yandan geçerim, arkadakiler düşünsün mantığıyla hareket edip hiç frene basmamış.
    Bide yavaş yavaş diyor sığır .
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Otobüs şoförü bildiğin öküz.Arabanın yalpalamaya başlamasından çarpışma anına kadar tam 5 sn hatta daha fazla zaman var.Yalpalama başladığında en azından biraz yavaşlasa,çarpışma daha yavaş olsa belkide arabayı süren kurtulacaktı.Bu yola yağ akıtan bakımsız araçlar nasıl muayeneden geçiyor,bunları kullananlar neye güvenip yola çıkıyor orası ayrı konu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

Bir de özel halk otobüsünün bağlı bulunduğu şirketin yönetim kurulu başkanı görüntüleri incelemiş hiç kusur bulmamış otobüsü sürende.Akşam akşam yine sinirlerim tepeme çıktı.Müdahale etmeye zaman olmasa tamam diyeceğim ama arada tam 5 sn var,kaza bangır bangır geliyorum diye bağırıyor öküz bırak frene dokunmayı gazdan bile ayağını çekmiyor.Ama bu şehir içi otobüslerinin ilk vukuatı değil.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama bu şehir içi otobüslerinin ilk vukuatı değil.
    Son da olmayacak. O yüzden aman dikkat
    Motosikletli Kaplumbağa...

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Güzel hatırlatma
    Daha da ileri gittiğimizde Kartal sonrasında da sahil tarafı hafriyat kamyonlarından gelen sürekli bir yağlanma mevcut, sabah saatlerinde üzeri ıslakken kayganlık daha da artıyor, gece ise görebilene "aşk olsun" ...
    MotorKafa bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr esd 125
    kanı bozuk kimselerin nasıl olsa bana birsey olmaz mantığıyla yaptıkları davranış şekli. Sık sık gördüğümüz şeyler. Büyük araç kullanan kişi küçük araca saygı duyacak aksini yaptığında ortaya çıkan sonuç kaza değil cinayettir.
    O otobüs durabilirdi yada yavaşlayabilirdi.
    MotorKafa ve GB79 bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Teşekkürler MotorKafa, benim için güzel bir bilgilendirme oldu.
    MotorKafa bunu beğendi.

Abi Benmi Yanlış Görüyorum,Adam Fren Yapamadan Vuruyor.Fren Yapıcak Anı Bulamadıki.

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    videodaki kazanın bilançosu nedir?

Motosikleti
    KTM RC 200
    Askerden gelen bir baltaya sap olamamış herifler taksi. minibüs .otobüs şoförü olursa olacağı bu. Çok net şekilde durma ve kaçış manevrası seçenekleri olan bir kaza. Bunun bir eğitimi ve standardı olmalı. Ne yazık ki yok.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    BU SİYAHLARDAN'MI BAHSEDIYORUZ BENDE BU SIYAHLAR NE DİYE KONU ACACAKTIM DALGA GEÇEN OLUR DIYE YAPMADIM

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BU SİYAHLARDAN'MI BAHSEDIYORUZ BENDE BU SIYAHLAR NE DİYE KONU ACACAKTIM DALGA GEÇEN OLUR DIYE YAPMADIM
    http://i.hizliresim.com/4kqWm0.png
    http://i.hizliresim.com/8b2W0r.png
    http://i.hizliresim.com/rV8Nqz.png
    Yok hocam o siyahliklar degil. Anladigim kadariyla duz ince serit seklinde 1 cm yuksekliginde falan bi tabaka var sanirim ondan bahsediyor. Haftada 3-4 kez kadikoye kadar gazlarim surekli merak ederdim bunlar ne diye bi zararinida gormedim ama muhakkak dikkat edicem artik

Motosikleti
    2teker
    iyide o incecik cizgi dediğiniz şey koca arabayı kaydıramaz motor olsa neyse
    otobüs şoförüde o'kadar yalpalayan arabayı görmezmi ya

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyide o incecik cizgi dediğiniz şey koca arabayı kaydıramaz motor olsa neyse
    otobüs şoförüde o'kadar yalpalayan arabayı görmezmi ya
    Aslında çok ender de olsa kaydırma olasılığı var. Heleki yağ tek tekere yapışmışsa direk arabanın dengeyi bozuyor videodaki gibi. 17 senedir ehliyetim var ne zaman görsem kaçarım yağ birikintilerinden, eğer kazara üzerinden geçeresem de bir 500 m kadar arabaya yüklenmemeye çalışırım lastikten temizlenen kadar.Heleki hava sıcaksa yerdeki yağın vizikotisesi iyice düşüyor...
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

Motosikleti
    2teker
    Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında çok ender de olsa kaydırma olasılığı var. Heleki yağ tek tekere yapışmışsa direk arabanın dengeyi bozuyor videodaki gibi. 17 senedir ehliyetim var ne zaman görsem kaçarım yağ birikintilerinden, eğer kazara üzerinden geçeresem de bir 500 m kadar arabaya yüklenmemeye çalışırım lastikten temizlenen kadar.Heleki hava sıcaksa yerdeki yağın vizikotisesi iyice düşüyor...
    Arabanın karter kırılmış gibi geldi bana.

Interstellar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r
    birde şu çevre yolunda kazınan yol yok mu. resmen gidon salsa yapıyor

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Bunlara ek olarak asfalt yenileme çalışmaları için taraklanmış eski asfaltı da ekleyebiliriz. Sürati çok düşürerek gitmek zorunda kalıyorum. Aşırı dengesizleşiyor motor o yollarda. Hayır bir de aylarca taranmış vaziyette bırakılıp bir türlü yeni asfaltı dökülmeden bekleyen bölgeler var. Gördükçe kafayı yiyor insan. Bkz: Kızıltoprak Işıklar-Kızıltoprak BP arası; Pendik-Tuzla Sahilyolu. E-5'te Maltepe-Küçükyalı arası. Her gece 1 şeridi kapatarak yapsalar çoktan biterdi. Bazıları haftalarca, aylarca durduktan sonra yapıldı. Rezaletin daniskası.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    videodaki otobüs şöförü öküz değil,daha beter .öküz bile ani bir durumda önce irkilir ve bakar,bu videoyu seyreden herhangi bir sürücü 2.saniyede bilgisayar başında bile fren yapmayı düşünür.
    türkiye yolları malum,yolun üzerindeki bir asfalt kabarması,yola düşen bir taş parçası karterin delinmesine yol acabileceği gibi dünyanın her yerinde hararet yapmış,yatak sarmış bir motor da yola yağ saçabilir.
    mozgur bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)