Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İzmir trafiği sürücüler ve bayan sürücüler için nasıl?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    kontra için video atacaktım sonra vazgeçtim. ceydamer in uslubunu itici buldum. Burada sormak yerine kontra tekniği diye google ye yazsan aea nın videoları direk çıkıyor zaten.Bende biraz dikkat çekme çabası sezdim doğrusu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ozellikle sana veya sorularina takilmiyorum cunku seni tanimiyorum duruma genel bakisim boyle

daha gidon nedir bilmiyorsunuz "umarim şakadir bu" ve hersey bitmis ,motosikletin herseyini ogrenmiste kafasina takilan seyler bayan suruculuk olmuş :D bayan surucu asssa bayan surucu yukari sadece komiksiniz gercekten ogrenmek isteyen adam once onlari sorar ,ogrenir ,teknik sorar nebileyim .. actigin konular dikkat cekme amacindan ote gitmiyor daha fazla birsey yazmayacağım
    Büyük bir kavga seziyorum(MT.net ablaların savaşı)

ceydamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı Oldjack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kontra için video atacaktım sonra vazgeçtim. ceydamer in uslubunu itici buldum. Burada sormak yerine kontra tekniği diye google ye yazsan aea nın videoları direk çıkıyor zaten.Bende biraz dikkat çekme çabası sezdim doğrusu.
    İş yerindeyim çalışıyorum ve serverlerin çoğu engelli, kontra için video görselleri var ya da uzun yazılar.

Allah aşkına bu kadar ön yargılı olmayın!
    Herneyse yardımın için teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:34 ----------

Ozellikle sana veya sorularina takilmiyorum cunku seni tanimiyorum duruma genel bakisim boyle

daha gidon nedir bilmiyorsunuz "umarim şakadir bu" ve hersey bitmis ,motosikletin herseyini ogrenmiste kafasina takilan seyler bayan suruculuk olmuş :D bayan surucu asssa bayan surucu yukari sadece komiksiniz gercekten ogrenmek isteyen adam once onlari sorar ,ogrenir ,teknik sorar nebileyim .. actigin konular dikkat cekme amacindan ote gitmiyor daha fazla birsey yazmayacağım

Benimle elbette sorunun yok velhasıl saçma sapan yönlerden bakıp, ıhınır gibi zorla eleştirecek konular buluyorsunuz. Gerçekten bu bana daha çok klasik kadın kompleks ve ego tatmini huyunu gösterdi.

Ha birde yazımı gerçekten istediğin yere çekmeye çalışarak okumasaydın benim en az 15 defa tekrarladığım "araba da sürücülüğüme güveniyorum ama motorda güvenmiyorum ve bu yüzden öğrenme sürecimde dengesiz trafik beni korkutuyor. Trafiğin durumunu o yüzden soruyorum" cümlemi görmüş olurdunuz. Fakat illa göze sokmak gerekiyor galiba.

Lütfen egonuzu gidip başka yerde tatmin ediniz. Şayet amacım dikkat çekmek ise bile bu sizi yine zerre kadar ilgilendirmez tabi asıl siz o dikkati üzerinize çekmeye çalışmıyorsanız.

Selametle....

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F

Gidon ne?

Böle bişimi acaba?Sizin Tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Ne kadar yardim severiz

Sevgili camo

Halilim sende gozumden kacmiyorsun
    abeciMotoru bunu beğendi.

Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı Camo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidon ne?

Böle bişimi acaba?Sizin Tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum

http://i.hizliresim.com/MEkRb6.jpg
    Motosiklet kullanmayı ve bunla ilgili bir çok detay bilmiyorum diyen bir insana "gidon bilmiyorsun, komiksin" demek kadar komik olan başka kaç şey vardır öyle değil mi?! )))))
    Camo bunu beğendi.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Forumda bir kaç haftadır gözlemlediğim, bazı insanların(geneli kastetmiyorum) idam sehpası kurmaya çok meraklı olduğu. Bir kaç konu da benim de başıma geldi. Hoş değil insanlar üzerinden tartışma yaratmak ve ithamlarda bulunmak. Ha forum yeterince kalabalık daha fazla insan istemiyoruz deniyorsa o ayrı mesele.

Herkesin bilgi düzeyi aynı olmak zorunda değil. Biri bir konuda iyidir, diğeri başka bir konuda. Bilgi birikimi genel-geçer değildir.Kişiye özgüdür.

Ama edep heryerde aynıdır...
    ceydamer bunu beğendi.

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    İlim ve irfan ne nisbette ziyade olursa, edeb ve sükût da o ölçüde artar.

mozgur, CEM. ve ceydamer bunu beğendiler.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni başlayan bir insanın gidon kelimesini bilmemesi bence çok normal.Bunun neresi komik anlam veremedim.Bende izmirdeyim şuan motosikletim yok ama günde ortalama 2 saatim trafikte geçiyor servisle çiğliden başlayıp, ataşehir, mavişehir, bostanlı, karşıyaka, tersane, bornova güzergahından manisaya gidiyorum tabi dönüşü daha detaylı tam içlere giriyoruz bornova, tersane, alaybey, aksoy, girne caddesi, bostanlı içleri, çiğli istasyonaltı gibi baya dolaşıyoruz yani bence trafikte izmirde pek sorun çıkmıyor ancak motosikletli bayan sürücüye tepkileri nasıl olur bilemem.Ama siz minibüslere ve taksi şoförlerine dikkat zaten trafikte tecrübeniz varmış biliyosunuzdur.Bide o üniversite caddesine çıktığınızda gençlere dikkat edin.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konu başlığında "bayan" kelimesini başa alsaydınız daha çok cevap alabilirdiniz.
    EldekiDebryj bunu beğendi.

Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni başlayan bir insanın gidon kelimesini bilmemesi bence çok normal.Bunun neresi komik anlam veremedim.Bende izmirdeyim şuan motosikletim yok ama günde ortalama 2 saatim trafikte geçiyor servisle çiğliden başlayıp, ataşehir, mavişehir, bostanlı, karşıyaka, tersane, bornova güzergahından manisaya gidiyorum tabi dönüşü daha detaylı tam içlere giriyoruz bornova, tersane, alaybey, aksoy, girne caddesi, bostanlı içleri, çiğli istasyonaltı gibi baya dolaşıyoruz yani bence trafikte izmirde pek sorun çıkmıyor ancak motosikletli bayan sürücüye tepkileri nasıl olur bilemem.Ama siz minibüslere ve taksi şoförlerine dikkat zaten trafikte tecrübeniz varmış biliyosunuzdur.Bide o üniversite caddesine çıktığınızda gençlere dikkat edin.
    Bu site baya yardımcı oldu bana; teknikler için http://www.motosiklet.net/forum/surus-teknikleri/ sayfasından bir şeyler okudum, okuyorum... kafamı karıştıran noktalarda (bayanlar için izmir trafiği vb gibi) başlık atıp soruyorum (izmir'e yeni taşındığımdan yol durumlarına aşina değilim) sizin gibi, başlangıç sürecinde bulunmam ve bulunmamam gereken bölgeleri itinayla belirtti arkadaşlar (teşekkürler) ayrıca dikkat etmem gereken can alıcı noktalarda bir çok defa tekrar edildi, ediliyor. Hemcinslerimle daha rahat olacağım için "bayan sürücüler" başlıklarım, amaçladığım gibi dikkat çekti ve bu siteden beni bayan motorcularla tanıştırmada aracı olan iki isim oldu. İzmir'de bulunan grupları da pek âla öğrenmiş oldum.

Pek itici amaçlarıma ulaştım ulaşıyorum ulaşmamda destek verenlere tekrar teşekkürler...
    Onurhan D bunu beğendi.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Tamam nasıl biliyorsanız öyle yapın ben herkes herseyi hemen bilecek bilmiyorsa cok komik demiyorum.
    Burda motor tavsiyesi olsun vs konular aciliyor kac defa denk geldim ve erkek uyeye ,bu konulardan var neden bakmiyorsun? Bunu google yazsan bulursun diyen en az 1 kisi cikiyor konusunada tas catlasin 5 yorum geliyor

Kadin gelince herkesin bi kanatlari eksik oluyor gidon ne demek o bile aciklaniyor 6-7 sayfa yorum düşüyor yalan mı ? Idam sehpasi filanda kurdugum yok cok engin bilgilerede sahip degilim ama her gelen bayan uyenin istisnasiz "bayan surucusu trafikte, bayan surucu bilmem ne konularindan kimse bikmiyor her defasinda sayfalarca yorum evet bu çok komik bu benim egom veya kompleksimle alakali degil
    motora yeni baslamiş biri olarakta trafik kafana takilamaz demiyorum takilir tabiki ama "bircok eksigim varsa " bayan surucu trafikte konusu ilk acilacak degil son konum olurdu o" gidon ne demek onu bilmiyorsun"u aaa bilmiyor ne komik diye soylemedim once motoru anlarsin ,ogrenirsin sonra akla gelen sey trafik olur cidden birsey ogrenmek isteyen biri icin bu kadar

Surus tekniklerini konuyu acmadan okusan kontrayida sormazdin " simdi kalkip elestirdikten sonra link atip zaten okuyordum vsvs okumaya gerek yok amacina ulastiysan ne mutlu
    kbR bunu beğendi.

Motosikleti
    hero pleasure
    Tamam nasıl biliyorsanız öyle yapın ben herkes herseyi hemen bilecek bilmiyorsa cok komik demiyorum.
    Burda motor tavsiyesi olsun vs konular aciliyor kac defa denk geldim ve erkek uyeye ,bu konulardan var neden bakmiyorsun? Bunu google yazsan bulursun diyen en az 1 kisi cikiyor konusunada tas catlasin 5 yorum geliyor

Kadin gelince herkesin bi kanatlari eksik oluyor gidon ne demek o bile aciklaniyor 6-7 sayfa yorum düşüyor yalan mı ? Idam sehpasi filanda kurdugum yok cok engin bilgilerede sahip degilim ama her gelen bayan uyenin istisnasiz "bayan surucusu trafikte, bayan surucu bilmem ne konularindan kimse bikmiyor her defasinda sayfalarca yorum evet bu çok komik bu benim egom veya kompleksimle alakali degil
    motora yeni baslamiş biri olarakta trafik kafana takilamaz demiyorum takilir tabiki ama "bircok eksigim varsa " bayan surucu trafikte konusu ilk acilacak degil son konum olurdu o" gidon ne demek onu bilmiyorsun"u aaa bilmiyor ne komik diye soylemedim once motoru anlarsin ,ogrenirsin sonra akla gelen sey trafik olur cidden birsey ogrenmek isteyen biri icin bu kadar

Surus tekniklerini konuyu acmadan okusan kontrayida sormazdin " simdi kalkip elestirdikten sonra link atip zaten okuyordum vsvs okumaya gerek yok amacina ulastiysan ne mutlu
    Erkeklerin bayan olduğunu görünce cevap vermelerinde benim suçum ne bana niye saldırıyorsunuz "bayan" kelimesini kullandım diye dikkat çekmeye çalışıyorum demek, bu kadar fesatlığa ne lüzüm var şimdi, günümüz kültüründe biz bayanlar ottan boktan her şeyden eleştirilip eziliyoruz zaten, birde siz yapmayın Allah aşkına, kadını önce vuran ne gariptir ki hep kadın oluyor. Sizin şu yorumunuzun "etek giymeseymiş tecavüze uğramazmış" bilincinden aşağı yukarı hiç bir farkı yok. Bende bayan yazdım diye çok yorum aldım neticede (ne büyük ayıp). Madem erkeklerin zaafına dokunmak en ala aşağılayıcı durumdur, kusurabakmayın ama motora binen bayanlarda çoğu erkeğin zaafı içerisindedir, bu bilinçle düşünüyorsanız, o halde sizde motora binmeyiniz.(elbette bininiz, özetlemek istediğim, birilerinin zaafından kaçış yolu yoktur, sizinde bu yüzden zaaf duyulan konuyu en acımasızca eleştirmeniz, cahillik diye mi tanımlasam ego mu bilemedim.)
    Birde sürekli aynı kelimenin arkasına sığınıyorsunuz. Efendim neden önce okumamışım da, önce trafik nasıl diye sormuşum. Yahu demek ki trafiğin durumundan, motoru kullanamamaktan daha çok tereddüt ediyorum (öyle ya da böyle nasıl olsa motoru öğrenicem, acemiliğimi yenebilirim, ama insanları yontamam değiştiremem, neyle karşı karşıyayım diye sordum diye oldu olacak birde elime vesikalık verin), hele de bir acemi olarak bu tereddütüm rahatsız edildiğimde elim ayağım birbirine girecek diye iki katına artıyor. Bunu da bilmem kaç defa tekrar ettim ama öyle bir eleştirme, aşağılama moduna girmişsiniz ki, bir kulağınızdan girmiş diğerinden çıkmış. Burada direkt suçlu ilan edilme yargısı söz konusu, ki haddiniz olmadığı halde.

Kontrayı, sürüş tekniklerini yeni okumaya başladığım için es geçmiş olmam, ya da önce temel konulara ağırlık verdim diye dikkatimi çekmemiş olması gayet normal, uzun uzun yazılar ve engellenmiş serverdan açılmayan videolar yüzünden birisi ifade edince kısaca "kontra nedir" dediğim için ne büyük suç işlemişim aman yarabbi, yani gerçekten kendinizi beni ezip gömmek için zorluyorsunuz farkında mısınız? Son söz olarak; "beni aşağılamayı küçük düşürmeyi başardınız diyelim, benim küçük düşmem kusurabakmayın ama sizi yükseltmiyor. Muhtemelen bir önemi yoktur, ama motor kullanan kendine güvenen hemcinslerimin hepsine katıksız bir hayranlık duyarım. Size de duyabilirdim, fakat tavırlarınız hayranlık duyulmasını engelleyecek kadar aşırı küçültücü)

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Gereksiz uzamış bir başlık daha...
    TIGERSHARK bunu beğendi.

chcts1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crypton s 2019
    gemiye de kadın almazlarmış ya eskiden denizciler
    yemin ediyorum 1 kadın koca gemiyi batırır ahaha

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Ya biri der gidon bilmiyor diye gulunur mu konu sahibi der tecavuz :D iyi misiniz arkadaskar ?

2013 ten beri uyesin elli defa o sorduklarini ogrenirdin millet motoru yokken videolarla vs teknik bilgileri yalayip yutuyor sen yapmamissindir birsey diyemem zorunda degilsin ve usenmedim konularina baktim martta yine "bayan surucu tavsiye , gaziantepte motor surucem rahatsiz ederler mi korkuyorum "

Simdide izmirde bayan surucu rahatsiz etcekler mi ?

Tasindikca konu acicaksan bence bir problem yok ne haddime )
    Iyi forumlar diger sehirlerdende bekleriz

Ya şu trolleri engellemenin bir yolu olsa keşke ah.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    şurada
    Benim lafımı bana yöneltmeden önce doğru düzgün okusaydın keşke "he he" diye gülüp kendini rezil etmezdin "ilk etaplarda" kelimesi sana neyi hatırlatıyor. Ben acemi olduğum için kısa metraj güvenli alanı seçtim, ee noulmuş yani?!
    ve şurada

Bu soruların senin kafana takılmamış olması benim kafama takılmayacağı anlamına gelmiyor. Senin aklına taktığın konuları da şu an ben takmıyorum; Mesela; bende senin gibi başkasının aklına takılan soruları didik didik edip altından eleştirecek bişi bulmak için kendimi zorlayacak kadar başkasının cümlelerine takılmaz, gider kendi sorunlarımla uğraşırdım.
    Aynısını tavsiye ederim, kişiye daha yararlı oluyor.
    uslubunuzu hiç beğenmemiştim ki şimdi tekrar okudum gerçekten de beğenilmeyecek kadar kötü bir uslupmuş.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Kadın soru sorduğuna konu açtığına pişman oldu resmen
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cinsiyet ayrımı yapmaya lüzum yok, güzel izmirimizin trafiği her sürücü için asfalt ve insanımız yüzünden berbat, tehlikeli, korkunç ve bu elbette benim görüşümdür, kimseyi bağlamaz. Not: gereksiz konu açan tembel arkadaşlara, kadınım ben haberiniz olsun diyen arkadaşlara, ahaha izleyin az daha ölüyordum diyen arkadaşlara ve motorlara selam olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)