Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motoin.de sitesinden sipariş verme (Almanyadan motor malzemesi getirme)

Motovento
    REKLAM ALANI
    iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Selam arkadaşlar,

Biliyorum yurtdşından sipariş verme gibi konular çok var ama hem daha çok insan görsün hem de ilk defa yurtdışından motor malzemesi aldığım için bu heyecanla paylaşayım dedim.

Yapılacakları adım adım yazıyorum:

1) motoin.de adresine kayıt oluyoruz kayıt olurken doğumgünümüzü sipariş vereceğimiz zamandan 1-2 gün önce seçiyoruz. Burası önemli çünkü doğum gününüzde size bir mail geliyor maildeki kod 14 gün için geçerli. Siparişi verirken bu kodu girince %10 indirim oluyor sipariş fiyatında.

2) Adresimizi düzgün dolduruyoruz, adresi Türkiye seçince tüm ürünler %19 indirimli oluyor. Almanyada ki vergi düşüyor. Gerçi %18 biz gümrük vergisi vereceğiz ama olsun.

3) Mutlaka kargoyu DHL seçiyoruz, 15 Euro ücreti var, PTT ile anlaşmalı oldukları için ayağınıza kadar geliyor kargo ve gümrükle uğraşma derdi yok.

4) Herhangi bir kredi kartı ile ödeme yapıyoruz ve siparişi beklemeye başlıyoruz.

Şimdi benim sipariş detaylarımı yazayım:

1) 24 Nisan 2015 tarihinde sipariş verdim. Doğum günümde nasıl denk geldiyse aynı gündü
    2) Aldığım ürünler bir pantolon ve bir sırt koruma.
    http://www.ozenmotor.com.tr/SAND-2-P...AH_1855.html#0
    http://www.mototas.com.tr/dainese-ma...-koruma-pmu660

Türkiyede yaklaşık 1400-1500 TL civarı bu 2 ürünün toplam fiyatı.
    3) motoin.de sipariş verdiğimde ki fiyatları ise;
    Pantolon : 189 Euro
    Koruma : 142 Euro
    Kargo: 14,90 Euro
    Toplamda: 345 Euro

%10 Doğum günü indirimi ile : 312 Euro (33 Euro az para değil )

4) Bugün yani tam 15 gün sonra kargom geldi. Ürünler ellerinde oldukları için hemen 1-2 günde kargoladılar ondan biraz çabuk geldi.
    Gelen PTT görevlisine gümrük vergisini ödedim ve teslim aldım ürünleri.
    182 TL gümrük vergisi ödedim.

Toplamda: 953 (345 Euro) TL + 182 (gümrük vergisi) = 1135 TLye geldi ürünler.

Gümrük vergisini ödememe rağmen Türkiyeden 300 küsür lira ucuz.

5) Bir artısı daha pantolonun M bedeninin uzun bacak boyu olanını aldım türkiye de sadece standart olan bacak boyu satılıyor.

Herkese iyi alışverişler...

Dodin, e_trkuz, KaanD ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    daha şimdi sitede kasklara bakıyodum ki şansa bak senin konuyu gördüm, doğum günü muhabbetini bilmiyordum iyi oldu, klavyene sağlık

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Sabitleyin böyle güzel konuları sayın adminler

Bedenini bilen ve ya aynısını önceden kullanan kullanıcılar için çok yararlı olacaktır

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    oooo güzel konu güzel taktik
    teşekkürler=)

Motosikleti
    Alıntı Dodin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabitleyin böyle güzel konuları sayın adminler

Bedenini bilen ve ya aynısını önceden kullanan kullanıcılar için çok yararlı olacaktır
    Pantolonu gidip kızıltoprakta denemiştim önceden. Boyum 1:87 olduğu için pantolon kısa kalmıştı ama satıcı "abi tam oldu sana" diye satmaya çalıştı.
    Sitede boyunuz şu boylar arasında ise şu beden uygun gibi öneriler var onlar işe yarıyor. Sırtlığı ona göre aldım (185-195 cm olanı seçmiştim) ve tam geldi bana.
    Dodin bunu beğendi.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Aldığımız ürünün bedeni bize olmazsa veya kaskta mesela üretim tarihi eski bir kask gelirde iade etmek istersek bu durumda nasıl bir prosedür işliyor bilginiz varmı?

Motosikleti
    Toplamda: 953 (312 Euro) TL + 182 (gümrük vergisi) = 1135 TLye geldi ürünler.

312 Euro olacak parantez içindeki değeri yanlış yazmışım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:19 ----------

Alıntı berkay3212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldığımız ürünün bedeni bize olmazsa veya kaskta mesela üretim tarihi eski bir kask gelirde iade etmek istersek bu durumda nasıl bir prosedür işliyor bilginiz varmı?

Böyle bir form çıktı içinden, gelen kutu ile DHL kullanarak bedavaya geri gönderebilirsiniz yazıyor.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Ben indirim kodunu yazıcak yer bulamamıştım. Eldiven yada montumu burdan alıcam obur aya acaba kodu nereye yazdınız? Benim bildiğim indirim gozuken urunde kod kullanılmıyor

Motosikleti
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben indirim kodunu yazıcak yer bulamamıştım. Eldiven yada montumu burdan alıcam obur aya acaba kodu nereye yazdınız? Benim bildiğim indirim gozuken urunde kod kullanılmıyor
    Sepete checkout dediğimizde aşağıdaki sayfa açılıyor oradaki kutuya giriyoruz. Redeem butonuna tıklayınca fiyat düşüyor.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Merhaba arkadaşlar bu siteden alışveriş yapmaya çalıştım fakat bir türlü ödemeyi kabul etmedi. Bankayı aradım,banka herhangi bir sorun olmadığını söyledi. FC MOTO ve MOTODİNN dende denedim orda da olmadı. Sonra motoinde prit payment seçeneğini seçip deneyeyim dedim,kabul oldu siparişlerim kısmına düştü fakat hesabımdan para çekilmemiş ve şuan motoin hesabıma giremiyorum. Yardımcı olur musunuz ? Bu işin astarı nedir anlamadım

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bu siteden alışveriş yapmaya çalıştım fakat bir türlü ödemeyi kabul etmedi. Bankayı aradım,banka herhangi bir sorun olmadığını söyledi. FC MOTO ve MOTODİNN dende denedim orda da olmadı. Sonra motoinde prit payment seçeneğini seçip deneyeyim dedim,kabul oldu siparişlerim kısmına düştü fakat hesabımdan para çekilmemiş ve şuan motoin hesabıma giremiyorum. Yardımcı olur musunuz ? Bu işin astarı nedir anlamadım
    Kredi kartı filan kullanıyorsan kargolayınca parayı hesaptan çekiyorlar.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kredi kartı filan kullanıyorsan kargolayınca parayı hesaptan çekiyorlar.
    Hocam kredi kartını da bankamatik kartını da hiçbir şekilde kabul etmedi. Bankayı da aradım ama kartta değil sitede sorun olduğunu belirttiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)