Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Doktor anne babaya motosiklet açılımı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Merhaba arkadaşlar

Adım Ogün, 23 yaşındayım ( 92 şubat doğumluyum ) A2 ehliyetimi İstanbul'da öğrenciliğimde aldım, kasımda kursa kaydolmuştum aralıkta direksiyon sınavı şubatta çıkarttım A2yi.

Anne baba doktor, pratisyen hekimler ve 25 yıl acilde çalıştılar, kim bilir nasıl yaralı motosiklet sürücüleri görmüşlerdir, hayal bile edemiyorum.

Ben bu kadar kaza görmüş geçirmiş tedavi etmiş insanları nasıl motosiklet süreceğime ikna edebilirim sizce ? Ehliyeti habersiz aldım kendi harçlığımla kurs parası kart parası vs. hallettim, şimdi endüstri mühendisi olarak mezun oluyorum, maaşımla taksite ve ya seneye yaza kadar illaki para biriktirebilirim ama tabi ki rızaları olsun istiyorum gizli kullanmak istemiyorum ya da kaza yaptığımda öğrensinler istemiyorum.

Özellikle doktor evlatlarından ( halimden anlarlar diye yanlış anlamayın ) tavsiyeler bekliyorum.

Saygılarımla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cgl
    Herşeyi gizli yapmışsın zaten motoru da al getir kapıya
    YouSuffer, Dodin, Ertugyigit ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Hyosung GV650
    önce al sonra ikna et ben öyle yaptım.
    Dodin ve CKRRENTABIKE bunu beğendiler.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    İşin çok zor. Gerçi yaşın da 23 olmuş. Ben 24 yaşında nişanlanmış, 25 inde evlenmiştim . Sormana gerek var mı ? Al bin, sonrasında yavaş yavaş alışırlar.
    Dodin bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Xurto 2imiz de adanalıyız, beraber söyleyelim bari hemşo

Fyz.01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14 CBR 250R
    Bence umutsuz vaka
    Dodin bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Çoğunluk al diyor anlaşılan ybr falan alıp şehiriçi fıtı fıtı başlamayı düşünüyorum, bakacaz artık bir çaresine

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Motosikletten düşmezsen bir sey demezler . Kaza yapmayacaksin.
    Dodin bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Ben ömürboyu kullanmak istediğim için, 125likte seneler geçirebilirim, son hız önemli değil benim için, kmler belli seviyelere gelmeden yükseltmek istemem, zaten 250likten daha üstünde de gözüm yok son motorum inazuma falan olur yasal sınırlarda şehirdışı 120-130la gidebileceğim motorum son motorum olur. Sonra belki kesip biçer kendime has bir motor yaparım

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Anne babasını bilmem de, sitede kendisi doktor olan arkadaşlar var. Bakalım ne diyecekler
    Dodin bunu beğendi.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Emniyet kemeri takılı halde kaza yapanlar ile kemer olmadan kaza yapanları kıyaslayabılırız.
    Kemer olmadan kaza yapanlar motosiklet kazasından beter halde oluyorlar.
    Böyle bir kıyaslama ile düşünmeye sevkedebılırsınız.
    Belki de karşı çıkmazlar. Önyargılı olmayın. Yaşınız küçük değil. Mezun olmuşsunuz.
    Insanlsr herşeye alışıyorlsr.
    Annem karşı çıkıyordu sonra alıştı tabi. Birgün paraya ihtiyacım oldu. Acaba arabayı mi satsam motoru mu diye düşünüyordum bama "arabayı sat, motoru satma. Motor daha güzel" demıstı
    oggomoggo ve Dodin bunu beğendiler.

K4NuNi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Ben de aynı senin yolundan gittim. Önce A2 yi aldım, Sonra motoru aldım, Sonra a2 ve motor aldığımı söyledim. Babam eski motosiklet sürücüsü olduğundan anlayışla karşıladı fakat babamın vakt-i zamanında geçirmiş olduğu ağır bir motosiklet kazasından dolayı Annem tepki koydu biraz. Fakat annem bana hamileyken babamın artçısı olarak motosiklete bindiği için "Daha doğmadan beni motosiklet üzerine çıkarmışsın, bende suç yok " dedim. Sustular

Ama yine de aile bağların güçlüyse üzülüyorsun..
    Dodin bunu beğendi.

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    ben 35 yaşındayım annem halen bilmiyor. bilmemeside daha iyi zırt pırt arar motor üstündeyken sonra
    Dodin bunu beğendi.

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı Dodin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ömürboyu kullanmak istediğim için, 125likte seneler geçirebilirim, son hız önemli değil benim için, kmler belli seviyelere gelmeden yükseltmek istemem, zaten 250likten daha üstünde de gözüm yok son motorum inazuma falan olur yasal sınırlarda şehirdışı 120-130la gidebileceğim motorum son motorum olur. Sonra belki kesip biçer kendime has bir motor yaparım
    Şuan her şey toz pembe tabi ben 125'lik alırım 250'lik üzerinde gözüm yok diyorsun.O işler öyle olmuyor bizde senin gibi diyorduk.Bi kanına girsinde görürsün o zaman
    Dodin ve ccc67 bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Alıntı K4NuNi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de aynı senin yolundan gittim. Önce A2 yi aldım, Sonra motoru aldım, Sonra a2 ve motor aldığımı söyledim. Babam eski motosiklet sürücüsü olduğundan anlayışla karşıladı fakat babamın vakt-i zamanında geçirmiş olduğu ağır bir motosiklet kazasından dolayı Annem tepki koydu biraz. Fakat annem bana hamileyken babamın artçısı olarak motosiklete bindiği için "Daha doğmadan beni motosiklet üzerine çıkarmışsın, bende suç yok " dedim. Sustular

Ama yine de aile bağların güçlüyse üzülüyorsun..
    "Daha doğmadan beni motosiklet üzerine çıkarmışsın, bende suç yok "

Çok iyimiş hocam iyi güldüm

Ya babam çok kafa adam aslında gençliğinizi yaşayın, benden çekinmeyin paylaşın benle, uyuşturucu sigara dışında herşey serbest diyen bir insan, ancak annem aşırı duygusal, 3 saat ulaşamasa emniyette alabilir soluğu

ZamboKage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILDI.
    Madem kendi işin kendi paran var al gitsin aldıkdan sonra pek dicekleri birşey kalmaz çünkü alınmıştır ekipmanı felanda gördüklerinde ses etmezler A2 almaya cesaretin varmış motosikletide al artık o kadar korkma aileden onlarda oğullarının fikirlerine saygı duyar en fazla 1-2 bağırır baban sonra yemin ettirirler işte böyle sürecen şöyle sürecen he he de geç
    Dodin bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan her şey toz pembe tabi ben 125'lik alırım 250'lik üzerinde gözüm yok diyorsun.O işler öyle olmuyor bizde senin gibi diyorduk.Bi kanına girsinde görürsün o zaman
    Antreman salonundan hocam doğum günü hediyesi olarak beni motoruyla gezdirdi, Kadıköy'den Yenisahra, oradan Üsküdar git gel yaptık da, MT-09 artçısı olarak kalp krizi geçiriyordum açıkçası 3-4 saniyede 70ten 160ı görünce nefesim kesilmiş olabilir

Honda eğitimlerini tamamlamadan, 50bin km'yi geçmeden 250liği geçmem diyim o zaman,

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    kişiden kişye değişir yani. doktorlukla pek alakası olacağını zannetmiyorum ben. ( stajyer tıp öğrencisi ) :D

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kişiden kişye değişir yani. doktorlukla pek alakası olacağını zannetmiyorum ben. ( stajyer tıp öğrencisi ) :D
    Hocam doctor olmalarını belirtme sebebim Adana Devlet Hastane'sinde 25 yıl acil hekimliği yapmış olmaları, trafik kazaları da direkt acilden giriş yaptığı için kol kopma dahil birçok şeyi görmüş insanlar, olası sonuçlar konusunda tecrübeliler, hatta belki de önyargıları vardır motora karşı hiç ağızlarını aramadım

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    benim babam da doktor, aynı şekilde kendisi de çok zorlanmıştı bu kararı vermekte
    anlatır bana da, arkadaşları falan hep "aman hocam neler geliyor bizlere" diyerek uyarmışlar.

sağolsunlar güvendiler, başladık bi şekilde, 3 yıl da kullandım. gel gör ki 2 hafta önce 10la giderken düşüp, ayağıma biçimsiz düşen motor yüzünden bacağı 2 noktadan kırdık ayağımda motosiklet çizmesi olmasa kesinlikle kemikler dışarı çıkacaktı ve durumumuz çok daha ağır olacaktı

tabi durum böyle olunca bizimkiler apar topar ankaraya geldi vb ikisinin de yüreği durumdan ferah ama. çünkü biliyorlar ki ben her türlü önlem ve eğitimimi almıştım.

motora başla kardeş razı etmeyi dene ama, nasılsa hayır diyecekler diye ön yargı ile üzgünlük yaratma
    ve başlayacaksan kesinlikle tam yap bu işi. her ekipman önemli

umarım aileni ikna edersin
    nasıl ikna ederim dersen de en geçerli yol vazgeçmeyeceğini göstermek ;)
    Dodin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)