Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

beyler çok rahatlatıcı :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Uzun yola çıktığımda yol boş olsa dahi emniyet şeridinden yada en sağ şeritte emniyet şeridi çizgisinin dibinden gitmeye gayret ederim, burası Türkiye insanlar trafikte canavarlaşıyor ve maalesef motosiklet sürücülerini görmüyorlar, onlar için biz yokuz. Yabancı ülkelerde arabalar motosikletçi görünce yer veriyorlar ama bizim ülkemizde motorcunun dibinden geçiyorlar amaç sırf korkutmak kendi egolarını tatmin etmek o yüzden emniyet şeridi candır. Sağ taraftan bağlanan bi yol yada traktör çıkacak bi arazi yoksa varsın polis ceza yazsın ben yine de kolay kolay canımı ortaya koyup onlara yem olmak istemem.
    ozkanil bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Tamam adamın yaptığı yanlış daaa.....

Onu bunu bilmem..

Motosikletlilerin hayatına gasp edecek biri için fitili ateşlemişsiniz gibi geldi.. İlk fırsatta bunun acısını motosikletli bir arkadaşımızdan çıkartacaktır gibi geliyor.. hadi hayırlısı bakalım..
    dockerengin bunu beğendi.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Tek yaptigimiz hata bunu suistimal etmek, onumuzde birkac arac emniyet serididinden giderken korna basmaya gerek yok yandan gec git emniyet seridi bizim degil, emniyet seridinde giderken polisi gorunce inadina gaza asilip uzerine gitmek yerine daha yapici sekilde hafif sola yanasip hizi dusurup temkinliyim imaji vermemiz gerekir, bizi polis cevirdiginde emniyet adama gider yapmanin hicbir anlami yok, ozellikle kuryeler yapiyor, zamanim az acele edin falan, okuz herifler adamlar size iyi niyetten dolayi emniyette bisey demiyor adam polise gider yapiyor gecen cevirmede, bu gibi durumlara dikkat edersek emniyet seridi bizim icin bulunmaz nigmettir kanimca.

Tam da buna benzer şeyler yazacaktım. Ekleyecek birşey yok açıkçası, sadece pekiştirmek amacı ile tekrar edeyim. Lütfen bu emniyet şeridi konusunda daha fazla özen gösterelim. Şu anda rahat rahat gidiyoruz emniyet şeridinde, polis de birşey demiyor ama çok göze batarsak, dikkat çekersek işler tersine dönebilir. Emniyet şeridi sanki bizim hakkımız, oranın sahibiymişiz gibi davranmayalım.

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Zaten adam haftada bir iki defa kullanıyormuş ne anlar her saat motor üstünde olanin derdinden. Emniyet şeridiymiş oraymış buraymış. Orta köye giderken emniyet şeridi olmadigindan herhalde kaldırımı tercih eden bi motosikletli kardeş kaldırımda ceza yiyordu belki park etmişti bilemiyorum. Motosikletin girebildiği her yere sokacan hacı yoksa motosiklet ufacık koltugundan zevk aldığı da yok totomun. Mecburiyetten kullananlar da var.
    ozkanil bunu beğendi.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Hiçbirşey düzgün işlemezkende bırakın emniyet şeridide düzgün işlemesin, işlemezde. En önemli şey motor kullanıyorsan hayatta kalmak bu ülkede. Sakince o şeridi kullanması gereken araçlara engel olmadan insanları rahatsız etmeden kullanmak gerekli
    ozkanil bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yola çıktığımda yol boş olsa dahi emniyet şeridinden yada en sağ şeritte emniyet şeridi çizgisinin dibinden gitmeye gayret ederim, burası Türkiye insanlar trafikte canavarlaşıyor ve maalesef motosiklet sürücülerini görmüyorlar, onlar için biz yokuz. Yabancı ülkelerde arabalar motosikletçi görünce yer veriyorlar ama bizim ülkemizde motorcunun dibinden geçiyorlar amaç sırf korkutmak kendi egolarını tatmin etmek o yüzden emniyet şeridi candır. Sağ taraftan bağlanan bi yol yada traktör çıkacak bi arazi yoksa varsın polis ceza yazsın ben yine de kolay kolay canımı ortaya koyup onlara yem olmak istemem.
    Hocam sizin yönteminiz en kötüsü.

Ben otomobil sürerken en çok sizin anlattığınız gibi süren motosiklet sürücülerinden korkuyorum.

Bu şekilde araç sizin şeride girse bir dert girmese bir dert.

Ama orada kocaman boşluk kalıyor ve insanları tahrik ediyor.

Girince hem siz hemde otomobil riske giriyor.

Emin ol şeridin en sağına yaklaşınca araçlar sizi dahada çok görmeyecekler.

Daha fazla sıkıştıracaklar.

İşin kötüsü kaçacak yerinizde kalmayacak.

En garantisi trafik akışına uygun hız ile gidip şeridi ortalamaktır.

Tabiki önünüzde otomobil yoksa. Eğer varsa tekerlekten takip edeceğiz o ayrı.
    MotorKafa, camadan, Levent ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    Uzun yola çıktığımda yol boş olsa dahi emniyet şeridinden yada en sağ şeritte emniyet şeridi çizgisinin dibinden gitmeye gayret ederim,
    Bu sürüş trafikte ok ama boş yolda önerilecek bir sürüş tarzı hiç değil sakın bunu yapmayın boş yolda. yola hakim bir tavır sergileyin. bu şekilde kararsız bir sürüş sergilemiş oluyorsunuz.
    braveguy bunu beğendi.
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

vidyo çekip yutuba koyaydın. ne de olsa son dönemin modası.
    yarın da ağlarsın önüme kırdılar diye.
    ozkanil bunu beğendi.

mahyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Tebrikler.
    Artık motosiklet düşmanı bir katil sürücümüz daha var...
    Dikkatli bakıyor musunuz?

ozkanil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 N
    beyler konuyu açıp kaçmadım buradayım bakamadım yoğunluktan

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:43 ----------

herkes kendince haklıda konu cok farklı yerlere çekilmiş birisi trafikte nasıl seyredilir den girmiş birisi başka birşeyden ben neredeyse günde minimum 60 km yapıyorum ayrıca günde 400 500 km yapan tanıdığım insanlarda var lütfen kimse bana emniyet şeridinin kullanım amacından fln bahsetmesin ben bu zamana kadar sıkışık trafikte arabaların içinde seyreden motor bir kere bile görmedim yalan söylemiyorum neredeydiniz ? o adam zaten motorsiklet düşmanı olmasa öyle bi işe kalkışmaz ben 2 tekerim ve onu beklemek zorunda değilim 2+2 4 nağme yapmanın alemide yok kandırmayalım birbirimizi

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:52 ----------

aynen öyle 10 şoför arasında sadece 2 3 tanesi duyarlı hiç selektör yada korna yapmadan aynayı takip edip bi direksiyon hareketiyle yol veriyor böyle insana ne diyebilirsin çünkü insan işte.üstümüze sürenler kornaya basınca eliyle hareket yapanlar haset edenler adam tamponuyla dokunsa canımızı alır canımızı
    seyyid47 bunu beğendi.
    where is the truth lies ?

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emniyet şeridini biz motosiklet sürücülerinin bu denli sahiplenmiş olmaları ne kadar doğru bilemiyorum. Sonuç olarak ara ara kaçışlar için kullanılmasını bir parça anlayabiliyorum ama, Arkadaşlar yasal olarak motosikletlerin o şeride girmesi ile arabaların girmesi arasında herhangi bir fark yok.

Yani vatandaşa giderlenmenin pek bir anlamı yok, o da senin fotoğrafını çekip polise gösterip şikayetçi olsa aynı cezayı almaman için hiç bir sebep yok.
    Kanun olması doğru olduğu anlamını taşımaz. Evet kanun var ama yanlış bu nedenle de uygulamada pek raslanmıyor. Kanun var diyede ha bire kaşıman anlamı yok.

Ayrıca buna benzer uygulanmayan birçok kanun var.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı camadan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sürüş trafikte ok ama boş yolda önerilecek bir sürüş tarzı hiç değil sakın bunu yapmayın boş yolda. yola hakim bir tavır sergileyin. bu şekilde kararsız bir sürüş sergilemiş oluyorsunuz.
    Tekirdağa gittim artçımla yol bomboştu aynadan arkada kimse gözükmüyor girdim emniyet şeridine çünkü o yolun boş olması beni korkuttu 200 metre gerisi yolun eğimi ve tümsekler üzünden gözükmüyor ordan birisi yol boş diye bassa (ki artık araçlar 200-250 yi çok rahat görüyor kuş serisi 120 zor basan arabaların devri bitti) ve o basarken benim rodaj yüzünden ağır ağır gittiğim yolda bana giydirse cesedimi yoldan kazıyarak toplayamazlar diye emniyet şeridinden gittim geldim, nerede üç beş araba gördüm o zaman sol şeride geçtim çünkü araç sayısı çoğalınca insanlar dikkatini toplayabiliyor.

Aynı şekilde az önce bostancıdan ikinci köprüye bağlandım kökledim gazı geçtim sol şeride kaptıra kaptıra geldim sadece seyrantepe civarında bi audi 160 ile giderken sellektör yaptı ona yol verdim, doğrudur yada yanlıştır herkesin kendi kararı ben ölüm tehlikesini en az hissedeceğim konumda bulunmaya çalışıyorum sadece.

İlk mesajınızda az çok yazdığınızı hayal eder gibi oldum sağ şeridin sağından 60 ile giden bi scooter sürücüsü edasında bişey hayal ettiniz sanırım ben orada emniyet şeridini kullanamadığım durumlardan bahsetmiştim (polis ve arızalı araç vs. gibi) her zaman yazdığımız aklımızdan geçenle bir olmuyor inşallah bi gün aksiyon kamera sahibi olur da paylaşırım yolda başımdan geçenleri

Motosikleti
    YAMAHA XJ6 N
    bugün polis abla durdurdu plaka yok diye giydiriyordu ama sagolsun ucuz yırttık taktık plakayı bende dayanamadım sordum bu emniyet şeridi olayını verdiği cevap aslında kanunen yasak dedi ama biz hiç bir motorluya ceza yazmıyoruz ve bir şey demiyoruz çünkü onları bu trafiğe sıkıştırdığımız zaman çok kaza oluyor dedi ki zaten bizde boş yolda emniyet şeridini kullanacak değiliz bune adlı arkadasın söylediği durumlar dışında tabi

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:58 ----------

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    polis neden dolayı ceza yazdı onu anlayamadım?
    eğer ki emniyet şeridini kullanıyor diye yazdıysa size de yazması lazım.
    bizim kullanmamız kanunen yasak olsada cezai bir durumu yok ama otomobilin o yolda seyretmesi yasak ve polisler sırf onlardan yakalıyalmda ceza yazalım diye bekliyor açkurt gibi :

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Herkes ayri bir yorum getirmis, kimisi kendince hakli kimisi evet ama mecburuz modunda, kimiside yol bos olsada emniyete yakin takiliyorum demis, bir digeri de demis ki adam haftada iki gun cikiyormus ne anlar fln ;) yani ne diyecegimi de bilmiyorum acikcasi ama su haftada iki gun cikiyor zaten ne anlar diyen arkadasa hafta ici araba veya evo 250 kullandigmi da belirtmem gerekirmis ya da 180 bin km motosiklet uzerinde yol yapmis oldugumu da mi yazmaliydim bilemedim.. Herkesin ortak bir sikayeti var Turkiye gelismiyor, isler hic yolunda gitmiyor, motosiklet yolu bile yok, vs vs.. Bu ulke bakis acimizi gelistirmezsek ve bireysel cikarlarimiz dogrultusunda hareket edersek nasil degisecek cok merak ediyorum. Dunyanin bir cok ulkesine gittim, bircok trafik sisteminde hem araba hem motosiklet kullandim yani kisacasi bir cok kisinin gormedigi trafik tecrubesini yasadim, suan itibari ile hongkong dayim. Burada da kesmekes bir trafik var ama ne kirmizi isikta gecen arac surucusu ne de bir yaya gordum ustelik yol bos olmasina ragmen bekleniyor.. Bazi seyleri anlamak icin malesef gormek gerekiyor. O yuzden cok fazla konusuyor olmak kupume zarar olacak. Herkese iyi geceler
    ozkanil bunu beğendi.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    amma çağırmış; lale...

Motosikleti
    YAMAHA XJ6 N
    Alıntı bozok_54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vidyo çekip yutuba koyaydın. ne de olsa son dönemin modası.
    yarın da ağlarsın önüme kırdılar diye.
    ben onu ağlamak için vs yazmadım oraya youtube luk bir durum yok böyle şeyleri de arada paylaşmazsak bu forum ve sohbet bölümü ne işe yarar ?

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı ozkanil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün polis abla durdurdu plaka yok diye giydiriyordu ama sagolsun ucuz yırttık taktık plakayı bende dayanamadım sordum bu emniyet şeridi olayını verdiği cevap aslında kanunen yasak dedi ama biz hiç bir motorluya ceza yazmıyoruz ve bir şey demiyoruz çünkü onları bu trafiğe sıkıştırdığımız zaman çok kaza oluyor dedi ki zaten bizde boş yolda emniyet şeridini kullanacak değiliz bune adlı arkadasın söylediği durumlar dışında tabi

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:58 ----------

bizim kullanmamız kanunen yasak olsada cezai bir durumu yok ama otomobilin o yolda seyretmesi yasak ve polisler sırf onlardan yakalıyalmda ceza yazalım diye bekliyor açkurt gibi :
    kanunen yasak olup da cezai durum nasıl olmaz anlam vermek zor?
    ben savcılıkta çalışıyorum hocam. kanunen yasak olan her bir eylemin cezası muhakkak vardır.

Motosikleti
    YAMAHA XJ6 N
    ben savcılıkta çalışıyorum hocam. kanunen yasak olan her bir eylemin cezası muhakkak vardır.
    bunun cevabını yukarıda yazmıştım polis memuru normalde buradan seyretmeniz yasak ama biz müdahale edip sizi bu trafiğe soktuğumuz zaman çok fazla kaza oluyor o yüzden bir şey demiyoruz dedi yani durum bundan ibaret haksızda değil hani

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı ozkanil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunun cevabını yukarıda yazmıştım polis memuru normalde buradan seyretmeniz yasak ama biz müdahale edip sizi bu trafiğe soktuğumuz zaman çok fazla kaza oluyor o yüzden bir şey demiyoruz dedi yani durum bundan ibaret haksızda değil hani
    ben sizi anladım, fakat kanunen yasak bir eylemin cezası muhakkak vardır, benim demek istedim sadece bu.
    bahsettiğiniz durum şuna benziyor, ambulansın hastaya yetişmeye çalıştığı sırada kırmızı ışıkta geçmesi gibi. yaptığı kanunen yasak ama orada insan hayatı söz konusu olduğu için kanun göz ardı edilebilir ki edilmesi de gerekir, sonuçta kanunlar da insanlar için var.
    bu emniyet şeridi mevzusu da benzer bi şekilde, kaza riskini düşürmek için motosikletlilerin kullanmasına izin veriyorlar, fakat bu suistimal edildiği takdirde muhakkak cezaya tabidir.
    umarım anlatabilmişimdir.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes ayri bir yorum getirmis, kimisi kendince hakli kimisi evet ama mecburuz modunda, kimiside yol bos olsada emniyete yakin takiliyorum demis, bir digeri de demis ki adam haftada iki gun cikiyormus ne anlar fln ;) yani ne diyecegimi de bilmiyorum acikcasi ama su haftada iki gun cikiyor zaten ne anlar diyen arkadasa hafta ici araba veya evo 250 kullandigmi da belirtmem gerekirmis ya da 180 bin km motosiklet uzerinde yol yapmis oldugumu da mi yazmaliydim bilemedim.. Herkesin ortak bir sikayeti var Turkiye gelismiyor, isler hic yolunda gitmiyor, motosiklet yolu bile yok, vs vs.. Bu ulke bakis acimizi gelistirmezsek ve bireysel cikarlarimiz dogrultusunda hareket edersek nasil degisecek cok merak ediyorum. Dunyanin bir cok ulkesine gittim, bircok trafik sisteminde hem araba hem motosiklet kullandim yani kisacasi bir cok kisinin gormedigi trafik tecrubesini yasadim, suan itibari ile hongkong dayim. Burada da kesmekes bir trafik var ama ne kirmizi isikta gecen arac surucusu ne de bir yaya gordum ustelik yol bos olmasina ragmen bekleniyor.. Bazi seyleri anlamak icin malesef gormek gerekiyor. O yuzden cok fazla konusuyor olmak kupume zarar olacak. Herkese iyi geceler
    siz kaç yıldır türkiye'de hatta istanbul'da yaşıyorsunuz merak ettim.

türkiyenin medeni ülke sayılmasının önünde tek engel motosikletlerin emniyet şeridine girmesi midir?

ülkede sistem tamamen çökmüşken (örnekse; eğitim, adalet, sağlık sistemleri. buna ek olarak yanlış vergilendirme, eksik ya da olmayan güvenlik hizmeti, yolsuzluk ve yoksulluk sarmalı) medeni ülke olmanın önündeki tek engel trafikte motosikletlerin pozisyonu mu?
    böyle düşünmek en iyi ihtimalle saflıktır.

mal beyanında bulunur gibi evo 250, araba, r6 sayıp dökmüşsünüz ama burada sizin kullandığınız çeşitlilikte araç kullanan çok insan var.
    motosiklet kullanırken çoğumuzun iki temel güdüsü var; birincisi zevk almamız, ikincisi -özellikle istanbulda- gideceğimiz nihai noktaya hızlı varmamız. bu ikinci güdüyü gerçekleştirmek için elimizdeki en büyük enstrüman da emniyet şeridi. bu enstrümanı kullanmamız için emniyet-yani polis- defakto şekilde müsaade ediyor. tabii ki burada kimse bunun bokunu çıkaralım, sürekli emniyet şeridinde seyredelim demiyor, çoğumuz trafikte şeritleri arabalarla paylaşarak sıkıştığımızda da emniyet şeridine girerek ilerliyoruz. arkadaşın yaptığı bence çok doğru bir uygulama olmuş. kamu vicdanında da sorun yok ki polis cezasını yazmış yollamış.
    bence olayları -özellikle türkiye bazında değerlendirirken- çok boyutlu bakmayı deneyin. sonuçta burası alaturka bir sistemin hüküm sürdüğü ve süreceği bir yapı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:19 ----------

madem savcılıkta çalışıyorsunuz şu konuda bizi aydınlatır mısınız;
    standart bir türk insanının günlük hayatında işlediği (çoğu kabahatler kanunda yer alır) suçlar savcılığa geliyor mu?
    örnekler:
    yere tükürmek, camı açıp bağırıp çağırmak, birini tehdit etmek, saat 22:00den sonra yüksek sesle müzik dinlemek, toplumun huzurunu kaçırmak?
    bunların hepsi suç ama kimse savcının karşısına çıkmıyor.
    ozkanil bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)