Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

beyler çok rahatlatıcı :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozkanil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 N
    herkese merhaba geçenlerde köprüyü geçiyorum kadıköyden eve dönüyordum, daha köprüye varmadan herifin biri emniyet şeridini zapdetmiş arabada takım elbiseli iki ağır abi 8 10 defa kornaya bastım ses seda yok sağ arka cama tıkladım hemen geçti durup camı açtı. hayırdırlar vs bende '' seni mi bekleyeceğim motoru boşuna mı aldık neden yol vermiyorsun ne işin var bu şeritte'' dedim adam pişkin pişkin ben senimi bekleyeceğim dedi benim devre yandı bu alakasız cevaba direk telefonu çıkardım hayırdır kimi arıyorsun bende arayayım 5 araba gelsin dedi :D:D salak herif trafikte 10 la gidiyor 5 araba çağıracak bende dedim sen helikopter çağır istersen ben sadece fotoğraf cekecegim dedim adam dondu(fotoyu paylaşmıyorum deşifre olmasın ağır abi) hemen bi foto aldım 800 900 mt ilerde trafik polisi vardı çektim abiye bir bir döküldüm zamanın varsa dur beraber bekleyelim dedi açtım ayaklığı bi sigara yaktım 10 dk fln sürdü kekliklerin gelmesi amca cezayı yazarken ben el sallayıp yola devam ettim o sıcakta varya içim buz oldu buz :D
    Sinan Er, pardus81, kara_kule ve 64 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Keyif sakizi
    ahmetersoz1 ve lacivert bunu beğendiler.

Motosikleti
    YAMAHA XJ6 N
    hemde nasıl varya ilk defa öyle yoğun trafikte eve yüzüm gülerek gittim :D

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Emniyet şeridini biz motosiklet sürücülerinin bu denli sahiplenmiş olmaları ne kadar doğru bilemiyorum. Sonuç olarak ara ara kaçışlar için kullanılmasını bir parça anlayabiliyorum ama, Arkadaşlar yasal olarak motosikletlerin o şeride girmesi ile arabaların girmesi arasında herhangi bir fark yok.

Yani vatandaşa giderlenmenin pek bir anlamı yok, o da senin fotoğrafını çekip polise gösterip şikayetçi olsa aynı cezayı almaman için hiç bir sebep yok.
    burakozen, capozzz, obarey ve 24 diğerleri bunu beğendiler..

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emniyet şeridini biz motosiklet sürücülerinin bu denli sahiplenmiş olmaları ne kadar doğru bilemiyorum. Sonuç olarak ara ara kaçışlar için kullanılmasını bir parça anlayabiliyorum ama, Arkadaşlar yasal olarak motosikletlerin o şeride girmesi ile arabaların girmesi arasında herhangi bir fark yok.

Yani vatandaşa giderlenmenin pek bir anlamı yok, o da senin fotoğrafını çekip polise gösterip şikayetçi olsa aynı cezayı almaman için hiç bir sebep yok.
    Evet çok komik bir ülkede yaşıyoruz...

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı TimFx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet çok komik bir ülkede yaşıyoruz...
    Yaptırım olmayınca, olacaklara katlanmak boynumuzun borcu, Amerika'da Pool line'a arabanda iki kişi değilsen girmen yasak, 100 km trafik varsa tek başına araç kullanan hiç bir sürücü Pool line'a girip yola devam edemez.. Neden peki?

1- Saygı
    2- İnsanlık
    3- Yaptırım.. 350 $ + 2.seferde trafikten uzunca bir süre men gibi uygulanan cezaları mevcut. Biz göremeyiz, belki 2-3 kuşak sonra.. Oda ihtimal sadece..

Motosikleti
    YAMAHA XJ6 N
    Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sen diyebilirmisin ki '' altımda R6 ile 5km bile olmayan trafik akış hızında emniyet şeridini kullanmıyorum ? eğer o sıcakta o trafikte o motorla araba gibi bekliyorsan saygılar ayrıca bunca zamandır temkinli kullanırım emniyet şeridini bir tane polis bana demedi ki motorlar kullanamaz aksine yolu ortalamıştım sırf beni kontrol için arabaların arasına daldı polis '' kardeşim plakan varsa ne geziyorsun burda geçsene en sağa dedi'' yani bizim için emniyet şeridinin herhangi cezai bir yaptırımı yok..
    MotoGlock bunu beğendi.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı ozkanil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen diyebilirmisin ki '' altımda R6 ile 5km bile olmayan trafik akış hızında emniyet şeridini kullanmıyorum ? eğer o sıcakta o trafikte o motorla araba gibi bekliyorsan saygılar ayrıca bunca zamandır temkinli kullanırım emniyet şeridini bir tane polis bana demedi ki motorlar kullanamaz aksine yolu ortalamıştım sırf beni kontrol için arabaların arasına daldı polis '' kardeşim plakan varsa ne geziyorsun burda geçsene en sağa dedi'' yani bizim için emniyet şeridinin herhangi cezai bir yaptırımı yok..
    Evet kullanıyorum, ama haliçten girip, bakırköye kadar gitmiyorum, belki 50 metre belki 30 metre, kaçış için kullandığım zamanlar oluyor. Ama emniyetten kapatıyım gidiyim durumuna hiç bir zaman girmiyorum. Bu benim kişisel tercihim. Vicdan olarak emniyet şeridinde devam edemiyorum. Ayrıca motosiklet ile haftada 1 veya maksimum 2 kez çıkıyorum, cumartesi ve bazen pazar günleri. Hiç şehir içi dolaşmak için çıkmıyorum,sadece otoban kullanıyorum. Şileye - Silivriye- Sapancaya gidip gelirim, genel olarak. Çünkü İstanbul trafiğinde R6 ve benzeri motosiklet kullanmak mantıklı bir iş değil. Ayrıca Polisler kural koyamazlar, sadece koyulan kuralları uygulamak ile yükümlüdürler. Bunu konuşmaya bile gerek yok.
    copycat, lac1vert, mehmetenis ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Simdi burda emniyet seridinin etikligi kurallarina girmeye bence gerek yok, arkadasin yaptigini taktir ediyorum, emniyet seridi evet motosikletlerede yasak, tipki motorlarin arabalardan 10 km daha dusuk seyahat etmeleri gerektigi kurali gibi kim altinda r6 varken trafikte vallaha 90 la gidiyorum diyebilir, o zaman senide elestirmek lazim 90 i gecince, ama sirf kendisi arada trafige cikiyor emniyet seridini kullanmaya gerek duymuyor diye elestirmekte sacma ki, gunluk hayatta motor kullanan herkes arkadasin durumuyla karsilasir, bir otomobil Ambulansa zaman kaybettirebilecekken motosikletin boyle bir durumu olmadigindan cokta abartilmamasi gerekir bence. Bizim icin emniyetli yer emniyet serididir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:18 ----------

Tek yaptigimiz hata bunu suistimal etmek, onumuzde birkac arac emniyet serididinden giderken korna basmaya gerek yok yandan gec git emniyet seridi bizim degil, emniyet seridinde giderken polisi gorunce inadina gaza asilip uzerine gitmek yerine daha yapici sekilde hafif sola yanasip hizi dusurup temkinliyim imaji vermemiz gerekir, bizi polis cevirdiginde emniyet adama gider yapmanin hicbir anlami yok, ozellikle kuryeler yapiyor, zamanim az acele edin falan, okuz herifler adamlar size iyi niyetten dolayi emniyette bisey demiyor adam polise gider yapiyor gecen cevirmede, bu gibi durumlara dikkat edersek emniyet seridi bizim icin bulunmaz nigmettir kanimca.
    bsongoz, karacabeg, rebel_punto ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    herkese merhaba geçenlerde köprüyü geçiyorum kadıköyden eve dönüyordum, daha köprüye varmadan herifin biri emniyet şeridini zapdetmiş arabada takım elbiseli iki ağır abi 8 10 defa kornaya bastım ses seda yok sağ arka cama tıkladım hemen geçti durup camı açtı. hayırdırlar vs bende '' seni mi bekleyeceğim motoru boşuna mı aldık neden yol vermiyorsun ne işin var bu şeritte'' dedim adam pişkin pişkin ben senimi bekleyeceğim dedi benim devre yandı bu alakasız cevaba direk telefonu çıkardım hayırdır kimi arıyorsun bende arayayım 5 araba gelsin dedi :D:D salak herif trafikte 10 la gidiyor 5 araba çağıracak bende dedim sen helikopter çağır istersen ben sadece fotoğraf cekecegim dedim adam dondu(fotoyu paylaşmıyorum deşifre olmasın ağır abi) hemen bi foto aldım 800 900 mt ilerde trafik polisi vardı çektim abiye bir bir döküldüm zamanın varsa dur beraber bekleyelim dedi açtım ayaklığı bi sigara yaktım 10 dk fln sürdü kekliklerin gelmesi amca cezayı yazarken ben el sallayıp yola devam ettim o sıcakta varya içim buz oldu buz :D
    bana böyle haberlerle gelin yol vermediler .önüme kırdılar ,motorları sevmiyorlar diye ağlamayın eline sağlık hacı kazasız belasız ceza yerken seni gördü mü tam olarak senin için kızgın kumlardan serin sulara atlamak gibi olmuş tur herhalde
    ozkanil, KaanD ve copycat bunu beğendiler.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    emniyet şeridini kullanmaktan ceza yemişliğim var hem de bu yıl. Şeridin uzunluğu da 40- 50 mt falandı.Köprü ve ya çevre yolunda evet yazılmıyor da nerde kime denk gelineceği belli değil.
    Levent bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Emniyet şeridi bize de yasak. Fazla dillendirmeyelim , emniyet şeridimizden olmayalım.
    ilkadam, anilcanmutlu ve Levent bunu beğendiler.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Bende genelde her sabah 2. köprü yolunda 40-50 km'yi aşmadan emniyet şeridinden gidiyorum. Nerdeyse her sabah emniyet şeridinde motorlu trafik polisleri oluyor araçlar girmesin diye, 10 aydır hiç durduran olmadı, ceza yazanda, hatta geçerken kafamla selamlıyorum onlarda alıyo selamımı(Delikanlı adamlar)
    ozkanil, OnurTr ve dockerengin bunu beğendiler.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    amca cezayı yazarken ben el sallayıp yola devam ettim o sıcakta varya içim buz oldu buz :D
    Anamm, okurken benim de içim buz gibi oldu, afiyet şeker olsun amcama
    ozkanil bunu beğendi.

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    tamam bizimde gitmemiz yasak ama araba gibi değilizki acil bir durumda zart bir yere sıkışabiliyoruz nihayetinde.iyi yapmışsın kardeş adamsın.
    ozkanil bunu beğendi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Leopessia yazdıklarında her ne kadar haklı olsan da, emniyet şeridi candır canandır.
    Ozkanil, sana gelince ise; orada girdiğiniz ağız münakaşasıyla bıraksaydın daha iyi olurdu bence hocam.
    Trafikte motorculara yol vermeyecek hatta yolunu kapatacak bir araç daha sürdün piyasaya
    dockerengin bunu beğendi.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Cuhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emniyet şeridi kullanmayan arkadaşları köprü trafiğine bekleriz
    ozkanil ve UNdocab bunu beğendiler.

ibrahimeski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 NİNJA 300 30. SE ve Mondial Xtreme 250
    Adamsın Adam benim bile icimin yagları eridi.
    Neden yol vermiyorsun? Yada neden önüme kırdın ? Gibi sorulara Genelde pişkin pişkin "ne la yol senin mi " gibi beyin yakan cevaplar almışliğim var benimde. insanımiz Cahil değil CANi
    ozkanil bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    polis neden dolayı ceza yazdı onu anlayamadım?
    eğer ki emniyet şeridini kullanıyor diye yazdıysa size de yazması lazım.
    beko12345 ve anilcanmutlu bunu beğendiler.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Normalde Sol şeridin sağında motosikletler için şerit olması gerekiyor fakat daha o medeniyete ulaşamadık ne yazık ki;
    Dolayısı ile buna başka bir çözümdür emniyet şeridinin kullanılması.

Emniyet şeridi olmasında bir mantık var.

Bir araç arıza yaptığında, yada Ambulans, İtfaiye vs gibi araçların hızlı ulaşımı için boş bırakılır.

Acil durumlarda Ambulans, itfaiye vs araçları motosikletlerin emniyeti kapatarak engelleme gibi bir durumu yok. Bu sebeple emniyet şeridini kullanımına polisler de birşey demiyor.

Ölümlü kazalarıda ciddi oranda düşürdüğü için teşvik bile ediyorlar. Hatta trafikte şeritten giderken, "ne bekliyorsun gir emniyetten devam et" diyeni bile oldu

Burada tek dikkat edilecek nokta yoğun trafikte emniyetten yardırmamak gerekliliği. Girmesi gerektiği için emniyete girmesi gereken araçlar olduğunda saplanır kalırsınız :D
    Birde bu durumdan çok olarak, girmemesi gerektiği halde ilerlemek için emniyete dalan şahıslar var ekseriyetle bunlarla kafa kafaya gelebilirsiniz.

Özetle: Emniyetten insan gibi gitmek motorcuların defakto olarak hakkı

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)