Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

16-20 Mayıs Göller Bölgesi Gezi Planım

Motovento
    REKLAM ALANI
    iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Selam arkadaşlar,

16-20 Mayıs arası göller bölgesine bir gezi yapmayı planlıyorum. Her türlü fikir veren herkese şimdiden teşekkür ederim.

16 Mayıs Tur Başlangıcı
    İlk gün hedefim Pamukkaleye ulaşmak. Turun başlangıcını Yalova olarak seçtim çünkü Gebzede oturuyorum feribotla karşıya geçtikten sonra esas başlıcak gezi maceram
    İznik ve Bursa taraflarını çok gezdiğimden, hızlı olsun diye Orhangazi üzerinden Sölöz ve oradan da İnegöle geçeceğim. Esas gezi Domaniç, Tavşanlı, Simav arası
    İlk gün sabah 6:30 gibi yola koyulmayı planlıyorum. Amacım hava kararmadan otele varabilmek.

17 Mayıs Turun 2. günü
    Sabah erken kalkıp kahvaltı edip, traventerleri göreceğim ardından göller bölgesine yolculuğa başlayacağım.
    Bu rotada da en çok merak ettiğim Salda Gölü. Daha sonra çoğu gölü dolaşarak Beyşehir gölüne ulaşacağım.
    Beyşehir de 2 gün konaklayacağım, çünkü Beyşehire varana kadar bayağı zorlanacağımı tahmin ediyorum fiziksel olarak.
    Hedefim yine hava kararmadan Beyşehire varmak.

18 Mayıs Turun 3. günü
    Beyşehir de 2 akşam konaklayıp kendime vakit ayıracağım için; haritadaki gibi göl boyunca gidip gelmeyi planlıyorum kısa bir rotada.

19 Mayıs Turun 4. günü
    Beyşehirde 2 akşam dinlendikten sonra, Üzümlü, Cevizli üzerinden Manavgat oradan Sideye geçeceğim.

20 Mayıs Turun Dönüş Günü

Artık Allah ne verdiyse Sideden kaptırıp hava kararmadan eve varmayı planlıyorum. Artık yolda karar veririm belki Yalovadan feribotla karşıya geçerim belki Bilecik üzerinden Adapazarından otobana ya da E5e girip dönerim. Eğer pilim biterse yolda Afyonda falan bir akşam kalıp 1 gün geç de dönebilirim artık duruma bakıcaz.

Toparlarsak;
    Herhangi bir öneride bulunabilirsiniz, Abi şu rotadan gitsen daha iyi olur, ya da şurayı da mutlaka gör, şurada şuna dikkat et gibi, abi bende geleyim olur mu, o kadar yol gidilir mi kafayı mı yedin gibi
    Otelleri booking nokta comdan rezervasyon yaptırdım. Kalacağım oteller Pamukkalede, Beyşehirde (2 gün) ve Sidede. Fiyat performans oranları bayağı iyi ortalama olarak 65 TL civarlarında geceliği.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Dönüş yolu için mt09 ile zevkli olur şu yöntem buradan geçtim ben yol durumu güzel yorgun olmazsanız feribotla uğraşmayın

Adapazarından otobana ya da E5e girip dönerim.

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/147024-16-21-mayis-goller-bolgesi-gezim.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)