Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

LÜTFEN DİKKAT, yan ayak öldürebilir!

Motovento
    REKLAM ALANI
    bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    ben scoter da giderken acık bırakmıstım sola hafif dönüyom bir ses cıktı dedim"birine carptık galiba" neyse sağa cektım meğersem yan ayakmıs bu güvenlik sistemi yan ayak acıkken çalısmama olayı ii birşey bu arada gecmiş olsunnn
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mertdg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS
    Alıntı zafeRR adlı üyeden alıntı
    Merhabalar.
    Geçen ay (27 Nisan) kaza yaptığımı 'ölümden döndüm' başlığında sizlere aktarmış, kazanın nedenini hatırlamadığımı söylemiştim. Kazayı sonradan hatırladım.
    Kazanın nedeni, açık unuttuğum yan ayak!
    Kazadan iki gün önce yan ayak taktırmıştım ve henüz alışamamıştım kullanmaya. Yan ayağı açık unutup çevre yoluna çıkınca, 5. vites 80 km hızda sola dönen viraja girince, gözümü hastanede açtım. İnanmak zor geliyor ama, ölümden dönmeme, beyin travması ve boyun zedelenmesi geçirmeme neden olan şey: yan ayak!
    Kazadan sonra dikkat ediyorum, yan ayağını açık unutmuş bir çok motorcu görüyorum, neredeyse arkalarından bağıracağım, peşlerinden koşacağım ama geçip gidiyorlar, seslenemiyorum bile.Sonra da aklım onlarda kalıyor acaba benim yaşadığımı onlar da yaşadı mı diye düşünüyorum.
    Bir aydır motoruma binemiyorum, çok özledim. Ama buna da şükrediyorum, yaya olmak ölü olmaktan iyidir...
    Lütfen arkadaşlar, lütfen motordayken herşeye çok çok dikkat edin - özellikle yan ayaklara- ve sakın tam korumasız motorun yanından bile geçmeyin.Ben korumalarım sayesinde hayattayım...

arkadaşlar riske atmayalım derim ben bazı motorlarda yan ayak kapanmadan motor çalışmaz..olmayanlar 20-30 milyona çok basit bir sistem taktırsınlar..2 metre kablo 1 switch o kadar basit....ihmal etmeyin.....
    Md

frezeci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM gts 250İ evo
    geçmiş lsun arkadaşım ben çok dikkat ediyorum bu yan ayağa genellikle orta ayağı kullanıyorum
    işallah unutmam bende

HULK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250 Kanuni
    Selam millet, bu mesele daha çok can yakar, basit bir kural; motora her zaman soldan binin, ayak açık olduğu için dokunma ve görme şansınız çok fazla, bir başka konu da madem yan ayak taktıracağız veya mevcut yan ayağı değiştireceğiz yaylı mekanizmalı olanlarını tercih edin... Motoru düzelttiğinizde çat diye kendi kapanıyor. Böylelikle unutulma riski sıfıra iniyor. Herkese kazasız belasız güvenli, keyifli sürüşler...
    Hayat hoştur, gerisi boştur
    Al motorunu her yerde koştur

rider89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125
    Tekrar geçmiş olsun
    0 Rh (+)
    06 - 09

mertdg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS
    Alıntı HULK adlı üyeden alıntı
    Selam millet, bu mesele daha çok can yakar, basit bir kural; motora her zaman soldan binin, ayak açık olduğu için dokunma ve görme şansınız çok fazla, bir başka konu da madem yan ayak taktıracağız veya mevcut yan ayağı değiştireceğiz yaylı mekanizmalı olanlarını tercih edin... Motoru düzelttiğinizde çat diye kendi kapanıyor. Böylelikle unutulma riski sıfıra iniyor. Herkese kazasız belasız güvenli, keyifli sürüşler...
    haklısın ancak yaylı ayaklarda motorun devrilmesine en büyük etgen..en güzeli ayağa bir swich taktıriyorsun kablusu marşın elektiriğini tamamlıcak şekilde yaptırısan ayak kapanmadan marş basmaz... unutma şansın yok zaten çalışmaz....
    Md

HULK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250 Kanuni
    Alıntı mertdg adlı üyeden alıntı
    haklısın ancak yaylı ayaklarda motorun devrilmesine en büyük etken..en güzeli ayağa bir swich taktırıyorsun kablosu marşın elektiriğini tamamlıcak şekilde yaptırısan ayak kapanmadan marş basmaz... unutma şansın yok zaten çalışmaz....
    Zaten üretici firmalarda bunu gözönüne alarak artık bu özelliği standart hale getirmeye başladılar... Her zaman önce güvenlik....
    Hayat hoştur, gerisi boştur
    Al motorunu her yerde koştur

zafeRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar.Geçmiş olsun dilekleriniz için çok tesekkür ediyorum.
    bu aralar motoru servise götürücem.ya bi swich taktırıcam ya da yan ayağı söktürücem. Başka türlü motora binmem artık...

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    benim motor çin ama nasıl olduysa bu özelliği eklemiş ler demekki maliyeti cok ucuz
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

locco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Sl 150
    Alıntı zafeRR adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar.Geçmiş olsun dilekleriniz için çok tesekkür ediyorum.
    bu aralar motoru servise götürücem.ya bi swich taktırıcam ya da yan ayağı söktürücem. Başka türlü motora binmem artık...
    gecmiş olsun cok
    arkadasım su switch sonradan takılabiliyormu benim motordada yok.ogrendiğinde haber verirsen sevinirim.

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 2move adlı üyeden alıntı
    benım motorda ayak acıksa motor calısmıyor(vıtesdeyken),motor vıtesdeyken ayagı ındırdıgınde stop edıyor...sanırım sen sonrdan taktırdıgın ıcın boyle bır ozellık yoktu motorunda.pekı normalde yan ayak yok muydu taktırdın? cok gecmıs olsun bu arada
    Evet aynı fonksiyon benim motordada var anında duruyor çok geçmiş olsun umarım bir daha olmaz bu özellik basit bir şekilde eklenebilir elektrikte sınır switch diye kullanılan bir sistem var genelde vinçlerde olur emniyet için son durma noktası taktırmakta fayda var insanlık hali unutulabiliyor...

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum tekrar geçmiş olsun bir anlık hata bir ömüre mal olabilir dikkat etmemiz lazım
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

super_meke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    varadero
    benımde basıma bı kackez geldı ama ALLAH tan dusmeden kurtardım durumu artık kapattıgıma emın olsam bıle soyle bı yokluyorum yınede

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beğenmediğimiz çinlide bile yan ayaklık açıkken çalışmama mekanizması var ilk aldığım bir kaç gün yan ayaklık açıkken çalıştırmaya uğraştım ama çalışmadı nedeni ise yan ayaklıkdı bence bir motorda olması gereken özellik acilen hareket etmemiz gerekiyor her insanın dalgın anı olur

Mad Bike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Wildstar 1600
    çok geçmiş olsun...hayatta kalman mucize gibi
    MOTOR GÜÇLÜ ADAM İŞİDİR

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Çoook geçmiş olsun.... Görünmez kaza... inanılmaz yani...

Benim motorda yan ayak açıkken vitese geçtiğinde direk stop ediyor. Sonradan taktırınca böyle bişey olmuş olabilir... Allah beterinden saklasın....

maksimumhiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot 103
    teşekkürler arkadaşım, motorcuları uyarman senin iyi niyetli ve güzel bir insan olduğunu gösterir

Merhabalar.
    Geçen ay (27 Nisan) kaza yaptığımı 'ölümden döndüm' başlığında sizlere aktarmış, kazanın nedenini hatırlamadığımı söylemiştim. Kazayı sonradan hatırladım.
    Kazanın nedeni, açık unuttuğum yan ayak!
    Kazadan iki gün önce yan ayak taktırmıştım ve henüz alışamamıştım kullanmaya. Yan ayağı açık unutup çevre yoluna çıkınca, 5. vites 80 km hızda sola dönen viraja girince, gözümü hastanede açtım. İnanmak zor geliyor ama, ölümden dönmeme, beyin travması ve boyun zedelenmesi geçirmeme neden olan şey: yan ayak!
    Kazadan sonra dikkat ediyorum, yan ayağını açık unutmuş bir çok motorcu görüyorum, neredeyse arkalarından bağıracağım, peşlerinden koşacağım ama geçip gidiyorlar, seslenemiyorum bile.Sonra da aklım onlarda kalıyor acaba benim yaşadığımı onlar da yaşadı mı diye düşünüyorum.
    Bir aydır motoruma binemiyorum, çok özledim. Ama buna da şükrediyorum, yaya olmak ölü olmaktan iyidir...
    Lütfen arkadaşlar, lütfen motordayken herşeye çok çok dikkat edin - özellikle yan ayaklara- ve sakın tam korumasız motorun yanından bile geçmeyin.Ben korumalarım sayesinde hayattayım...

reDragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 zn
    neredeyse tüm çin motorlarında bu ozellik var ama benim 125 zn de yok şans işte.artık daha dikaktli olucam çok saol
    125 ZN
    06 ZN 181

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu topic biraz eski olmasına rağmen belki bir kaç arkadaşa faydalı olur umuduyla canlı tuttum aslında bu tip konuların güncel kalması gerekiyor bence

lewoonline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni racer 200 repsol
    çok geçmiş olsun hayatta olduğun ve bu bilgiyi bizlerle paylaştıgın için cok sanslısın
    HER DÖRT TEKER VE YUKARISI BİRER TEHLİKE UNSURUDUR 5562

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler