Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosikletin Km'sinin Değerine Etkisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Arkadaşlar, Mart ayında aldığım motosikletimi haftada maksimum 4 gün kullanabilmeme rağmen -2 günü sadece ulaşım için- 2 ay olmadan 1800km'ye yakın yol yaptım. YBR'si olup da "Benzinciye ne zaman gittiğimi unutuyorum ya" diyenlere ayar olmaya başladım. Arkadaş ben haftada bir gidiyorum en geç, sen hiç mi kullanmıyon mübarek

Az yakıyor süper, çok gezdiriyor işte böyle olunca ve bazen kendimden geçip şehir içinde akşama kadar 100km gezdiğim oluyor. Ben maddi imkanım elverdiğinde hacim büyütmek istiyorum ve km yüzünden edeceğim zarardan korkuyorum ister istemez. Kaç km'de elden çıkarmak mantıklıdır? 10.000km gibi bir limit düşünüyorum ama sizin de fikirlerinizi almak isterim.

Not:YBR zaten ne kadar ki, km'si fiyatına ne kadar fark edecek diye yorum yapacak arkadaşlar için yazıyorum: "Konu, genel maksatlıdır. Belli bir model için değil, her model için km bazında genel kanı oluşmasını hedefliyorum."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Elden çıkarmak

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    motordan motora değişir, ancak ben bu tutumu saçma buluyorum. sen bu aleti keyif almak için aldın sür gitsin işte.. 500 lira zarar etmeyecem diye şekilden şekile girmenin alemi yok.

kişisel alma isyan modumdayımda
    MotorKafa, Sam@ ve hayabussa bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu memlekette bazı model motosiklet ve otomobiller için insanların en son soracağı soru kaç kilometrede olduğudur. Adam gider kazası yok diye 200 bin km'deki arabaya çuvalla para sayar. Bu motor da onlardan biri. Hiç kafana takma.

Motosikleti
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motordan motora değişir, ancak ben bu tutumu saçma buluyorum. sen bu aleti keyif almak için aldın sür gitsin işte.. 500 lira zarar etmeyecem diye şekilden şekile girmenin alemi yok.

kişisel alma isyan modumdayımda
    abi not düştük altına o kadar ya
    Rüzgarın saçlarını yalayıp,saçlarının ahenkle dans etmesi olayına hiç girmiyorum, çünkü kasksız binmiyoruz

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, Mart ayında aldığım motosikletimi haftada maksimum 4 gün kullanabilmeme rağmen -2 günü sadece ulaşım için- 2 ay olmadan 1800km'ye yakın yol yaptım. YBR'si olup da "Benzinciye ne zaman gittiğimi unutuyorum ya" diyenlere ayar olmaya başladım. Arkadaş ben haftada bir gidiyorum en geç, sen hiç mi kullanmıyon mübarek

Az yakıyor süper, çok gezdiriyor işte böyle olunca ve bazen kendimden geçip şehir içinde akşama kadar 100km gezdiğim oluyor. Ben maddi imkanım elverdiğinde hacim büyütmek istiyorum ve km yüzünden edeceğim zarardan korkuyorum ister istemez. Kaç km'de elden çıkarmak mantıklıdır? 10.000km gibi bir limit düşünüyorum ama sizin de fikirlerinizi almak isterim.

Not:YBR zaten ne kadar ki, km'si fiyatına ne kadar fark edecek diye yorum yapacak arkadaşlar için yazıyorum: "Konu, genel maksatlıdır. Belli bir model için değil, her model için km bazında genel kanı oluşmasını hedefliyorum."
    Zaten bayiden çıkınca bir değer kaybı oluyor ve buna ek olarak bizim ülkemizde genelde motosikletlerin bakımlarının yapılıp yapılmadığına değilde genelde km'sine bakarlar o nedenle satarken yüksek km'li motorlar pek tercih edilmez. Ama bu korkuyla da motosiklet kapıda bekletilmez, sonuçta yol yapmak için üretilen, o amaçla satışa sunulan ve satın alınan bir alet. Ben 51.000 Km'de bir CBF aldım ve motosiklet çiçek gibi sıfır sıkıntı eğer siz motosikletinize bakarsanız çok fazla değer kaybı olacağını sanmıyorum. Sonuçta Yamaha ve Honda gibi markalar kendini kanıtlamış markalar ve YBR'nin piyasası gayet iyi..
    XV

Motosikleti
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi not düştük altına o kadar ya

tamam işte bende genel olarak isyan ettim

Motosikleti
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu memlekette bazı model motosiklet ve otomobiller için insanların en son soracağı soru kaç kilometrede olduğudur. Adam gider kazası yok diye 200 bin km'deki arabaya çuvalla para sayar. Bu motor da onlardan biri. Hiç kafana takma.
    açıkçası bu motosikleti almadan önce ben de ikinci el araştırdım ve iyi bakılan motosikletlerin km'lerinin çok da önemli olmadığı kanısındayım ama herkes aynı düşünmeyebilir. Bu konunun amacı aslında otomobillerdeki 100.000km den sonra fiyat kırma olayı gibi motosikletteki km olayını öğrenmek, ben 10.000km diye biliyorum.
    Rüzgarın saçlarını yalayıp,saçlarının ahenkle dans etmesi olayına hiç girmiyorum, çünkü kasksız binmiyoruz

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    27500kmde ktm sattım. 15binde cbr 125 sattım. Şimdide 13250km ninjada oldu. Hedef 60bin. Satarken canlandırırım burayı

Motosikleti
    bir motosiklet ortalama 100.000 km de piston segman ve çeşitli rulmanların değişimi falan istese satılırken 50.000 km üzeri motosikletlerin satarken fiyatında düşüş olması normal olabilir.. bu rakamlar kullanıma göre esneyebilir elbette, ancak sahibinden piyasası yıllardır öyle alıştırdıki insanları araba içinde motor içinde geçerli bu; insanlar 20 binde motor almaya çekinir oldu. aslında 20 binde motor daha yeni açılıyor

şuan kullandığım motorum 43 bin kmde yaz sonunda satıcam umarım bu piyasada satacak birisini bulurum.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Valaa benzini guyaa gezerin bilmen ne yakaaağ , hiç hesaplamadım valla bittikçe koyuyorum , km de 10 kuruş yakıyor adamın motoru 4 yıldır , bir gün hesap yaptık 13 kurus dıye gezıyor 21 kurus cıktı hesap özürlüsü .

Arkadaşım kara cahil bir millet birşey bilmiyorki ben istanbulda 120.000 kmde vn 800 gördüm ecnebi forumuna bakıyorum hele abd de benzın sudan ucuz anahtar değmeden 250.000 kmden bahsedıyorlar çünkü ben bu mutura baharda yağ kuydumdu ne gerek vaaa demiyor . Litre başı 1000 km hacı indir yağını koy temızını neye vermıyorsun o parayı

Benim motorun kmsi bozuk 10 km yola 80 yaziyo km 87000 e geldi dikkat etmedik muayeneye soktuk simdi motor 87 binde gorunuyo :D napcaz

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    10.000 km'deki bir motor rodaj dönemimi yeni bitirmiştir benim gözümde.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı pcmnyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorun kmsi bozuk 10 km yola 80 yaziyo km 87000 e geldi dikkat etmedik muayeneye soktuk simdi motor 87 binde gorunuyo :D napcaz
    devretmesini bekleyin

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Avrupa da millet çok km yaptığı ile övünür bizde ise km düşürme sahtekarlığı diz boyu ne Biçim memlekette yaşıyoruz biz
    Km değer de elbet fark yaratır çok km yaptıysam ucuz da versen alan olmaz
    ersinisdj bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Hocam benim şöyle bir fikrim var

Eğer hakkıyla bakıyorsanız motorunuza belgelendirin, yani km'sini kanıtlamak için her benzin fişinin fotoğrafını çekip hangi kmde aldığınızı yazarsanız, bakımların faturalarının üstüne km ve durumları yazarsanız 2. elde eliniz daha güçlü olur, karşıdakine güven verirseniz karşıdaki de bunun karşılığını verir.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    ben km'ye değilde daha çok temiz bakımlılığına takılanlardanım

benim şu an kullandığım 600f 52bin kmde aldım ve şu an 76bin kmde 3. sahibiyim 2. sahibi arkadaşım 1. sahibi ilede sonradan tanışma fırsatım oldu
    kaldıki yılın en az 6 ayı şehirde olamadığımdan motora binemiyorum yoksa 100bini geçmiştim çoktan

he muadili pek çok motor km oynaması yüzünden belkide çok daha yüksek km'deler
    ama önemli olan motora temiz bakılmış olması benim bindiğim motosiklet 2001 model ve halen daha diri duruyor yolda düzgün gidiyor
    tümüyle bakmak ile alakalı bir durum bu
    ersinisdj bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr125
    Tutupta motora her seferinde 20 yl lik koyarsan habire benzin biter. Bende ybr var fulle diyorum bayağı dayanıyor.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim makine hiç yakmıyor nasıl yakmıyor diyenlere ben ayar oluyorum nasıl yakmadığını da çözdüm hafta 1 gün güneş yüzü görüyor
    benim motosiklet ise neredeyse her gün yollarda

Motosikleti
    Alıntı Dodin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam benim şöyle bir fikrim var

Eğer hakkıyla bakıyorsanız motorunuza belgelendirin, yani km'sini kanıtlamak için her benzin fişinin fotoğrafını çekip hangi kmde aldığınızı yazarsanız, bakımların faturalarının üstüne km ve durumları yazarsanız 2. elde eliniz daha güçlü olur, karşıdakine güven verirseniz karşıdaki de bunun karşılığını verir.
    Aldığım yakıtın, servisin vs. kayıtlarını zaten tutuyorum. Arada bir çekilen fotoğraflar da var ve çürüme yapmaması için asla kirli bekletmiyorum, zincir bakımını da hiç aksatmıyorum. Bakalım satacağım gün gelince göreceğiz neler olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:41 ----------

Alıntı ahmet0021 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tutupta motora her seferinde 20 tl lik koyarsan habire benzin biter. Bende ybr var fulle diyorum bayağı dayanıyor.
    Her seferinde fullüyorum hocam Misal cuma günü fulledim, bugüne kadar 260km yol yaptım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)