Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

600RR ve Bajaj Pulsar a Güvenlik Zinciri Grade 80

Motovento
    REKLAM ALANI
    AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayabusa sahibi olsam cephe asasörü yaptırıp evime kadar sokardım heralde.. Allah kolaylık versin..
    ahahaha.. Valla internette onu da gördüm. Hem de Türkiye'de ama şimdi linkini bulamam heralde. Uşak evin girişine su çekmiş gider yapmış filan. Eğer motor kirliyse su tutup temizleyip kuruladıktan sonra içeri alıp asansörle üst kata çıkarıyor. Motora binmediği zaman motor salonun ortasında duruyor. Hafızam beni yanıltmıyorsa R1'di
    Mitoqondri bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En güzelini yapıyormuş.. Geçenlerde forumdan biriside r1 m1 alıp evine çıkartmıştı.. Yük asansörü varmış.. Bence bunca hırsızlık olayı varken en güzelini yapıyorlar..

Merak ettiğim acaba evden veya dükkanınızdan koyduğunuz motorunuz çalınsa uygulanan suç farklı olup daha fazla ceza almaları saglanabilir mi ? Sonuçta haneye girip yapılmış bir soygun oluyor dükkanda aynı sayılır mı ?
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Zincir ve kayar kilit bana da son derece güvenli geldi, hırsızlar için en önemli faktör zamandir. Zaman yönünden yeterince Caydırıcı

Çok güzel düşünülmüş bir yöntem fakat şöyle bir dezavantajı var. Zincir çok sağlam, kilit çok sağlam fakat adamlar kesmiyorlar, maymuncukla açıyorlar. Aynı yöntemle ben de bisikletimi kilitliyordum. Zincir makasla kesilemeyen zincirdendi kilit de aynı şekil sürgülü Yale marka bir asma kilitti. Belediyenin yaptığı yere bağladım ve döndüğümde bisiklet yoktu. Durakta spriral taşıyla kesmelerine ihtimal vermiyorum. Asma kilitlerin maymuncukla ne kadar kısa sürede açılabildiğiyle alakalı videolar var. Bu güvenlik önlemine + olarak bir de demircide kilidin içine geçebilececği ve anahtar kısmına herhangi bir şey sokularak kurcalamayı engelleyecek bir kafes yaptırmak.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En güzelini yapıyormuş.. Geçenlerde forumdan biriside r1 m1 alıp evine çıkartmıştı.. Yük asansörü varmış.. Bence bunca hırsızlık olayı varken en güzelini yapıyorlar..

Merak ettiğim acaba evden veya dükkanınızdan koyduğunuz motorunuz çalınsa uygulanan suç farklı olup daha fazla ceza almaları saglanabilir mi ? Sonuçta haneye girip yapılmış bir soygun oluyor dükkanda aynı sayılır mı ?
    Tck 142/2.h ve 116/1 maddelerine gore en az 5 yıldan başlıyor.

Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul gibi bir yerde motor ancak böyle korunur yoksa affetmiyor şerefsizler.
    Karaköyde de bu zincirlerden satılıyor

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    arkadaşlar şunu öğrenmiş bulunuyorum gelen adamlar plazma kesiciyle gelip bu zincirleri kesiyorlarmış. Kilitler daha kolay kesiliyormuş. Yanlarında taşıdıkları tüp oksijen değil plazma kesiciymiş. ne yapsak boş.
    antijen bunu beğendi.

Elimde Grade 100 zincir var
    9 mm
    105 cm 70 tl
    150 cm 100 tl
    Büyük boy milli kilit ile ultra yüksek güvenlik

sadocanni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arn125,vivacity 100 2t,vento100,today50, cbr 125
    Alıntı Coach_k adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akıllı bir hamle benimde aklımdan geçiyor. Bunla sabitleyip üstünü kapatıcan bi de alete GPS yerleştirebilirsem bence gerekli bütün önlemleri almış olurum diye düşünüyorum.
    Bir GPS dir gidiyor yakında telsiz kadar jmerlerle gelicekler oda is görmez olucak çokta guvenmeyin bence

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bu zincir de makas ile kesiliyordu, hatta forumda daha önce videosu yayınlandı. Diğer kaliteli zincirler 30 saniyede kesilirken bunu 1.5 dakikada kesiyorlardi. Bulabilirsem ekleyeceğim.

Motosikleti
    Forza 250
    Arkadaşlar hem el tipi plazma, hem de dondurucu sprey gibi 2 önemli etken var, pimli kilidiniz soğuğa dayanıklı değilse -ki paylaştıklarınızın hiçbiri soğuğa dayanıklı değil olanı da zaten deli para- bir spreylik işi var ;) Ne yazık ki en sağlam yöntem kasko yaptırmak :(
    efendy06 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)