Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kararsız kaldım abilerim,kardeşlerim yardımlarınızı bekliyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Enes Bakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    Arkadaşlar öncelikle yaşım 18, lise son sınıf öğrencisiyim. Allah ın izniyle önümüzdeki sene üniverseteye başlıyorum.
    Konuya başlamadan önce A2 Ehliyetim var, İdaretende olsa kaskım,montum ve yazlık eldivenim var.
    Daha önce 2500 km çin malı scoter, yaklaşık 7500 km ise kymco ck125 (vitesli) tecrübem oldu.
    Kymco mu yaklaşık 1.5 ay önce cuzi bir miktar karşılığı sattım ve para biriktirdim yaklaşık 1 ay sonra yeni bir motosiklet alacağım, aklımda 2 model var ve bütçem 3000tl civarı en fazla 3200 olabilir.
    Aklımdaki modeller; 2014 Model mondial 125mh drift ( 0 Alıcam ) ve 2.el km si pek yüksek olmayan Apache rtr 150.
    Motoru çoğunlukla şehir içinde kullanıcam , nadirende olsa istanbul-kocaeli gibi uzun yollar yapıcam ( bana göre uzun )
    Aradadığım özellikler;
    -Biraz seri olması, e5 de ve anayollarda çok yavaş kalmaması
    -Az yakması
    -Yedek parçasının çok olması
    -Az da olsa dikkat çekmesi , göze güzel gelmesi.
    İki motoruda araştırdım yeteri kadar, 125mh drift çinliler arasında bilindiği üzere bi nebzede olsada daha sağlam bi yapıya sahip ve 125 cc diye geçsede 135 cc, bunlar driftin artıları.
    Apacheye gelecek olursak 2.eller tam bi kumar km ler çok yüksek, temizini bulmak çok zor ( bu fiyata bulmak zor ) ve hiç test etmesemde herkez titreşimden şikayetçi.
    Benim şuan aklıma 0 drift daha çok yatıyor ama altımda sırıtırmı düşüncesi var boyum 1.80, kilom 82.Aldığım motoru yaklaşık 1 sene kullanıp 250 cc ss ye geçicem.
    Son çare olarak sizlerden tavsiye almaya karar verdim , her türlü yorumlarınıza açığım bana yol gösterirseniz çok sevinirim.
    Herkeze kazasız belasız sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX

http://www.mondialmotor.com.tr/model...50-mg-superboy
    Mondial 150MG Superboy al, gücü yerinde titreşimi çok az, frenleri güçlü. Motoru çok zorlamadığın ve bakımını yaptığın sürece en az 20 bin km rahat binersin.

Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.mondialmotor.com.tr/files...8_58837800.png
    http://www.mondialmotor.com.tr/model...50-mg-superboy
    Mondial 150MG Superboy al, gücü yerinde titreşimi çok az, frenleri güçlü. Motoru çok zorlamadığın ve bakımını yaptığın sürece en az 20 bin km rahat binersin.
    Bu model tip olarak gözüme pek hoş gelmedi , tavsiyeniz için sağolun
    Eğer bir gün 4 teker istersem, bi motor daha alırım.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Mondial drift bajaj boxer falan var o paralara , ya da mondial x-treme max falan. Anca commuter ağırlıklı çinli var , ikinci el de ybr cb 125e falan olur , ama ne kadar temiz olur onu bilemem.

Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial drift bajaj boxer falan var o paralara , ya da mondial x-treme max falan. Anca commuter ağırlıklı çinli var , ikinci el de ybr cb 125e falan olur , ama ne kadar temiz olur onu bilemem.
    seçneklerim arasında zaten drift var

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:42 ----------

Yokmu başka tavsiyede bulunacak

PysLre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25-2015
    Drifti 40.000 km kullandım. Çift kişi durmadan 500 km yol yaptım. Yakıt Hesaplamadım performans egzoz vardı. Şikayetçi olduğum hiçbir unsur yoktu.Titreşim vardı ama okadar çok değil 500 km yol sonunda elim ayağım popom uyuşmadı hiç. Kalkışlarda çok atak bir motor. Kullanıcısını üzmez.

Motosikleti
    Yamaha TDM 850
    Kullanıcısı olarak istediğin fiytatlarda lifan discovery 150 öneririm.

Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    Alıntı PysLre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Drifti 40.000 km kullandım. Çift kişi durmadan 500 km yol yaptım. Yakıt Hesaplamadım performans egzoz vardı. Şikayetçi olduğum hiçbir unsur yoktu.Titreşim vardı ama okadar çok değil 500 km yol sonunda elim ayağım popom uyuşmadı hiç. Kalkışlarda çok atak bir motor. Kullanıcısını üzmez.
    Bilgilendirmen için teşekkürler , zaten driftin titreşiminin beni zorluycağını sanmıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:16 ----------

Tip olarak pek güzel gelmedi gözüme , yorumunuz için teşekkürler.

Motosikleti
    mondial drift 125
    kardeşim öncelikle ben bir drift kullanıcısıyım ilk motorum ve acayip memnunum görüntü olarak mondial'in bence en yakışıklı motoru heleki siyahı kendine baktırıyor kalkışta da ybr filan yanına yaklaşamaz gaz tepkisi müthiş yedek parça konusunda hiç sıkıntısı yok vede ben yaptığım uzun yollarda hiç rahatsız olmadım 0 al gözün gibi bak bakımlarını yaptır sorun çıkartacağını sanmıyorum hayırlı günler

Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    Alıntı Yetişbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim öncelikle ben bir drift kullanıcısıyım ilk motorum ve acayip memnunum görüntü olarak mondial'in bence en yakışıklı motoru heleki siyahı kendine baktırıyor kalkışta da ybr filan yanına yaklaşamaz gaz tepkisi müthiş yedek parça konusunda hiç sıkıntısı yok vede ben yaptığım uzun yollarda hiç rahatsız olmadım 0 al gözün gibi bak bakımlarını yaptır sorun çıkartacağını sanmıyorum hayırlı günler
    Beni aydınlattığın için teşekkürler sanırım tercihimi driftten yana kullanıcağım.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    bende phantom tavsiye edebilirim. Düzgün bir kullanıcı olursan çok sorun çıkarmıyor.

Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    Phantom bütçemi aşıyor malesef

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Enes Bakır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Phantom bütçemi aşıyor malesef
    Üzmek endini, al sıfır km bir drift, bin. Kafan rahat olsun, acaba rodajı düzgün mü yapılmıştır, acaba şu mu acaba bu mu dertlerin olmasın.

Veya, 2. el xtreme max al, boyuna daha uygun olur.

Her halükarda, motora 2-3 yıl binerim diyorsan, yani alıp 3 ay sonra satmayacaksan, sıfır drift öneririm. Sen bakma millete, onlara kalsa hepimiz YBR kullanmalıyız. 5 bin liradan fazla para verip ybr almak
    Oldjack bunu beğendi.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzmek endini, al sıfır km bir drift, bin. Kafan rahat olsun, acaba rodajı düzgün mü yapılmıştır, acaba şu mu acaba bu mu dertlerin olmasın.

Veya, 2. el xtreme max al, boyuna daha uygun olur.

Her halükarda, motora 2-3 yıl binerim diyorsan, yani alıp 3 ay sonra satmayacaksan, sıfır drift öneririm. Sen bakma millete, onlara kalsa hepimiz YBR kullanmalıyız. 5 bin liradan fazla para verip ybr almak
    Değerli yorumunuz için teşekkür ederim , büyük ihtimalle 0 drift alacağım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)