Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Otomatik vitesli HONDA NC700S ve NC750X ile ilgili

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda - PCX
    Mart ayında piyasaya çıkan bu iki modelle ilgili siz değerli forum üyelerinde bilgi almak istiyorum. Hali hazırda Honda PCX kullanıcıyım. Her gün işe gidip geldiğim için trafikte çok rahat otomatik olması. Bu yüzden de vitesli motor sürmeye erinmeye başladım. Hondanın bu çıkan NC serilerinin otomatik olması gerek uzun yolda gerek şehir içinde bir sıkıntı oluşturur mu, kullanışlı olur mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Aea nın o model için halihazırda testi var, izleyip fikir edinebilirsiniz.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Nc serisinin gerek düz viteslisi gerek dtc vites versiyonlusu,her ikisi de şehir içi çok kullanışlıdır.Şehirler arasıda gayet ekonomik ve rahattır.2013 model Nc700x kullanıyorum ve dün 140-150 km/h ile Silivri'ye gittim geldim.Başka hiçbir motorla bu süratlerde giderek daha az yakamazdım.Tahminim 4.11 lt/100km gibi bir yakıt sarfiyatım oldu.Biraz titreşim vardı ancak kabul edilebilir değerlerdeydi,çok yorucu değildi. Eğer scooterdan sonra düşünüyorsan dtc vitesli yeni versiyon Nc750'leri düşünebilirsin.Birde boyun 1.70-1.75 altı ise Nc750s dtc tadından yenmez.

Motosikleti
    Honda - PCX
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nc serisinin gerek düz viteslisi gerek dtc vites versiyonlusu,her ikisi de şehir içi çok kullanışlıdır.Şehirler arasıda gayet ekonomik ve rahattır.2013 model Nc700x kullanıyorum ve dün 140-150 km/h ile Silivri'ye gittim geldim.Başka hiçbir motorla bu süratlerde giderek daha az yakamazdım.Tahminim 4.11 lt/100km gibi bir yakıt sarfiyatım oldu.Biraz titreşim vardı ancak kabul edilebilir değerlerdeydi,çok yorucu değildi. Eğer scooterdan sonra düşünüyorsan dtc vitesli yeni versiyon Nc750'leri düşünebilirsin.Birde boyun 1.70-1.75 altı ise Nc750s dtc tadından yenmez.
    çok teşekkür ederim bilgilendirme için, ayrıca selesi yorucu mu motorun, çünkü ben genelde çok gezen biriyim duramam uzun yola düşerim

atoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 350 ST
    NC nin motor tasarımı ve çalışma mantığı ile DCT gerçekten çok iş görür gibime geliyor.. tek başına motor cazip değil gibiydi ... ama nispeten fazlaca vites değiştirten bu motora otomatik bir şanzıman ekleyip o derdi ortadan kaldırınca bana oldukça mantıklı gibi geliyor.

Benzer şeyi VW frması TSI motor + DSG şanzımanı birleştirerek yaptı ve başarılı oldu ...

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı hmtgcmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim bilgilendirme için, ayrıca selesi yorucu mu motorun, çünkü ben genelde çok gezen biriyim duramam uzun yola düşerim
    Sele çok rahat değil fakat buda titreşim mevzusu gibi kişiden kişiye değişiyor.Uzun yola giderken sele minderi (Airhawk) kullanıyorum.200Km'nin altındaki sürüşlerde sele yeterli geliyor.
    Alıntı atoprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NC nin motor tasarımı ve çalışma mantığı ile DCT gerçekten çok iş görür gibime geliyor.. tek başına motor cazip değil gibiydi ... ama nispeten fazlaca vites değiştirten bu motora otomatik bir şanzıman ekleyip o derdi ortadan kaldırınca bana oldukça mantıklı gibi geliyor. Benzer şeyi VW frması TSI motor + DSG şanzımanı birleştirerek yaptı ve başarılı oldu ...
    6500'de kesiciye giriyor,2500-4500 arasında güzel bir tork ve kullanımı var.Vites aralığı biraz küçük,Dtc ile hem manuel kullanım hemde otomatik kullanımla daha güzel olur gibime geliyor.Manuel vites seçeneği bile yeterli,1-2 günde alışılıyor.

Motosikleti
    MONDİAL/125ZN HONDA NC 750 X DCT
    merhaba dostum scooter mondial 125zn den sonra bende nc 750 x dct aldım ama henüz fazla kullanamadım bana bayağı ağır geldi scooter 90 kg bu 220kg biraz beni korkuttu honda nın güvenli sürüş eğitimine yazıldım ondan sonra aktif kullanacağım şunu söyleyeyim ben 3 sene ayda 1000km scooter kullanıyorum bunda çok zorlandım sende iyi düşün dostum...

Motosikleti
    Honda - PCX
    Alıntı mustang53 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba dostum scooter mondial 125zn den sonra bende nc 750 x dct aldım ama henüz fazla kullanamadım bana bayağı ağır geldi scooter 90 kg bu 220kg biraz beni korkuttu honda nın güvenli sürüş eğitimine yazıldım ondan sonra aktif kullanacağım şunu söyleyeyim ben 3 sene ayda 1000km scooter kullanıyorum bunda çok zorlandım sende iyi düşün dostum...
    Merhabalar, motorsiklette ağırlık farkı çok önemli, ben kawasaki EN500 kullanmaya çalıştım 280 kg ağırlığında vites atarken düşecek gibi oldum. Ama nc750x de otomatik vites olması pek gözümü korkutmuyor açıkcası

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    nc 750 x dct motorumu yeni aldım.boludan istanbula getirdim daha önce okuduklarımın pek çoğu doğru,yakıt 3 lt/100 km ortalama sürat 90 km idi.motor gayet güzel en güzeli az yakması koltuk rahatsız etti biraz alışırmıyım bilmiyorum.aksesuar için koruma demiri ve cam fiyatlarını biliyorsunuz 700-800 civarı tutuyor.ben bugun bahcelievlerde motor demiri ön cam alarm ve usb çakmaklıpı toplam 480 tl ye hallettim aksesuar vurguncularına fırsat vermeyi araştırınca bulunuyor

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Hocam integra sana gider madem pcx kullanıyorsun...integranın motoru aynı nc750s ve nc750x ile

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı trnpkr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nc 750 x dct motorumu yeni aldım.boludan istanbula getirdim daha önce okuduklarımın pek çoğu doğru,yakıt 3 lt/100 km ortalama sürat 90 km idi.motor gayet güzel en güzeli az yakması koltuk rahatsız etti biraz alışırmıyım bilmiyorum.aksesuar için koruma demiri ve cam fiyatlarını biliyorsunuz 700-800 civarı tutuyor.ben bugun bahcelievlerde motor demiri ön cam alarm ve usb çakmaklıpı toplam 480 tl ye hallettim aksesuar vurguncularına fırsat vermeyi araştırınca bulunuyor
    Abicim bosver simdi aksesuari, dct den bahset az yaw..
    Açacaksın gazı, vereceksin coşkuyu ...

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Büyük Hilmi bunu sevdi :D
    KURT-BOZ bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)