Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Falcon Freedom 250 mi Kuba Superlıght 200 mü

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar falcon ve kuba arasında kaldım parça olsun titreşim olsun kalite olsun hangisi daha yukarıda durur ve beni 1 - 2 yıl idare eder lütfen bilgilerinizi benim ilede paylaşırsanız sevinirim ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Birader yas kac?, ehliyet? ekipman ne durumda ? Tecrube varmi ? Lutfen kendin hakkinda daha fazla bilgi ver! Ayrica forumda kubanin guncel kullanici sayfasi mevcut !

19 yaşındayım kardeşim ehliyeti daha almadım bu ay en geç haziran düşünüyorum özel eğitimde alıcam temel ve ileri sürüş olarak. Kuba nın güncel sayfası mevcut biliyorum ama burada ben 2 motoru karşılastırmak istiyorum bilgin varsa chopper motorlar hakkında paylaşırsan sevinirim
    Bugraaa bunu beğendi.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    başlangıç içinde güzel makineler ikiside.falcon yeni geldi türkiyeye,kuba ile arasında çok fark yok ama falocn 250 cc bir motor.
    falconun servisini kuba motorda yapıyor biliyorum ama sormanız lazım ancak falcon kubadan pahalı biraz ve bu durumda kuba daha mantıklı gibi geliyor bana.

250cc de bana göre daylim 250 ve rks blackster 250 tercih edileblir.
    hyısung ve regale girmiyorum abartı fiyatlara satılıyor bunlar.
    Baransell bunu beğendi.

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Biz reyzikciyiz, saka bir yana ben kuba superlighti oneririm, istnbul trafiginde cok fazla gormeye basladim demek ki parca sikintisi yok, youtubeda owlcruiser adli motovlogeri takip etmeni oneririm dostum, herkese selamlar yaz arada
    Baransell bunu beğendi.

Çok teşekkür ederim Bugraaa ve BlackGhost gözüm kubada gibi su sıralarda bakalım daha 1 2 ayım var o zamana bir arkadaşı alıp götürücem oda reyzikci ama bu konularda daha tecrübeli tekrardan teşekkürler :D

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Kuba hakkında, olumlu / olumsuz yanları ve yapılması gerekenler için bu linklerden okuma yapabilirsin ...

http://www.motosiklet.net/forum/moto...t&daysprune=-1

http://www.motosiklet.net/forum/moto...t&daysprune=-1

Bende keewey var kullaniyorum memnunum eski model superligt modellerinde titresim biraz var ama gecen kuba bayisinde yeni superligth gordum motor biraz degisik balans var en onemliside yag sogutmali yapmislar begendim motoru ama fiyati cok gibi 7 bin lara dediler

Motosikleti
    Alıntı pcmnyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende keewey var kullaniyorum memnunum eski model superligt modellerinde titresim biraz var ama gecen kuba bayisinde yeni superligth gordum motor biraz degisik balans var en onemliside yag sogutmali yapmislar begendim motoru ama fiyati cok gibi 7 bin lara dediler
    yedi binmi...yuhhh.....
    hangi bayi burası?

Bende merak ettim ya 7 bin çok abi İstanbulda 2015 diye piyasa sürdükleri 6000 6500 oda yaz geldiği için pazarlık yapsak 5500 olur yani :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:28 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-motozer-motor-dn-super-imkanla-superlight-200cc_kask-hediyeli-211496406/detay

Valla benim baktigim dedigim gibi motor biraz degisikti one dogru uzundu balans varmis bide radyatoru vardi baktim hortum motorun altina gidiyordu yag sogutmaliymis fiyati yedi bin dedi motor cok guzeldi ama parasi cokk yukselmis

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Falcon Freedom 250 bana göre görünüş açısında çok güzel bir motor. Keşke çok satılsaydı. Bence 7 bin'lere çıkılacaksa RKS Blackster 250 alınmalı. V motor ve enjeksiyon avantajı var. Bakın aşağıda çok güzel bir inceleme videosu var. Video Fransızca, muhtemelen RKS Blackster Fransa'da satılıyor. Oradaki fiyatı 3600 €.

Dedigin modelin linki veya resmi varsa atabilirmisin merak ettim ya benim attigim resimde eski modeli 2015 diye satiyorlar yada resimden anlaşılmiyor :/

Motosikleti
    RKS BLackster 250 satış bürosu

9.853,00TL fiyatı var makinenin.

http://ucerler.com.tr/motosiklet/chopper/rks-1/rks-blackster-250

gkhn03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    superlight 200
    Arkadaşlar benimde aklım karışmış durumda.Rks yi sildim çünkü çok pahalı. Kuba sl200 de karar kılmıştım ama 7150 diyorlar. En son falcon freedom 250 sordum 5750 dediler.Sizce Kubaya yaklaşık 1500 fazla verip almak mantıklımı.Yoksa ikisi de aynı kalitede fazla para vermeye gerek yok falcon mu al dersiniz. Karar veremedim .Falcon freedom daha yeni motor oldugu için nette çok fazla bir bilgide yok. Lütfen falcon freedom kullanıcıları biraz yorum yapıp bizleri bilgilendirirlerse çok iyi olur.
    Saygılarımla...

Alıntı gkhn03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benimde aklım karışmış durumda.Rks yi sildim çünkü çok pahalı. Kuba sl200 de karar kılmıştım ama 7150 diyorlar. En son falcon freedom 250 sordum 5750 dediler.Sizce Kubaya yaklaşık 1500 fazla verip almak mantıklımı.Yoksa ikisi de aynı kalitede fazla para vermeye gerek yok falcon mu al dersiniz. Karar veremedim .Falcon freedom daha yeni motor oldugu için nette çok fazla bir bilgide yok. Lütfen falcon freedom kullanıcıları biraz yorum yapıp bizleri bilgilendirirlerse çok iyi olur.
    Saygılarımla...
    hort olcak ama kararı verdınmı hocam

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    merhaba, bende sl200 almaya karar vermiştim fakat falcon görür görmez daha çok beğenip fiyatındanda ötürü onu aldım...şuan birinci haftasında, daha 30.km de ama şunu net söyleyebilirim, motor hızlanması inanılmaz...Çok atik...Trafikte 4. viteste sakin ilerlerken, bianda atağa kalkabiliyor...ben daha yeni olduğundan son hızları zorlamadım fakat hiç zorlanmadan 100 de buldum kendimi...

+Motorda kesinlikle titreme yok...Derli toplu gidiyor.
    +Oturak rahat, oturma pozisyonuda çok rahat.Sl200 de bu rahatlığı alamamıştım.
    +Çok seri hızlanıyor.
    +Frenlemesini gerçekten sevdim, sıkıntı vermiyor.
    +görünüşü gerçekten çok güzel
    +ön çamurluk plastikmiş ama hiç öyle göstermiyor.
    +Bundan sonra freedomların zincir muhafazası ve ön çamurluk saç gelecekmiş ve serviste değiştirilecekmiş.

-Vites geçişleri çok sert ve Boşa almak çok zor.
    -Boşta gösterse dahi debriyajı bırakınca gidiyor, tam geçmiyor.sanırım ayarsızlık var(biraz daha düzelmezse servise gideceğim)
    -Aynalar berbat, arkadan hiçbirşey gözükmüyor.Ayna plastik ayna gibi net değil ve çok ufak.kesinlikle hakimiyeti etkiliyor.hemen değişmeli.
    -Ayna boyu çok kısa
    -Benzin göstergesi kronik bozuk.

%Lastikler hakkında net bişey söyleyemeyeceğim çünkü referansım yok.Fakat Dragstar 750 sahibi arkadaşımı çağırdım ve motoru denettirdim.Epey tur attıktan sonra, viraj, hız, fren denemeleri yaptı ve motorun hem görünüşünü hemde gidişini çok sevdi.Lastiklerinde normal olduğunu söyledi, fakat ıslakta dikkat etmem gerektiğini söyledi.

Şimdilik benden bukadar,maalesef deneyimledikçe sizlere bilgi aktaracağım.

*Bu arada en kötü süpriz trafik sigortasında oldu.Yaşım 33 - istanbul - ilk motorum - 500 den aşağı sigorta bulamıyorum...fiyatlar %100 artmış eylüle diyor acentalar.Bunu bilseydim 4 eylülde motoru almazdım vazgeçerdim...

http://i59.tinypic.com/e97t6x.jpg

Karar verdin mi? Ben de aynı durumdayım ikisi arasında kaldım. Tip olarak sl 200 daha çok hoşuma gidiyor. Falcon'nun ise hem servisi yakın hemde motor gücü yüksek. Biri teknik olarak karşılaştırabilir mi?

canneerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Baransell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar falcon ve kuba arasında kaldım parça olsun titreşim olsun kalite olsun hangisi daha yukarıda durur ve beni 1 - 2 yıl idare eder lütfen bilgilerinizi benim ilede paylaşırsanız sevinirim ...
    Merhabalar, ben de şu sıralar aynı ikilemdeyim, falcon 1.000-TL daha ucuz ve performansı daha yüksek görünüyor ancak tecrübeli kullanıcılar yardımcı olabilirse sevinirim..

Bu arada falcon motosiklette tel jant var, bu bir dezavantaj mıdır akort ayarı vs sürekli bozulur mu?

Teşekkürler,

Bende ikisi arasında kararsız kaldım. Superlight in 8300 olacağı söyleniyor üstelik.falcon un ise ikinci el sitelerinde düşük kilometreli ilanları mevcut.bilmedigimiz bir sıkıntisimi var ? Tecrübelerinizden onerilerinizden faydalanmak istiyorum şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)