Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Neden kavşaklarda hayat kurtaran bakış ? Fotoromanlı anlatım :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    @MotorKafa ; yorumun için teşekkürler,
    Yararlı olduğunu düşündüğüm bir paylaşımı "tartışmaya" çevirmek istemiyorum.
    Bir kez daha okursan orada anlatıyorum. U dönüşü yaparken solumda 2 araba var birbirine paralel ve dönüş sonrası en sol ve orta şeridi onlar alacak zaten ve ben bunu ve de az sonra sağa döneceğimi öngörerek erkenden sağda konumlanırım o kavşakta her zaman. Yani hedefim dönüşle birlikte eş zamanlı olarak sağ şeride geçmek.
    Çok rahat edeceksen "hayati tehlike yoktu" diyelim (ki bana göre vardı) bu akşam rahat uyu ...
    Burada yapmak istediğim şey "bakın başıma ne geldi" paylaşımı değil, bakışın önemini vurgulamak ayrıca.
    Mitoqondri bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Evoque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Hocam selamlar,

Konu çok güzel, tebrik ederim. Göstergelerin üzerindeki kör nokta aynasını nereden aldınız acaba?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı Evoque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam selamlar,

Konu çok güzel, tebrik ederim. Göstergelerin üzerindeki kör nokta aynasını nereden aldınız acaba?
    Teşekkür ederim. O aynayı daha motorumu almadan 1 ay önce sipariş etmiştim. "RIDERSCAN" İngiltereden sipariş ediliyor. Ama aynı zamanda bir Türkiye satıcısı da var. Her ikisinin de linkini veriyorum. Ayna mükemmel iş görüyor, tam sırtınıza gizlenen bir motosiklet olmadığı sürece herşey görüntüde. Yalnızca gece görüşü gündüz kadar iyi değil, yani buna güvenip ana aynaları ihmal etmeyin. Ben hem riderscan kullanıyorum hem de motorumun kronik problemlerinden biri olan ayna görüş olayını uzatma aparatı ile çözdüm.

http://www.huntercreate.com/shop/riderscan

http://riderscanturkiye.com/riderscan.html

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @MotorKafa ; yorumun için teşekkürler,
    Yararlı olduğunu düşündüğüm bir paylaşımı "tartışmaya" çevirmek istemiyorum.
    Bir kez daha okursan orada anlatıyorum. U dönüşü yaparken solumda 2 araba var birbirine paralel ve dönüş sonrası en sol ve orta şeridi onlar alacak zaten ve ben bunu ve de az sonra sağa döneceğimi öngörerek erkenden sağda konumlanırım o kavşakta her zaman. Yani hedefim dönüşle birlikte eş zamanlı olarak sağ şeride geçmek.
    Çok rahat edeceksen "hayati tehlike yoktu" diyelim (ki bana göre vardı) bu akşam rahat uyu ...
    Burada yapmak istediğim şey "bakın başıma ne geldi" paylaşımı değil, bakışın önemini vurgulamak ayrıca.
    Bayağı rahatsız olmuşsun anlaşılan yorumumdan.
    Tabi kastettiğimi de anlamamışsın.
    Araba %100 suçlu ve %100 haklısın. İroni yapmıyorum.
    Ayrıca yaptığın şeyin doğru olduğunu ve benim de kavşaklarda ışıklarda vs. senin gibi yaptığımı söyledim zaten.
    Anlatmak istediğim sadece senin o anki pozisyonun gereği en sağa geçme durumun yokmuş.
    Ve bu yüzden ben hayati tehlike göremedim dedim. Evet artık rahat uyuyacağım
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet artık rahat uyuyacağım
    Güzel rüyalar & keyifli sürüşler o zaman

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    MT de olduğumu hatırladım. Son zamanlarda açılmış ender konulardan.
    Bilgilendirici yazınız için teşekkür ederiz
    shadowmaster bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    size katılıyorum. ben de fotoğraflardan o andaki kareyi canlandırabildim. teknik olarak hiç bir motosiklet sürücüsü ki acemi dahi olsa o kavşaktan çıkar çıkmaz en soldan en sağ şeride doğrudan girmez, sağ şeridin soluna doğru bir kavis çizecektir fizik kuralları gereği. aracın hızlı olduğunu ve motosikletin kalkışta olduğunu varsayarsak bakış yapmamış olsa bile motosiklet orta şeridin ortasında iken en kötü ihtimalle 1m aralıkla araba onu geçecekti. Hayati tehlike bence de yok ama örnek bir konu ve paylaşım olumlu sonuçta. gurur meselesi yapacak bir durum da yok müsterih olsun herkes.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Nefis bir paylaşım,emeğinize sağlık.
    Kör nokta dosyası konusunda zaten değinmiştiniz,bu detaylı açıklamalı örnek gerçekten çok iyi olmuş.
    Bahsettiğim konuda şöyle bir video paylaşmıştım.

Örnek 1

Omuz kontrolünün ne kadar mühim bir faktör olduğunu gösteren bu videoda sürücü üç şeritli bir yola bağlanıyor. 12 ve 28. Saniyeler arasında önünde sadece bir araç var. Yol boş ve güvenli. Sürücü şerit değiştirmek istiyor. Aynadan kontrol ettiğinde herhangi bir aracın olmadığını söylüyor. Fakat sürücü aynaya güvenmiyor 29.saniyede şerit değiştirmeden önce sağ tarafına bakıyor.
    İşte o esnada motosikletin kör noktasına girdiği için aynalarda görülmeyen araç beliriveriyor.
    Velhasıl,omuz bakışı çok mühim. Ama anlık olmalı.
    2-3 saniye olunca başka bir aracın tamponunda,yol kenarındaki bir derede bulabiliriz kendimizi.
    Tekrar emeğinize sağlık.
    Not: İbişlere yol vermek ve muhatap olmamak en güzeli
    shadowmaster ve Zell bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Teşekkürler, yeni arkadaşlara kavramlar hakkında görsel destekli örnekler sunmak önemli diye düşünüyorum.
    Sizin paylaştığınız video da iyi tamamlamış başlığı

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca "Fakin ibişız" demek istiyorum.
    Valla sabahtan beri guluyorum. Insanlar bos bos bakiyolar. Bunun aci yani ise "Fakin ibişız" dedigimde kimsenin anlamayacak olmasi. Konu sahibini de tebrik ediyorum. Soyle eklemek isterim, sadece motosiklet degil, kapali olmayan bir arac (panelvan, kamyon vb.) Bu bakis cok kazanin onunu kesiyo. Aliskanlik haline getirmek gerek.

tata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    Düğün konvoyunun bir işe yaradığını görmedim bugüne kadar zaten... Gürültü kirliliği ve ilkel şovenizm.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)