Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosikletten Bisiklete geçmelimiyim

Motovento
    REKLAM ALANI
    Naked150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks-150-Naked
    Merhaba ben motosiklete yeni basladım kalitesi düşük olsada ekipman var motosiklette iyi beğeniyorum fakat ne kadar az yaksada benzin almakdan para kalmıyor ve bende düşünerek motosiklet tutkumu bir kenera atıp professionel bir bisiklet almak istiyorum 3000tl civarı bir bisiklet olabilir ekipman hariç fakat benim önümdeki engel ayda 1 2 defa e-5 e çıkıcam büyükçekmeceden - bayrampaşaya sizce bisiklet için uygunmu çıkılabilirmi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Kardeş ne kadar yakıyor ki ? 150 lik bir makina zaten 2-3 litre max yakması lazım 250 likler bile 3 buçuk 4 yakıyor , daha fazla yakıyorsa motorda bir sıkıntı olabilir.

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    150 lik bir makina 100km'de taş catlasın 3 litre yakıyor. buda 15 liraya tekabul ediyor. Ama Büyükcekmece-Bayrampaşa arası ise bu 15 tl lik benzin 2. gün tekrar alınması gerekiyor

Huzeyfee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    eğer gerçekten motosiklet tutkun varsa, söylediğin işi yaptıktan max 2 ay sonra motor bakmaya başlarsın bisiklet motorun yerini asla alamaz bence..

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Japonların az ccleri az yakıyor da Çinliler macarlar falan yakıyor bayağı aslında.

kong - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 100 sfc snappy x
    sat motorunu cup al 100 kmde 2 lt'yakıyo
    Mengu16 bunu beğendi.

okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    ben ikizimle ortak motor aldık simdi bitanede bısıklet aldım e5 de çıkıyorum okulada gidiyorum tabi bısıklet olunca motosikletliler bile saygı gostermiyo tek sorun o mtb tarzı bısıklet alırsan bi kaldırıma geçersin kaldırımda yayalar olunca yola geçersin e5 tede sağdan yardırır gidersin gidiceğin yere motor kadar erken araba kadar geç varmassın hem spor hem gezi hem tasarruf oluyo 125-150 de olsa motosiklete binince adamın gezesi geliyo benzinde 5 tl olmus al bi mtb 3000 e falan alma 600-700 tllik birşey al baktın olmuyo motosiklete geri geçersin sahsen ben motosikletede bisikletede biniyorum fakat bu aralar bısıklete biniyorum cunku havalar guzel spor yapma isteği olduğu için bısıklete biniyorum yine motosikletteki kadar çok geziyorum ama param cebimde kalıyo benzin parasını biriktirip ikinci motoru alıcaz ikimizinde motoru olmus olucak

Naked150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks-150-Naked
    hayır yakmasında sorunyok gayet normal bir depo 55 tl doluyor 450 km gidiyorum

Zell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Phantom
    Uzun zaman Ankara trafiğinde bisikleti ulaşım aracı olarak kullandım ancak motosiklete bindikten sonra bisikletten epey soğudum. Motosiklete göre çok sayıda dezavantajı var kullanınca daha iyi anlaşılır. Size tavsiyem ödünç alabileceğiniz biri var ise 1-2 haftalığına denemeniz. Makul gelirse alın ancak fiyatı bence 1000 tl'nin altında olmalı. Çünkü fiyatı etkileyen en önemli etken malzeme kalitesidir ve bu da birkaç kg hafiflik anlamına gelir ve çok önemli değildir. Mekanik aksamı en ucuzundan en pahalısına aynı işi görür ve aşağı yukarı aynı periyodda ayar-bakım yapmanız gerekir. Bir başlangıç seviyesinde motosiklet parası vermeden önce iyi düşünün. Unutmayın ki satarken en iyi ihtimalle yarı fiyatına gidecek çünkü. Çok alıcısı da olmadığı için elinizde uzun süre beklemesin.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Geçenlerde kardeşimin bisikletini bisikletçide yaptırıp eve döndüm.Motosikletin ne kadar büyük bir nimet olduğunu anladım.Buradan profesyonel bisiklet sürenlere helal olsun diyorum gerçekten sabır işi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    2.el bir 100'lük cub'a verecek paran bile yoksa bi işe girip çalışmanı tavsiye ederim. Ama 3000 liralık bisiklet bakıyorum demişsin 1000 liraya çok dağılmamış bi cub alsan 200 liraya silindiri subapları değiştirip bakım yaptırsan geri kalan 1600-1700 liraya 100 km'de ortalama 2 litreden ve 5 lira benzin parasından hesap yaparsak 16-17 bin km gezersin. Bu sırada bi kuruş para kazanmadığını varsayıyorum bide.
    EKONOMİ ve Enes Bakır bunu beğendiler.

K4NuNi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    İyi sayılabilecek bir bisikletim var (geçen yıl almıştım). Motosikleti aldıktan sonra 1 kez dahi binmedim.. Bazen çok güzel bazen işkence olabiliyor insan için. Bir bisiklet asla bir motosiklet tadı; bir motosiklette bisiklet tadı vermez. (en azından benim için böyle.) İllaki alacaksan ucuz bir bisiklet almanı öneririm. Bir de istersen bisiklete şu motor kitleri vardı onlardan da takabilir, Hem motor hem bisiklet olarak kullanabilirsin. (Trafikte sorun yaşamayacağından emin ol tabii hukuki olarak.)

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    ben de bir heves aldım bisikleti
    birkaç km ya yaptım ya yapmadım
    koydum depoya zincirini yağladım bekliyor
    amortisörlü dedik ön amortisör sertleşti dura dura
    orta amortisörüne heves ettik meğer adamı yorarmış
    şaşırtıcı derecede yoruluyorum sürerken
    tıss tısss gidecen anca
    sele incecik zaten afedersin pek yorum yapamıyorum
    yolda yolakta çok tehlikeli trafik falan

yazın hele ter içinde pedallamak
    çok mecbursan anlarım da
    zevk için de maalesef binilmez
    motorla tanıştıktan sonra hiç çekilmez

kesinlikle önermem
    motorla şehirdışına bile gidersin
    ver benzin parasını bas gaza

hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Daha önce kullandığım bisikletimi takas ederek toplamda 1000 lira değerinde mtb bisiklet aldım. Aksesuarları falan derken 1300 lirayı buldu. Üç sene boyunca amatör olarak bisiklet kullandım. Yeni bisikletimle yaklaşık 6000km yol yaptım. Hafta sonları grup gezilerine katıldım, bireysel olarak gezintiye çıktım, arada işe gittim geldim. Verdiği keyif inanılmaz. Kendi çabanla uzak diyarlara gidebilmek bambaşka birşey ama yokuşları ıkına ıkına çıkarken yanımızdan motorcular geçip giderken de ister istemez diyorsun 'adamlara bak ya ne rahat diye' . Kendi kendime dedimki artık motora geçecem diye ve bisikleti sonunda satışa çıkartım ve 300 lira zararla bir öğrenciye sattım.
    Şu durum oluyor; Bisikletle heran her zaman kafanın estiği yere gidemiyorsun. Gitmen için kendini o an enerjik hissetmen gerek ama kafan dağınık değilse motorla her an her zaman ve her yere gidebilirsin. Bisikletle gezmenin en iyi yanı vücudunun hep çalışıyor olması ve o gezi sonrası zindelik ve tatlı yorgunluk. Hiçbirşeye değişmem.
    Şu an yine bisikleti aramıyorum diyemem.
    Bir garip yolcu

Motosikleti
    Honda spacy alpha
    Bisiklet kısa mesafelerde ve düz yolda çok iyi ve keyifli bir ulaşım aracı. Bununla birlikte her gün üstelik trafikte sürmek zor. Bir de güzergahta yokuşlar varsa o zaman biraz eziyete dönüşüyor. Hem elektrikli şehir bisikleti hem cup motorsikleti olan biri olarak diyeceğim şudur ki günlük git gel 20 km den fazla ise yolunuz kesinlikle motorsiklet derim. Git gel 20 km ye kadar düz olan fazla yokuş olmayan yolda bisiklet kullanılabilir.

bir bisiklette ben bakınıyorum su sıralar. mosso, ghost, gıant filan.. sağlam bi şey arıyorum.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de bir heves aldım bisikleti
    birkaç km ya yaptım ya yapmadım
    koydum depoya zincirini yağladım bekliyor
    amortisörlü dedik ön amortisör sertleşti dura dura
    orta amortisörüne heves ettik meğer adamı yorarmış
    şaşırtıcı derecede yoruluyorum sürerken
    tıss tısss gidecen anca
    sele incecik zaten afedersin pek yorum yapamıyorum
    yolda yolakta çok tehlikeli trafik falan

yazın hele ter içinde pedallamak
    çok mecbursan anlarım da
    zevk için de maalesef binilmez
    motorla tanıştıktan sonra hiç çekilmez

kesinlikle önermem
    motorla şehirdışına bile gidersin
    ver benzin parasını bas gaza

http://www.bisan.com.tr/images/urunl...ed911b504e.jpg
    fazla ekonomi yapmışsın ondan. o çelik yığınıyla gidilmez tabi bir yere.

şöyle bir şey alsaydın paraya kıyıp o zaman keyfini sürerdin işte

ulassscannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bisiklet kolay iş değildir gerek sürmesi gerek bakımı... Yol yapacaksanız roadbike bakmalısınız ama kullanım rahatlığı derseniz citybike önerilir. Bu aletlerde lastik patlatmak işten bile değildir. Yanınızda en az 1 iç lastik,yama takımı,pompa anahtar ve alyan takımı bulundurmalısınız. Rutin olarak göbekleri zinciri amortisörü yağlamanız gerekir. Ve bunlar masraftır. Kask takarsınız uzaylı görmüş gibi bakarlar, tayt giyersiniz bakkala markete giremezsiniz, el alışana kadar lastik değiştirmek ölümdür. Ter ve pislik içinde kalırsınız. Tabi alışınca 10 dk da yeni lastikle yolda olursunuz o ayrı. Ben önce problemlerini yazdım ama bisikletin iyi yönleri bu problemlerden kat kat fazladır. I love Cycling

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletimi almadan once mossonun xt ekipmanli bi bisikletine bakmistim. Oldukca fazla hevesliydim o bisikleti almak icin hatta gidip pazarlik bile yapmistim ama motosiklet alinca o bisikletin yuzune dahi bakmadim. Daha once de kron marka dag bisikletim vardi 4.5 yil kullanmistim ama sattim. ayrica ne zaman bir yokusa rampaya denk gelsem ulan iyi ki altimda motor var diyorum cunku bisikletle kan ter icinde ciktigim yokuslar geliyor aklima. Onumuz de yaz zaten sicaktan pisersin. Pedal cevirmek yuzunden olusan ter ve ter kokusu da cabasi. o yuzden ben motosiklet surmeni oneririm. Bu arada tekrar dag dere tepe dolasmak istiyorum ama bu sefer bunun icin bisiklet degil cross motor bakiyorum. Motosiklet boyle birsey iste.

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Önce şunu söyleyeyim. Nasıl araba forumunda motosiklet hakkında doğru düzgün bilgi alamayacağınız gibi motosiklet forumunda da bisiklet hakkında bilgi alamazsınız. Araba-motosiklet ile motosiklet-bisiklet ilişkisi farklı demeyin. Çünkü araba ile motosiklet ne kadar ayrıysa bisiklet motosiklette o kadar ayrı. (Bisiklet için tek forum var internette özel mesajdan atabilirim isterseniz belki yasaktır forum ismi vermek)

Ben motosiklet tutkunu bir bisiklet kullanıcısıyım. Bir iki konuda bahsettim yol bisikleti kullanıyorum. 17 yaşındayım. Gönlümde hep bir motosiklet olsa da bisikleti asla motosiklete değişmem. İkisi apayrı şeyler.

Gelelim bisiklet almananıza. Tabiki de motosikletin alternatifi bir bisiklet olamaz. Ama eğer bisikleti ve bisiklet kullanmayı seviyorsanız. Sizin ihtiyacınızı fazlasıyla karşılar. Ayda 1-2 defa bayrampaşaya zorunlu olduğunuz için 4-5 defa keyif için gidersiniz. (Örneğin ben en yakın zamanda beylikdüzü-sirkeci yapıcam)

Bisiklet seçiminde ise sakın ama sakın buradaki tavsiyelere kulak asmayın. Kusura bakmasın buradaki abiler ablalar ama malesef Türkiye'de bisiklet kültürü olmadığı için. 300 liralık bisikletle 3000 liralık bisiklet sadece kalite farkı olarak görülüyor. Amortisörlü bisiklet iyidir deniyor. Bu kadar komik bir şey olamaz. :D

Eğer 3000 lira ayırdıysanız 2500-2750 liraya güzel bir yol bisikleti veya şehir bisikleti alırsınız. Bu size başlangıç için fazla bile gelir. Geri kalan paraya da ekipman, aksesuar alırsınız. Ben ise 1200 liraya yol bisikleti aldım giriş seviyesi için gayet yeterli.

Bisiklet alıcaksanız elimden geldiğince yardımcı olurum ve sizi diğer foruma bekliyorum.

Not: Tekrardan abilerim ablalarım kusuruma bakmasınlar ama buradaki yorumlarla bisiklet almaya ya da almamaya karar vermeyin.

Düzenleme: Bisikletimi de ekleyeyim bunun kırmızısı.

mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)