Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletçiyiz ama yolumuz çok.

Motovento
    REKLAM ALANI
    PysLre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25-2015
    Forumda gördüğüm kadarıyla Herkes Motogp Şampiyonu (Herkes dedim ama genelleme olarak düşünmeyin).
    Daha 125cc ye binmemiş yada 3.000 km yapıp artık 600cc-1000cc ye başlama kafasında olanlara şaşıyorum.(250cc Nerede ?)
    -Ben 125 cc kullandım onu sürdüysem bunu hayli hayli sürerim diyenler.
    -Ki ben 125cc yi 40.000 km kullandım, 250cc arıyorum Banada diyorlar 600cc al diye. Yok abi 250cc şart daha yaşım genç diyorum.
    -Gösteriş meraklısı olanlar
    -Şehir içi cbr600r mü ? R1 mi Cbr1000r mı alsam diyenler.
    -Ben çok basmam yavaş giderim diyenler, 1. vitesteki hızı bile çok fazlayken nasıl yavaş gideceksin ?
    -Araştırmadan hangi model, kaç km, Km'si az ama Motosikletle oynanmış alırsam nolur. Km'si çok ama motorla oynanmamış alsam nolur. Bunların cevabını bilmeyen çok.
    -Daha motosikletin yağını, Zincir ayarını temizliğini yağlamasını vs vs bilmeyen çok.
    -Emeklemeden bebekler yürüyebiliyor mu ki sen emeklemeden yürümeyi geçtim koşacaksın.
    -Anneler babalar niye motosiklete bu kadar karşı işte bundan dolayı.
    -Kaza yapan yokmu var tabi; Profesyoneli bile kaza yapıyor. Sen yapmıyacaksın diye bi kanun mu var.
    -Vatandaş olarak bizler 125cc motorla bile limitleri zorlarken, Sen nasıl yavaş gideceksin.
    -Forumda ilk gıcık kapıp sonra bu adam(abi) hakketten haklı biliyor diyip Her yazdıklarını okuyup ders aldığım insanlardır. @LifeisBike ve @isimbulamadı Bilinçli ve bilinçlendirmeye çalışıyorlar...(Ama nafile)

-Unutma -Emekle-Emekle-Yürü-Yürü-Bişeylerin farkına vardıktan sonra sana kalmış İstersen 1300cc al Ama Farkına var.
    Aç Videoları izle 125 cc ile hatta mobiletle kaza yapanların hallerini.
    -Motosikletten önce ekipman al. Motosikleti aldıktan sonra almazsın çünkü.
    -Burda Abilerimiz Alma desede boşa kafaya koyduysa yapcak illa geride Gözü Yaşlı ana baba.

125cc de 250cc de olmassa olmaz bence.

Bilgilendirme Okuyalım bilinçlenelim.
    Pisman, berkcigdem, caneroz ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Tugay Boruzan. Çanakkale'den Selamlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Abi kaç basıyo bu? bababaaa.
    PysLre ve Oldjack bunu beğendiler.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    abi hatun düşüyo diyolar.

PysLre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25-2015
    Alıntı Oldjack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi hatun düşüyo diyolar.
    Fazlasıda olabilir
    Oldjack bunu beğendi.
    Tugay Boruzan. Çanakkale'den Selamlar.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    125, 150, 200 cc den sonra şimdi 250 alacam diyorum aynı tepkilerle karşılaşıyorum, bu konuda en iyi ders küçük hasarlı ufak kazalar, şehir içinde 40-50 km hızla kaza yaptım omzumu kırdım, şimdi çok daha iyi biliyorum sağlığımın, sağlıklı sürmenin kıymatini...
    hakikiteker ve PysLre bunu beğendiler.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Şehir içinde kullanmak için 600-1000cc almak bence bir çılgınlık. Evden işe gitmek için bir Lamborghini alıp kullanmak gibi, ısınma problemi çok rezil bir durum bence.

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    600cc'yi cok buyutmussun gozunde canavar olmus. 1'inci vitesde elbet 100'lu hizlara REDLINE'na yakin cikarsin. Kimse hiz denemesi yapmadiktan sonra motorunu birinci viteste redline getirip vites atmaz adamin motoru 125lik bile olsa yapmaz bunu. Ikincisi 3.u vitesde 70 4.'cu vitesde 85 civarlarinda cok rahat gidersin. Ama bu aletleri kullanan adamin avanak olmamasi lazim. 600'luk kullanacaksan sorumlulugunu bileceksin ayni spiderman'de soyledikleri gibi. "With great power comes great responsibility"
    PysLre ve yanakadam bunu beğendiler.

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    600 cc SS motosikletler baya bir devleşmiş. Benim yaşamımdan bir istatistik veriyim etrafımda ve kulağıma gelen duyumlarda hayatını kaybedenlerin büyük bir çoğunluğu 600 cc üstü SS motor ile. Fakat bu ölümlü kazaları yapanların %90ı motosikleti çok uzun yıllardır kullanan ve KM tecrübesi çok yüksek olan kişiler. Kimi vkendine güvenden viraja hızlı girdi, kimi yarışırken kimi akrobasi yaparken. Ama bu kişilerin hepsi 600 cc ile motosiklete başladığı ilk yıllarda bu şekilde ölümlü kazalar yapmamışlardı. kaza herzaman vardı fakat bu kadar ağır kazalar yapacak süratlere gelecek güven yoktu. Bu motosikleti kullanmayı ne kadar çok öğrenirsen o kadar çok havaya giriyorsun ve o kadar çok kaza yapma ihtimalin artıyor.

Hayatımda ilk kez 2014 yılı itibarı ile SS motosiklet harici bir motosiklet kullanıyorum ve şu anda bana son derece çekici gelen SS leriçok mantıksız buluyorum. Neden mi? SS yani racin olan bu motosikletler adı üstünde yarışmak üzere tasarlanmışlar. Gündelik kullanım olsun trafikte kullanım olsun bu motosikletlerin kanında yok. Vahşi bir ata biniyosun ve bu at her an seni sırtından atıp özgürlüğe koşmak için bekler durumda.

Belki doğrudur belki yanlıştır bilemiyorum ama bu benim şahsi fikrim. 600cc ve yukarısına ya hiç binmeyeceksin yada yok 100000 km tecrübe ister yok o ister yok bu ister bana çok saçma geliyor. bazı insan vardır düz yolda yürüyemez bazı insan vardır yolda takla ata ata yürür. Bu yetenek meselesi. motosiklet kullanmayı öğreneli bir sene olup pistlerde 600 cc ile yarışan ve derece alan insanlar var.

Çok fazla geçmişe gitmeyin ve bakın bu 125 cc ve 250 cc başlangıç motoru diye adlandırılan motosikletlerin geçmişi ne kadar. Bizim zamanımızda bi Gileranın vardı bildiğim 125 cc.

Zaten herkes 600 cc den başlasa motosiklet satışları dibi boylar herhalde
    Enes Bakır, santo78 ve PysLre bunu beğendiler.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Sakin kalıp destek olmaya devam, kaç kişiyi "kurtarırsak" o kadar iyi

http://www.motorcuyuz.com/dosyalar/Motosiklet-surus-teknikleri.pdf
    PysLre bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)