Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaldırım ne demek neden yapılmıştır

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cgl
    Altını siz doldurun düşündükçe geriliyorum allah akıl fikir versin şu yayalara belediyeler çalışıp rahatimiz ve güvenliğimiz için kaldırım yapmışlar malesef en gencinden en yaşlısına herkes taşıt yolunu kullanıyor buna bir anlam veremiyorum kaldırımda rahat edemedikleri için mi kullanmıyorlar allah akıl fikir versin
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama istanbul için konuşacak olursam kaldırımlar çoğu yerde tek kişi için bile çok dar kaldı ki geniş kaldırımlara da arabalar park ediyor sağ olsun. Ben de çoğu yerde maalesef yoldan yürüyorum. Motorla trafikteyken de yoldan yürüyen yayaların durumunu anlıyorum. Tabi ki yolda parkta yürür gibi yürüyen dengesizleri bunun dışında tutuyorum.

Motosikleti
    honda cgl
    Alıntı oznkrçm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama istanbul için konuşacak olursam kaldırımlar çoğu yerde tek kişi için bile çok dar kaldı ki geniş kaldırımlara da arabalar park ediyor sağ olsun. Ben de çoğu yerde maalesef yoldan yürüyorum. Motorla trafikteyken de yoldan yürüyen yayaların durumunu anlıyorum. Tabi ki yolda parkta yürür gibi yürüyen dengesizleri bunun dışında tutuyorum.
    ıstanbulda yaşıyorum kaldırımlarında çok kötü olmadığı kanısındayım tamam eksiklikler var mesela kaldırımı işgal eden esnaflar elektrik direkleri ağaçlar çöpler ama yine de taşıt yolu kullanılmaz bu coğrafyanın insanı çok tahammülsüz kaldırıma in çık yapmamak için taşıt yolunu kullanıyorlar nasıl ki taşıt yolunda taşıtlar şerit değiştirip sollama yapıyorsa yayalar da bunu yapabilir ben yaya iken öyle yapıyorum çok nadir inerim taşıt yoluna
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Hocam mesele park meselesi, insanlar kaldırıma araç parkediyor, dükkanlar işgal ediyor, dar olunca insanlar da yoldan geçiyor

4:34

Tabi bu amcayı savunmuyorum bunun yaptığı salatalıklık :D
    mehmetenis bunu beğendi.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Bu noktada üç faktör önemli ;
    1- Yayalar için konforlu yürüyüş yapabilecekleri yer sayısı çok az İstanbul'da,
    2- Hiyerarşik olarak bizler nasıl otomobil sürücülerinden özen bekliyorsak, aynı şeyi biz de yayalar için göstermek durumundayız,
    3- Motosiklet kullanmamış bir yaya için bizler, canı istediği anda durabilen, gazlayabilen, yön değiştirebilen mahluklarız. Yani motosikletin de duramayabileceğini bilen yaya sayısı çok az. Temkinli ve sürekli gözlem yapan bir sürüş tarzım olmasına rağmen, İstanbul'da en çok "panik fren" kullanımını önüme atlayan yayalar için kullandım bu güne kadar.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cgl
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu noktada üç faktör önemli ;
    1- Yayalar için konforlu yürüyüş yapabilecekleri yer sayısı çok az İstanbul'da,
    2- Hiyerarşik olarak bizler nasıl otomobil sürücülerinden özen bekliyorsak, aynı şeyi biz de yayalar için göstermek durumundayız,
    3- Motosiklet kullanmamış bir yaya için bizler, canı istediği anda durabilen, gazlayabilen, yön değiştirebilen mahluklarız. Yani motosikletin de duramayabileceğini bilen yaya sayısı çok az. Temkinli ve sürekli gözlem yapan bir sürüş tarzım olmasına rağmen, İstanbul'da en çok "panik fren" kullanımını önüme atlayan yayalar için kullandım bu güne kadar.
    çok haklısınız hocam dediğiniz gibi motor ve veya herhangi bir taşıt kullanmayan bir yaya taşıtın durmasını ve hareket etmesini çok basit sanıyorlar
    shadowmaster bunu beğendi.

LifeisBike
    Misafir
    Millet motor olmuş kaldırımda ne işi var

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    ben ıstanbulda yasıyorum. motorların kaldırımdan gıtmesıne laf edılmıyorda yayaların yoldan yurumesıne neden edılıyor acaba ?

Not : evet yayaların bır anda yola atlaması yada kaldırım oldugu halde yoldan yurumelerıne bende karşıyım fakat. 15 sanıye trafıkte beklemıcem dıyede kaldırımdan gıden motorada karşıyım.

LifeisBike
    Misafir
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ıstanbulda yasıyorum. motorların kaldırımdan gıtmesıne laf edılmıyorda yayaların yoldan yurumesıne neden edılıyor acaba ?

Not : evet yayaların bır anda yola atlaması yada kaldırım oldugu halde yoldan yurumelerıne bende karşıyım fakat. 15 sanıye trafıkte beklemıcem dıyede kaldırımdan gıden motorada karşıyım.
    Katılıyorum, motosikletin üzerinde bazıları kendisini helikopterde felan saniyor. Ayıp.
    berkcigdem bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cgl
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yanlış tabiki o dediğiniz birmilyonda bir ya olur ya olmaz

Motork08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enmaaahss
    Edirnede ki gibi kaldirim nerde var ya adamlar elini korkak alistirmamis valla edirnenin bastan sonuna genis genis kaldırımlar yollar istanbulda büyüdüm ogrenciyim burda ilk senem büyük kaldirim rahatlik abi
    Bugün arkadaşla yürürkende ayni muhabbet oldu yayila yayila yuruyosun istanbul da böylemi demiştim

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    ESKİŞEHİR DE AYNI PPPP

Motosikleti
    honda cgl
    .

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    birçok ülkede kaldırım yok, yere çizdikleri sınırlar belirliyor araç ve yaya yolunu

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Zımni bir anlaşma var aramızda. Yayalar caddeden gidiyor biz motorlarla kaldırıma çıkıyoruz filan. Böylelikle karmayı dengede tutuyoruz Aniden yola atlamasalar sorun yok aslında. Ben kendi adıma alıştım duruma
    RAMİREZ bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    "Bir ülkede kaldırımlar ne kadar alçaksa o ülkenin medeniyeti o kadar gelişmiştir."
    RAMİREZ bunu beğendi.

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Asil adrenalin isiklarda yaya gecidi degilde araba arasindan gecmeyle basliyo, o yuzden ara gaz vererek geciyorum ki farkediliyim yoksa faciaaa!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)