Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yaşadıklarımı aktarıyorum!

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar bildiğiniz üzere uzun süredir beklediğim motosiklet sevdama 1 ay sonra kavuşacağım (önceki yazılarımda bahsetmiştim) ve bugün daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak için forumdaki abilerim her ne kadar yardımcı olsada bi motosiklet bilenine yüz yüze danışmak istedim ve istanbul beşyol üzerindeki motoline ı gözüme kestirdim okul dönüşü gittim bi uğradım sağolsun İbrahim bey oradaydı ve beni ağırladı. ben boyumun 2.10 ve kilomun 105 olduğnu ancak 17-18 yaşlarından beri yani 3-4 yıldır bir racing tutkum olduğunu ama bazı arkadaşlar (forumdan edindiğim bilgilerle) racing motorların bana uygun olmadığını sürüşte skntı yaşatabileceğini söylediklerinden bahsettim. İbrahim bey sağolsun ordan bir cbr250r çekti getirdi ve beni üstüne bindirdi ve ilk oturuşumda bir rahatsızlık hissetmedim bel veya bacak pozisyonum gayet normal geldi. uzun süreli bir sorun yaşarmıyım diye sorduğumda ise ilk 5 dakikalık oturuşta bir ağrı sızı yoksa diğer türden ağrılar(ayak bilek gibi ağrılardan bahsediyorum) zamanla, motoru daha rahat kullandıkça alışırsın dedi ve tavsiye olarak yamaha r25 in çok revaşta olan bir motosiklet olduğunu ve bu cc civarında yeni başlayan birisi olarak gerçekten ideal bir ss olduğunu söyledi.yarın kısmet olursa bir honda bayi ne uğrayıp iyice ayrıntılı inceleyeceğim (artık bi yarım saat otururum motorda ) siz ne diyorsunuz ben ss işinde hala ısrarlıyım sizce vazgeçmeliyim yoksa milletin ne düşündüğünü önemsemeyip gidip almalıyım ?
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    anlamadım, honda bayinde r25 mi incelemeyi planlıyosun. Yada cbr250r ı yamaha bayindemi inceledin mesela ?
    Zell bunu beğendi.

Alıntı Oldjack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlamadım, honda bayinde r25 mi incelemeyi planlıyosun. Yada cbr250r ı yamaha bayindemi inceledin mesela ?
    ortalama olarak boyutları aynı olduğu ve için yamaha bayi yakınımda olmadığı için hondaya uğrayacaığım beylikdüzü malum istanbulun öteki yakası

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    R25'i yeni başlayan için biraz fazla söylemiş ama karar sizin tabi.

Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25'i yeni başlayan için biraz fazla söylemiş ama karar sizin tabi.
    olayın aslı şöyle ehliyeti aldıktan sonra hondanın seviye 2 ve seviye 3 kursların gidip kendimi daha eğitimli hale getirdikten sonra 250 cc ile başlamak istedim ama yine r25 fazla diyosanız bilemem

alitezz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696 & XJ6N & WR125R
    hiç tecrübesi olmayan biri için r25 öğrenmesi zor bir motor.Çift silindir yerine tek silindirli mesela cbr250r gibi bir motorla başlaman daha mantıklı bence.Boy konusunda da sen git abi motora otur bak,kimseye sormana gerek yok o konuyu sen rahatsan gerisini boşver.

Alıntı alitezz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç tecrübesi olmayan biri için r25 öğrenmesi zor bir motor.Çift silindir yerine tek silindirli mesela cbr250r gibi bir motorla başlaman daha mantıklı bence.Boy konusunda da sen git abi motora otur bak,kimseye sormana gerek yok o konuyu sen rahatsan gerisini boşver.
    yorumunuz için çok teşekkür ederim yani ani hızlanması daha ağır olan bir motosiklet yeni başlayan için daha idealdir olarak aldım bunu yanlış anlamadıysam

alitezz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696 & XJ6N & WR125R
    Alıntı kubilay1994 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorumunuz için çok teşekkür ederim yani ani hızlanması daha ağır olan bir motosiklet yeni başlayan için daha idealdir olarak aldım bunu yanlış anlamadıysam
    r25 arka tekerlekte yaklaşık 33hp bir motor.Honda cbr250r ise arka tekerde 18hp'lerde bu sebeple biraz güçsüz bir motor evet fakat sizin öğrenmenizde çok büyük bir rol oynayacak.Virajlarda ve düz yoldaki gaz hakimiyetiniz için iyi olur mesela.

Alıntı alitezz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r25 arka tekerlekte yaklaşık 33hp bir motor.Honda cbr250r ise arka tekerde 18hp'lerde bu sebeple biraz güçsüz bir motor evet fakat sizin öğrenmenizde çok büyük bir rol oynayacak.Virajlarda ve düz yoldaki gaz hakimiyetiniz için iyi olur mesela.
    peki yorumunuz ve eğitici üslubunuz için çok teşekkür ederim hondayı bir daha gözden geçirmekte fayda var o zman

atoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 350 ST
    Merhaba, senden daha kısa, ama yinede uzun boylu (196cm) olmama rağmen eğtim aldığım kurumdaki hocalar benim için 2 tip motorun uygun olmayacağını, bunlardan birinin scooter (keşke dizlerim o direksiyonun altında rahat edebilse!) diğerinin ise SS motorlar olacağını belirttiler. Olmasına olur tabi, ama raht etme boyutu farklı...

Ben şu sıra bizim gibi uzun boylulular için en uygun olan, aslında en çokta yakışan tip motorlar olan Enduro lara bakıyorum... Enduroların en büyük handikapı bence düşük cc olmamaları ...

Senin ciddi oranda bendende uzun oldugunu düşünürsek bence endurolara yönelmen daha doğru olur... Tabiki Ss i kullanabilirsin ama R25 gibi nispeten kalıplı bir ss bile olsa, sanırım diz ve kalça açın belli bir süre sonra rahatsızlık verecektir...

Alıntı atoprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, senden daha kısa, ama yinede uzun boylu (196cm) olmama rağmen eğtim aldığım kurumdaki hocalar benim için 2 tip motorun uygun olmayacağını, bunlardan birinin scooter (keşke dizlerim o direksiyonun altında rahat edebilse!) diğerinin ise SS motorlar olacağını belirttiler. Olmasına olur tabi, ama raht etme boyutu farklı...

Ben şu sıra bizim gibi uzun boylulular için en uygun olan, aslında en çokta yakışan tip motorlar olan Enduro lara bakıyorum... Enduroların en büyük handikapı bence düşük cc olmamaları ...

Senin ciddi oranda bendende uzun oldugunu düşünürsek bence endurolara yönelmen daha doğru olur... Tabiki Ss i kullanabilirsin ama R25 gibi nispeten kalıplı bir ss bile olsa, sanırım diz ve kalça açın belli bir süre sonra rahatsızlık verecektir...
    bir süreden kastınız ne kadar süre biraz açabilirseniz sevinrim çünkü benim kullanacağım mesafeler şehir içi çok kısa 10 -15 dakikayı geçmeyecek mesafeler bu kısa mesafelerde sorun yaratırmı ss ler ?

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Bu tarz motorlara yonel bence

Oguz K. bunu beğendi.

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    seviye 1 almadan 2 alabilrsin ama 2 aldıktan sonra hemen seviye 3 alamazsın vermezler

Alıntı santo78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cruiser motorlara baktım ancak sele yüksekliği çok az olduğu için bacaklarım uzun geliyor pedallara sadece regal raptorun cruiser modelleri gibi uzun şasi modeller uygun oluyor regal raptoruda çin diye tercih etmek istemiyorum diğer uzun şasi modeller ise 250cc yüksek hacime sahip :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:36 ----------

Alıntı harung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seviye 1 almadan 2 alabilrsin ama 2 aldıktan sonra hemen seviye 3 alamazsın vermezler
    ne kadar süre geçmesi gerekiyor peki biliyormusunuz ?

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    R25 ile baslamak neye benzer biliyormusun 106 gti i gorup kucumsemeye...

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    kardeşim, küçük cc enduro ile başlamanı şiddetle tavsiye ederim. yamaha xt 125x, veya wr 250 sana yakışır.
    ideal bir başlangıç motoru olur.

ss tarzını kimseye, pist dışında tavsiye etmem. iki büklüm halde trafiği mi okuyacak, sağını solunu mu görecek, motor üzerinde beceri geliştirmeye mi çalışacaksın? dik oturmak avantajlıdır.

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 ile baslamak neye benzer biliyormusun 106 gti i gorup kucumsemeye...
    valla ne yalan söyliym her ikisinide yapıyorum desen 106gti dan daha seri araba kullandınmı oda yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:03 ----------

Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim, küçük cc enduro ile başlamanı şiddetle tavsiye ederim. yamaha xt 125x, veya wr 250 sana yakışır.
    ideal bir başlangıç motoru olur.

ss tarzını kimseye, pist dışında tavsiye etmem. iki büklüm halde trafiği mi okuyacak, sağını solunu mu görecek, motor üzerinde beceri geliştirmeye mi çalışacaksın? dik oturmak avantajlıdır.
    herkes sizin gibi söylüyor ama genciz işte kanımız kaynıyor

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    dostum 2.10 boy ile sen ss de işkence cekersin..öyle 5-10 dakka üzerine oturmakla anlasilmaz...senin motorun dik oturacagin dizlerinin fazla bukulmeyecegi yüksek enduro makinelerdir

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum 2.10 boy ile sen ss de işkence cekersin..öyle 5-10 dakka üzerine oturmakla anlasilmaz...senin motorun dik oturacagin dizlerinin fazla bukulmeyecegi yüksek enduro makinelerdir
    biraz daha enduro tavsiyesi alırsam inazuma bakmaya başlayacağım

atoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 350 ST
    Alıntı kubilay1994 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir süreden kastınız ne kadar süre biraz açabilirseniz sevinrim çünkü benim kullanacağım mesafeler şehir içi çok kısa 10 -15 dakikayı geçmeyecek mesafeler bu kısa mesafelerde sorun yaratırmı ss ler ?
    Emin değilim, motora, sizin kullanacağınız yola ve hatta sizin rahatsızlık süeşiğinize göre değişebilir.
    Arkadaşlarında önerdiği 125 ve 250 lik endurolar da güzel tercihler... Ss de cidden. 2büklüm kalırsınız...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler