Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorun yağı doğurdu :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cgl
    Evet yanlış duymadınız bizim motor yağı doğurdu dün akşam motosikletin yağını değiştirdim değiştirmeden önce açılmamış yağ kutusunun üzerine işaret koydum motordan çıkan yağın eksilip eksilmediğini anlamak için neyse yağı değiştirdim değiştirirken eski yağ biraz da döküldü ona rağmen motordan çıkan eski yağ 1 lt den fazla çıktı 1.1 lt gibi birşey çıktı neden olmuş olabilir acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

matematik olimpiyatları sorusu gibi maşallah. bir önceki sefer tam boşaltamamış olabilir misiniz acaba?

Motosikleti
    honda cgl
    Tam boşalttın hatta kartere yarım lt benzin koyup bir süre çalıştırıp çalkaladim bir gece benzinin uçmasını bekledim sabah yeni yağ ekledim

yağın sıcaklıkla, incelmeyle vs hacim kazanması olabilir mi diye düşünüyorum ama 0.1 lt biraz fazla sanırım bunun için

Motosikleti
    honda cgl
    Alıntı iluvatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağın sıcaklıkla, incelmeyle vs hacim kazanması olabilir mi diye düşünüyorum ama 0.1 lt biraz fazla sanırım bunun için
    o dediğin mümkün değil acaba diyorum yağa benzin mi karışıyor eğer öyleyse bu kötü ama benzin karıştığını nasıl anlarım

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    aynı olayı diyecektim ebnde =) benim scooer dada olmustu boyle bir olay karbraatör şamandrası bozulmus akan benzin komple yga karşmış bloktan gecerek allahtan a benzin varmısta motorda yag tıpasını acınca o içine cubuk sokupta görmeye calıştıgımız delikten oluk oluk yag aktı sonra şamandra değişti sorun çözüldü

Motosikleti
    honda cgl
    ..........

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:43 ----------

Eski yağı koyduğum kabin ağzını açık bırakacağım eğer eski yağ işaret aldığım yerden aşağıya inerse yani azalırsa benzin karıştığına kanaat getireceğim böyle anlarım sanırım

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merakla sonucunu bekliyorum vay canına

Motosikleti
    honda cgl
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merakla sonucunu bekliyorum vay canına

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı XuRTo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ..........

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:43 ----------

Eski yağı koyduğum kabin ağzını açık bırakacağım eğer eski yağ işaret aldığım yerden aşağıya inerse yani azalırsa benzin karıştığına kanaat getireceğim böyle anlarım sanırım
    Öyle de anlayamazsın, benzin ve yağ homojen olarak karıştıysa içindeki benzin nasıl uçacak?
    Ayrıyeten yağ değiştirme metodun yanlış, şu marka yağ iyi yağlama yapmaz şu böyle yapar diye tartışırken sen yağ yerine benzin koyup çalıştırmışsın, kısa süreliğine bile olsa motora zarar verdiğini düşünüyorum. Kardeşim bari yarım litre değilde 1 litre bari koysaydın

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:00 ----------

Bi ihtimal geldi aklıma, sen 1 lt koydum sanırken belki eklediğin yağ 1.1 lt'ydi.
    dockerengin bunu beğendi.

ahmetersoz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 KN
    Alıntı XuRTo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet yanlış duymadınız bizim motor yağı doğurdu dün akşam motosikletin yağını değiştirdim değiştirmeden önce açılmamış yağ kutusunun üzerine işaret koydum motordan çıkan yağın eksilip eksilmediğini anlamak için neyse yağı değiştirdim değiştirirken eski yağ biraz da döküldü ona rağmen motordan çıkan eski yağ 1 lt den fazla çıktı 1.1 lt gibi birşey çıktı neden olmuş olabilir acaba
    "Eksildiğine inanıyosunda, arttığına neden inamıyorsun" demek geldi içimden )

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Benzin koyup calistirmak ne demek ya. Farklı ve herhangi bir yararının olmadığını düşündüğüm bir metod. Sakin tamirciler de parçaları temizlerken benzin kullanıyor demeyin. Onların el ile firca ile temizlemesi ile pistonun krank in gidip gelmesi ile oluşan basınç kesinlikle bir değil. Gelecek sefer böyle değil de bosalttigin yağı ince bir bülent ile süzüp benzin yerine o yağı kullanmanı naçizane tavsiye ediyorum. Ben zamanında benzin artı şu ile yıkamıştım da yag olmuştu 2.5 litre çamur gibi. İyiki henüz üzerine bile binmeden farkına varıp müdahale edebilmitim. Yoksa tüm rvlmanlar elimizde kalacakti.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    benzin koyup çalıştırmak çok enterasanmış yalnız. Gaz yağı mazot falan da koyup çalıştırdınız mı hiç ?

serkani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Made in Japan!
    Adeta uzaydan mesaj yazıyorsun arkadaş. Önce motosikletinin markasını, modelini, kaç kilometrede olduğunu, en son bakımının ne zaman ve kaç kilometrede yapıldığını yazarsın, sonra okuyanlar ona göre bir şeyler yazar.

Kimse kusura bakmasın. Bence senin sorun da boş, yazılan yanıtlar da.

dockerengin bunu beğendi.
    Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    ben mazot ile çalıştırma duymuştum ama benzin ile çalıştırma duymadım. bu olayı da çok uzun süre yatmış motorda hiç yağ değişmemiş yağ artık içeride katran yada zift gibi olmuş ise inceltip sökebilmek adına mazot kullanılıyor.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Ne güzel işte milletin motosikleti yağ yakar,eksiltir sizin ki tersini yapmış.
    < iLk@yy > bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cgl
    Alıntı seyyid47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin koyup calistirmak ne demek ya. Farklı ve herhangi bir yararının olmadığını düşündüğüm bir metod. Sakin tamirciler de parçaları temizlerken benzin kullanıyor demeyin. Onların el ile firca ile temizlemesi ile pistonun krank in gidip gelmesi ile oluşan basınç kesinlikle bir değil. Gelecek sefer böyle değil de bosalttigin yağı ince bir bülent ile süzüp benzin yerine o yağı kullanmanı naçizane tavsiye ediyorum. Ben zamanında benzin artı şu ile yıkamıştım da yag olmuştu 2.5 litre çamur gibi. İyiki henüz üzerine bile binmeden farkına varıp müdahale edebilmitim. Yoksa tüm rvlmanlar elimizde kalacakti.
    burada okumuştum bu metodu motora zarar verdiğimi düşünmüyorum tam anlatamadım sadece marş verdim benzinle içerideki pisliği temizlemek için

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:30 ----------

Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle de anlayamazsın, benzin ve yağ homojen olarak karıştıysa içindeki benzin nasıl uçacak?
    Ayrıyeten yağ değiştirme metodun yanlış, şu marka yağ iyi yağlama yapmaz şu böyle yapar diye tartışırken sen yağ yerine benzin koyup çalıştırmışsın, kısa süreliğine bile olsa motora zarar verdiğini düşünüyorum. Kardeşim bari yarım litre değilde 1 litre bari koysaydın

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:00 ----------

Bi ihtimal geldi aklıma, sen 1 lt koydum sanırken belki eklediğin yağ 1.1 lt'ydi.
    yağ standart olarak 1 lt değil mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

Alıntı serkani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adeta uzaydan mesaj yazıyorsun arkadaş. Önce motosikletinin markasını, modelini, kaç kilometrede olduğunu, en son bakımının ne zaman ve kaç kilometrede yapıldığını yazarsın, sonra okuyanlar ona göre bir şeyler yazar.

Kimse kusura bakmasın. Bence senin sorun da boş, yazılan yanıtlar da.

motor honda cgl 125 2007 model km bakmıyorum yağa baktım özelliğini yitirmiş değiştirdim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)