Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Nazara geldik :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF 150 - CBR 125 - YZF R25
    Bugün akşamüstü sıralarında bursa-çalı taraflarında dolaşırken farklı bir yol gördüm ve o yolu takip ettim.Sonra önüme baya taşlı ve yokuşlu bir yol çıktı biraz devam edeyim dedim.Yokuşun yarısına çıkmadan geri dönmeyi düşündüm , o ana kadar herşey güzeldi soldan sağa doğru dönerken hafif ön frene basmamla motorumu yere düşerken gördüm.Nasıl olduğunu anlamadım.Ben yere düşmeden kurtuldum ve motorun düşüşünü yavaşlattım.Motorum sağ tarafa taşlara doğru bir düşüş geçirdi (olduğu yerde). Koruma demirleri görevini yaptı.Küçük bir çizik oldu sadece koruma demirlerinde.Ama egsoz da bir ezik var.
    Sizce eski haline döndürülme şansı varmıdır ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı semih1963 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soldan sağa doğru dönerken hafif ön frene basmamla motorumu yere düşerken gördüm.Nasıl olduğunu anlamadım.Ben yere düşmeden kurtuldum ve motorun düşüşünü yavaşlattım
    Geçmiş olsun. Çok eskiden buraya gres yağı sürüp çekiçleyen ustalar vardı ama artık bulmak çok zor. Bir de kapalı bölge olduğu için ulaşması güç. Belki bir stciker (metal) burayı kapatabilir.

Sanırım farkındasınızdır düşüş nedenini kendiniz yazmışsınız zaten. Ön teker tam düz olmadığında sağa/sola kıvrıkken ön fren motorun o yöne kapaklanmasına neden olur. Ucuz atlatmışsınız ve allahtan motorunuz hafif, yoksa düşerken tutmaya kalkınca beli incitmek içten bile değil.

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Geçmiş olsun çakılda fren tehlikelidir.ALLAH beterinden korusun.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı k_ayhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun çakılda fren tehlikelidir.ALLAH beterinden korusun.
    Çakıl değil, asfalt, toprak, beton, tahta, metal... Zemin ne olursa olsun gidon kıvrıkken ön fren düşürür.

Motosikleti
    Sağolun, bile bile fren yaptım bianda oldu zaten herşey. Cana geleceğine mala gelsin dedim bende zaten.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    O fotoğraftaki egzozun üzerindeki sac malzeme sanırım. Fiyatı uygundur onun, alıp yenisini takabilirsin.
    Carbondioxid bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O fotoğraftaki egzozun üzerindeki sac malzeme sanırım. Fiyatı uygundur onun, alıp yenisini takabilirsin.
    İnternetten baktım cidden fiyatıda uygunmuş teşekkürler

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    İnternetten baktım cidden fiyatıda uygunmuş teşekkürler
    Rica ederim, fotoğrafta çok seçilmiyor ama egzoz sağlam, üzerindeki gereksiz zımbırtı çökmüş. Zaten zırıltıdan başka bir işe yaramayan o ahmak şeyi niye takıyorlar hiç anlamıyorum.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Ayağın değdiği anda derin egzozla bütünleşmesin diye takıyorlar Söküp nispeten yumuşak bir zeminde tahtayla tersten hafif çekiçleyerek düzeltebilirsin belki. Çiziği kalır ama en azından eziği gidebilir, oncacık şey için yenisini almaya gerek yok
    semih1963 bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Bugün akşamüstü sıralarında bursa-çalı taraflarında dolaşırken farklı bir yol gördüm ve o yolu takip ettim.Sonra önüme baya taşlı ve yokuşlu bir yol çıktı biraz devam edeyim dedim.Yokuşun yarısına çıkmadan geri dönmeyi düşündüm , o ana kadar herşey güzeldi soldan sağa doğru dönerken hafif ön frene basmamla motorumu yere düşerken gördüm.Nasıl olduğunu anlamadım.Ben yere düşmeden kurtuldum ve motorun düşüşünü yavaşlattım.Motorum sağ tarafa taşlara doğru bir düşüş geçirdi (olduğu yerde). Koruma demirleri görevini yaptı.Küçük bir çizik oldu sadece koruma demirlerinde.Ama egsoz da bir ezik var.
    Sizce eski haline döndürülme şansı varmıdır ?

http://i.hizliresim.com/ogAONm.jpg
    kafanı taktığın şeye bak kaç kuruşluk şey o cana gelmesin gördüğüm kadarıyla egsoz koruma sacı yamulmuş bir şey olmaz ondan ilk motor mu bu arada
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kafanı taktığın şeye bak kaç kuruşluk şey o cana gelmesin gördüğüm kadarıyla egsoz koruma sacı yamulmuş bir şey olmaz ondan ilk motor mu bu arada
    Evet ilk motorum daha 590km.de.O yüzden bu kadar kafayı taktim.Neyse ki o kadar da önemli birsey degilmis. Allah beterinden saklasin

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Evet ilk motorum daha 590km.de.O yüzden bu kadar kafayı taktim.Neyse ki o kadar da önemli birsey degilmis. Allah beterinden saklasin
    motor işinde normal bu şeyler ben cbr 250 yi olduğu yerde (binip çalıştırmadan ayağımın üstüne düşürmüştüm)sinyal 180 tl ,arka kuyruk 45tl ,debriyaj maneti 45 tl Allahtan grenaja bir şey olmamıştı kırılan gururum da cabası şimdi 600 rr yanlış parketsem düşse grenajın bir parçası 2000 tl olurmu olabilir normal bu şeyler iki teker sonuçta hayat kısa ver yaprağı

kazasız belasız tekrardan
    semih1963 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R
    Donerken on fren himmm

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    tecrübe olmuş, bu motorla yatacaksın kalkacaksın, bu yüzden başlangıç motoru diyorlar zaten, geçmiş olsun
    semih1963 bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

LifeisBike
    Misafir
    Nazarlık olmuş işte bişi yok onda.
    semih1963 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tecrübe olmuş, bu motorla yatacaksın kalkacaksın, bu yüzden başlangıç motoru diyorlar zaten, geçmiş olsun
    Sağolun

ALYEDZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok
    çok geçmiş olsun

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

oluroyle , düşe kalka demişler, kazasız belasız sana birşey olmadan , olmuş.. Neden oldu, bunu düşün, bir daha olmaması için gayret et , geliştirmeye çalış kendini..

Bu arada,

Okurken içimden, "sen yenisin galiba " dedim ilk motorunmuş,yorumlarda da yazmışsınız. Bu heyecanlı şeyler, cidden çoğu insanda oluyor sanırım, en ufak kılcal çiziği dahi dert eder, çaresine bakmaya çalışır. Motorun en ufak ayrıntısındaki zerre toza canım sıkılır, hemen silerdim 1 ayı geçiyor, daha motoru yıkamadım o derece şu an..

Geçen hafta sonu babam motorumu gördüğünde, şok oldu Dedim ki, baba yıkamıyorum,tekrar kirleniyor
    Halbuki ne bilsin, üzerine salihli kokusu sinmiş, yıkar mıyım hiç !

Kazasız belasız sürüşlere,sizde mutluluğa sürün

Motosikleti
    Alıntı ALYEDZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun
    Sağolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

oluroyle , düşe kalka demişler, kazasız belasız sana birşey olmadan , olmuş.. Neden oldu, bunu düşün, bir daha olmaması için gayret et , geliştirmeye çalış kendini..

Bu arada,

Okurken içimden, "sen yenisin galiba " dedim ilk motorunmuş,yorumlarda da yazmışsınız. Bu heyecanlı şeyler, cidden çoğu insanda oluyor sanırım, en ufak kılcal çiziği dahi dert eder, çaresine bakmaya çalışır. Motorun en ufak ayrıntısındaki zerre toza canım sıkılır, hemen silerdim 1 ayı geçiyor, daha motoru yıkamadım o derece şu an..

Geçen hafta sonu babam motorumu gördüğünde, şok oldu Dedim ki, baba yıkamıyorum,tekrar kirleniyor
    Halbuki ne bilsin, üzerine salihli kokusu sinmiş, yıkar mıyım hiç !

Kazasız belasız sürüşlere,sizde mutluluğa sürün
    Elimden geldiğince gelistirmeye calisiyorum kendimi. Sizede kazasiz belasiz sürüşler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)