Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motor alacağınız zaman eşinizi nasıl ikna edebiliyorsunuz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar,,,
    Geçenlerde 10-15 bin arasında 250cc motor almaya karar vermiştim,
    Sağolun sizlerin fikirlerini de aldım beğendim bi model,
    Bi akşam Hanım tv izliyor, ben bilgisayarda motosiklet ilanları ile meşgulüm,
    Baktım hanım uyumak üzere, uyku sersemi ikna ederim belki,
    + "Hanım bi bakarmısın" dedim gösterdim ilandaki motoru,,,
    - "Eee nolmuş o motora"
    + "Ben bu motoru alacam"
    - "Tamam yazın alırız" dedi
    Bi sevindim bi şaşırdım ki kabul ettiğine,
    + "Ohh be, ben ozaman yarın kredi başvurusunu yapayım hemen" dedim ağzım kulaklarımda
    - "1.600 TL için kredi çekmeye ne gerek varki" dedi,
    Hanım 1.600 TL deyince kafa "dank" etti,Heralde uyku sersemi 16.000 TL yi 1.600 TL olarak görmüş,Ayıkla şimdi pirincin taşını dedim içimden
    + "Yok canım sen yanlış gördün heralde 1.600 değil 16.000 TL" dedim,
    Nerden dedim arkadaş demez olaydım
    TV ye bakarken neredeyse uyumak üzere olan kişi bi anda canlandı
    Daha düğün yapalı 6 ay oldu
    - "Düğün borcumuz var, o kadar para motora verilir mi, araba almadan motor mu alnırmış, hep kendi zevkini düşünüyosun vs vs...,
    Usulca ilan sayfalarını kapadım...
    O gün bugündür ikna edemiyorum hanımı, Nuh diyor peygamber demiyor
    Artık fiyat olarak 5-6 bin TL lik motorlara bakıyorum,

Özellikle evli kişilere bu sorum, eşler daha bi olumsuz bakıyor bo motor olayına...
    Siz motor alacağınız zaman eşinizi, ailenizi vs. nasıl ikna edipde alabiliyorsunuz
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Öncelikle maalesef hanımınız biraz haklı söylediklerinde.

Ama ben hep eşime de söylüyorum eşler devlet dairesi gibi rüşvet vermeden hiçbirşey yaptıramassın . Sende kendi zevkin karşılığında onun hoşlandığı ve zevk aldığı bir teklifle gidersen muhtemel kabul edicektir.

Kabul etmezse borçlarınız varken kendine bir şey istemediği için akıllı ve doyumlu bir eşiniz olduğu için sevinirsiniz
    Kabul ederse motosiklet alacağınız için sevinirsiniz.

Ne güzel hertürlü seviniyosunuz işte bundan güzeli mi var
    SUN, oenaj, kittyhawk ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Senden ilerde mutlaka birsey isteyecektir. Bu istek zamanlarinda koz bize geciyor. Bunu benimkini alalim seninkinide alirizla gecebilirsin. Benimki mesela evlenmek dugun yapmak falan istiyordu bende dedimki bak ben hergun deli deli motorlara bakiyorum bu isi bir aradan cikaralim zaten 3-4 yil motor konusu acmayacam sana ve sadece evlilik/dugun isine kafa yoracaz falan dedimde zar zor ikna ettim. Mutlaka seninde kullanabilecegin bir kapi acilacaktir.
    oenaj bunu beğendi.

Motosikleti
    cbr 1000 rr ve fjr 1300
    özür dilemek izin almaktan daha kolaydır.
    yönce motoru alır, sonra eşine söylersin.
    oenaj, xawa ve aquarist4 bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı mi1954 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özür dilemek izin almaktan daha kolaydır.
    yönce motoru alır, sonra eşine söylersin.
    Sanırım bekarsınız Özür dilemek izin almaktan kolaydır ama o özür kabul görmez ise o motoru satana kadar dır dır dır.

@oenaj : Hocam eşiniz haklı. Türkiye şartlarında ve ikliminde, bir aileye ilk önce otomobil gerektiği gerçeğini sanırım hepimiz kabul ederiz. Üstelik borç da varsa şartları zorlayarak normal yaşantıyı sıkıntıya düşürmemek adına, biraz daha ertelenebilir. Etrafımda motorunu almak için arabasını satmış kim varsa şuan bunun sıkıntısını yaşıyor. Bir arkadaşın annesi rahatsızlanmış, hastaneye götürecek, araba yok. Motora da bindirecek hali yok 65 yaşında kadını. Her neyse, yarın öbür gün çoluk çocuk derken eşiniz kesinlikle haklı.
    oenaj, oggomoggo, mehmetenis ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    valla benim eşim evlendiğimizden beri karşı motora. 3 yıldır toplasan 3 kere binmemiştir arkama. nefret eder motosikletten. Her 2 ayda bi motosiklet yüzünden ciddi kavgalar ederiz. o hafta binmem öbür hafta gene binerim böle gidiyor bu işler yapacak birşey yok. Ben ikna etmeye çalışmadım çünkü ikna olmayacağını bliiyordum. O sebebten sadece yaptım. izin almaktansa özür dilemek daha iyidir

Tavsiyem bi anda 16 binlik motora bakma. önce uygun fiyatlı birşey al, hem daha iyi öğrenirsin. Hemde hanımla arayı çok bozmazsın. Zamanla eşin alışırsa motosiklet olayına, yavaş yavaş büyütürsün...
    oenaj, oggomoggo, mehmetenis ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Eşin bu konuda haklı biraz , daha araban yoksa motor işi sana biraz lüx olmuş, 15000tl ye bir araba alabilirsin, eşini çocuğunu motosikletten daha güvenli bir şekilde gezdirebilirsin.Birde benden sana tavsiye eşini motora alıştırma ,kendin bin, eşinede araba sürmeyi öğret, ve ilk önce araba al eşine ver sonra kendine istediğin motoru al, ben öyle yaptım o zaman eşin motoru merak etmez birde aldığın motorların rengi aynı olsun değiştirdiğini anlayamaz.
    oenaj, oggomoggo, mehmetenis ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

..Carmentality.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yumruğu masaya vurma zamanı gelmiş

Hepimizin başından geçiyor. Ben ikna edemedim.. ki ikna kabiliyetim yüksektir.

Gittim aldım geldim.

şimdilerde yavaş yavaş alışmaya başladı. Alıştı derken muhabbetini yapabiliyorum.

Zati eşim için binmek dokunmak olası şey değil
    efendy06, oenaj, kittyhawk ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Passionately in love with Motorcycle

Yahu sırf bu yüzden 30-32 yaşından önce evlenmek istemiyorum. Evlenmeden önce 20 bin TL üzeri bir motosiklet + ev + arabam olacak anca öyle evlenirim. Eşinizde haklı ne yapsın kadın? Siz zaten haklısınız insan istiyor yapacak bir şey yok.
    Bizi bu ekonomiye mahkum edenler utansın.
    efendy06, oenaj, mehmetenis ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Slmlar

Kardeşim bende 3 senelik evliyim, evliliğimin 1. yılında 2 bin liralık motor ile başladım bu sevdaya, ikna etmesi aslında zor olmadı, ufak meblağ olunca her yere beraber gideriz, bide işi gidiş gelişim bayağı uzaktı, oda etkili oldu ikna olmasında. Bide uysaldır biraz, "Chatan" nın dediği gibi ufaktanda onun istediklerine kulak verdim, ilk motorumu aldırdım, uzun süre beraber her yere gittik, mondial driftti ilk motorum yaz ayı idi birde, avm olsun annesine babama felan hep motorla gittik, alıştırdım onu, sonra işe gidip gelmeye başladım o pek binmiyordu motora, iş icabı çok işime yaradığına az çok ikna ettim, biraz mecbur hissetti kendini, sonra tabi birçok kez sorun yaşadık ama motor sevdası damardan girmişti, engel olamıyordum kendime, 125cc, 250 cc derken 11 tane motor değiştirdim bu sürede, arada arabada aldım sattım felan, en sonunda fazer 6 aldım, onu nasıl aldırdın dersen 3 sene bebek yapmadık, o bebek istedi sıkılıyordu oyalanırım onu büyütürüm dedi :D o bebeğini aldı bende motorumu, aslında birazda motor sevdamın engel olunamayacağını anladılar, çok baskı yapmalarına rağmen yinede istediğimi aldım.. Sabır işi bu darısı başına :D
    oenaj, oggomoggo ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu sırf bu yüzden 30-32 yaşından önce evlenmek istemiyorum. Evlenmeden önce 20 bin TL üzeri bir motosiklet + ev + arabam olacak anca öyle evlenirim. Eşinizde haklı ne yapsın kadın? Siz zaten haklısınız insan istiyor yapacak bir şey yok.
    Bizi bu ekonomiye mahkum edenler utansın.
    Ahada en güzel yorum bu, vallahi bu. Adam 4 cümlede her şeyi anlatmış. Tebrikler...
    agrasiwe ve oenaj bunu beğendiler.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı oenaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,,,
    Geçenlerde 10-15 bin arasında 250cc motor almaya karar vermiştim,
    Sağolun sizlerin fikirlerini de aldım beğendim bi model,
    Bi akşam Hanım tv izliyor, ben bilgisayarda motosiklet ilanları ile meşgulüm,
    Baktım hanım uyumak üzere, uyku sersemi ikna ederim belki,
    + "Hanım bi bakarmısın" dedim gösterdim ilandaki motoru,,,
    - "Eee nolmuş o motora"
    + "Ben bu motoru alacam"
    - "Tamam yazın alırız" dedi
    Bi sevindim bi şaşırdım ki kabul ettiğine,
    + "Ohh be, ben ozaman yarın kredi başvurusunu yapayım hemen" dedim ağzım kulaklarımda
    - "1.600 TL için kredi çekmeye ne gerek varki" dedi,
    Hanım 1.600 TL deyince kafa "dank" etti,Heralde uyku sersemi 16.000 TL yi 1.600 TL olarak görmüş,Ayıkla şimdi pirincin taşını dedim içimden
    + "Yok canım sen yanlış gördün heralde 1.600 değil 16.000 TL" dedim,
    Nerden dedim arkadaş demez olaydım
    TV ye bakarken neredeyse uyumak üzere olan kişi bi anda canlandı
    Daha düğün yapalı 6 ay oldu
    - "Düğün borcumuz var, o kadar para motora verilir mi, araba almadan motor mu alnırmış, hep kendi zevkini düşünüyosun vs vs...,
    Usulca ilan sayfalarını kapadım...
    O gün bugündür ikna edemiyorum hanımı, Nuh diyor peygamber demiyor
    Artık fiyat olarak 5-6 bin TL lik motorlara bakıyorum,

Özellikle evli kişilere bu sorum, eşler daha bi olumsuz bakıyor bo motor olayına...
    Siz motor alacağınız zaman eşinizi, ailenizi vs. nasıl ikna edipde alabiliyorsunuz
    kabul edene kadar motor alma bence (bekarım )
    oenaj bunu beğendi.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    ne izin alması?
    oggomoggo ve xawa bunu beğendiler.

SUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley-Davidson 1200 Nightster
    Bir arkadaşının motoruna bindir eşini. Şöyle gazlamadan hafif hafif, geze geze sal zehiri çaktırmadan. Ama trafiğe çıkma sakın !
    Hele bir de çay bahçesine birşeyler içmeye götürdün mü tamamdır senin işin.

Eşime küçükken motosiklet çarpmış ve o günden beri çok korkuyordu. Birgün tesadüf park halinde mobilet gördüm. Rica ettim adama eşimle bir tur atıyım benzini full doldurayım dedim. Adam da tamam dedi. İnan bana 10 dakika gezdik gezmedik. Ama zehir, başarıyla kan dolaşımına karışmıştı

Eşine motosikleti sevdiremezsen arkadaşların da dediği gibi rüşvet vermeye mecbursun.
    oenaj ve oluroyle bunu beğendiler.

abi sen orada fiyatı belirtmeyecektin ya )) he diyip geçecektin bence 250 cc için okadar para vermeye gerek yok al bajaj pulsar hem ucuz hemde az yakıyor. ben bu motor yüzünden z250 den vazgeçmek üzereyim.

Chatan ın da dediği gibi rüşvetle şahsen ben kız arkadaşımı (nişanlımı) acıtasyonla ikna ettim bajaj pulsarda 100 km de 2,3 litre falan yakıyor acayip bir derecede paradan tasarrufunuz oluyor. eşinize gösterin hem ucuz hem çok tasarruflu hemde tatlı bir motor diyin seninde istediğin yüzüktür falandır derken yavaştan girin o zaten yumuşar en savunmasız anları duygusal olan anlarıdır abi şahsen ben ailesiyle ilgili bir savunmasız anında yakaladım direk sözü aldım )) şimdi 6, ayı bekliyorum darısı başına inşallahhh
    oenaj bunu beğendi.

Evet düğünde kredi çekmiştik onun borcu var, o bakımdan hak veriyorum,
    Geçen tek taşım yok dedi, 700 TL ye almıştım düşürmüş
    Yahu üzülme alırız dedim, tabi motosiklet için koz olarak kullanma düşüncesi var
    bendeki rahatlığa bak, az sonra başıma geleceklerden habersizim
    Ankara Atlantis City de Atasay'a girdik,
    Beğen istediğini alalım dedim,
    Beğendi, kuyumcu tarttı vs,,,
    Ben yine yine rahat rahat ne kadar bu beyefendi dedim,
    9.600 TL fiyat çekti,
    Hanımla bi göz göze geldik ki anlatamam bakışlarımızı
    Önceki 700 TL ye aldığımız nişan yüzüğünün rahatlığı vardı bende
    Usulca terkettik mekanı
    Bankta oturuken bi çiçekçi geldi çiçekle almakla yetindik
    oggomoggo, xawa, Zell ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Sormadan alacaksın , sonra aldım diyeceksin. Başka türlü olmaz. tabi 16000 tl değil 6000 tl ye aldım diyeceksin.
    oenaj ve xawa bunu beğendiler.

hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Oenaj eşin haklı. Yarın birgün belki çoçuğunuz olacak bu yüzden ilanlarda çok denk gelirim '' araba alacağım için satıyorum'' diye O kadar pahalı bir motorla başlaman çok gereksiz ve çevrenden de büyük tepki toplarsın. Allah korusun bu gibi durumlar boşanmaya kadar gidebilir. Neyseki benim araba ihtiyacımı babamlardan karşıladığım için sıkıntı yok.
    Neyse;
    Bende bir evli ve çocuklu olarak sana durumumu anlatayım ama ben gibi bir durumun zor olur gibi. Eşim 2-3 hafta da bir annesi gile gider ve orada bir ya da bir buçuk hafta kalır. Bu da benim işime gelir. Hem arada sakinlik yaşıyorum hemde hobilerimle ve arkadaşlarımla ilgilenmeye zaman olur.
    Aynı lafları bende işittim ve senden emin ol daha sert tepki almışımdır ama ben kafaya koydum ve koyduğumu da yaparım huyum batsın. Ne pahasına olursa olsun.
    Motorumu kimselerden habersiz kredi çekerek eşime tekrar danışmadan aldım ve annemlerin otoparkına koydum. Annemden ve babamdan neredeyse sağlam 1-2 ay hiç yemediğim lafları yedim. Neyse onlar alıştılar ve benimle ağız birliği oldular. Şu an iki senedir motor kullanıyorum ve eşimin bundan haberi yok.
    Benimde düşüncem şöyle; eşim annesine rahat rahat gidip haftalarca kalabiliyorsa bende istediğim gibi motoruma binim gezer tozarım
    Sonumuz hayır olsun artık

Çok pahalılara yani araba fiyatına denk gelen motorlara girmemeni tavsiye ederim. Düşük ile başla hem bakım hemde yakıt giderlerin az olsun.
    oenaj ve mehmetenis bunu beğendiler.

Babamda Jawa 250 var, o motoru da çok seviyorum,
    Ama onlar hem çok yakıyor, hem çok arıza çıkartıyor,
    Biyere gidecek olsam yarı yolda bırakır mı diye düşündürüyor hep güvenemiyorum,
    İterek eve getirdiğim çok oldu çünkü,
    Birde 60cc lik Kanuni Cup var babamda, elden vitesli,
    Geçen onu sürdürdüm eşime,
    Hoşuna gitti bakalım,
    Yavaş yavaş bu sevdayı damardan enjekte etmeye çalışıyoruz bakalım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:15 ----------

hakanens dediğin gibi hak veriyorum eşime,
    biraz pahalı ama ben alınca güzel,sağlam,iyi birşey olsun istiyorum,
    İkimizde kamuda çalışıyoruz, yani en azından Türkiye şartlarında maddi olarak çok şükür iyi sayılırız,
    Artık daha düşük bütçeli motorlara bakıyorum bakalım,
    mehmetenis, tr100a ve kahve bunu beğendiler.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Eşin : E
    Sen : S

E: ...
    S: ...
    S: Biz bu düğünü neden yaptık peki?
    E: Çünkü ben hayatımda bi kere evleniyorum tabi düğün yapıcam gelinlik giycem
    S: O zaman ben de hayatımda 1 kere motor alıyorum, senin isteğin için borca girdiysek benim isteğim için de gircez.
    S:

Ben olsam böyle çözerdim aga. İpleri kaptırmayın yahu kadınlara. Maço olun
    santo78, oluroyle, Mitoqondri ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)