Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2 nci motosiklet tavsiye (Kararsız kaldım)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Merhaba arkadaşlar,

İlk motosikletimden bu yana 1 yıl dan fazla zaman geçti. Artık cb 125e beni kesmez oldu. 250 cc veya biraz üstü bir motosiklet arıyorum ama çok kararsızım.

Hız tutkum yok o yüzden Inazuma F düşünüyorum ama, o kadar paraya insanın aklına Duke 390 da geliyor.

Sürüş tarzı olarak dik oturulan torklu touring naked tarzı motosikletleri seviyorum.

Inazuma ve Duke arasında R25 de aklıma geliyor ama uzun yolda rahat eder miyim bilmiyorum? Cb 125e ile 330 km uzun yol yaptım perişan oldum.

Duke hariç diğerlerinin yağmur lastiğini de bulamadım. Yağmur da kullanmayı ayrıca seviyorum.

Veya bana tavsiye edebileceğiniz başka bir motosiklet var mıdır?

Dediğim gibi dik oturuş ve tork benim için önemli.
    oluroyle bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    ben şunlara http://www.sahibinden.com/motosiklet-bajaj-pulsar-200-ns?sorting=price_asc bir bak derim (cb 125 ten sonra yetecektir bence )ama sen ne dersin gerçi bütçe nedir

Motosikleti
    V-Strom
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben şunlara http://www.sahibinden.com/motosiklet-bajaj-pulsar-200-ns?sorting=price_asc bir bak derim (cb 125 ten sonra yetecektir bence )ama sen ne dersin gerçi bütçe nedir
    Duke nedeniyle bütçeyi 20 bine kadar çıkardım. Ben biraz titizim o yüzden ikinci el bakmıyorum.
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Konuya tavsiyede bulunmaya dair, yeterli bilgiye tecrübeye sahip değilim.Verilecek cevapları merakla bekliyorum ..

Ancak merak ettim, kaç km yaptınız cb 125 enizle ?

Seyyahrasim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere xtza 660
    r25 alıcan keyifle gezersin yakışıklı makine ve aynı grupta en hızlısı bazen hız lazım sollamalarda sart guc olacak

Motosikleti
    V-Strom
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Konuya tavsiyede bulunmaya dair, yeterli bilgiye tecrübeye sahip değilim.Verilecek cevapları merakla bekliyorum ..

Ancak merak ettim, kaç km yaptınız cb 125 enizle ?
    5000 km yaptım geçiş için biraz erken diyenler olacaktır, fakat bence yeterli.

Alıntı Seyyahrasim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r25 alıcan keyifle gezersin yakışıklı makine ve aynı grupta en hızlısı bazen hız lazım sollamalarda sart guc olacak
    SS tarzı makine kullanmadım, merak ettiğim uzun yolda kolları beli zorlar mıyım?

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    yamaha r25,on numara,öyle belini elini yoracak makina deil,ister öne doğru kay rahat kullan ister geriye çık motorun üstüne yat,nsıl istersen,tek silindirden sonra o paralel çift silindir o kadar rahat ki anlatamam,aç gazı korkma,tek silindirdeki gibi öksürme tıksırma yok,bence rahat edersin,he ben tek silindirin psikopatlığını seviyorum diyosan o zaman duke 390 derim,şunu unutma r25 36 beygir,duke 44 beygir,biri çift biri tek silindir, birinin mtv si 112 diğerinin: 235 lira,r25'e güzel bi çift lastik takviyesi yapman gerek,duke alırsan metzeller üstünde zaten,umarım en doğru kararı verirsin,saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:14 ----------

he birde şunu söyleyim madem bütçe 20 bin,mt07 dik oturuş,torkun kralı,naked,tam istediğn gibi,bugün Avrupa sitesinde gördüm gücü de 35 kilowatt'a düşürülebiliyor galiba,35kw yaklaşık 47 beygir.
    mehmetenis ve ahmetkorkmaz bunu beğendiler.

Motosikleti
    V-Strom
    Alıntı ftkrblt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha r25,on numara,öyle belini elini yoracak makina deil,ister öne doğru kay rahat kullan ister geriye çık motorun üstüne yat,nsıl istersen,tek silindirden sonra o paralel çift silindir o kadar rahat ki anlatamam,aç gazı korkma,tek silindirdeki gibi öksürme tıksırma yok,bence rahat edersin,he ben tek silindirin psikopatlığını seviyorum diyosan o zaman duke 390 derim,şunu unutma r25 36 beygir,duke 44 beygir,biri çift biri tek silindir, birinin mtv si 112 diğerinin: 235 lira,r25'e güzel bi çift lastik takviyesi yapman gerek,duke alırsan metzeller üstünde zaten,umarım en doğru kararı verirsin,saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:14 ----------

he birde şunu söyleyim madem bütçe 20 bin,mt07 dik oturuş,torkun kralı,naked,tam istediğn gibi,bugün Avrupa sitesinde gördüm gücü de 35 kilowatt'a düşürülebiliyor galiba,35kw yaklaşık 47 beygir.
    Yamaha Türkiye ile konuştum burada o iş yokmuş Benimde aklıma geldi ama sınırlayamıyorsak riskli. MT 09 B mode baya cılız oluyor. Alıp 40 50 bin km B mode da kullanmakta var tabii MTV ye hiç girmiyorum.

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    mt09'un B mode'u 80 kusur beygir galiba,bence o bile fazla,mt09'un fiyatıda baya bi uçtu hem,bence bi r25 al o zaman,5-10000 kilometre kullan,aldığın yere geri götür,mt07 verin bana de,bu da olabilir,bende pulsar var,r25 kullandım,üstünden zor indirdiler beni,r25 in sahibi arkadaş pulsara bindi,bu ne deli bozuk bi makine dedi,tek ve çift silindirin farkları,r25 bana daha rahat ve kolay geliyor işin açıkçası,uzun yolda pulsarla yanımdan vızzır vızır arabalar geçerken r25 te ben arabaları geçiyorum.
    ahmetkorkmaz bunu beğendi.

Motosikleti
    V-Strom
    Alıntı ftkrblt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt09'un B mode'u 80 kusur beygir galiba,bence o bile fazla,mt09'un fiyatıda baya bi uçtu hem,bence bi r25 al o zaman,5-10000 kilometre kullan,aldığın yere geri götür,mt07 verin bana de,bu da olabilir,bende pulsar var,r25 kullandım,üstünden zor indirdiler beni,r25 in sahibi arkadaş pulsara bindi,bu ne deli bozuk bi makine dedi,tek ve çift silindirin farkları,r25 bana daha rahat ve kolay geliyor işin açıkçası,uzun yolda pulsarla yanımdan vızzır vızır arabalar geçerken r25 te ben arabaları geçiyorum.

Şimdi buldum 10 Hp fark ediyor. Evet MT-09 sakat.

delibursali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125R (1) / DUKE 200 (2) / XMAX 250 ABS (3)
    Merhaba, ben de 2 hafta önce 2012 model CBR125 R motosikletimi sattım. 2. motor olarak bir ara ER6F bakarken 20yi veren 22yi verir, onu veren 25i verir derken uçup gittiğimi farkettim. Sonra düşündüm taşındım, henüz 2. motorum olacak ve günlük işe git gel toplamda 13 km yol yapacağım için o kadar para vermenin anlamsız olduğunu düşündüm. Bir arkadaşımda KTM Duke 200 var. Hayatımda hiç KTM kullanmamama rağmen git al başlangıç için iyi motordur dedim. Motorumu sattıktan sonra da çok motor arasında gidip geldim. Baktığım motorlar şunlardı;

- Honda CB500 F (Gazı kökleyince 8 lt.lere kadar yaktığını duydum)
    - KTM 390 Duke (Tarzı farklı, millet tipini beğenmiyor ama ben beğeniyorum. Hem hafif hem de güçlü)
    - Honda NC 750 S & X (Yakmıyor fakat, vergisi 1300 cc arabayla aynı. Arabaya mı biniyoruz motora mı belli değil!)
    - Yamaha MT-07 (Bunun da vergi durumu bir önceki seçenekle aynı bir de millet övüyor ama ilanlara baktığımda hep ort. 5000 km civarında satılık, anlayamadım)

Neyse, arkadaş dedi ki birkaç saatliğine al benim Duke'ü kullan gider 390 Duke alırsın diye inanmadım. Motoru bir gece bana teslim etti ben de arkadaşların yanına gittim. Millet baktı etti falan 'bu ne ya tip yok falan' dedi. Sonra bir arkadaş arkama bindi, FSM bulvarında sadece 1 tur gezdirdim çocuğu ve dediği şey şuydu; sen bunun 150'liliğini al bu ne biçim bişey böyle diye

O gece arkadaşlardan ayrıldıktan sonra bir kaç tur daha attım, gerçekten de üzerinden inmek istemedim. Alet 200 cc olmasına rağmen gazı verdiğin anda önü-arkası her tarafı oynuyor mübarek

Sonra 390 Duke almaya karar verdim. Henüz motoru almadım, inşallah Mayıs 10 gibi alacağım. Bursa'da KTM bayisi uluyolda var. Git konuş bence 390 al derim. Yedek parça bulamam sağlam değildir vs. derdine düşme gerçekten sağlam bir motor ve parça sıkıntısı da yok. Sağlamlığına şu linkteki videodan bakabilirsin. https://www.youtube.com/watch?v=oqMc1q_dEGc

Yakıt desen 44 bg olmasına rağmen yakmıyormuş ben demiyorum AEA söylüyor

Şimdilik söylüyeceklerim bu kadar. Alıp kullanmak kısmet olursa yorumlarımı da eklerim. Bakarsın sen de alırsın bir gün Bursa'da turlarız

Motosikleti
    Bajaj dominar
    Bende aynı durumdayım. Crf250l yi inceliyorum

Motosikleti
    V-Strom
    Alıntı delibursali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, ben de 2 hafta önce 2012 model CBR125 R motosikletimi sattım. 2. motor olarak bir ara ER6F bakarken 20yi veren 22yi verir, onu veren 25i verir derken uçup gittiğimi farkettim. Sonra düşündüm taşındım, henüz 2. motorum olacak ve günlük işe git gel toplamda 13 km yol yapacağım için o kadar para vermenin anlamsız olduğunu düşündüm. Bir arkadaşımda KTM Duke 200 var. Hayatımda hiç KTM kullanmamama rağmen git al başlangıç için iyi motordur dedim. Motorumu sattıktan sonra da çok motor arasında gidip geldim. Baktığım motorlar şunlardı;

- Honda CB500 F (Gazı kökleyince 8 lt.lere kadar yaktığını duydum)
    - KTM 390 Duke (Tarzı farklı, millet tipini beğenmiyor ama ben beğeniyorum. Hem hafif hem de güçlü)
    - Honda NC 750 S & X (Yakmıyor fakat, vergisi 1300 cc arabayla aynı. Arabaya mı biniyoruz motora mı belli değil!)
    - Yamaha MT-07 (Bunun da vergi durumu bir önceki seçenekle aynı bir de millet övüyor ama ilanlara baktığımda hep ort. 5000 km civarında satılık, anlayamadım)

Neyse, arkadaş dedi ki birkaç saatliğine al benim Duke'ü kullan gider 390 Duke alırsın diye inanmadım. Motoru bir gece bana teslim etti ben de arkadaşların yanına gittim. Millet baktı etti falan 'bu ne ya tip yok falan' dedi. Sonra bir arkadaş arkama bindi, FSM bulvarında sadece 1 tur gezdirdim çocuğu ve dediği şey şuydu; sen bunun 150'liliğini al bu ne biçim bişey böyle diye

O gece arkadaşlardan ayrıldıktan sonra bir kaç tur daha attım, gerçekten de üzerinden inmek istemedim. Alet 200 cc olmasına rağmen gazı verdiğin anda önü-arkası her tarafı oynuyor mübarek

Sonra 390 Duke almaya karar verdim. Henüz motoru almadım, inşallah Mayıs 10 gibi alacağım. Bursa'da KTM bayisi uluyolda var. Git konuş bence 390 al derim. Yedek parça bulamam sağlam değildir vs. derdine düşme gerçekten sağlam bir motor ve parça sıkıntısı da yok. Sağlamlığına şu linkteki videodan bakabilirsin. https://www.youtube.com/watch?v=oqMc1q_dEGc

Yakıt desen 44 bg olmasına rağmen yakmıyormuş ben demiyorum AEA söylüyor

Şimdilik söylüyeceklerim bu kadar. Alıp kullanmak kısmet olursa yorumlarımı da eklerim. Bakarsın sen de alırsın bir gün Bursa'da turlarız
    Evet bende bayii ile konuştum zaten 10 bin peşin istedi sipariş için benim gelecek bir param var onu bekliyorum. Olmadı Mayıs ayında birlikte alırız belki

Sağlamlığını biliyorum silindiri R25 gibi Nicasil kaplı, yani motoru öldürmek baya zor olur. ;)

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı ahmetkorkmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bende bayii ile konuştum zaten 10 bin peşin istedi sipariş için benim gelecek bir param var onu bekliyorum. Olmadı Mayıs ayında birlikte alırız belki

Sağlamlığını biliyorum silindiri R25 gibi Nicasil kaplı, yani motoru öldürmek baya zor olur. ;)
    r 25 torkunu ve gücünü (torklu makine istemişsin )bayağı üst devirlerde veriyor bilgin olsun ben öyle biliyorum
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    V-Strom
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r 25 torkunu ve gücünü (torklu makine istemişsin )bayağı üst devirlerde veriyor bilgin olsun ben öyle biliyorum
    Evet öyle bir durum söz konusu, şimdi düşünüyorum da sanırım Duke 390 en iyi seçim olacak.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    390 akrobasi motoru her parcasi nefis kaliteli...
    Oguz K. bunu beğendi.

İbrahim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ahmetkorkmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düşünüyorum da sanırım Duke 390 en iyi seçim olacak.
    z300 ?? bunuda görmek gerek o egzozu duke gibi olsaydı süper olurdu bence
    https://www.youtube.com/watch?v=B0EdR1wf0zY

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    madem bütçeni yukarı çıkardın kawasaki h2 r al birde full modifiye yap,5 metre şerit led alıp etrafını dön,kuyruğa ''sıkıysa yakala'' yaz bu en az 20 HP arttırıyor..

Yahu adam 5.000 km tecrübem var diyor kamilin biri de çıkmış MT7 al diyor.. Yok avrupada beygiri düşürüyorlarmışmış..

Bak dostum sana nacizane 11 yıllık motosiklet deneyimlerimden bana kalan tavsiyelerle öneride bulunayım.(11 yıl çok bir süre değil bu arada)

Duke390 şuan kulladığım motorum, inan bana cb125 ten geçmek mantıklı değil, çok agresif ve hafif. En büyük artısı mükemmel çalışan ABS sistemi ve üzerinde standart gelen Metzeler Sportec M5 interact lastikler. Muhtemelen aldığın diğer 250cc motosikletlerde cacık lastikler olacaktır ve bir çoğunda ABS olmayacaktır. 390 çok dengeli ve hareket kabiliyeti yüksek.. Buna hafifliğini de eklersek benim için daha iyisi yok.. Bakım zamanı 1.6 litre yağ, 15-20 tl ye yağ filtresi,1 buji alırsın yani bakım maliyeti çok düşük. Garanti bakım aralığı 7500 km yani garanti dışı kalmasın diye zırta pırta servise gitmezsin. Birde ben şu sıra işe gidip geliyorum ve sabah trafiğinde 100km de 3.2 litre yakıyor. Hızım sıkışıkta 30-50km, ışıkları atlatınca 90-100 km arası..

Bu arada 2012 yılında sıfır km CB125e almıştım 18.000 km civarı kullanıp satmıştım.bukadar artısına rağmen ben yinede sana duke390 önermem çünkü kuvvetli. Sen bakma burda hayabusa al,f16 al diyenlere..Zaten onu diyenlerin büyük çoğunluğu plakasız CG lere biniyor..Haberleri yok gücün tehlikesinden. Ya iyi bir eğitime git yada 390 pek düşünme..
    burakozen, Oguz K., ahmetkorkmaz ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

eğer hız tutkunuz yok ise 1. si fiyat makul olarak bajaj pulsar 200 ns düşünebilirsiniz. makine gerçekten seri. 2. seçenek te benim almayı düşündüğüm ise kawasaki z200 videolarda izlediğim kadarı ile seri motor gerçekten de şekil resimdede görürsünüz. motor fazla da büyük değil gördüğüm kadarı ile. bu hafta sonu sıkıntı çıkmazsa bi kawasaki yetkili satış mağazası bulup oturuş pozisyonuna falan bakacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:56 ----------

Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    madem bütçeni yukarı çıkardın kawasaki h2 r al birde full modifiye yap,5 metre şerit led alıp etrafını dön,kuyruğa ''sıkıysa yakala'' yaz bu en az 20 HP arttırıyor..

Yahu adam 5.000 km tecrübem var diyor kamilin biri de çıkmış MT7 al diyor.. Yok avrupada beygiri düşürüyorlarmışmış..

Bak dostum sana nacizane 11 yıllık motosiklet deneyimlerimden bana kalan tavsiyelerle öneride bulunayım.(11 yıl çok bir süre değil bu arada)

Duke390 şuan kulladığım motorum, inan bana cb125 ten geçmek mantıklı değil, çok agresif ve hafif. En büyük artısı mükemmel çalışan ABS sistemi ve üzerinde standart gelen Metzeler Sportec M5 interact lastikler. Muhtemelen aldığın diğer 250cc motosikletlerde cacık lastikler olacaktır ve bir çoğunda ABS olmayacaktır. 390 çok dengeli ve hareket kabiliyeti yüksek.. Buna hafifliğini de eklersek benim için daha iyisi yok.. Bakım zamanı 1.6 litre yağ, 15-20 tl ye yağ filtresi,1 buji alırsın yani bakım maliyeti çok düşük. Garanti bakım aralığı 7500 km yani garanti dışı kalmasın diye zırta pırta servise gitmezsin. Birde ben şu sıra işe gidip geliyorum ve sabah trafiğinde 100km de 3.2 litre yakıyor. Hızım sıkışıkta 30-50km, ışıkları atlatınca 90-100 km arası..

Bu arada 2012 yılında sıfır km CB125e almıştım 18.000 km civarı kullanıp satmıştım.bukadar artısına rağmen ben yinede sana duke390 önermem çünkü kuvvetli. Sen bakma burda hayabusa al,f16 al diyenlere..Zaten onu diyenlerin büyük çoğunluğu plakasız CG lere biniyor..Haberleri yok gücün tehlikesinden. Ya iyi bir eğitime git yada 390 pek düşünme..
    İşte bilinçli bir vatandaş Yorumlar için gerçekten size teşekkür ederim. ben 1 yıldır scooter kullanıyorum cc büyüteceğim istediğim motoru aşağıda yazdım. Onlar bile bir an için gözümü korkutmakta 125 cc mi alsam diyorum bazen bence arkadaş bi bajaj pulsar yada kawasaki z250 iyi olur arkadaşa. 200ns ucuz seri kaslı yapısı var. kawasaki de seri pahalı şekil bir yapısı var

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Bende CC yukseltmek istiyorum ve en mantıklısı pulsar200ns veya rs ha biraz bütçe olsa R25 en iyisi daha az olsa ninja 250SL

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)