Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

direksiyon sınavında kalanlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    sezer0696 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    direksiyon sınavında kalmısım bugun ayın 25 de girmiştim adamgibi surdum motoru hiç stop ettirmedim dubalarda 8 cizmelerde felan niye kaldıgımı ogrenmek istedim aradım kursu trafik akısına uymama sinyal vermeme motorun siyalleri calısmıyodu zaten trafık kurallarına uymama ısıkta geçme dediler hiç birinide yapmadım adam gibi surdum motoru arkamda arabayla takip edenler bana yetişemedi bile hatta bide kendi motorumla gittim sınava ozaman belki bu adam biliyo motoruyla gelmiş felan derler diye nerden gordu bu hataları yaptımı anlamadım ben ankarayı dolasıyom motorla sınavdan gecememek bana koydu harbiden bu işte bişe var 1 senedir bi ehliyeti alamadık

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hayko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Demek sana yetisemediler bile.

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Sana yetişememeleri demek senin kalman demek. Bilirsin herkez der " Direksyon sınavında onların kuralları, geçtikten sonra kendi kuralların " Yani sadece teknik olarak sürecektin geçtikten sonra kendi kurallarını koyup basıp gidecektin

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Hocam ben 2. Vitesi bile gecmemistim altimda cb125e vardi ona hizli dediler kenarda beklettiler hatta hizli gidiyosun diye. Ben de gecemedim diye dusunmustum de gecmisim allaha sukur. Tekrar girdiginizde hic hizli gitmeyin siz de 2. Vitesi gecmeyin bagirtmayin motoru yeter.

Sado39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Adventure & Ktm Duke
    Arkadaş, yetişemediler bile diyosan bi sıkıntı vardır. Biraz hızlı gitmişsindir farketmeden. Takip mesafesi sıkıntısı olabilir.
    Bir de sinyaller çalışmıyordu demişsin? Buna aklım yatmadı. Çünkü sen nasıl denetleniyorsan o motorlar da denetleniyor ne kadar beter bir motor olsa da çalışmayan köşesi yoktur. Hem öyle bile olsa o an itiraz etseydin neden görmezden geldin?
    Neyse birdahakine inşallah.

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Ben sınava girdiğimde 50 KM hızı geçmemeye çalışıyordum. Sonra arkamdan korna eşliğinde "BASSANA OLUM NEDEN YAVAŞ GİDİYORSUN" diye bir ses geldi.
    Hakkını ara derim. Kamera kaydı varsa git bul. Yoksa yapacak bişey yok sanırım.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı Morphin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sınava girdiğimde 50 KM hızı geçmemeye çalışıyordum. Sonra arkamdan korna eşliğinde "BASSANA OLUM NEDEN YAVAŞ GİDİYORSUN" diye bir ses geldi.
    Hakkını ara derim. Kamera kaydı varsa git bul. Yoksa yapacak bişey yok sanırım.
    Arkadaşım sehir içinde hız limitin 50 sınavda olması gereken 25 en fazla 30 yağışlı havalarda bu 15 - 20 ye kadar düşüyor ve adaylar bazen farkında olmuyor ama sinyali vermeyi unutuyorlar verirlersede kapamayı adamların belirli kuralları var sınav sistemine aykırı gelirsen bırakırlar komisyondan komisyonada değişir ama istediği kadar itiraz etsin hakkı yandı mahkemeye gitse dava sonuçlanana kadar dosyası yanar önündeki sınava bakıp daha temkinli kullanmakta fayda var..
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bende kaldım maalesef Sebebi de sol şeridi gereksiz işgal etmem imiş.
    Ya birde kedi eziyordum yanlışlıkla :D Kornaya basmak aklıma gelmedi höyyyyt diye bağırdım kaçtı zavallı
    Alıntı Sado39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş, yetişemediler bile diyosan bi sıkıntı vardır. Biraz hızlı gitmişsindir farketmeden. Takip mesafesi sıkıntısı olabilir.
    Bir de sinyaller çalışmıyordu demişsin? Buna aklım yatmadı. Çünkü sen nasıl denetleniyorsan o motorlar da denetleniyor ne kadar beter bir motor olsa da çalışmayan köşesi yoktur. Hem öyle bile olsa o an itiraz etseydin neden görmezden geldin?
    Neyse birdahakine inşallah.
    Öyle bir şey yok ya Benim kullandığım motosiklet sınavdan 1 gün önce götürüldü tamire. Motorda kalkışta sinyal var 15 20 dk sonrasında yanmıyordu.

Motosikleti
    Honda CBR 600F(2013)
    Bende çağrılmaya bekliyorum acaba kursa gitsem üstelesemmi bu konuyu herkez olmuş sonuçlar belli olmus bizim daha eğitim için bile aranmadık 22 Mart'daki sınava girip geçmiştim fakat halen ses seda yok anlamadım.

Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    hiç bişe ogrettikleri yok ben motoru almadan ehliyet kursuna yazıldım sıfırdan hıc motor kullanmadım gittigimde kursa yazılırken dengede durmasını bılıyomusun bisiklet surebılıyomusun dedi suruyom dedim ama hiç motor surmedım dedım tamam ogretiriz dediler sonra direksiyon egitimine gittim bikere belki bişeler ogrenirim diye motorumu aldım suruyodum ama acemiydim bana motor kullanmasını bılıyonmu dediler bilmiyom dedim ozaman sana motor kullandıramayız dediler biz kursumuza hiç bilmeyenleri kayıt etmıyoruz once egitim alman gerekiyo dediler bende ogretiriz diyodunuz dedim kim dedi felan boyle bişeler soyledi motor suruyodum orda egitim alanlar kadar ama profosyonel degilim demek istedim neyse surdum kendi moturumnuda suruyodum kullanıyodum herşey kopruyu gecene kadar bu kurslarda iyiside var kotusude tabi

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Hız meselesi tamamen komisyona bağlı
    Ben ehliyet alırken dolu bastırdı arkadan korna çalarak hızlan diye işaret ettiler 70 km hızla trafiği tamamladım sıkıntı çıkmadı

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Yalnız ben gittiğim zaman sürekli aynadan kontrol etmiştim çok geride kalmasınlar diye , aramızda maksimum 100 metre ha vardı yoktu , yavaş yavaş 2.ci viteste etrafı kontrol ede ede gittim herşeyde sinyal verdim bol bol kullandım 90la geçmiştim. Daha önce duymuştum çünkü arayı çok açma komisyonla demişlerdi.

Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    bilmiyodum onu ben basıyım gidiyim gormesinler naptımı dedim işimi saglama alıyım dedim yanlış yapmısım demekki tuh

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)