Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafik online ihbar

Motovento
    REKLAM ALANI
    CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Son zamanlarda sıkça motosiklet kameraları ile birçok video ve bu videolarda da birçok sürücünün yaptığı hatalatı görüyoruz.
    Bilenler vardır belkide paylaşılmıştır. Eğer elinizde video yada foto görüntüsü varsa bunu internetten online olarak trafiğe bildirebiliyorsunuz. Bence mutlaka da bildirilmeli belki bu şekilde birşeyler değişebilir.

Madde 73, araçları kamunun rahat ve huzurunu bozacak veya kişilere zarar verecek şekilde saygısızca sürmek, araçlardan bir şey atmak veya dökmek, seyir halinde cep veya araç telefonu ile benzer haberleşme cihazlarını kullanmak

· Ceza tutarı ne kadar: 80 TL erken ödeme 60 TL

· Ceza Puanı:10

http://www.egm.gov.tr/sayfalar/ihbar.aspx
    atoprak bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Aslında 100 USD civarı kask a takılabilecek kameralar var kask a takip gezmek lazım
    Polislerin yakalamayacağı trafik canavarlar ının yaptıkları Çekme ihtimalin 100/1000000 dur

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Diğer konuya yazmıştım, merak edenler için tekrar söyleyeyim, istanbuldaki ihbarım için henüz geri dönüş olmadı fakat bursadaki ihbarımdan 1 hafta sonra bir polis memuru arayıp gerekli cezai işlemin uygulandığını tarafıma iletti.
    saykokan bunu beğendi.

atoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 350 ST
    Ben bilmiyordum ve keşke olsa diyordum ...
    paylaşım için teşekkürler

Berkec. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diğer konuya yazmıştım, merak edenler için tekrar söyleyeyim, istanbuldaki ihbarım için henüz geri dönüş olmadı fakat bursadaki ihbarımdan 1 hafta sonra bir polis memuru arayıp gerekli cezai işlemin uygulandığını tarafıma iletti.
    Abi İstanbul da durumlar daha farklı burada trafik çok araba sürenler Bursa dakinden 2 kat daha sinirli ve İstanbul un nüfusu daha fazla burada haftada en az 1000 şikayet kadar geliyodur hizmet de daha yeni olduğu için motosiklet sürücüleri çok daha önceden başına gelenleri şimdi teker teker gönderiyo olmalı kısa süreli bir doluluk yaşanıyo diye düşünüyorum eğer sıkılmayıp pes etmeyip bütün kayıtları incelerlerse uzun süre sonra da olsa geri dönüceklerdir

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında 100 USD civarı kask a takılabilecek kameralar var kask a takip gezmek lazım
    Polislerin yakalamayacağı trafik canavarlar ının yaptıkları Çekme ihtimalin 100/1000000 dur
    Aslında Rusyadaki gibi bütün araçlarda kamera olsa, belki bu yolla birşeyler düzelebilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:19 ----------

Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İhbarların değerlendiriliyor olması bile bence güzel bir olay. Zamanla her şey daha yerli yerine kesin oturacaktır
    BETTER SWEAT THAN BLEED ( KAN AKMASINDANSA TER AKMASI ÇOK DAHA İYİDİR)
    BİLMEDİĞİNİ BİLMEMEK EN İYİSİDİR: BİLMEYİP DE BİLDİĞİNİ SANMAK TEHLİKELİ BİR HASTALIKTIR.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Geçen Cuma, izmir basmane meydanında kontrolden çıkmış bir araca şahit olduk, önce yayaları eziyordu daha sonra ışıklarda yaklaşıp ne tür bi manyak olduğunu anlamaya çalıştık, lambalar yeşil olunca önüme geçen Ybr'ye yandan çarparak yola savurdu, keşke kameramız olsaydı dedim sonra çünkü adam kaçtı, çocuğun kask bi yere motor biyere derken yardım ettik, arabanın peşine düşmek için çocuk hiç durmadı ama yakalayamadı.

meydanın tepesinde kameralar vardı tabi ama motorcunun şikayet etmesi durumunda sonuç alabilir mi orası belirsiz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)