Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

köpek daldı ,köpek kovucu bir işe yaramadı

Motovento
    REKLAM ALANI

bende sırf köpek korkusundan dolayı araziye cıkamıyorum.geçenlerde bir kurt köpeği pesime düştü.1-2-3 vites yaptım kurtulduğumu sandım ama o hızla ayağımdan ayakkabımı aldı.dip gazla en az 70km ile ters seritten anayola daldım.eğer yoldan bir araç gelseydi o hızla kafa kafaya çarpışıp %1milyon ölmüştüm.yokmu bir çaresi?sakin olun yere oturun demeyinsaldırı anında ani reflexle tek düşündüğüm kaçmak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    daha önce aleti hic denemedin mi?
    valla sagir köpege denk gelmedigi sürece "saygilar abi" dercesine arkasina bakmadan kaciyorlar

öyle hemen almayin, ise yaramiyor filan alakasi yok..

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı turkmath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nette köpekler ve motosiklelerle ilgili epey bir yazıya rastladım. Köpek saldırısını biri motorun sesine, biri tekerleklere, biri başka birşeye bağlıyor vs. Ama aşağıdaki yazı hoşuma gitti, belki tavsiyeler işe yarar:
    "...Size ve bu konuda endişe yaşayan tüm izleyicilerinize ukalalık sınırına girmeden bir kaç tavsiyede bulunmak istiyorum eğer izin verirseniz; öncelikle şunu unutmayınız ki köpekleri heyecanlandıran motosiklet, araba, kamyonet, vb... değil bu araçların dönen tekerlekleridir! Asla ve asla atağa kalkma nedenleri sizi ısırmak değildir. Bununla beraber kullanmakta olduğunuz vasıtanın hızla dönen tekerini de aslında ısıramayacaklarını çok iyi bilirler ve bunu denemezler, sadece ne olduğunu bilmedikleri ve fakat çok telaşlı hareket eden bu mahallenin yabancısını tehdit amaçlı olarak atak yaparlar. Bu sebeple eğer ilgi alanlarının siz değil tekerlek olduğunu ve asla bacağınıza yapışmak gibi bir niyetleri olmadığını, tekerleğinizide ısırmamaları gerektiğini bildiklerini göz önüne alarak dikkatiniz saldıran köpek size ne kadar milimetrik yaklaşsa dahi sade sürüşünüze verir ve rotanızı reflektörik olarak değiştirmeden stabil tutarsanız her hangi bir araçla kaza yapmaz ya da başlarının yaralanacağı bir kazaya sebep olmazsınız. Bunun dışında yaya olarak dahi olsa size doğru saldıraya geçmiş olan bir köpekle göz teması kurmadan ancak görüş açınız(!) içerisinde tutarak ( her hal-ü kârda saldırganın hareketlerini kontrol ederek) yolunuza sakin ve temponuzu ne arttırıp ne de düşürerek devam ederseniz %99,99 tehditten başka hiçbir saldırıya maruz kalmadan tehlikede olduğunuzu zannettiğiniz(!) bölgeden emniyetle uzaklaşabilirsiniz. Şunu unutmayın size saldıran bir hayvanla göz teması kurmanız, onun beyninde resti gördüğünüz ve kendinize güvendiğiniz anlamına gelir. Göz temesı kurmamanız ise tehdidi gördüğünüz ve bu koruyucu güce teslim olduğunuz anlamına gelir ki hayvanlar insanların aksine yenilgiyi kabul eden, teslim olmuş bir canlıyla kavga etmeye devam etmez ve gururuna gurur kattığını düşünerek kıvanç içerisinde alanından çıkana kadar sizi tehdit ettikten sonra kendi mıntıkasına muzaffer bir komutan edasıyla geri döner.
    Kısaca göz teması kurmayınız, rotanızı asla değiştirmeyiniz, saldırganın dikkatini tekerleklerden başka yöne çekecek (tekme sallamak, ayaklarınızı yukarı çekmek vb...) hareketlerden kaçınınız. Eğer motorunuzu korku ve panikle yapacağınız bir hareketle devirirseniz emin olun, saldırgan sizi ısırmak bir kenara dursun, sizinle ilgilenmeyecektir bile.... Devrilen motora karşı (çünkü artık hareketsiz bir rakibi var) galip geldiğini düşünerek onur ve kıvançla kabarttığı bir göğüsle kuyruğu dim dik havada muhitine geri dönüp civarda ki dişilere hava atacaktır "

Yazıyı kim yazdıysa cidden başında belirttiği gibi ukalaca olmuş. Forumda bi iki ay önce bi arkadaş mesaj yazmıştı motor durursa köpek ısırmaz demiştiniz motoru durdurdum bacağımı kaptı alın size resmi diye. Hayvan bu ne yapacağı belli olmaz her yere düşeni bırakacak olsalardı kışın bekçiyi parçalayıp öldürmezlerdi (haberlere çıktı) Hayvan yenilgiyi ancak sizin ondan korktuğunuzda değil daha güçlü olduğunuzu anladığında bırakacağına inanıyorum.

Abim eskiden kurye firmasında çalışıyordu o anlatmıştı her sabah ona havlayan bi köpek varmış bi gün yine havlıyor üstüme üstüme gelip o gün acımadım tekmeyi geçirdim diye ve köpek nasıl bi ders aldıysa o günden beri ne bi arabaya ne bir motora hiçbir şeye havlamaz olmuştu, insan içinde aynısı mevcut ufak yaşta elimizi çaydanlıkta bi kere yakınca ömür boyu çayı dikkatli alıyoruz hayvanında iç güdüsü var sonuçta acıyı kolay kolay unutabileceğini düşünmüyorum.
    efendy06, hyanax100 ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Genelde sanki köpek orada yokmuş gibi telaşa kapılmadan giderseniz sallamayabiliyorlar. Ben debriyaja basıp gazı hatta bazen kontağı da kapatıyorum, o zaman ses duyulmayınca motor da ilgilerini çekmiyor. Bence asıl dikkatlerini çeken şey tekerlek dönüşü değil, motor gürültüsü. Durunca gelmemeleri konusu da doğrudur, denedim biliyorum. Fakat bunu köpek motora uzakken, koşmaya başlamışken yapmak lazım. Yoksa 1 metre kala yaparsanız, ısırmaya niyeti varsa ısıracaktır. Motordan inince pek ısırmaya cesaret edemez, ne de olsa karşısında garip giyimli yumurta kafalı bir yaratık duruyor. İnince çok zorlarsa tekmeyi basarım ama daha hiç olmadı.
    mehmetenis bunu beğendi.

ataykaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı forzaBJK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha önce aleti hic denemedin mi?
    valla sagir köpege denk gelmedigi sürece "saygilar abi" dercesine arkasina bakmadan kaciyorlar

şimdi düşündümde belkide o sırada telaştan cihazı ters tutmuşta olabilirim farkında değilim .deneme fırsatım da olmamıştı .insanlara yanlış bilgi vermiş olmayalım.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazıyı kim yazdıysa cidden başında belirttiği gibi ukalaca olmuş. Forumda bi iki ay önce bi arkadaş mesaj yazmıştı motor durursa köpek ısırmaz demiştiniz motoru durdurdum bacağımı kaptı alın size resmi diye. Hayvan bu ne yapacağı belli olmaz her yere düşeni bırakacak olsalardı kışın bekçiyi parçalayıp öldürmezlerdi (haberlere çıktı) Hayvan yenilgiyi ancak sizin ondan korktuğunuzda değil daha güçlü olduğunuzu anladığında bırakacağına inanıyorum.

Abim eskiden kurye firmasında çalışıyordu o anlatmıştı her sabah ona havlayan bi köpek varmış bi gün yine havlıyor üstüme üstüme gelip o gün acımadım tekmeyi geçirdim diye ve köpek nasıl bi ders aldıysa o günden beri ne bi arabaya ne bir motora hiçbir şeye havlamaz olmuştu, insan içinde aynısı mevcut ufak yaşta elimizi çaydanlıkta bi kere yakınca ömür boyu çayı dikkatli alıyoruz hayvanında iç güdüsü var sonuçta acıyı kolay kolay unutabileceğini düşünmüyorum.
    Fakat, fabrikadaki köpekler konusundaki fikrinize katılmıyorum. O köpekler yaptıkları şey için eğitim almışlar. Yanlış anlaşılmasın, bekçiye çok üzüldüm, ancak o köpeklerin işi oydu, o yaşanan olayda suç köpeklerde değil, o bekçiyi köpekleri iyice tanıştırmadan geceye yazan zihniyette, o kadar sese rağmen klübede uyuyan embesildedir. Köpekler içgüdüsel olarak davranırlar ve eğitim ile bu içgüdü programlanabiliyor, bir şeye odaklanabiliyor. Ben de kurt köpeği besledim, eğitim gereği ev halkını veya beni korurken aşırı saldırgan, ama sokakta gezerken bizle ilgilenmeyenler ile ilgilenmeyen bir hayvandı.
    mehmetenis bunu beğendi.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

serkani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Made in Japan!
    ataykaan, mesajında imla kuralları ve paragraf bulunmadığı için hiç okumadım bile.
    ataykaan bunu beğendi.
    Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

ataykaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serkani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ataykaan, mesajında imla kuralları ve paragraf bulunmadığı için hiç okumadım bile.
    haklısınız, bundan sonra dikkat ederim.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motoru köpeğin üzerine sürüp son anda sağ yapmak en etkili çözüm ayağınızı yakalayacak manevrayı yapacak zamanları olmuyo şaşırmışlıklarından. Abartı bir hızla kaçmanıza da gerek kalmıyo 30-40 yeterli. Yalnız köy girişlerinde bi köşede oturup motor görünce coşan köpeklere sinir oluyorum çok panikletiyorlar insanı
    mehmetenis bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Köpek kovucular hiçbir işe yaramıyor. Golden'a deneme amaçlı doğrultup düğmeye bastım , hayvan yüzüme bakıyordu " ne yapıyor bu salak" dercesine. Köpeğe karşı en etkili silah biber gazıdır. Öncelikle kaçmayı deneyin ,kaçamazsanız son çare biber gazı.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köpek kovucular hiçbir işe yaramıyor. Golden'a deneme amaçlı doğrultup düğmeye bastım , hayvan yüzüme bakıyordu " ne yapıyor bu salak" dercesine. Köpeğe karşı en etkili silah biber gazıdır. Öncelikle kaçmayı deneyin ,kaçamazsanız son çare biber gazı.
    kopyala, yapistir..

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    farklı yaklaşımlar

mücahit1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Null
    Alıntı ataykaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorda daha çok yeniyim ,havayı güzel bulunca sapancaya kadar gidip geleyim tecrübe olur dedim e 5 ten yavaş yavaş güzel bir yolculuktan sonra maşukiyeye geldim girişteki benzincinin yanından sola göl tarafına girdim.köpeklerle aram iyi değil başıma geleceği bildiğimden hazırlıklıydım montun sol cebine köpek kovucu koydum çabuk çıksın diye de fermuarı bile tam kapatmadım.insanın korktuğu başına gelirmiş vay arkadaş daha 1 km gitmeden yandaki tarladan ben diyim beş siz deyin 10 köpek havlayarak motora hücüm etti,zaten acemiyiz debriyaji bırakıp köpek kovucuyu çıkarttım hemen pili falanda yeni duracell koymuştum işi sağlama almak için arkaya doğru çevirip alttan dügmeye bastım senmisin düğmeye basan hayvanlar daha beter kudurdu siyah olan ayağımı kaptı kapacak yolda dar zaten cihazı hayvanın gözüne sokacam artık gene tık yok banamısın demiyorson çare attım kafasına köpek kovucuyu nolursa olsun dedim açtım gazı nası gittigime ben bile inanamadım .bir süre sonra arayı açtım takibi bıraktılar. köpek kovucu alacak arkadaşlara tavsiyem almasınlar bir işe yaramıyor.
    ya farkındayım ciddi durumda nası Gülesim varsa levent kircanin skeci geldi aklima ne goydun la kafana repligi gibi yanlış anlama durumuna değil kafama esdi niye bilmem

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tavuk, koyun ezen arkadaş sen miydin
    yaaaa ahahaha bu başlık karın ağrısı yaptı vallaha ya aahahah biliyorum o entriyi cupla tavuk ezdikten sonra koyunun sırtına çıkan bi cocuk vardı ahaha
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT25 2020 model
    Konu hort. cok pis köpekten kaçarım. Öyle böyle degil. Köpek kovalarken o an olimpiyatlar oldugu arena ya denk geleyim 400m kosucu saniye birinciliği benim olur o derece. Lanettttt aksiiiii hayvanlar. Ben kactikca onlar kovaliyor.

Şimdi motor olunca altimda. Ayni tepkiyi motorla yapinca. Al basina belayi. Motor hizli ben hizli. Bu sefer hizli gitmekten köpeğe tur bindiriyorum. Bir bakiyorum. Ayni köpeği bir daha geçmişim.
    Köpek kovucu dazer 2 diye bir cihaz kullaniyorum. Yazacağım köpek isimlerini yanlış yazabilirim ama anlasilir.Pitbull,doberman, rotvaydır .bu 3 köpek te denedim. Köpek daha çok salgirgan oldu. Dandik bir elektro şok aldim. Sesinden urkuyor kaçıyorlar dediler.

İste kim ne diyorsa denemeden inanmayin. Korkak köpek yoktur. Cok iyi köpekten kacan adam vardir. Eğer köpek saldirma aninda yüreğiniz ağzınıza gelmis gibi hissediyorsaniz. O köpek onu algiliyor ve isiriyor pacadan. Deneyle sabit. Ben kicikirik sokak köpeğinden bahsetmiyorum. Höyt diyince kaçan köpekleri herkes kovalar.kurtulur .kim ne derse desin Piskolojik sorunlu köpekler var. İş yerine giderken Ayni mahallede Sadece bir köpek saldırıyor . diğerleri saldirmiyor. Yok yanında durup motoru kapatacan falan geç o işleri. Köpek sorunlu ise saldırıyor.

Youtube neyin pesindesin diye bir kanal vardi.Motor sevmeyen köpek ve motorcunun imtahani diye bir videosu var. Asagiya link atmaya calistim. Motorcu bir arkadasa besiktas istanbulda kopek saldiriyor. Ayni köpek ayni yerde bana da saldırdı. Videonun yayinlanma tarihinde yıllar sonra. Başlarım böyle işe. Belediye şikayet ettim. Belediye biz bir sey yapmiyoruz fazla diye geri dönüş yapmış.
    https://m.youtube.com/watch?v=tFoYHh1TvIY

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Köpeklere yaklaşırken tam gaz veriyorum, egzoz sesi genelde kaçırıyor. Çünkü onların dünyasında ondan daha büyüğüm ve daha çok gürültü yaparak üstüne gidiyorum, o zaman tehlikeli olabilirim.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    10-12 sene önce çalıştığım şirket Fiat Punto vermişti iş amaçlı kullanalım diye. Kayışdağı taraflarında sakin sakin giderken delirmiş bir köpeğe denk gelmiştim, sağımdan arabaya doğru koşan hayvancağızdan kurtulmak için öteki şeride attım kendimi ancak köpek nasıl becerdiyse bir uçtu, kapıya kafa attı sanırım, kapı içeri göçmüştü.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yeni bir yöntem buldum, normalde köpeği gördüğümde hızlanıp yanından geçerken debriajı çekiyordum, ses gelmediği için saldırmıyordu.

Fark edemediğim zamanlar için köpek baktım bana koşuyor, devbriajı çekip gazı bir köklüyorum, köpek dahil bütün mahalle benden uzaklaşıyor

o değil de benim derdim kediler. ciddi anlamda uzaylı olabilirler. 2 hafta yatan motorun branda altını kendine ev yapan turuncu kedi motoru sahiplendi. brandayı acıp motora bindiğimde yolumu kesti ve bildiğin saldırı pozisyonu aldı. motordan indim sakinleşti, geri bindim yine sinirlendi

Dedim bu pis kesin işedi, motoru yıkattım. değişen birşey yok. Motor artık kedinin. ben pes ettim

Motosikleti
    CBR650R 2020
    Geçen yaz tam 3 ay aralıklarla kuduz aşısına gittim. Köpek ısırmaz diyene inanmayın. Hareket halindeyken 20-30 km arası sağ alt baldırdan kaptı. Kotun üzerinden ısırdı kanattı. Yer Kadıköy yoğurtçu parkı yolu.

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni bir yöntem buldum, normalde köpeği gördüğümde hızlanıp yanından geçerken debriajı çekiyordum, ses gelmediği için saldırmıyordu.

Fark edemediğim zamanlar için köpek baktım bana koşuyor, devbriajı çekip gazı bir köklüyorum, köpek dahil bütün mahalle benden uzaklaşıyor

o değil de benim derdim kediler. ciddi anlamda uzaylı olabilirler. 2 hafta yatan motorun branda altını kendine ev yapan turuncu kedi motoru sahiplendi. brandayı acıp motora bindiğimde yolumu kesti ve bildiğin saldırı pozisyonu aldı. motordan indim sakinleşti, geri bindim yine sinirlendi

Dedim bu pis kesin işedi, motoru yıkattım. değişen birşey yok. Motor artık kedinin. ben pes ettim
    Bıraksana kedinin motorunu :D:D

Alıntı Umut_1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen yaz tam 3 ay aralıklarla kuduz aşısına gittim. Köpek ısırmaz diyene inanmayın. Hareket halindeyken 20-30 km arası sağ alt baldırdan kaptı. Kotun üzerinden ısırdı kanattı. Yer Kadıköy yoğurtçu parkı yolu.
    Hocam her türlü bir sakatlık var ya. Yapılacak tek şey sağlam giyinip saldırırsa pataklamak. Aşırı hayvanseverler asla köpeğe vurmayın vs. diyebilir ama size saldırıyorsa kendinizi mecbur savunacaksınız. "Köpeğe bunun onur kırıcı bir davranış olduğunu söyleyin" vs hayat kurtarmıyor.
    Köpek ve diğer saldırganlar için küçük bir levye de konulabilir belki motora. Kendizi savunabiliyorsanız bile, sokak köpeği küçük bir kıza saldırır falan en azından taş aramazsınız. Ama nereye koyacağız, o sıkıntılı.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ali Mert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bıraksana kedinin motorunu :D:D

en son o olacak zaten.

Salak ezilecek en sonunda önüme cıkıp duruyor.

neyin kafasını yaşıyorsa
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)