Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Az da olsa pazarlık payım vardır, Alıcısına şimdiden hayırlı olsun

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar Merhaba,

Sahibinden ilanlarına baktığım zaman sürekli olarak bu iki ibareyi görüyorum.

3600 Liraya motor koymuş, az da olsa pazarlık payım vardır yazmış. Neden kimse satmak istediği minimum fiyatı yazıp orada noktayı koymuyor?

3400 den aşağısına hayatta satmam diye düşünüp o fiyatı yazmıyor?

Benim pazarlıktan anladığım zaten o kadar param var ancak ne kadar aza koparsam kardır mantığıdır. Pazarlık yapmaya çalışan insanı da karaktersiz olarak yorumluyorum ancak herkes satacağı motorun üzerine 300-500 koyup fiyatı şişirdiği için mecburen bende bu karaktersizliğe dahil olup düşük fiyat vermek durumunda kalıyorum.

10750 yazmış inazuma için, 10 lira olur mu diye mesaj attım, 10250 son diye cevap geldi Ulan şimdi bu karaktersizliği yapan ben miyim, satıcı mı orasını da anlamadım.

Kimse km, kaza vs gibi soruları sormuyor, hemen en son ne olur diye mesajlar geliyor. Bazen diyorum, acaba iddia falan oynamış ergenlerin cebinde 1000 lira var da, 300-500 de elindeki telefonu düşünüp, yüreklenip mi atıyorlar bu mesajları diye?

Alıcısına şimdiden hayırlı olsun yazan bir ilan görürsem direk kapatıyorum zaten.

2013 model ybr var ankara'da, 85.000 km de. Uzun yolda yapılmıştır yazıyor. Aldığı günden beri her gün 150 km yapsa, 2 yılda 90 bin yapar zaten.
    yaşar deniz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Bunun sebebi bizim milletimizin pazarlık sevdası. şimdi böyle olunca bütün fiyatlarda ğazarlık payı önce konuyor sonra geri düşürülüyor. sonra bizde çıkıp ulan ne ggüzel pazarlık yaptım diye gerim gerim geriniyoruz. Avrupadan gelen turistlere bile tur rehberleri tembih ediyorlar türkiyede pazarlık diye bir alışkanlık vardır asla söylenen fiyata almayın fiyat mutlaka düşürülür.

Bu bazı insanların da işine geliyor. 3600 yazan adam belki 3200 e razı ama kötü pazarlıkçı 3500 e aldımı iyi fiyat düşürdüm diye düşünüyor satan da oh iyi geçirdim diye.

Alışkanlıklar birgün değişecek kime ne geçirsek düşüncesi ve saygı duyma gibi hissiyatlar bizim de ruhumuza girecek de bunu benim torunlar görürse ne mutlu benim memleketime
    m1t0 bunu beğendi.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Ortalama yüzde 10 pazarlık payı normal.

ortalama %20 değerinin altını teklif et, gıdım gıdım yükselt ;) özellikle cbf kullanıcalarına bunu yapın.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Pazarlık yapmam , yapanıda sevmem.

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    pazarlık sünnet'tir diyene. Farz değil de geç... gerçek alıcı motorun başına gelince zaten belli ediyor kendini.
    afu35 ve yaşar deniz bunu beğendiler.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun sebebi bizim milletimizin pazarlık sevdası. şimdi böyle olunca bütün fiyatlarda ğazarlık payı önce konuyor sonra geri düşürülüyor. sonra bizde çıkıp ulan ne ggüzel pazarlık yaptım diye gerim gerim geriniyoruz. Avrupadan gelen turistlere bile tur rehberleri tembih ediyorlar türkiyede pazarlık diye bir alışkanlık vardır asla söylenen fiyata almayın fiyat mutlaka düşürülür.

Bu bazı insanların da işine geliyor. 3600 yazan adam belki 3200 e razı ama kötü pazarlıkçı 3500 e aldımı iyi fiyat düşürdüm diye düşünüyor satan da oh iyi geçirdim diye.

Alışkanlıklar birgün değişecek kime ne geçirsek düşüncesi ve saygı duyma gibi hissiyatlar bizim de ruhumuza girecek de bunu benim torunlar görürse ne mutlu benim memleketime
    Ölücü olacam o zaman bundan sonra, en pis teklifler benden gelecek, hazır olun.

Alıntı surmenajetki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ortalama %20 değerinin altını teklif et, gıdım gıdım yükselt ;) özellikle cbf kullanıcalarına bunu yapın.
    Birisi bana önce düşük fiyat söyleyip sonra 2. kere fiyat artırsa şahsen ben telefonu kapatırım. Babamın aracını satarken bir imam arıyordu sürekli. Her gün 250 lira artırıyordu.

Daha sonra adama dedik ki, kardeşim araba çürüse hurda olsa, sana araba yok dedik. Arkadaşının telefonundan istediğimiz rakamı vererek bizi çarşıya davet etti, adamın sesini orda tanıdım. İlana yazdığım fiyata orda el sıkıştık.

Şimdi düşünürsek bu denyonun zaten o arabayı alacak kadar parası var, puştluk peşinde. 1 hafta sonra geldi dediğimiz fiyata aldı zaten.

Yeni evli bir çifte ev satıyorduk, 45 dakika ayakta pazarlık yapmaya çalıştılar, paramız yok, yeni evliyiz dediler. Sonra duyduk ki 30 bin lira fazla vererek karşı binadan almışlar. Lan hani paranız yoktu?

Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazarlık yapmam , yapanıda sevmem.
    Bir kaç ay öncesine kadar ben de sizin gibi düşünüyordum, dediğim gibi pazarlık yapmaya çalışanları karaktersiz olarak niteliyordum. Fakat verdiğim örnek açık, eğer ben adama 10 bin teklif etmesem 10750 ye alacağım. Adam kendiliğinden 10250 ye düştü.

Burda ikilemde kalıyorum ve yüzüm tutmuyor pazarlığı.

Irkçılıkla falan lütfen ilişkilendirilmesin, pazarlık olayını en çok abartan vatandaşlarımız Kürtler. Ankara'da bildiğiniz korsan kitapçılar var, 60 dediği kitabı 25 bırakmış arkadaşa. Ben gittim bana da 60 dedi. Arkadaşa 25 demişin diyince yok öyle, yalan dedi. Tezgahtan gderken, kitabı poşete koyup al 30 diye bağırdı, 25 uzattım kitabı aldım. 30 saniyede dönen yalana, entrikaya aklım ermiyor. Samimiyetsizlik ancak paramı kaptırmamak için yapmak zorundayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:22 ----------

Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pazarlık sünnet'tir diyene. Farz değil de geç... gerçek alıcı motorun başına gelince zaten belli ediyor kendini.
    Altına imza atar, üstüne kalıbımı basarım bu sözün.

1,5 aydır motorum satılık, adam aramıyor da mesaj atıyor en son ne olur diye. Hepsine tek dediğim gel motoru bir gör önce. Şahsen birisi gelse, motora baksa, çiziğini, sıyrığını görse o zaman istediği kadar pazarlık yapsın. Ama bu güne kadar kimse motoru görmeye gelmedi
    yaşar deniz bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)