Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hayırlı olsun. Pahalı bir Çin'limiz oldu; Spada X-fire 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ELque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış link vermişsin, muhtemelen şu olacak "Spada" http://www.jialingmotor.com/pid13958...Motorcycle.htm

Senin verdiğin linkteki de... Ehh, BMM Ci-es 600 gibi bir şey (olmaz demeyin "YEBERE" oluyor da...)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen git cbr250r al sonra rodaj filan dinleme aban motora (ki ülkenin neredeyse tamamı bunu yapıyor bu forumda dahi defalarca sıfır motoru nasıl otobanda rodaja soktuğunu anlatanlar gördük) servis bakımı nedir bilme, yağını püsürünü de servise götürmek yerine üç kuruş kar için kendin değiştirmeye çalış, kışın 20-40 yazın 5-30 yağ kullan sonra bana gelip capon bee çinliyi süründürür de buna kim inanır? Bunların yanına da tüm bakımları saat gibi yapılmış motorun sınırları gereksiz zorlanmamış aynı beygir aynı cc bi çinli koy bakalım aradan geçen 2 yılın sonunda hangisi elde kalıyor hangisi duvardan duvara vuruluyor hangisi sağlam kalıyor?

Bu motor blokları çin malı diye strafordan yapılmıyor her motorun bi sınırı vardır (piston eriten hyosunglar örnek) eğer sen motorunun sınırını bilir ve hak ettiği bakımı yaparsan hiç bir sorun yaşamazsın. Sırf çinli diye kötüdür demek sırf marka oldu diye termoplastik kaska 600-700 lira para dökmekle aynı mantıktır. Devir teknoloji devri ve her ne kadar küçümsesenizde çin şuan teknoloji de dünyanın 2 numarası, taklit yada değil adamlar herşeyi yapıyorlar ve eski kalitesiz dönemleri de bitiyor yavaş yavaş xiaomi, huawei gibi devasa firmalar çıkarttı adamlar dünya arenasına çok değil 15-20 seneye herkes çin malı aramaya başlayacak.
    Çinli kaliteli de üretse ön yargı kırılmadıkça durum değişmez. (Ör: Haojue DA135, "Neden alayım ki CBF, YBR varken?" )Kymco,SYM scooterlerin motoruyla diğer çinli scooterlerin motoru aynı Honda-Lifan GY6 tipi. Tayvan, Çin ikisi de çinli ama bir Tayvan algısına bir de Çin algısına bir bak...

Kymco, SYM BMW'ye bile scooter üretiyor ama marka BMW olunca...

Birileri çıkıp bilimsel olarak kanıtlayacak o zaman bu kargaşa biter herkes susar. (250cc'lik bir motorun ömrü ne kadar? Kaç saat? Markadan markaya ne kadar fark ediyor? %5 mi? %300 mü?)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı arda4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış link vermişsin, muhtemelen şu olacak "Spada" http://www.jialingmotor.com/pid13958...Motorcycle.htm

Senin verdiğin linkteki de... Ehh, BMM Ci-es 600 gibi bir şey (olmaz demeyin "YEBERE" oluyor da...)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

Çinli kaliteli de üretse ön yargı kırılmadıkça durum değişmez. (Ör: Haojue DA135, "Neden alayım ki CBF, YBR varken?" )Kymco,SYM scooterlerin motoruyla diğer çinli scooterlerin motoru aynı Honda-Lifan GY6 tipi. Tayvan, Çin ikisi de çinli ama bir Tayvan algısına bir de Çin algısına bir bak...

Kymco, SYM BMW'ye bile scooter üretiyor ama marka BMW olunca...

Birileri çıkıp bilimsel olarak kanıtlayacak o zaman bu kargaşa biter herkes susar. (250cc'lik bir motorun ömrü ne kadar? Kaç saat? Markadan markaya ne kadar fark ediyor? %5 mi? %300 mü?)
    ön yargı boşuna değil zamanında yolda giderken gidonu kopan çinlimi görmedik vidaları düşenmi görmedik benki vizyonu çok açık her markaya her ülkeye sıcak bakan biriyim bende bile ön yargı var çinlilerde.. ve bu ön yargı boş bir ön yargı değil..

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamamiyle haklısın, katılıyorum. Ön yargı hiç de boşu boşuna değil.

(Giderken gidonu kopan motor... inanılmaz, çizgi filmlerdeki gibi )

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı arda4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (250cc'lik bir motorun ömrü ne kadar? Kaç saat? Markadan markaya ne kadar fark ediyor? %5 mi? %300 mü?)
    Yüzde 500 den fazla olduğuna eminim...
    kara_kule bunu beğendi.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Asya cros rx 250
    Can yok gardaşim can.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Bi şans verin motora belki güzel bişey çıkar

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Adamlar yerlerinde saymıyorlar ya, ilk çıktıklarında enjeksiyon ile Çinli kelimelerini aynı cümle içerisinde kullanamazdınız. Yakında standart olacak.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    150'lik enjeksiyonlu olanı gayet hoş olmuş bence. Enjeksiyon sistemi düzgün çalışıyosa tadından yenmez. Yakından enjeksiyon sisteminin fotoğrafını çektim. Sağ tarafta egzozun üzerinde bir de oksijen sensörü var kadrajın dışında kalan hatta azıcık ucundan görünüyo sensörün egzoza kaynağı. Normal Cg 150'ye adamlar enjeksiyon düzeneğini oturtuvermiş. Parçaları ucuz olsa alır takardık kendi motorumuza

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motoran'a mail atıp biraz eleştirdim ve fabrikaya gelsem motorları test edip edemeyeceğimi sordum, edebilirmişim. Cevabı yazan kişi satış pazarlama bölge şefiymiş. Motorlar hakkında detaylı bilgi de verebiliriz demiş. Haftasonu izine çıkıp İzmir'e gidiyorum, vakit bulursam bunları test edeceğim. Artık fabrika içerisinde ne kadar olursa... En azında en çok önem verdiğim iki konu olan titreşim ve konforunu görmüş olurum. Anton 200 eğer Derbi ETX kadar iyi ve titreşimi azsa düşünülebilir ama fiyatı 7000 TL. 6000'i geçmemesi gerekirdi.

Motosikleti
    spada anton 200 kanuni gt 170 yamaha ybr 125
    arkadaşlar modelleri test ettim ve spada anton 200 de karar kıldım ve aldım. ilk 500 km yi 5 gün gibi kısa bir sürede şehir içinde bitirmişim haberim yok. o kadar keyifli bir motor. titreşimi 0 (sıfır). sele ve oturuş pozisyonu bakımından çok rahat. çinli gibi yorumlar görüyorum üstünde kocaman italy yazıyor sessiz çalışıyor ve hızlanmasında hiçbir problem yok 7000 devirde hiç zorlanmadan 125 gibi bir sürati gördü. üstündeki lastikler yola adeta yapışıyor ama orta sehpası virajlarda yatarken yola sürtüyor sorun çıkarıyor ona bir çare bulmam gerekicek. bayrama antalya konya arası yol yapmayı düşünüyorum ve bu yol beni hiç korkutmuyor. alacak arkadaşlar gözü kapalı almasını tavsiye ederim. fazlasıyla memnun kalacaksınız buna eminim sorusu olan arkadaşların hepsini tek tek cevaplamaya çalışacağım. [/url][/IMG][/url][/IMG]

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Geçin dalganızı. Öyle böyle üretiyor adamlar. Daha tekerini bile üretemiyoruz biz. İyi de satıyorlar. Bence dalgayı biz değil onlar geçiyorlar "elin gariban motor tekeri bile üretemeyen ülkesine nasıl kakaladık boktan malları" diye ;)

Sadece kötü üretim yapmıyor adamlar. Çinde malzeme boy boy kalite kalite. Bizim alım gücümüz boktan ucuz olanlarını almaya yetiyor anca...

Sonrada geçeriz dalgamızı. Güleriz ağlanacak halimize...
    norace ve smiles bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bajaj Pulsar bile 7000 devirde 100km hız yaparken, bu motorun 7000 devirde 125km yapması olacak şey değildir, km saati veya devir saati yanlış gösteriyodur 7000 devirde o hıza çıkacak tork 200'lük hiç bir motorda yok.
    SAZMAN bunu beğendi.

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    adam 500 km de piiri olmuş. dağılın beyler..

Motosikleti
    spada anton 200 kanuni gt 170 yamaha ybr 125
    tamamdır dağılabilirsin.

Beğenmedim.

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Tipi çok güzel duruyor.Malzeme kalitesi nasıl

Motosikleti
    MT07
    Tipi ben çinliyim diye bagiriyor.Fiyat zaten eşşek şakası gibi.Ulkemin guzel insani baktı ki millet mondialden kanuniden abidik gubidik markalardan koşeyi donuyor.Benim neyim eksik dedi basti parayi getirtti motoru.Fiyatida utanmadan adama kufreder gibi buram buram yapistirdi.Simdi buyuk hayaller icinde 1 sne sonra agzinin payini alir.
    tozluklu bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Çinli diye taksim meydanının ortasında döverler bu motoru.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı oguzaltinok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar modelleri test ettim ve spada anton 200 de karar kıldım ve aldım. ilk 500 km yi 5 gün gibi kısa bir sürede şehir içinde bitirmişim haberim yok. o kadar keyifli bir motor. titreşimi 0 (sıfır). sele ve oturuş pozisyonu bakımından çok rahat. çinli gibi yorumlar görüyorum üstünde kocaman italy yazıyor sessiz çalışıyor ve hızlanmasında hiçbir problem yok 7000 devirde hiç zorlanmadan 125 gibi bir sürati gördü. üstündeki lastikler yola adeta yapışıyor ama orta sehpası virajlarda yatarken yola sürtüyor sorun çıkarıyor ona bir çare bulmam gerekicek. bayrama antalya konya arası yol yapmayı düşünüyorum ve bu yol beni hiç korkutmuyor. alacak arkadaşlar gözü kapalı almasını tavsiye ederim. fazlasıyla memnun kalacaksınız buna eminim sorusu olan arkadaşların hepsini tek tek cevaplamaya çalışacağım.
    Hayırlı olsun, nerede test ettin bunu ? Ben de denemek istiyorum.

Motor Derbi ETX'in aynısı arkadaşlar, en azından selesi, motoru ve rüzgarlığı dışında aynısı. EXT gayet iyi bir motor ve ben bunun da iyi olduğuna eminim. Tek tereddütüm Çin motoru olduğu için klasik olarak titreşimindeydi. Fabrikalarına gittiğimde test yapan arkadaş da titreşim olmadığını ve 130 - 140 gibi hızlara çıkabildiğini söylemişti. Bir tek 6900 TL'lik fiyatı falso, 6000 olsa çok iyi olurdu.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Naked motordaki lastiğe bak arkadaş....
    Kesin lastik stoklarını eritiyorlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)