Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklet ve köpek sorunsanlı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    aslında köpek korkusu taa bize çocukken evebeyinlerimizin tarafından bilinç altımıza işlenmesinden dolayı ilerleyen yaşlarda da karşımıza çıkan bir korkudur şimdi 4 - 5 yaşında bir çocuk kopeği görür yanına yaklaşmak ister annesi hemen ordan yaklaşma ısırır ham yapar seni diye ilk aşılamayı yapar ve o korku bilinç altımızda yerini alır normalde kopekler öyle kolay kolay saldırmaz yürürken köpekmi gördün altın kural göz göze gelme göz temasınız 3 sanıyeyi geçmesin aksi halde onu tedirgin eder saldırmasına veya havlamasına sebeb olabilirsiniz ama durum motosiklet üzerinde ayrı artık görüntüsündenmidir sesindenmidir rahatsız oldukları durum var atlıyorlar kovalıyorlar fakat durduğunda saldırmıyorlar ben tabi durun da demiyorum ama yüzde 90 ı yalandan kovalıyor
    efendy06 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Köpek korkusu değil ya 3 şeritli yolda gidiyorum, kaldırımdaki köpekleri gördüm onlar da beni gördü, en sol şeride geçtim 5-6 köpek bana doğru koşturuyor en sol şeridin soluna yapıştım onlar da dibime kadar girmedi çarpışmadan geçtik. Bunun neyi korku şimdi köpek bildiğin motosikleti hedef alarak geliyor. Nasılda bir korunma mekanizmaları varsa motora çarpacak kadar cesaretli değiller teğet geçerek geride kalıyorlar. Bunları atlatmak kolay bide çıkmaz sokak gibi köyler var veya köy içi yollar var köpeklerle karşılaştın mı zamanında geri dönmezsen yandın

Özgürr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS RTR 150 + Yamaha R25
    köpek bana saldırdımı duruyorum motordan ınıyorum ben onu kovalıyorum mahalledeki tüm köpeklere gücümü kanıtladım daha saldırmıyorlar :Dddd

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    İnanın bana köpeklerin bizimle bir derdi felan yok bölgesini koruma iç güdüsü var onlarda durdugunuzda onlarda duruyor bazı bekçi köpeklerine dikkat edin yeter köylerdekiler bağlı olmadığından sıkıntı yok sakin bir şekilde gaz açın yol bozuksa durun bekleyin biraz bekleyip gidecektir ama köpeklerde bizden korkuyor bundan emin olun 15 20 kadar köpeğin köy girişinde bizi karşilamasi olayında korkumu yendim üstelik yaya idik havlayan hırlayan hepsi vardı sakin ve umursamaz davranın çok yaklaşırsa dönüp sakin sakin bakın dahada yaklaşırsa elinizi ağır bir hareketle kaldırın cesaret edip saldiramazlar fazlada abartmayın.

victors43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daha Yok
    Alıntı santo78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cin Halk Cumhuriyeti'ne yerlesebilirsin.
    Kahkaha attım resmen ;)

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    motorundan inip köpeği kovalayacaksın sende.ancak bunu anadolunun çoban köpeklerine yapmanı tavsiye etmem kaçmıyorlar
    Özgürr bunu beğendi.

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    http://www.hepsiburada.com/liste/son...k%7d&ref=brand

Ben kendim motor kullanırken kullanıyorum köy,dağ yolların karşıma çıkan köpeklere karşı çok etkili al pişman olmassın 7 m 10m arasında etkili en etkili 7m

mücahit1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Null
    Alıntı Brock07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahahahahahaha yemin ederim kırıldım gülmekten kocuman ahahahahahaha

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:59 ----------

Alıntı provaker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 20.000 km scooter ve 50.000 km kadar vitesli tecrübem var, ancak yenemediğim tek korkum köpekler. Motorla pek alakası yok yaya olarak bile köpekten korkuyorum. 13-14 lü yaşlarda köpek saldırısına maruz kaldıktan sonra başladı bu yaşıma kadarda devam ediyor bu korku. Köpekler yüzünden 4-5 ufak çaplı birde büyük kaza yaptım bugüne kadar, ne grenajlar ne ayaklıklar değiştirdim. Köpeği görünce saldırmasa bile acayip adrenalin yapıyorum helede saldırdıklarında sanki yakalayabileceklermiş gibi gaz açıyorum çok tehlikeli sahneler yaşıyorum bu yüzden.

Bu konuda ne önerirsiniz ne yapabilirim acaba fikri olan varmı?
    usta eğer gidecek durumlarda karsilasiyosan üstüne sür ayakları at gidona bi zaman sonra zaten mikerim lan diyip köpeklerin üstüne sürmeye başlarsın bende o mikser kamyonlar varya onların merdiveni açılmıştı sırf korkumdan 2 araba gerisinde bekliyorum korkular illaki vardır ama köpeklere tavsiyem budur

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)