Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Duke200 yeniden yürüteceğiz :D

Motovento
    REKLAM ALANI
    EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Merhaba arkadaslar
    Konuya gireyim bizde bir duke 200 var ve uzun bir zamandır kazalı sekilde yatiyordu gariban gariban bari dedik sunu yurutelim bosuna hurda olucak dururken
    Jant yamuktu ve catlak vardi hafif onu yaptirdik balans ayarı yapilacak
    Zincir disli takimi aldik onuda kendimiz halledicez yag ve yag filtresi degisecek
    Benzin dokulecek depo temizlenecek
    Sinyal kirik
    Peg yamuk
    Vs ufak tefek catlak ,cizik ve kiriklar var anlayacagiz baya hirpalanmış bir motor
    Aynalar tam leylim leyy oynuyor onlar sabitlenecek vs neyse
    Ama motor icimi karartti iyice on fren sıkılmıyor yapısmıs mı nolmuş oynamiyor arka fren vites filan
    surerken acilir mı diye dusunuyoruz filanda cok sakat geliyor bana hakikaten cok durdugu icin mi yapisti yoksa onlarda ayri bir masraf cikarir mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    şaside bir şey yoksa niye şimdiye kadar onarmadınız ki zaten? hem size hem ona yazık
    EldekiDebryj bunu beğendi.

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şaside bir şey yoksa niye şimdiye kadar onarmadınız ki zaten? hem size hem ona yazık
    Saside sıkıntı yoktu yaptirmadik cunku esimin dukeden baska bir buyuk motoru vardi onu kullaniyordu zaten gectigimiz yaz satti yeni makina aldi kendine bende duke u hor gorup kullanmak istemedim cbryi aldim dukede ortalikta kaldi iyice yani tamamen bizim onemsememezligimizden oldu simdide ben duke ude istiyorum diye bi giriselim dedik cogu sikintisi haloluyorda fren isi kafama takildi esim bisey yoktur yapismis acilir diyorda dedigi gibi mi olur yoksa birde onunla mı ugrasiriz merak ettim sadece

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    cafe racer haline getirsenize dostum
    fren durumu hidrolik akmış olabilir

siyah kutu kırılmışsa falan hasar almışsa ucu falan ondan olabilir.

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bikac ornegini gordum ama begenmedim normal hali kalsın şu yapisiklik hakkinda bi fikrin var mı ? O fren bize is cikarir mi yoksa basit bi yapisiklik durumumu ?gecer mi ?

Vay be bu yazıyı okurken ilk pempe mobilletimi yeniden adam ettiğim günler geldi aklıma. Hey gidi günler hey.
    Hocam tamir sürecini fotogtaflayip buraya ararsan cok iyi olur. Boyle yeniden yapilan motorlar acayip ilgimi çekiyor.

Fren isi içinse bir şey söyleyemem ama dikkatli olun önemli bir konu.
    burakozen bunu beğendi.

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı Alp Er Timur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be bu yazıyı okurken ilk pempe mobilletimi yeniden adam ettiğim günler geldi aklıma. Hey gidi günler hey.
    Hocam tamir sürecini fotogtaflayip buraya ararsan cok iyi olur. Boyle yeniden yapilan motorlar acayip ilgimi çekiyor.

Fren isi içinse bir şey söyleyemem ama dikkatli olun önemli bir konu.
    Tabi fotograflarim atarım tesekker ederim )

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    bende olacak öyle ıskarta motor trafikten çekerim direk stunt başka bir şeyle uğraşmam
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fren durumu hidrolik akmış olabilir
    http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/1...aster-font.jpg
    siyah kutu kırılmışsa falan hasar almışsa ucu falan ondan olabilir.
    Oraya bakmadım hic cok fazla anlamiyorum sorarim belkide oyle biseydir sagol

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Yaptırdıktan sonra duke e binip kendi motorunuzun pabucunu dama atabilirsiniz....
    Bazen duke ü kullanıyorum. Hafifliğine rahatlığına şekline tekrar hayran olup, büyük motorumu biraz es geçiyorum..

Amman dikkat.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun hasarları çok uygun fiyata halledilebilir şeyler.

Aynı veya benzer ebatta çıkma jant bulabilirsiniz, veya çin malı jant alabilirsiniz.

sinyaller 5-10TL illa orjinal olmasına gerek yok, hoşunuza giden bir model takın gitsin.

Çizik vuruk vs çok önemli değil, yapmışken rat style ya da ne bileyim askeri stil vs yapabilirsiniz:

http://www.autopromag.com/wp-content/uploads/2014/12/duke-t-modified-duke-200pg.jpg

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı arda4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun hasarları çok uygun fiyata halledilebilir şeyler.

Aynı veya benzer ebatta çıkma jant bulabilirsiniz, veya çin malı jant alabilirsiniz.

sinyaller 5-10TL illa orjinal olmasına gerek yok, hoşunuza giden bir model takın gitsin.

Çizik vuruk vs çok önemli değil, yapmışken rat style ya da ne bileyim askeri stil vs yapabilirsiniz:

http://www.autopromag.com/wp-content/uploads/2014/12/duke-t-modified-duke-200pg.jpg
    Tesekkurler janti duzelttirdik o is tamam geri kalani basit zaten ben bu fren yapisma isini cozememistim oynamiyor manet bi arkadasin dedigi gibi hidrolik akmis olabilir henuz bakmadim onun disinda yapismis olabilir mi diye merak ettim

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sanki evin arka bahçesinde 85 model planet varda onu yeniden yürütmeyi düşünüyoruz der gibi boş bi konu olmuş. Sonuçta duke 200 dediğiniz şuan üretimi devam eden bi model servis yedek parçaları tedarik eder işçiliğini yapar gönderir bu kadar basit

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Tekeri cikardiktan sonra freni siktiysaniz balatalar birbirine yapisir ve bir daha ancak kaktirararak icindeki hidroligi geri hodrolik kutusuna ittirirseniz acilir. Balatalar zarar görebilir tabi kaktirirken. Eger oyle bir durumsa mecbur zorla ittireceksiniz ya da hidroligi cekip tekrardan doldurup ayar yapacaksiniz.

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanki evin arka bahçesinde 85 model planet varda onu yeniden yürütmeyi düşünüyoruz der gibi boş bi konu olmuş. Sonuçta duke 200 dediğiniz şuan üretimi devam eden bi model servis yedek parçaları tedarik eder işçiliğini yapar gönderir bu kadar basit
    Bizde biliyoruz servise vermeyi ama parcalari kendimiz tedarik etmeye calisiyoruz ve kendimiz yapıcaz herseyini oyüzden soruyorum ,ön fren kafama takildi sadece ve hasarlarini soyledim ve bayadir yattigini soyledim hirpanlanmiş bir motor,frende ne olabilir yoksa sadece yapismamidir diye
    Yoksa gelin izleyin 40 yillik motoru yurutuyoruz demedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekeri cikardiktan sonra freni siktiysaniz balatalar birbirine yapisir ve bir daha ancak kaktirararak icindeki hidroligi geri hodrolik kutusuna ittirirseniz acilir. Balatalar zarar görebilir tabi kaktirirken. Eger oyle bir durumsa mecbur zorla ittireceksiniz ya da hidroligi cekip tekrardan doldurup ayar yapacaksiniz.
    Yok tekerlek yerindeydi zaten on tekerde birsey yok arka sıkıntıliydi tesekkur ederim

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ve ayrıca şunu hatırlatalım:

http://forum.donanimhaber.com/m_104581521/tm.htm

"Arkadaşlar merhaba,

Pazar günü motosikletimle(2014 beyaz ybr125) küçük bir kaza yaptım. Bana bir şey olmadı ama kendilerinde sorun var. Baktım şöyle bi, dedim tamam çok masraf çıkmaz heralde. Sonra gittim servise, böyle böyle, ne kadar tutar dedim, adamlar bi baktı, liste yapıp bi fiyat söylediler:

1455 TL.

Lan motor zaten 5000 tl..."

"1. Ön Çamurluk(beyaz): 205 TL (başka renk olunca 60 tl oluyor, mantığa gel...)
    2. Kafa karenajı: 150 TL
    3. Ön cam: Buraya fiyat yazmamışlar
    4. Sol amortisör mili: 160 TL
    5. Sağ amortisör mili: 160 TL
    6. Sol ayna: 80 TL
    7. Far: 270 TL (OHA dedim)
    8. Alt mesnet 45 TL.
    İşçilik: 220 TL."

ön fren oynamıyor derken neyi kastettiniz anlamadım.

manet sıkılı kalmışta geri mi gelmiyor yoksa hiç sıkılmıyor mu bile ? birde hiç ellenmeden açık havada mı yattı yoksa kapalı biryerde mi ?

çift piston kaliper sanırım bunlar, kaliperi söküp amortisörde bağlandığı yerden söküp balatayıda çıkartınca piston derken neyi kastettiğimi anlayacaksınız. bu pistonlar çeperlerine yapışabiliyor WD-40 püskürtüp papağan penseyle gömmeye çalışın oynuyorsa freni sıkın tekrar çıkacaktır dikkat edin çok çıkmasın. Papağan pense ile birini tutarsanız diğeri çalışır. Muhtemelen bu ikisinden biri biraz yapışmıştır. hala çözüm yoksa yukarda fotosu paylaşılan merkezden olabilir.
    son olarak eğer sorun çözülürse hidroliği değiştirmeniz çok iyi olur. arkayıda unutmayın
    kolay gelsin.

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı AhmetH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön fren oynamıyor derken neyi kastettiniz anlamadım.

manet sıkılı kalmışta geri mi gelmiyor yoksa hiç sıkılmıyor mu bile ? birde hiç ellenmeden açık havada mı yattı yoksa kapalı biryerde mi ?

çift piston kaliper sanırım bunlar, kaliperi söküp amortisörde bağlandığı yerden söküp balatayıda çıkartınca piston derken neyi kastettiğimi anlayacaksınız. bu pistonlar çeperlerine yapışabiliyor WD-40 püskürtüp papağan penseyle gömmeye çalışın oynuyorsa freni sıkın tekrar çıkacaktır dikkat edin çok çıkmasın. Papağan pense ile birini tutarsanız diğeri çalışır. Muhtemelen bu ikisinden biri biraz yapışmıştır. hala çözüm yoksa yukarda fotosu paylaşılan merkezden olabilir.
    son olarak eğer sorun çözülürse hidroliği değiştirmeniz çok iyi olur. arkayıda unutmayın
    kolay gelsin.
    Guzel aciklaman icin cok cook tesekkur ederim oynamiyor derken hic sıkılmıyor bile ve acıkta yattı ilgilenmedikte hic

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)