Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cbr 650f 2200km sürüş izlenimleri ve ixil egzoz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda cbr650f
    Arkadaşlar öncelikle bilgilendirme amaçlı amme hizmeti açısından yazıyorum cbr 650f motorumu almadan önce çok araştırdım ama tatmin edici birşeyler bulamadım, şimdi yeni alacak arkadaşlarıma yardımcı olması açısından izlenimlerimi paylaşacağım.

3 hafta önce Anes motordan kendime 0 km bir cbr 650f aldım, çok arada kaldım acaba 600rr mı alsam, e daha önceden de 600rr kullanmışlığım var!
    Uzun yolda beni hayattan soğutacak dedim ona bak buna bak sonuçta motorum geldi,
    ilk 1000 km gazlamadan kullandım rodajımı tamamladım ve hemen koştum bi tane ixil x55 egzoz aldım, sesin bu kadar doyurucu çıkmasını beklemiyorum
    video link koyuyorum siteye yüklemeyi beceremedim burdan izleyiniz, fazer 8 le drag kalkışımızda var,

https://www.youtube.com/watch?v=-TIMGUPPcBI

https://www.youtube.com/watch?v=uFuIHqgxvvE

videoları HD izlemenizi tavsiye ederim.
    Son tahlilde bu benim 13. motorum, 1100xx den intruder 1500 e, ordan vstrom dl 1000e kadar bir çok motor kullandım, 10 binlerce km yaptım,
    cbr 650f beni çok tatmin etti, hayatımda hiçbir motora 4 sene binerim dememiştim, bu makinaya diyorum !!
    Motor çok optimum yapılmış, yakıtı fazer 8 den çok az ve gidişi 200 km hıza kadar aynı !
    Edirne otobanında maksimum 247 km gördüm, 93 kıloyum belki 70 kilo bi adam 250 km görebilir.
    ortalama yakıtım 5.5 litre civarında.
    Ben motorumu almadan önce bu bilgileri aradım ama tam tatmin edici bi cevap bulamadım.
    Umarım yeni alacak arkadaşlara yardımcı olmuşumdur.
    İyi forumlar, Teşbihte hata varsa affola..
    mhmtesk, mubumu, OnurTr ve 17 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    yakıt bayağı iyiymiş. sadece şehirdışında mı yoksa karma kullanım mı? bir de rüzgar durumu nedir?

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Serkan bey rodajı nasıl yaptınız?Nasıl kullandınız çok tecrübeli biri olduğunuz için soruyorum yanlış anlamayın sakın!
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

hakikaten cok ilginç fazer arayı cok açamadı ses gerçekten çok güzel,Buarada söylemeden edemeyeceğim pilot faktörü bence çok fazla fazer 800 ü birde siz kullanarak test etseydiniz keşke . rabbim kaza bela vermesin güle güle kullanın

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    FZ8 ile CBR650 F arasında kalmıştım bende f de karar kıldım Tabi birazda zevk meselesi sanırım,Bendede TWO bro var Susturucuyu sökmedim bile ses yeterli geldi

Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    247km/saat çok iyi bir hız. Seksen küsür beygir makine için
    OnurTr ve dyavol-77 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda cbr650f
    Motorun rodajını uzun yolda 5 bin deviri geçirmeden ve anlık gaz tepkimeleri vermeden yumuşak bir şekilde kullandım.
    Rüzgar olayı gayet başarılı, bir enduro kadar karşı rüzgarı kesmesede yine honda en optimumunu yapmış.
    Gidişi 87 hp gibi değil sanki motor daha güçlü 2006 model 600f im vardı bana sorarsanız şu an ondan hızlı bu makina diyebilirim.
    Yakıt şehir içi ve dışı karışık kullanımda 5.5 litredir.

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Paylaşım için teşekkürler, faydalı oldu. Artçı konforunu merak ediyorum cbr650f için. bununla ilgili bir yorumunuz olur mu?

Motosikleti
    Honda cbr650f
    bi kız arkadaş oturdu arkamda istanbul çorlu arasında 100 km kadar, devamlı sordum ona nasıl rahatmısın diye, rahat olduğunu söyledi bana, ama gerçekten rahat olup olmadığını anlamam için, benim artçı olmam gerekli

seerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 CBR 650F
    Hayırlı olsun allah kaza bela vermesin. Bende de 2014ü var 7000km yaptım çok şükür. İxil l2x egzos taktım. Sesi bi harika. Sizinkide super olmus. Çorluya yine gelirseniz beklerim bende ordayım. Cbr650f kardesliği ))
    bizim motorun kullanıcı forumu biraz ölü. Çünkü yeni model oldugu için ve cok miktarda olmadıgı için kullanan sayımız az maalesef...

Motosikleti
    Honda cbr650f
    Çorluda, öztürk motor ercan ve murata selamlar, üniversiteyi orda okumuştum motora binen herkesi tanırdım, Balaban bozada benim için Semih abiden bi boza iç
    Özledim oraları..

halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    Kullandınız mı bilmiyorum ama yine de bir fikriniz vardır. Bende 600 FA ile 650 F arasında kaldım.

Motosikleti
    2014 CBR 650F
    Serkan, güle güle kullanman dileğiyle.
    tekerin düz bassın.
    egzozu nereden aldın ve nereye taktırdın ?
    maliyetide söylersen birde..

dream_rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14' CBR 650F
    Egsoz dırek mı baglantın araya saylangoc yaptırdın mı herhangı bır arıza ısıgı yada rolantıde motorda tutarsızlık varmı yaptırcam da ondan soruyorum

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    Alıntı dream_rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egsoz dırek mı baglantın araya saylangoc yaptırdın mı herhangı bır arıza ısıgı yada rolantıde motorda tutarsızlık varmı yaptırcam da ondan soruyorum
    Ben TWO Bro Bağlattım Buğazdan ihtibaren herhangi bir lamba yanmadı

manqa82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    R25le bunun arasinda cok kaldim fiyata cikamayinca R25 aldim,
    Ama aklımda bu motor var sebebi ise hem ss hemde comuter gibi olması, cok buyuk cc olmaması ama istediğim sesi de vermesi orta sınıfta yapılmıs en büyük lezzet bence cokta ss oturuslu makina oldugunu düşünüyorum olduğum yerde 1 tane bile yok, 2. Elde piyasası oldukça düşüyor sebebini bilmiyorum ama oyle. Alirsam tam maddi rahat donemimde alıp o parayı geri beklememem gerek hemn satma açısından. Alip uzun yıllar binmem gerekir
    Birde youtube 'a cbr650f akrapovic yazip çıkan kırmızı şeritli motora bakarsanız hd kalitesinde, nasip olurda birgün olrsa böyle motorum aynısı yapmak isterim😊
    600rr la arasinda kalanlara tavsiyem yarışmayı degil yaşamayı düşünüyorsanız sonuç :CBR650F;)
    bide umarım o zamana forumda cogalırız

Motosikleti
    yamaha
    hocam kazasız belasız bin inşallah hayırlı olsun. yalnız genelde bu motorun japon imalatı olmadığını motorunun bilmem bir yerde toplandığını dört silindire göre olmaması gereken bir titreşim olduğunu ve yüksek süratlerde plastik aksamında titreşim seslerinin geldiğini söylüyorlar. hatta barodinin son eklediği motoplus videosunda aea nda bu şekilde konuştuğunu duydum. benim çok beğendiğim bir motor hatta bayılıyorum bu olumsuz söylentiler yüzünden diversion f öne çıkıyor. gerçek bir binici olarak sizin görüşleriniz nelerdir bu konularda?

Motosikleti
    2006 cbr 600 f silver/black
    Muhammed hocam selamlar. Uzun süredir sorularınıza yanıt verilmemiş yaklaşık 1 ay oldu 2015 model cbr 650 f imi alalı. Nacizane bu süre zarfındaki görüşlerimi aktarayım. Daha önce 2 yıllık 2006 cbr 600f deneyimimde olduğundan kıyaslama yapabiliyorum. Cbr 650 f ler thailand da üretiliyor. Belli devir aralıklarında 5-6 bin devir aralığında ayak ped lerinde hissedebileceğin bir titreşim oluyor hatta bu titreşimi alabilmek adına honda yumuşak ped kullanmış ancak ilgili devir aralığında dikkatli bir kullanıcı isen anlamak çok zor değil. Bu titreşim motorun genelinde var gibi algılanmasın ben çok dikkatli takıntılı biri olmama rağmen ayaklar harici gidon vs. bir titreşim hissetmiyorum. Bu titreşim konusunu honda crostounr kullanısına söylediğimde sen titreşim görmemişsin yorumu aldım Ancak 600f de bu durum yoktu bu bilgiyide es geçmeyeyim. Plastk aksamda yalnızca gösterge üstü ses yapıyor iç dış bantla bu ses kesilebiliyor bunun dışında bir ses almadım. Ortalama yakıtım 5.4 litre. Oturuş pozisyonu 600 f e göre daha rahat ve 5 bin devire kadar ki kısım daha canlı. Artçı konforu bu tarz bir motora göre mükemmel. Gaz kolunu hassas kullanmak gerekiyor aksi taktirde 1. Ve 2. Viteste ilk gaz tepkisinde silkelenmeye hazır olabilirsin. Bu durum belli süre sonra motora aşina olmakla ortadan kalkıyor. Lastikler dunlop geç ısınıyor ısınana kadar ani vites düşürme ve gaz açmalardan kaçınmalı.

Genel anlamda objektif şekilde artılarını özelliklede eksilerini yazmaya çalıştım. Ben bu motoru neden tercih ettim; öncelikle alternatiflerinde diyeceğim bence bu motorun alternatifi yok. Var ama alternatifi şu motor diyebileceğimiz motorlar ya çift silindirli yada arka tekeri 160 lık iki silindirle aynı max speed e sahip dört silindirli motorlar olur. Oturuş pozisyonu ve sportif görüntüsü beni en çok cezbeden kısmı. Sürekli son sürat denemeleri yapan biri değilim. Bu motoru tercih ederken gerektiğinde sıktığımda gitsin, gerektiğinde sakin gideyim az yaksın, spor bir motor istiyorum ama trafiktede bana ızdırap olmasın hemen ısınıp ter attırmasın, artçım rahat etsin ve motoruma baktığımda keyif alayım diyorsan tercih belli cbr 650f Bi nebze yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

COR72Z - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    ARkadaşlar selam, bende 1 hafta önce cbr 650f aldım şuan rodajla meşgulüm 2001. km de egzozumu taktırmak istiyorum fakat ara boru problemim var egzozsum leo vince yandan olan modeli Egzozu araboru ile yaptıran arkadaşlara sesleniyorum help :D

Motosikleti
    2019 Yamaha İron Max 250
    Serkan bey merhaba
    Bende geçen hafta cb650f aldım 2017 model. Egzoz konusunda çok kararsızım ne takacağımı bilemedim. Belki siz motorunuzu satmışsınızdır da ama bana yardımcı olursanız sevinirim. Sizin bu motora taktığınız egzoz benim motoruma da uyumlu mudur ? Eğer öyle ise siz nerede ne kadara taktırdınız bilgi verir misiniz. Komple headers mı taktınız yoksa son susturucu mu ? Son susturucu takıldıysa kesilip sadece egzoz mu monte edildi acaba ses çok tatlı çünkü ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler