Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cobra,VanceHines,HighwayHawk

Motovento
    REKLAM ALANI
    Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Arkadaşlar sizce bu üç markadan ses ve kalite açısından en iyisi hangisi...bazı markaların sararma yaptığı söyleniyor...veya tavsiye ediceğiniz başka marka var mı silvertail de fena ses veriyor mesela....Dragstar 650 sahibiyim,orjinal egzozu açtırmak istemiyorum ama böylede sessiz sessiz pek tadı çıkmıyor...Sizce en baba armonik gürültülü egzoz hangisi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

screamın eagle
    sitede kullanıcıları var,takmayı dusundugum ve tavsıyede edebılecegım egzoz screamın eagle'dır

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Arkadaşlar bu konu hakkında 1 kişinin mi fikri var sadece

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Ben açık egsozları vereyim sana 2. gün nasıl kapatırız diyeceksin Aşırı ses çıkıyor ve bazen çok rahatsız edici oluyor. Tavsiyem kesinlikle orjinal egsozlara kıyma, benimkine kıymış ilk sahibi, ikinci olarak 500-600 € vermene gerek yok, paslanmaz çelikten boru büktürebilir, ister boyatır isterde kromlatabilirsin
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben açık egsozları vereyim sana 2. gün nasıl kapatırız diyeceksin Aşırı ses çıkıyor ve bazen çok rahatsız edici oluyor. Tavsiyem kesinlikle orjinal egsozlara kıyma, benimkine kıymış ilk sahibi, ikinci olarak 500-600 € vermene gerek yok, paslanmaz çelikten boru büktürebilir, ister boyatır isterde kromlatabilirsin
    Zaten orjinalleri elimde bulundurucam...yeri geldimi onlarıda takarım ama ses performans egzozda çok hoşuma gidiyo...arkadaşın motorda smokehead var şu ercan ustanınkinden...keyfide biraz öyle çıkıyo sanki...dediğin gibi kafamıza göre öyle borudan yaptırsak zararlı olmazmı subaplara filan...özellikle cobra çok güzel ahenkli ses veriyo...öyle kuru gürültü bende istemiyorum...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:00 ----------

Bi de o kadar para vermem ztn ama 600 TL ye cobra buldum 500 e de alırım herhalde

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    screamın eagle gerçekten güzel egzosttur .. ne fazla sesi vardır nede az .. orta karar bi egzost .. ucundaki başlıkları çıkartıp takarak birazdaha yüksek ses elde edebilirsin .. geri taktıgında nolmal sesine geri döner honda shadow 750 de kullanmıştım .. memnundum
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Motosikleti
    XVS 650 A
    smokehead önerebilirim

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    şu videodaki olaya bittim...hem ses güzel geliyo,gerçi böyle çok sağlıklı değil bi de kapalı ortamda çekilmiş,bi de bi yandan alev atıyo...çok fena duruyo yav...dragstar ın üstündeki cobralar tamamen fabrika haliyleymiş herhangi modifikasyon yok...hypercharger da çakmış abim motora...
    http://www.youtube.com/watch?v=AaK0ocWiRnQ

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    bu tip egzostlar tek silindirli motorlara takınca nasıl bir sonuç alınır? motorun kendi tiz sesi bastırır mı yine egzost sesini?

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Acikcasi 2 silindirli bir motorum oldugundan diyorum, bizim motorlarimizin sesi hep 4 silindirlilere gore tok ve vurgulu cikar. Ve genelikle her bir silindire bir egzoz dustugunden saglu sollu bu sesi daha vurgulu olarak duyariz. Bu yuzden Acik egzoz seciminde dikkat edilmesi gereken sey su. Egzoz cikisinin ve boru kalinliginin onemi. Egzoz borusu kalinlastikca ve kisaldikca ses daha sert ve patlama gibi cikar. Boru incelip uzadikca bu ses daha toklasir.

Videodaki back firein sebebi o egzozun sadece bir borudan olusmasi ve icinde delikli susturunun bulunmamasi dir. Bu yuzden borunun icinde emilemiyen tum ses, ates ve gazlar direk borunun sonundan atilmakta. Boyle bir sey istiyor isen bence kromcu ile anlas borulari kivirt ve iyi bir egzozcuda flansh ile baglantisini sagla.Baglanti yerlerine slikon conta yapmayi unutma yoksa zamanlar kararma yapar.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acikcasi 2 silindirli bir motorum oldugundan diyorum, bizim motorlarimizin sesi hep 4 silindirlilere gore tok ve vurgulu cikar. Ve genelikle her bir silindire bir egzoz dustugunden saglu sollu bu sesi daha vurgulu olarak duyariz. Bu yuzden Acik egzoz seciminde dikkat edilmesi gereken sey su. Egzoz cikisinin ve boru kalinliginin onemi. Egzoz borusu kalinlastikca ve kisaldikca ses daha sert ve patlama gibi cikar. Boru incelip uzadikca bu ses daha toklasir.

Videodaki back firein sebebi o egzozun sadece bir borudan olusmasi ve icinde delikli susturunun bulunmamasi dir. Bu yuzden borunun icinde emilemiyen tum ses, ates ve gazlar direk borunun sonundan atilmakta. Boyle bir sey istiyor isen bence kromcu ile anlas borulari kivirt ve iyi bir egzozcuda flansh ile baglantisini sagla.Baglanti yerlerine slikon conta yapmayi unutma yoksa zamanlar kararma yapar.
    hmmm bak bunu inceliyip araştırıyım biraz...gerçi piyasaya göre oldukça ucuz cobra buldum ama kendim bi şeyler ayarlamak daha çok hoşuma gider

Motosikleti
    Dragstar 650
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O boru o kadar kisa ki, sehir icinde tum arabanin alarmlarini ayaga kaldirir birde bir ton milleten kufur yer. Gunduz sehirin islek yerinde hani bir nebze hos olabilir ama dusunsene sessiz bir sitede akradasina gittin gece 1:00 de ciktin , nasil calistiracaksin motoru.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Dragstar 650
    Ses isteniyorsa, birde custom çalışma hep arkaya uzanmak zorunda değil egsozlar

Motosikleti
    Honda Shadow VT750
    Qweasdnon, nerden buldun egsozu yazar misin? Ben de bayagidir ariyorum ama getirtmek 4-5 ay suruyor.

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    draggy gönderdiin linkteki alette fena kükrüyo...ama sanırım ben biraz tok sesi daha çok seviyorum...gerçi hırıltılıda çok güzel...ama görsel olarak normal uzun egzoz daha hoş bence...kimewousk motoru aldıım yerde var öyle bi egzoz ama bana bi güzellik yapıcakmış özel...sakın gücenme dostum ama adamın elinde bi tane var...o yüzden burdan bunu duyurmasam iyi olur ama olurda ben başka bi şekil yaparsam özelden msjla haberin olur...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:12 ----------

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O boru o kadar kisa ki, sehir icinde tum arabanin alarmlarini ayaga kaldirir birde bir ton milleten kufur yer. Gunduz sehirin islek yerinde hani bir nebze hos olabilir ama dusunsene sessiz bir sitede akradasina gittin gece 1:00 de ciktin , nasil calistiracaksin motoru.
    çalıştırıcaksın sonra aynen uzuycaksın ordan...

Motosikleti
    Honda Shadow VT750
    Anladim, sagolasin. Ben satici gibi bisey buldun sandim. Ellerinde 1 tane varsa o da muhtemelen Dragstar icindir. Aklinda olsun, olur ya bi yerlerden denk gelir de haber verirsen sevinirim.

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Cobra alirsan pisman olmazsin... benim motorumda yaklasik 2 yildir cobra var... ne sararma ne de baska bir sorun yasadim... yalnizca bir kere ucundaki tip'lerden birini sikmayi unutmusum, yolda dusmus... Cobra'ya mail attim, ayni hafta 2 tane yedek gonderdiler...ne kargo ne birsey tek kurus da odemedim

Egzozlarinin icini sakin bosaltma... alabilecegin guzel ses en fazla rolantide... yuksek devirlerde de guzel ses cikaran ici bos egzoza daha rastlamadim...

Ayrica ek bilgi: yurtdisinda Cobra'lar cok az daha pahali olmasina ragmen, Turkiye'de Highway hawk ve Vance & Hines egzozlar Cobralarin neredeyse 2 kati... Bu tamamen kimin getirdigi ile ilgili... yerinde olsam mototal'den de fiyat alirdim

Bu da bir cobra egzoz videosu... vtx icin ama yine de bir fikir verebilir

http://www.youtube.com/watch?v=xYwqKUPlkRs
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Alıntı kimewousk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladim, sagolasin. Ben satici gibi bisey buldun sandim. Ellerinde 1 tane varsa o da muhtemelen Dragstar icindir. Aklinda olsun, olur ya bi yerlerden denk gelir de haber verirsen sevinirim.
    ok dostum aklımdadır...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:53 ----------

[QUOTE=_alp_;2019714]Cobra alirsan pisman olmazsin... benim motorumda yaklasik 2 yildir cobra var... ne sararma ne de baska bir sorun yasadim... yalnizca bir kere ucundaki tip'lerden birini sikmayi unutmusum, yolda dusmus... Cobra'ya mail attim, ayni hafta 2 tane yedek gonderdiler...ne kargo ne birsey tek kurus da odemedim

Egzozlarinin icini sakin bosaltma... alabilecegin guzel ses en fazla rolantide... yuksek devirlerde de guzel ses cikaran ici bos egzoza daha rastlamadim...

Ayrica ek bilgi: yurtdisinda Cobra'lar cok az daha pahali olmasina ragmen, Turkiye'de Highway hawk ve Vance & Hines egzozlar Cobralarin neredeyse 2 kati... Bu tamamen kimin getirdigi ile ilgili... yerinde olsam mototal'den de fiyat alirdim

Bu da bir cobra egzoz videosu... vtx icin ama yine de bir fikir verebilir

tavsiyen için saol

Sponsor Firma
    Vance Hines Sesi

http://www.dailymotion.com/video/x2ly1ve_vance-hines-egzoz-turkiye-temsilcisi-motorturkiye-com_auto

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler