Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kask AGV mi LS2mi

Motovento
    REKLAM ALANI
    SSIRIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 - Hero XPulse 200V4
    Alıntı essegesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz hiç Moto GP veya diğer motosiklet yarışlarında LS2 kask gördünüz mü? Yapmayın Allah aşkına.AGV dünyaca ünlü bir İtalyan markasıdır. LS2 ise orta kalite Çin malı kasklardır. LS2 de inanılmaz rüzgar sesi de cabası.
    Evet gördüm motogp de yonny hernandez ls2 kullanıyor. motogp ve sbk yarışlarından bir kaç kişide daha gördüm.

Agv nin genel olarak daha kaliteli ve yarışlarda daha yaygın bir marka olduğunu biliyorum. ls2 nin kötü tanınmasının başlıca sebebi kaliteli kasklar üretmesinin yanında çok ucuz kasklarda üretip piyasaya kendi adıyla yayması. en ucuz kasklarından ff351 kaskını kullandım. ff370 ini kullandım. fiyatına göre iyi sayılırlar. yüksek hızda rüzgar felan alsada rahatlık, ergonomi, yaygınlık, şekil, fiyat olarak tercih edilebilir düzeydeler. üst seviye kasklarını kullanmadım bilmiyorum. arai, shoei, agv gibi konfor ve kalite sunmasa da yeterli korumayı sağlar diye düşünüyorum, karbonfiber ve fiberglas kaskları.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.ozenmotor.com.tr/NXR-KENA...SK_2010.html#0 ayrıca konu sahibi arkadaş istersen eğer şu kaskımı http://www.hudsonderi.com/?urun-3053 xl beden , 61 62 cm sana iç pedleri yıkanıp ve temizlen miş şekilde kargo benden gönderebilirim

not ,güneş vizörü açma düğmesi kırılmıştı kendim tamir ettim ,kask motor üstünden düşmüştür bir kere bence kullanılır (bu da polemik olur ya neyse )dış kaplaması attı sadece
    Gerçekten çok teşekkür ederim insan ilk hevesinde istiyorki herşey yeni olsun güvenilir olsun ama forumda isteyenler olabilir heralde gerçekten bu ince düşüncen için çok teşekkür ederimm

extra_serkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp xl 650 (2006)
    tabıkı tartışmasız agv ls2 den 3 gomlek ustun bır kask

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı exalted adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten çok teşekkür ederim insan ilk hevesinde istiyorki herşey yeni olsun güvenilir olsun ama forumda isteyenler olabilir heralde gerçekten bu ince düşüncen için çok teşekkür ederimm
    bir dakika kafam karıştı konuyu sen açmamışınki bu arkadaş http://www.motosiklet.net/forum/memb...an-115917.html açmış ne oluyor be hacı çift üyelik mi ne iş

Serkan S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Sharp testine de ne kadar güvenilir göreceli...
    dot ve snell testlerine bakarak tercihini yapmanı tavsiye ediyorum
    Fakat illa iki marka arasından diyorsan AGV'nin kaliteli kabuk ve malzeme kullanılmışı derim

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben agv skyline kullaniyorum dier kaskta ls2 agv yi cikarip ls2 yi taktigimda kafamda kask yok gibi bisey cok ses aliyo ve yanak bolgesi yeterince destekli deil ikisinide kullandigim icin karsilastirmasini rahatca yapabiliyorum agv yi denemen lazim bi tak belkide k3 modeli sana uymayabilir benim cenem acikta kalmisti bu nedenle skyline aldim ben gayet memnunum tafsiye ederim ��

Motosikleti
    Rks Titanic 150
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir dakika kafam karıştı konuyu sen açmamışınki bu arkadaş http://www.motosiklet.net/forum/memb...an-115917.html açmış ne oluyor be hacı çift üyelik mi ne iş
    Bende şimdi sen yazınca farkettim exalted adlı hesabım zamanında konu açamıyordu e-maile aktif kodu gelmediği için mail attım ama cevap gelene kadar bekleyemedim yeni üyelik açmıştım telefonumda kayıtlı kalmış tekrar mail attım exalted adlı hesabı silmeleri için gene teşekkürler

Bu arada AGV'ye doğru kaymaya başladı fikrim

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Agv rossiye senede 20milyon € veripte kafasına taktirmasa ls2den daha popüler olurmuydu acep

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı fertan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende şimdi sen yazınca farkettim exalted adlı hesabım zamanında konu açamıyordu e-maile aktif kodu gelmediği için mail attım ama cevap gelene kadar bekleyemedim yeni üyelik açmıştım telefonumda kayıtlı kalmış tekrar mail attım exalted adlı hesabı silmeleri için gene teşekkürler

Bu arada AGV'ye doğru kaymaya başladı fikrim
    son kez yazıyorum yapma öyle bir şey ikisi de plastik sadece birinde agv yazıyor ve içindeki kumaşı ,dış kaplaması biraz farklı kaza anında aynı ikiside olmazsa fiber bir şey bak
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    Hornet 650
    ff 396 ile 3. sezonumdayım. Bu kaskı tercih etmemdeki en büyük etken güneş vizörünün olmasıydı.

Artık tüm havalandırmalar kapalı bile olsa hava alıyor.

K3 'e bende çok baktım ama güneş vizörünün olmadığı için vazgeçtim. Denemek isterdim.

Ls2 deki en sevmediğim nokta ufak bi düşüşte üstündeki kaplamanın kalkması.

hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Ben LS2 ff370 çene açılır kullanıyorum. Sharp testinden 4 yıldız almış bir kask. Açılır olması benim için önemliydi. Sigara içerken

olsun(paket taşımıyorum ama içen olursa içerim), herhangi biri ile iletişim kurarken olsun, bişeyler yemek isterken, telefon

görüşmesi yaparken kaskı kafamdan zırtbırt çıkarma gereği duymuyorum. Ayrı bir Güneş vizörü olması avantaj ayrıca uv korumalı.

Havalandırma kanalları yeterli. Çene klipsi kolay takılıp açılıyor. Yanak pedleri oldukca destekli. Oldukca iyi baskı yapıyor.

Tek sıkıntım içeriye yüksek süratlerde rüzgar sesi alıyor. Bunun dışında oldukca memnunum.

Yinede bu kaskı 15-20 beygir üstünde motor kullanan arkadaşlarıma tavsiye etmiyorum.
    Bir garip yolcu

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kalite olarak bir şey diyemeyeceğim fakat ls2 rüzgâr konusunda berbat ediyor manisa-izmir arası yol yapıyorum kulaklarım belli bir süre iyi duymuyor bu bahsettiğim hız 80-90 arası ama güneş vizoru de ayrı bir avantaj

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Uzun yolda ses sorunu icin kulak tikaci kullanacaksiniz. Baska caresi yok.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Bir küçük yanlış anlamayı giderelim hemen;

Karbon-fiber içerikli kompozit malzemeden yapılan kasklar, termoplastik kompozit malzemeden yapılanlara göre "çok daha" sağlam "DEĞİLDİR". Tabiki burada arainin karbon kaskıyla,ls2 nin plastik kaskını karşılaştıramayız. Çünkü üretim teknolojileri bile farklı. Ama aynı kalite seviyesindeki iki kaskı karşılaştırırsak hemen hemen çok bir fark yoktur.
    Şimdi hemen karşı çıkacak arkadaşlar vardır. Açıklayayım:

Teknik materyal üretiminde karbon-fiber kullanımının başlıca sebebi, aynı yoğunluktaki, sertlikteki ve sağlamlıktaki malzemeden daha HAFİF oluşudur. Hafiflik, birçok mekanik ve motor sporunda çok önemli bir etkendir. Örnek olarak F1 arabalarının kokpitleri karbon-fiber kompozitten yapılır ve içten dışa sertliği azaltılacak şekilde örülmüş şekilde yerleştirilir. Amaç En dış katmandan başlayarak darbe en hızlı şekilde sönümlenirken pilota ulaşan darbenin en az seviyede kalmasıdır. Tabiki bunu en içte çelik, dışa doğru daha hafifleyen metallerle de yapabilirlerdi. Ve daha ucuz olurdu. Ama gramların hesabının yapıldığı durumlarda en iyi ve sağlam seçenek tabiki karbon fiber malzeme oldu.

Şimdi; eğer karbon fiber bir kasktan beklenen çok iyi bir korumaysa, kaliteli üretilmiş bir termoplastikten de aynı performans alınabilir. Ama burda Agv ile ls2 maalesef kıyaslanamaz bile. Mesela Nolan ve Agv deseydin, fiyatlarda yakınsa karbon fiberi tercih et derdim. Çünkü Hafif olan "gerekli standartları karşılıyorsa" tabiki daha iyidir.

Şu şartlarda sadece agv yi öneririm.

Saygılar...

Not: Burada tabiki fiberglass ı ayrı tutuyorum. Ve maalesef fiberglass kask nedense çok nadir bulunuyor. Karbon fibere göre daha ucuz ve kolay üretimli olmasına rağmen son zamanlarda ya karbon, ya termoplastik ve muadili ürünler var piyasada...

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı essegesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz hiç Moto GP veya diğer motosiklet yarışlarında LS2 kask gördünüz mü? Yapmayın Allah aşkına.AGV dünyaca ünlü bir İtalyan markasıdır. LS2 ise orta kalite Çin malı kasklardır. LS2 de inanılmaz rüzgar sesi de cabası.
    ls2 ispanyol markasıdır bilmiyosak atıp tutmayalım dalga geçtiğin kask ben 70 ile arabaya vurduğumda yüz üstü düştüm sadece vizörü çizildii görevini yerine getirdi
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    LS2'de kask mı ya ? Fiberglass bide hıı fiberglass iyiydi ama dimi diğer markalar fiberglassı 800'den aşağı satmıyordu. ama olsun ls2 kask değil git kazık ye

LifeisBike
    Misafir
    Baştan sona okudum, şu soru aklıma geldi. Paranız var, Ls2 alır mısınız?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)