Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cbr 600rr Grenaj koruma takozu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda
    Merhaba arkadaşlar cbr 600rr 2010 model motoruma koruma takozu takacam fakat grenaji delmek zorunda mi kalacaz acaba?motor blok kisimlari malum grenaj ile kapali bu kasada.daha önce bu kasaya takan taktiran oldu mu?grenaji delmek sart mi? Cevaplar icin tesekkurler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Benim bildiğim 2010 model cbr 600 RR larda koruma takozunun takılacağı kısım grenaj ile kapatıldı bu yüzden bu tarihten sonra takılacak takozlar mecburen grenajı delerek yapılıyor.

Motosikleti
    Honda
    2009 sonrasi kapattilar 2013 de geri actilar.fakat kafam karisik grenaji deldiresim yok ama takozda cok faydali napsam bilemedim

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı ENGİN REİS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2009 sonrasi kapattilar 2013 de geri actilar.fakat kafam karisik grenaji deldiresim yok ama takozda cok faydali napsam bilemedim
    Bence delin gitsin. Sonuçta takoz kalıcı olacak. Düşürüp grenajın hasar görmesi daha üzücü olur.

Motosikleti
    takozun artı yanları. Olası bir kaza durumunda grenajların sağlam kalmasını sağlıyor ama bir eksi tarafı motor altınızdan kaydığı zaman ki bunu tecrübe etmiş tanıdığım bir arkadaş. Motosikletin takozların üstünde hiç durmadan kaydığını söyledi. yani sürtünmesi az olduğu için motor daha fazla sürükleniyor. Eğer bu fazla sürüklenmenin sonunda bir yere çarparsa o zamanda grenajdan daha fazla hasar çıkartabiliyor. Ben taktırmaktan yana kullanmıştım zamanında. Ama ben 2008 de 600RR kullanıyordum hiç grenaj deldirmeden taktırdım. Birde 2010 için bazı takozlar var sanki grenajın bir parçası gibi duruyor dışa fazla çıkıntı yapmıyor. Onlardan bulabilirsen o da güzel olabilir.

İki bilinmeyenli denklem karar senin
    MotorKafa ve CKRRENTABIKE bunu beğendiler.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    grenajı deldirdikten sonra delinen grenajı korumak için mi takoz koyacak sın 2010 model leri bilmiyorum ama 2013 ler de özel bir aparat yapıp motor bağlantı yerinde grenejın boşluğuna kadar çıkarıp takozu oraya takıyorlar 600 rr başlığına da bir sor istersen izmirde takan bir arkadaşta görmüştüm bağlantı parçasını özel olarak tornacı akrabama yaptırdım demişti önemli olan bu parça zaten yoksa takoz diye sattıkları bir vida ile plastik parçası takozları götür bir tornacıya bir baksın istersen

o 1 parçası 1500 ila 2000 tl olan grenajı sakın deldirme kapışırız sonra

edit grenaj takozunun amacı olduğu yerdeki düşmeler karşı korur geri yalan bence

Motosikleti
    Honda
    Arkadaslar hepinize tesekkur ederim,ne yapmam gerektigi konusunda net bise yok kafamda hala.cok kararsizim

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı ENGİN REİS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar hepinize tesekkur ederim,ne yapmam gerektigi konusunda net bise yok kafamda hala.cok kararsizim
    son olarak sakın o grenajı deldir me derim başka bir şey demem izlemen gereken yolu yazdım zaten
    ENGİN REİS ve jurisgonzo bunu beğendiler.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    Honda
    Eyvallah bibeybaraküs

Motosikleti
    Zaten biz forumdaşların da en büyük sıkıntısı bu. Ben sana taktır derim delersin bir gün bile lazım olmaz ne gerek varmış dersin. Taktırma deriz motor durduğu yerde düşer sonra biyerlerimiz çınlar. Burada tek söylenebilecek ben zamanında taktırmıştım bugün olsa yeni motorum yine taktırırım. sonuçta ben görünüşünü de seviyorum ve grenajda delik olsa ne olur olmasa ne olur sonuçta ben onu smküp almıyacağım ki.
    Ama biyey arkadaşımız da asla takmak istemez gözüküyor. İşte son nokta karar sende artık olabilecek zararını da yararını da biliyosun keyfin nasıl isterse nasıl gözüne hoş geliyorsa onu yap. Motor gönül işi olduğu için tek önemli olan şey senin gönlün ve aldığın hazdır.

Motosikleti
    Honda
    Karar verdim takoz takacam ama hangi ürünü alim karar veremedım sizce bu nasıl?
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...3007929/detay/

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    grenajı paketle evine koy.

Motosikleti
    sanırım 2010 larda takozun takılacağı grenaj siyah ben olsam çok fazla göze batmaması için siyaha siyah birşeyler uygulardım. Diğer renklerde olabilir eğer manetlerde ve diğer bazı aksesuarlarda bu renkleri kullandıysan.

Motosikleti
    Honda
    motor full siyah aksesuar kırmızı hoş diye düşünüyom

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    AEA bir canlı yayınında bu takozlardan bahsetmiş ve bir site vermişti fiyatlara baktığımda takoz muydu bunlar emin miyiz dedim kendi kendime. Şuan fiyatları hatırlamıyorum fakat epey yüksekti. Şunu özellikle söyledi. Sanayide takoz mu hemen yapalımcılara gitmeyin. Kaliteli bir takoz alın yoksa korusun diye taktığınız takoz bir iki taşa denk gelip motoru (taklayla) paramparça eder gibi bir şey demişti.
    ENGİN REİS bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)