Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafik Sigortası vs

Motovento
    REKLAM ALANI
    rca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR '13 Repsol
    7 Nisan'da 2013 model 600rr aldım, sanırım 1 ay kadar eski sigortası geçerli oluyormuş, süresi dolmadan yaptırayım diyorum ama bu işlerden hiç mi hiç anlamıyorum. Noterden çıktıktan sonra henüz hiçbir şey yapmadım, Pendik/Kurtköy civarlarında en uygun fiyata sigortayı nerede, nasıl ve ne kadara yaptırabilirim? Dediklerine göre 15gün içinde sigorta yapılınca ruhsat adresime gönderilecekmiş. Bu alım satım işlerinde benim ek olarak yapmam gereken bir şeyler daha var mı? Beni bu konularda yönlendirebilirseniz çok makbule geçer, teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Yanlış hatırlamıyorsam 1 ay geçerliliği olan noterden size verilen geçici ruhsat. Eski sigorta aracın satılması ile geçersiz kalır. Sanırım 7 gün içinde sigorta yaptırmanız gerekiyor. Sigorta fiyatlarıysa sabit değil, araştırmanız gerekiyor. Motorunuza göre fiyat değişecektir. Motosikletlere en uygun sigortayı yapan Ergo deniyor. Oraya fiyat sorabilirsiniz.
    Ruhsatı ise 15 gün içinde kendiniz gidip elden alabilirsiniz. 15 gün sonra eğer siz gidip almadıysanız adresinize postalanır. Sanırım onun da 5 lira gibi bir ücreti var. Benim bildiğim sigorta yaptırmazsanız ruhsat çıkmıyor. Bunun dışında yapacak bir şey yok.
    Bu arada motorunuz hayırlı uğurlu olsun. Güle güle binin.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    YOk dostum hatalı bilgi almışsın, eski sahibi sigortaya noterden aldığı satış evrakını yolladıktan sonra 3 iş gününde para iadesi alıyor, Sigorta kişi üstünden motorun plakasına yapılıyor anlıyacağın, satış yapıldıktan sonra motor senin adına göründüğü için o sigorta geçerliliğini yitiriyor,
    Buna ek olarak
    sen sigortayı yaptırdığın vakit ruhsat adresine geliyor ve satıştan sonraki 1 aylık bir süren var polis vb çevirdiğinde noterden almış olduğun evrakı gösterebiliyorsun ruhsat yerine evrakın tarihi dolduktan sonra ne işlem görüyor bilmiyorum bilen varsa bende merak ettim şimdi bu kısmını.

Motor satis belgesini sigortaya verip para iadesi aldigi anda sigorta biter sen hemen kendin tekrar yaptirmak zorundasin

Fyz.01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14 CBR 250R
    ben sigortam net i arayıp fiyat almıştım cbr 250 için. 260 tl fiyat verdi anadolu sigorta. bende 3 taksitle yaptırmıştım. 2 güne ev adresime gelmişti belgede

Motosikleti
    600RR '13 Repsol
    Anladım teşekkür ederim.

Yanlış bilgilendirme yapmasak iyi olur,

Satış yapıldıkdan sonra 7 gün süreniz var. Hemen sigorta yapılmalı diye bir zorunluluk yok

@pcmnyk

Motosikleti
    600RR '13 Repsol
    Arkadaşlar az önce Pendik/Kurtköyde bir Demir Sigorta acentasında 390tl vererek hallettim, muhtemelen daha uyguna da vardır. Benim vaktim yoktu doğrusu, işyerime yakın bir yerde yaptırmam lazımdı, ilk girdiğim yerde yaptırdım.

LifeisBike
    Misafir
    Alıntı Grozny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış bilgilendirme yapmasak iyi olur,

Satış yapıldıkdan sonra 7 gün süreniz var. Hemen sigorta yapılmalı diye bir zorunluluk yok

@pcmnyk
    Motosiklet satışı yapıldıktan sonra varolan sigorta otomatik olarak düşer. Motosikleti trafiğe çıkartmadığınız sürece sigorta yapmak zorunda değilsiniz ama trafiğe çıkıyor ise çıktığı an sigorta yapmak zorundasınız.Sizin söylediğiniz gibi 7 Gün gibi bir süre söz konusu değildir. Eğer böyle birşey söz konusu olsa olası bir kazada bunun bedelini kim ödeyecek? Aracın satışını veren kişi araç ile olan ilişiğini kesmiş olacaktır. Ve bundan sonraki bütün sorumluluk satışın yapıldığı kişiyi bağlamaktadır.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Alıntı LifeisBike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet satışı yapıldıktan sonra varolan sigorta otomatik olarak düşer. Motosikleti trafiğe çıkartmadığınız sürece sigorta yapmak zorunda değilsiniz ama trafiğe çıkıyor ise çıktığı an sigorta yapmak zorundasınız.Sizin söylediğiniz gibi 7 Gün gibi bir süre söz konusu değildir. Eğer böyle birşey söz konusu olsa olası bir kazada bunun bedelini kim ödeyecek? Aracın satışını veren kişi araç ile olan ilişiğini kesmiş olacaktır. Ve bundan sonraki bütün sorumluluk satışın yapıldığı kişiyi bağlamaktadır.
    Bildiğimden değil tamamen atıyorum bu 7 günlük süre dolduktan sonra sigorta yaptırılırsa ek bir ücret yansıyabilir. (Sigortanın süresi dolduğunda geçen günlere ek ücret alınması gibi) Trafiğe çıkmadan önce sigorta yaptırılması konusuna katılıyorum, sigortanız yok ise trafiğe çıkmayın yaptırana kadar.
    Şimdi şöyle bir şey aklıma geldi. Diyelim motoru satın aldık. Eski sigorta bitti. Bindik motoru otoparka vs. bırakıp ertesi gün sigorta yaptıracağız peki o ara eve giderken kaza olursa.Bu durumda sigorta da yok. Daha noterden çıkalı 5 dakika olmuş. (Çünkü genel itibariyle çoğumuz motorlarımızı satın aldığımızda birkaç gün sonra sigorta yaptırıyoruz.)Kimse motorunu satın alıp noterden çıktığı gibi sigorta yaptırmıyor. Neyse çok da bilgim yok açıkçası fazla atıp tutmayayım.

karadenizz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RTR 150-14'-Ninja 300
    Satın alınan aracın eski Zorunlu Trafik Sigortası 10 gün geçerlidir. Alıcının, satın aldığı arac için 10 gün içerisinde zorunlu trafik sigortası yaptırması gerekmektedir.
    http://otomarsan.com/2-el-araba-arac...latimiyla.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)