Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

250cc'lik Hangi Motor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    neden naked bir başlangıç motoru bakmıyosun ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ege Anıl EFE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696, Triumph street triple, Xmax 25
    Zevk meselesi abim.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Ege kardeşim, bahsettiğin motorların hepsi güzel. Fakat, işin öbür yüzü var, bunların tamamı güçlü motorlar. Öyle cg sürdüm 3 kere, scooter sürdüm 5 kereyle olmuyor. Bunlar 150-160 km sürat yapabilen (yapmam deme, egzoz sesini duyunca yaparsın) aletler. O süratlerle tecrübesiz olmaz. 100 km ile giderken olası bir tehlikede tecrübesiz olman hayatını tehlikeye sokar. Daha dün STEWARD26 abimiz ile buluşmaya giderken yattım viraja, önden kaydı motor virajda, rutin kullandığım yolda rutin seyir hızımdaydım ve lastiklerim ısınmış, asfalt temizdi. Ön lastiğin bıraktığını görünce ters kontra verip doğrulttum motoru, tekrar yattım viraja, orda o saniye o tepkiyi göstermesem bariyerlerle kucaklaşmıştım. İşte böyle sıkıştığında ani refleks verecek kadar bile tecrüben yokken (ben hala kendimi o kadar hızlı motorlara binecek tecrübede görmüyorum) risktir bahsettiğin durum.

Bir de madalyonun öbür yüzü var, bahsettiğin motorlardan herhangi birini yatırırsan o grenajların değişimi dünya para tutar. Bunu da hesaba kat. Commuter sınıfında bir motor al, bir sezon gez, tecrübe kazan, motor nedir, nerede gider nerede durur bunları bir öğren, sonra bunlara bak kardeşim.
    Ertugyigit, ccc67 ve Pisman bunu beğendiler.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Yamaha R25 sesi güzel ama ilk motor olarak hiç birini önermem. al bi ybr cb-cbf bak keyfine. zibil gibi yedek parça,zaten düşselerde birşey olmuyor,gazı köklesende fıtratı belli =) az yakar,eşek gibi yer yola gider.. Yazarken benim bile aklım gitti gidip alasım geldi =)
    Ege Anıl EFE bunu beğendi.

Motosikleti
    KUBA CG-100 Sport
    bence al bi 250lik chopper ses istiyorsan ses karizma istiyorsan karizma, ss tehlikeli ve tecrübe isteyen bir tür tecrübeni kazanınca alırsın 250-300 cc ss'ni sürersin. Elinde ss olsa sınırlarını zorlayacaksın basmak isteyeceksin onsan acemiyken uzak dur derim

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Bitmedinizlan yıllardır bitmediniz
    Ertugyigit bunu beğendi.

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Paran varsa r25 alıp üstüne iyi bir lastik al buda plaka vs 16000 kusur yapar

Eğer yoksa boyunda fazla uzun değil ise
    En mantıklısı ninja 250SL kaliteli bir lastikle geliyor tek silindir R25 ten daha az yakıyor üstelik ABS seçeneğide var abslisi 13000 kusurlerde ben 250 sl aldım gayet memnunum

Edit: boyum 1.73 demişşin ninja 250Sl'e 1.80 olup binenler var Şiddetle 250SL tavsiye ederim

Motosikleti
    YZF R25
    r25 süper de... sıra olayı çok can sıkıcı. siyah renk seviyorsanız hızlıca alabilirsiniz.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    R25 daha avantajlı görünüyor ama tecrüben azsa daha uysal bir model tercih edebilirsin

ozhanhrmann2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o kilo o boyla r25 sana uymaz, o beygirleri sen bu tecrübesizlikle de zaptedemezsin, sana dostane tavsiyem 150 cc bir makinayla falan başla, ama yok ben 250 istiyorum dersen, cbr250 repsollere bak şekilse şekil parça ucuzluguysa ucuzluk az yakmasıyla 250 cclerin en cimrisi, bi dşün bence

Motosikleti
    Abilerim tavsiyelerinizi tek tek dikkate alıyorum.Hepinize çok teşekkür ediyorum. Ama Çabuk öğrenen birisiyim. Tavsiyeleriniz için binlerce kez teşekkür ederim ama,250 cc'de başlamakta ısrarlıyım. Elbetteki benden kat kat bilgili ve tecrübelisiniz. Tek düşüncem öleceksem de bu yolda ölim der haldeyim. İnat ettim 250cc'lik bir motorla başlayıp uzun süre bu motoru kullanıp tecrübe kazanıcam. Tercihim Aklıma en çok yatan cbr 250R'dan yana şuanlık. Baktığıma göre yedek parçası daha ucuz,yakıtı az yakıyor ve görünümü beni daha çok çekiyor.. "Bitmedinizlan yıllardır bitmediniz" Diyen sayın Abim DraQuila; Zaman geçtikçe yeni gençler geliyor benim gibi. Teknoloji de gelişip yeni motolar çıkıyor ve haliyle hevesliyiz ve kararsızız. Haklısın binlerce kez. Tecrübesizlik vs. sebeplerle gün geçtikçe kazarlar oluyor ama abim biliyorsundur sizde bu yollardan geçtiniz. Allahın izniyle bizde tecrübe kazanıp sizler gibi olabiliriz. umarım. Yorumun için çok teşekkür ederim. Neyse Yorumlar için tekrar teşekkür ederim. Önce Ehliyet
    Sonra Güvenlik
    En sona Cbr 250R Düşünüyorum. Teşekkürler. Tavsiyeleriniz varsa hala Bekliyorum. Teşekkürler.
    Enes Bakır bunu beğendi.

Sana boşa dil döküyoruz biz son mesajında iyice emin oldum.
    İnat ettim ne demek yahu? Hayatını ortaya koyarak, motosikletle inatlaşılır mı? Ne kolay değil mi ölmeyi göze aldım demek. Bir sakat kalsan ne olur hiç düşündün mü? Altından boku torbayla temizlerler, "bıktım senden be yeter" derler. Konuşmayayım diyorum ama zorluyorsun insanları da beni de. Hiç bir yerde asgari ücrete 1 ay çalıştın mı? O konusunu açtığın egzozlar bile 1 aylık işçinin maaşı. E kardeşim senin gelir kaynağın nedir? Yoksa gelip baba parasıyla bize inat ettim falan mı diyorsun?
    Motosiklet zevk işidir baba parasıyla atıp tutmak değildir. Seni tanımam, etmem ama bu kadar dil döküyorsam bir bildiğim var demektir. Trafiği okumak diye bir deyim vardır hiç duydun mu?
    İlla 250CC alacağım diyorsan gider 2-3 bin tl eğitim parasını verirsin,2-3 bin tl de korumalara ayırırsın sonra bakarsın elinde ne kadar kalmış diye. Ama ne desek boş. Bir kere yerde gazoz kapağı gibi yuvarlan görürüm ben seni
    Sağlıcakla kalmaya çalış.

Bu arada 250CC motorlar başlangıç için öyle süper hızlı motorlar değillerdir. AKLI BAŞINDA, eğitim alan, koruması olan bir çok kişi 250cc ile de başlayabilir. Ama sende o imaj yok kardeşim. Daha reşit olmamışsın toysun, tecrübesizsin. Katır tepmiş gibi olursun yeminle.

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Parçası ucuz olsun demek tecrübeme güvenmiyorum demektir, belli kmyi geçmiş adam bu şartı pek aramaz.

Vücudunun parçası da ucuz mu bari birader kol bacak kırarsan araştır hastane fiyatlarını da

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Kaçkere dendi, YAMAHA R25 başlangıc motoru değildir, olamaz

Motosikleti
    Teşekkürler abi. Saygılar, Bu arada kendi gelir kaynağımla alacağım.Hem okuyorum hemde çalışıyorum. Neyse Teşekkürler Abim. İyi Günler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:06 ----------

Saygı değer abilerim, öncelikle kusura bakmayın ama yazma gereği duydum.Tavsiyeriniz için teşekkür ederim fakat, Tüm saygıma ve düşüncelerime göre sizi dinledim ve açıkcası Pek hoşuma gitmeyen yorumlar geldi (Fazlasıyla haklısınız veya değilsiniz) ama Ben zaten kararımı almışım. Ailemde gerekli şeyi söylemiş.Bende gerekeni yapacağıma inanıyorum çünkü şahsen olması gerektiği gibi mayıs ayı başı,ortası gibi kursa gidicem. Güvenlik ekipmanları zaten benim için önceliğim onun için zaten para ayırmışım ehliyet sonrasında ilk onları alıp sonrasında 250cc'lik bana uygun motoru almayı düşündüm. Fakat karasız kalmışım burda sizlere sormuşum artısı ve eksisi ile motorlar hakkında tavsiye beklerken çok özür dilerim ama demezsem olmaz; burda baba parası,hayat vs. Denmiş. Çok özür diliyorum tekrar, allaha şükür haklısınız daha reşit sayılmam ama gereken kararı alabileceğimi düşünüyorum. Kendi paramı kendim kazanıyorum ve kendim alıcam herşeyi. Bunu neden bu kadar taktınız anlamıyorum.Hayat benim,karar benim. Ben sizden sadece motor hakkında tavsiye istedim yahu. Demedik şey bırakmadınız yahu. Sadece motor tavsiyesi istedik şurda
    Ali1903 ve Enes Bakır bunu beğendiler.

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Alıntı Ege Anıl EFE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler abi. Saygılar, Bu arada kendi gelir kaynağımla alacağım.Hem okuyorum hemde çalışıyorum. Neyse Teşekkürler Abim. İyi Günler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:06 ----------

Saygı değer abilerim, öncelikle kusura bakmayın ama yazma gereği duydum.Tavsiyeriniz için teşekkür ederim fakat, Tüm saygıma ve düşüncelerime göre sizi dinledim ve açıkcası Pek hoşuma gitmeyen yorumlar geldi (Fazlasıyla haklısınız veya değilsiniz) ama Ben zaten kararımı almışım. Ailemde gerekli şeyi söylemiş.Bende gerekeni yapacağıma inanıyorum çünkü şahsen olması gerektiği gibi mayıs ayı başı,ortası gibi kursa gidicem. Güvenlik ekipmanları zaten benim için önceliğim onun için zaten para ayırmışım ehliyet sonrasında ilk onları alıp sonrasında 250cc'lik bana uygun motoru almayı düşündüm. Fakat karasız kalmışım burda sizlere sormuşum artısı ve eksisi ile motorlar hakkında tavsiye beklerken çok özür dilerim ama demezsem olmaz; burda baba parası,hayat vs. Denmiş. Çok özür diliyorum tekrar, allaha şükür haklısınız daha reşit sayılmam ama gereken kararı alabileceğimi düşünüyorum. Kendi paramı kendim kazanıyorum ve kendim alıcam herşeyi. Bunu neden bu kadar taktınız anlamıyorum.Hayat benim,karar benim. Ben sizden sadece motor hakkında tavsiye istedim yahu. Demedik şey bırakmadınız yahu. Sadece motor tavsiyesi istedik şurda
    Kardeşim baba parası yemek ayıp değil ki. Keşke benimde babamın cok parası olsa bende yesem ama herşey belli durum orta halli. Ama allah başımızdan eksik etmesin boşver sen konuşulup edilenleri. Sadece arkadaşlar 250 cc yerine 125 ile başlayıp daha sağlıklı birşeyler yapman için böyle yorumlar yapıyor. Yoksa babandır o senin tabiki sen yiyeceksin parasını.
    Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın

Motosikleti
    Abim haklısındır da , bu babaparası konusundaçok rahatsız olan birisiyim. Annem babam zaten ayrı babamla çok iletişim kuran birisi de değilim . Rahatsız oldum anlayacağınız kusura bakmayın

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

parçası ucuz olsun derken de modifiye vs. için dedim mesela 600rr aynası takmayı, katlanabilir plakalık,xenon far, sinyal felan için demiştim.

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Alıntı Ege Anıl EFE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abim haklısındır da , bu babaparası konusundaçok rahatsız olan birisiyim. Annem babam zaten ayrı babamla çok iletişim kuran birisi de değilim . Rahatsız oldum anlayacağınız kusura bakmayın

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

parçası ucuz olsun derken de modifiye vs. için dedim mesela 600rr aynası takmayı, katlanabilir plakalık,xenon far, sinyal felan için demiştim.

Para mevzusunu geç, herkesin parası kendine kimsenin kimseyi yargılama hakkı yok.

Ama 250lik ss ile başlamadan önce Türkiyenin yollarını göz önünde bulundur. Sonra forumun Onlar-Hep-Bizimle-Birlikteler kısımlarını oku, tecrübeli abilerinin ne sebeplerle motor üstünde hayatlarını kaybettiklerini gör, sonra seçim senin.

Motosikleti
    Teşekkürler

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Genç kardeşim neye gönlün kayıyor ise onu al diyeceğim ama dilim varmıyor.

Sadece şunu hatırla: Motoru sen kullanacaksın ehliyet değil. yani ehliyet almak ile iş bitmeyecek. Motosiklet 3-5 kere binme ile deneyim kazanılacak bir alet değil, bol bol eğitim alman lazım. Ne güzel kendi paranı kendin kazanıyormuşsun. Yılların motorcuları var her sene eğitim alıyorlar, biliyoruz diyerek devam etmiyorlar. Ne motorcular var havalı kasklar alıp kollarında taşıyorlar.

Yaşın itibari ile yukarıda yazdığın bütün motorlar senin için riskli lakin illa bunlardan birini alacak isen SL olabilir. fiyatı daha uygun, çünkü ister cbr al ister r25 o lastik değişecek arkadaş lamı cimi yok onun... ancak atladığın bir husus var 15 bin bütçe ile SL alsan bile kalan para ekipmana ve eğitime yetmeyecek. o yüzden "bence" önce 2nci el bir CBR al. ekipmanını düzgün seç, git adam gibi bir kurumdan eğitim al. o dışarıdan eğitim veren sözde hocalara güvenme. geçen haftasonu ehliyet sınavında bir sözde eğitmen yokuş aşağı ıslak zeminde ön fren sıkması için uyarıyor idi öğrencisini.

öğrencisi 8 çizimi için endişeli idi "dert etmeyin bakış hususunu hatırlayın yeter"dedim eğitmenin bakışı anlatmadığı ortaya çıktı birde bana siz eğitmenmisiniz diye sordu... hoş cevabını fazlası ile aldı ayrı konu. ama dediğim gibi git eğitim al gis/honda/yamaha bunlardan birinden. sonra güvenli bir şekilde kullan bu zıkkımı...

yaşın genç kabul et kanın kaynıyordur. bu aletler şakaya gelecek şeyler değil. kırmızı ışıkta kalkışta her hangi bir arabaya fark atıyor 250cc SS ler. elinin altındaki beygir bildiğin şuursuz. azıcık musluğu açsan sapıtıyor...

eğitim al... sonra git ekipman al (mesela gis akedemi eğitim sırasında bütün ekipmanı sağlıyor onları kullan eğitim süresince) sonra git motor al! en azından sağlıklı bir tercih yapmış olursun. kör dövüşü yapar gibi motor gibi seçmekten iyidir. kim bilir belki eğitim sonrası farklı bir tarza bile yönelirsin...
    Ege Anıl EFE ve Pisman bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)