Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

1100 km yol yapacağım. nerelerde durmalıyım ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    SS motorla zor be dostum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    İntihar etmenin daha güzel yolları var hocam

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ölmeyi bayılmak sanmak

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Yapmasına yaparsın ama riske atmaya gerek yok. Motorda uyumuş biri olarak tavsiyem mola ver uyu sabah devam et. Ben uyudum selektorle uyandım şukur yoldan çıkmamıştım. Ama sen o kadar şanslı olamayabilirsin.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Dostum, bu tarz durumlarda seçenekleri masaya yatırıp pratik düşünmek lazım;

1- 1150 km yi motorla 1 günde gelmek;

Herkes zaten ne kadar yorulacağından bahsetmiş, haklılar. Artı hava değişecek yol boyunca, yanında çok çeşitli kıyafet ve bunları taşımak için çantalar falan gerekecek, ekstra ağırlık yani. Yola gündüz başlayacağın için, artık yorulup konsantrenin azaldığı zamanlar gece saatlerine denk gelecek, hem de daha fazla üşüyeceksin, acelen olduğu için bilmediğin yolda hızlı gitmen gerekecek vs.

2- 1150 km yi motorla 1 gece konaklayarak yapmak;

Gene eziyetli olacak, ama yapılabilirliği daha fazla. Hava değişikliği, ekstra kıyafet-çanta mevzusu gene var.

3- Motoru direkt otobüse koyup öyle gelmek;

Bu en az yorucusu, ama seni de anlıyorum yeni aldın motoru heves etmişsin, hemen kullanayım diye düşünür insan. Üstelik o kadar uzun mesafede bagajda ona ne olacak bilemiyorsun vs.

4- Yolun bir kısmını motorla gidip, sonrasında otobüsün bagajına koyup öyle gelmek (ki ben olsam böyle yaparım);

Bana göre en güzel seçenek bu. Yeni aldığın makine ile hevesini alabileceğin kadar bir yol yapmış olacaksın. Hem hava değişiminden fazla etkilenmeyeceğin için fazla eşya taşımana gerek kalmayacak. "Hem otelde uyuma zamanı"nı kaybetmemiş olacaksın, uyurken bir yandan yolda olacaksın. Hem de 1150km değil de mesela 500 km boyunca motor bagajda kalmış olacak, biraz da bahşiş verirsen üzerine eşya da gelmez gibi durumlar olacak.

Bence böyle yapmalısın.

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Her türlü yapılır ne var ki 1.150 km sen onu 115 km gibi düşün iki saatte evdesin iyi sürüşler

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    arkadaşlar, olumlu olumsuz herkesin yorumu için çok teşekkür ederim.
    öncelikle ben daha taze motorcuyum. kısa sürede uzun yollar gıdıp aşırı fazla km yapmış bir insanim
    2013 kasım ayında motosikletimi aldım. 4 ay gibi sürede 8000km yaptım.
    ikinci motosikletimlede 2000 yaptım. 3.motosikletim ile 5000e yakın yaptım.
    yani yaklaşık 15,000km tecrübem var kısacık sürede. fakat hepsi uzun yol ve arçlıydı. motora başladığımdan beri ist.un bir ucundan diğer ucuna kadar motor ile gittim geldim. 120km gidiş 120 geliş. gidiş artçılı dönüş tektim.
    oturuş pozisyonu rahasız edici evet, fakat 1 günde kocaeliye giderek oradada gezerek dönüşle beraber toplam 450km yol yaptım. sadece çok az yoruldum.

düşüncem şu arkadaşlar, yorumlardan sonra bildiğim bir çok şey değişti. çevremde kiler köpek çıkar vs vs demesinden de tırstım
    ayrıca motorun, muanesi yoktu yarın 10'a randevu alındı haliyle en erken ordan çıkışım 11 olacak.

1.
    saat 11 de çıksam, oradan adanaya geçip adana yesem. ardından ankaraya kadar motosiklet ile gidip yorulduğumda dinlemsem, ankarada geceyi geçirdikten sonra sabahın ilk saatlerinde çıkıp eve geri dönmem.

2.
    saat 11 de çıksam, otogara gidip fiyat alsam. örneğin ben dahil motosikleti 150TLye ist.a getirecek bir araç varsa, bu şekilde macerasız gidebilirim.

3.Saat 11 de çıksam, otogardan fiyat alıp ankaraya kadar motosikleti otobüsün bagajında gitsem, sonrasınıda orada konaklayıp sabahında, yola tekrar geri çıksam. sizce bu uygun olur mu?

1.ihtimal hevesim olan,
    125lik motosiklet ile yapılmaz demişsiniz. aynı motor bende 3aydan fazla kaldı. ve üzerinde 5,000km yaptım. fakat genede yeni motor olcağı için yabancı gelebilir.
    yük olarak sadece sırtımda çanta olacak. ve çanta içinde, sadece fotoğraf makinem ve su olacak. başka bir şey götürmeyi düşünmüyorum
    dizlik+mont+kask+eldiven hepsi hazır.
    termal içliğim var. kısacası kalın kilotlu çorağ altıma giyip yola cıkacağım.

arkadaşlar motorcu insanlarız, bir çoğumuz çalışıyoruz.
    haliyle uzun yol her zaman insanın eline geçmez. geçmişken değerlendirmek sizce mantıklı değil mi?

sabah 5 de uyanıp hazırlanıp 6 da sabiha gökçende olacağım.
    uykusuzluğum malesef olacak.

şuanlik rota planım eğer sizlerde olumlu birşeyler söylerseniz,
    1. plan olarak gözüküyor
    gaziantep > ankara 774 KM. yaklaşık 8 saat. ankarada konaklanacak. sabah erkenden 8 cıvarında, uyanıp.
    ankara > istanbul 474 KM. yaklaşık 5 Saat.

ne dersiniz arkadaşlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:52 ----------

not ; GAZİANTEP>ADANA>AKSARAY>ANKARA>BOLU>İZMİT>İSTANBUL

bu güzargahta eğer arkadaşlarımız varsa kesinlikle tanışmak istiyorum arkadaşlar. forum hatırası kalsn

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    3. seçeneğini uygula, 1 hafta kendine gelemezsin ölmesen bile. İstanbuldaki o gezilere vs benzemez be hocam sen Ankaraya gotur ordan binersin fazla uzak değil gelirsin yavaş yavaş

leokaplann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3. seçenek mantıklı.. yorgun araç kullanmak çok tehlikeli bir yerden sonra gözler açık ama algılama sıfır oluyor

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    hele uykusuz kalıcam diyosun ben geçen sene uykusuz kaldığımda otobanda serhoş gibi sağa sola gidiyordu motor üstelik çok sisli idi şükür kaza yapmadım keskin bir kahve içtim hemen ilk molada en büyük sorunun uykusuzluk olucak üstüne yorgunluk vs.

Motosikleti
    Yamaha MT 125
    Antep'ten Adana'ya.....Adana'dan Ankara'ya kadar yolun büyük bir kısmını yokuş olarak cıkacak...bende merak ettim bitirebilecek mi...

Motosikleti
    YBR125
    dostum 125 cc ile o kadar yol gidilmez değil, ancak o sürede o kadarı gelmeye çalışmak da mantıklı değil. sonuçta çalışan insanlarız. gücünün son damlasına kadar motosiklete binersen, ertesi gün işte ne yapmayı düşünüyorsun? ya da ankaranın, bolu nun soğuğunu gece geçersen termal içlikle yenebileceğini mi sanıyorsun? molalı yap bu işi. rahat edeceksin

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    hepsini geçtim, daha motoru alır almaz kabaca 1200 km boşa gitmiş olacak, zincir yağıydı, motor yağıydı, 1200 km içerden başlıcaksın, at otobüse getir rahat rahat

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    arkadaşlar motosikleti gezmek için almadık mi giden 1200 e neden acıyım ki.. zevk aldıktan sonra mühim değil ki.. dediğim gibi motor ile gidersem kesin olarak artık 2 güne böldüm. antep ankara- ankara istanbul.
    ankarada kalacak uygun yer lazım. yatak olsa bile yeter

yada antepteki şöför 150tlye hem seni hem motoru götürürüm derse o zaman oobüsle gelirim
    KaanD, ilkadam ve hakanens bunu beğendiler.

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    İçanadoludan geçeceksin, kara iklimi. Gece sıcaklıkları 5-6 derecelere düşecek. Birde hızın var eksilerde hissedeceksin soğuğu. İçlik ve normal bir pantolon işini görmeyecek. Kışlık motor pantolonuda şart, içlikle dizlikle falan zor o iş bence. Yol kısmını herkes yazmış zaten.

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Anlıyorum, yol yapmak istiyorsun, gençsin, heyecanlısın, maceraperesttsin falan ama, zamanlaman pek uygun değil maalesef.
    Yolun uzun ve soğuk iklimlerden geçeceksin. O soğuklar, tek içlikle etkisiz hale getirilemez.
    Ayrıca bu yolculuk öncesinde yorgun olacaksın yani yolculuğa %100 enerjiyle başlamamış olacaksın.
    Bilmediğin yollardan geçeceksin.
    Bu seferlik, bu yolculuğun motosiklet üzerindeki kısmını ne kadar azaltırsan o kadar iyidir bence.

ilker AVCI

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin hayırlı olsun. Bence de otobüse atarak git. Ama sürerek gideceksen de bana özelden haber ver. Adana'da seni karşılarım ve kebap ısmarlarım. Hem tanışmış oluruz.
    Aklında olsun. Adana'dan geçersen özel mesaj atmayı unutma.

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Uzun zamandır kullanmadıysan zor olabilir. Bu dediğin şekilde bir keresinde 850 (istanbul-alanya), bir keresinde de 1200km yapmıştım. (Erzurum-Istanbul) sabah 06 gibi çıkıp gece 03 gibi eve girmiştim.

Bir hedefin olunca uykusu gelmiyor insanın. 1-1.5 saatlik sürüş ve 10 dk dinlenme ile yaptım o yolu. Bir de yemek molaları tabi. Kısacası yorulduğun yerde dur. 1.5 saat'ten fazla kullanma. Mola için durduğun zamanlara dikkat et. Hemen motordan ineyim diye düşünme. Ayaklarını yere bas iyice kendini kontrol et. (Motoru durdurup hemen ineyim dediğinde motoru çok güzel yatırabiliyorsun. Belki başına gelmez ama aklında olsun)
    Benzinliklere, konaklama yerlerine girerken çok dikkate et, kot farkı, mıcır, çukur ne ararsan olabiliyor ve bir anda kendini yerde buluyorsun. Eldiven, full face kask dizlik öncelikli olmak üzere korumaların tam olsun. Konaklama hariç kaskın vizörünü tam olarak açma. Her türlü böcek, diğer araçlardan fırlayan taşlar gelebiliyor. Yorulursan inat etme. Dur bir yerde iyice dinlen, hatta uyu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    çok bulunmaz bir motor mu bu veya çok mu düşeş buldunuz bilmiyorum. Üzerine uçak bileti benzin parası koyduğunuzda burdaki ile aynı fiyatlara geliyorsa hiç değmez yani. aldığınız riske de para biçemezsiniz. o yüzden bir tavsiye de bulunamayacağım. keyif için gezmeye gideceğim 3-5 günüm var deseniz neyse de.

FatalRhytm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    öncelikle hayırlı olsun dostum güle güle kullan ama sakın ha sakın 1100 km yolu 1 günde gitmeyi deneme hele 150 cc motorla bu zaten imkansız gibi bişey yorgunluk + uykusuzluk = kaza allah korusun illaki ben sürecem diyorsan yapacağın en güzel şey gaziantepten at motoru trene ankaraya kadar tren var ankaraya kadar hem uyur dinlenirsin hem kafan yerine gelir ondan sonrada zaten 550 km civarında bi yolun kalıyor istanbula ankaradaki duruma göre saat geç değilse sürersin istanbula baktın saat uygun değil atla motoruna ankarada bi tur at karnını doyur uygun bir yerde kal ertesi sabah çık yola ver elini istanbnul eğlene eğlene zevk alarak git diğer konuya gelince 1100 km yol havaların güzelleştiği bi zaman kendini ayarla 1 hafta kadar güzel bir eğlenceli rota çiz kendine git gez o zaman anlayacaksın 1100 km yolun 150 cc motorla ne kadar zamanda gidilebileceğini

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)