Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

1100 km yol yapacağım. nerelerde durmalıyım ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Motosikletin hayırlı olsun. Bence de otobüse atarak git. Ama sürerek gideceksen de bana özelden haber ver. Adana'da seni karşılarım ve kebap ısmarlarım. Hem tanışmış oluruz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Dusty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TransAlp XL650V
    3 gün önce Ankara-Hatay yaptım, biraz zorunluluktan. Bırak dinlenmeyi, kışlık tüm ekipmanlarım tam olmasına rağmen henüz ısınabilmiş değilim. Öyle İstanbul, İzmir, Hatay gibi değil iç anadolu, kar var hala.

Adana'yı geçersin, pozantıya da varırsın bir şekilde ancak sonrasında Aksaray'a kadar o kadar soğuk olacak ki, motor seni değil sen motoru titreteceksin. 125lik ss sürmeyi bırak, sırf o soğuk bile deli gibi yoracak zaten seni. Ki benim hızım 150 altına inmedi hiç. Radara girdim, umrumda olmadı. "Bir an önce kurtulmak için hızlı gidiyorum" dedim, polis bile hak verdi.

Benim yaptığım yolun neredeyse iki katını, hemen hemen aynı mevsim koşullarında, 125 cc bir motosiklette yapacağını söylüyorsun. Şiddetle tavsiyem, Ulukışla'dan kaçış yok ancak sonrasında Ankara değil, Konya üzerinden İstanbul'a sapman ve canının istediği bir yerde gece konaklaman yararına olacaktır. Hayat memat meselesi olmadıkça, yapılabilir dahi olsa, bu maceraya bu mevsimde atılmanın mantıklı bir tarafını göremiyorum.

Motor hayırlı olsun şimdiden.
    mehmetenis bunu beğendi.

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Birden bi motor alıcaksın ve duraksız (uzun süre yani) böyle bir şeyi düşünüyorsun hocam. Bence pek sağlıklı değil. Motordan soğuman olasılığı yüksek sonuç çıkarıyor bu düşüncenle. Neden derse çoğu arkadaşın dediği gibi nasıl gidip ne yapcağını bilmediğin bi motor olucak. Hadi es kaza Allah göstermesin bir arıza çıkarttığını filan düşünürsen (sonuçta 125 lik ne kadar kalite japon olsada, öküze alıcağı yükten fazlasını koyarsan çok yürümez ) yolda kalırsan motoru benzin döküp yakasın gelir ( şahsen ben öyle yapardım diye düşünüyorum öyle şeylerle karşılaşsam. ). Yani bence yine şahsi fikrim bu sefer dinle :D İnş motor çok temizdir inş hiç bir sıkıntısı yokturda bu yolculuğun boşa olmaz ve motorunu en yakın ve en temiz şekliyle alırsın, ama bi otobüs firmasınla filan anlaşıp motoru göndermen çok daha mantıklı gibi geliyor.Harcıyacağın benzin parasını kargo olayına ver başın ağrımasın. Otobüs,kargo uçak falan filan her ne yapıyorsa bunu bence böyle bir şey yapman gerçekten senin için çok daha iyi olur.

125 lik olup otoruş pozisyonunu bilen birisin sürekli ss kullanan birisin, az çok anlatmaya gerek yok yani bence göze alma risk i
    mehmetenis bunu beğendi.

Sağlam giyinmen lazım bende şimdi bir konu açıcam memleketin en soğuk yerinde 250 km yaptım gram üşümedim.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Bence keyifli uzun yolun maksimumu 500 kmdir.

500 km den sonra her 1 km eziyet ve fazlasıyla riskli.

Hatta bana sorarsan 300 km yi geçmemek bile gerekir günde.
    barodi ve GP500-1st bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    adana mersin konya üzerinden gel geleceksen..

önceki hafta sonu adana ya turunç festivaline gittim boluda kar vardı..
    Oguz K. bunu beğendi.

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Hayirli olsun oncelikle. Tum yorumlari okudum olumlu cevap vereni gormedim
    Kardesim ulasim amaci bir donusun var nerelerde durulur demissin bir de bir gun plani yapmisin. Sunu acikliga kavusturalim bir gun planiyla durma pek soz konusu gorunmuyor. Uzun yol tecruben varsa dayanirsin dayanamazsin gibi bir sey de diyemem ama alacagin motorun oturma pozisyonu biraz gariptir. Hiz konusunda 120 de redline filan demisler ama benim bildigim elekrtronik arka bi sistemi var ve suratlendikca motor yere yakinlasiyor arkasinda 140 gps hizinda olan calibre 250 li arkadas zor yetismis hesap sende hiz konusunda 120 rahat gider suphen olmasin. Sadece yukunu elinden geldigince az tut ve bulabiliyorsan ikinci motorlu bir arkadas bul aksi halde aksam gel full otoban. Gunes mahfeder bir de hava durumunu takip et ama kendini kaptirma...

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    çok riskli çok içimde kötü bir his var birader otobüsün bagajına koy biraz şofore ve mavine para bayıl en azından hem benzinden tasarruf hem km den hemde yorgunluktan hem tehlikelerden hem hastalanmadan bel boyun el kol toto vs ağrılarından kurtulcan bunları göze al. anlıyorum keyif yapacağım geze geze geri dönmek istiyorsunda cbr 250 bile oturuş pozisyonu yzfden daha iyi olmasına rağmen 300 kmde adamı perte çıkarırken .hemde 1150 km tavsiye etmiyorum açıkcası. dikkat et..

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Bunun sorununu çok merak ediyorum hadi bakalım!
    braveguy bunu beğendi.

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    eğer uzun yol sürücüleri bu yorumları yapıyorsa anlam veremedim açıkçası. Doğu firmaları sizin motoru bağaja koyduktan sonra siz uyurken diğer malzemeleri istiflerler motorunuzun üzerine demedi demeyin. yok şu riski göze alma bunu yapma filan tam koptum ya. adam motoru İstanbul a getiriyor ve İstanbul trafiğinde kullanacak herhalde hiçbir yol o trafikteki kadar tehlikeli değil. en son otobüsler 150 lira ya götürüyordular en fazla 200 TL ye. bilet de 100 desen 300 kağıda otobüs ile hallolabilir.

Beyler motoru tanimadan gelme diyenler olmus ama atilla abide zaten yzf vardi :D acikcasi bende 1 gece mola ver derim

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bildiğini okuyan birisin atilla ne diye üstüne birde bizden tavsiye istiyosun

ozkanil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 N
    o motor seni çok yoracak hazırlıklı olmanda fayda var ve konaklama yapman şart gibi görünüyor sen hissetmezsin belki ama yorgunluk gözlerinden fer alır refleksler azalır düşük cc uzun yol kazasız belasız inş. Hayırlı olsun

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Bence mola vermeden gidersin. Ama arkasından bir hafta motora binemezsin. Ya da 1 gece mola verir dönünce de keyifle anlatırsın. 2 ay olacak kardeşime İzmir'den aldığımız YBR 125'i İstanbul'a getirdim. Tam 500 km tuttu. Her 45 ila 70 km mesafede 5 dakikalık mola koymuştum. Susurluk ve feribotta ise 45 dakikalık mola. Ortalama hızımı 60 hesaplamıştım. Ki senin motorunda öyle çokta fazlasını yapacak değil. Sabah 05:30'da çıkar 15:30'da varırım dedim. Toparlanırken geç kaldım 06:10'da çıktım ama 14:00'te Honda fabrikadaydım. YBR tahminimden daha hızlı ve kesilmeden gitti. Yol boyu 100-110 aralığında geldim. Hatta otobanda 125 gördüm. Yağmura pek yakalanmadım ama yollar ıslak olduğu için motor yıkanıyordu ve yine hava serin olduğu için şişme, bayılma yapmadı. Ayrıca yine tahminimden daha rahat çıktığı için 2 moladan birini atladım. Ortalama hızım 75 km/s olmuş. Vardığımda çok dinç hissederken akşam yorgunluğu çıktı benden ve nereye yattım hatırlamıyorum.

Sen çok erken saatte kalkıp uçak yolculuğu yapacaksın. Oradaki ilerin umarım zamanında hallolur fakat geç kalacaksın. Motorun bizim motordan pekde hızlı olmayacak. Hadi sen 80 km/s hız hesapla. Her 70-80 km'de bir 5 dakika kenarda fizik hareketleri yap. Bu şekilde en az 16 saat sürecek yolculuğun. Oturuş pozisyonun benden çok daha kötü olacak ve büyük ihtimal topcase olmadığı için sırt çantan olacak. Ankara'ya vardığında yaklaşık 8-10 saat sonra zaten bitmiş olursun ve akşam olacak. AŞTİ'nin yürüyüşle 15 dakika uzağında Beşevler'de uygulama oteli vardı. Kapalı bahçesi var, fiyatlar uygun ve tertemiz bir yer. Bence gece orada konaklayabilirsin. Sabah uygun fiyatla kahvaltı alır kalan 450 km'ni de sonrasında rahat rahat yaparsın. Unutma bir tane toton var!
    mehmetenis bunu beğendi.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    [QUOTE=atillatopal9;3594185]merhabalar. Cuma günü sabah 7:00 da uçağım kalkacak. varış 8;30 gazi antep

dönüş rotası;

GAZİANTEP > İSTANBUL TOPLAM 1150 KM.
    tamamını malesef 1 günde halledeceğim.
    sabah 8,30da satışı alıp dönüşü sabah erkenden döneceğim.
    durup dinlenme dışında konaklama yapamayacağım malesef :(

GAZİANTEP>ADANA>AKSARAY>ANKARA>BOLU>İZMİT>İSTANBUL
    BU güzargahta geleceğim.
    bileti aldım artık dönüşü yok

yzf r125 alıp geliyorum inşallah.

sahibiyle iyice konustunuzmu daha önceki konuyu hatırlıyorum satıcılarla ilgili zamanım olsa yardımcı olmak ısterdım özelden msj yazdım bakabılırsınız
    benhasan bunu beğendi.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Yapılması riskli gelen bir şey ama arkadaş yaparsa neler yaşadığını yazmasını isterim bu başlıkta..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Olmaz o iş, riske giriyorsun. 125 cc motor, üstelik SS kasa... Dayanamazsın, bir gece konakla...

ahmetersoz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 KN
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar. Cuma günü sabah 7:00 da uçağım kalkacak. varış 8;30 gazi antep

dönüş rotası;

GAZİANTEP > İSTANBUL TOPLAM 1150 KM.
    tamamını malesef 1 günde halledeceğim.
    sabah 8,30da satışı alıp dönüşü sabah erkenden döneceğim.
    durup dinlenme dışında konaklama yapamayacağım malesef :(

GAZİANTEP>ADANA>AKSARAY>ANKARA>BOLU>İZMİT>İSTANBUL
    BU güzargahta geleceğim.
    bileti aldım artık dönüşü yok

yzf r125 alıp geliyorum inşallah.
    Arkadaşım sağlığın için o motorla o yol bir gün için çok iyi bir tercih değil konaklaman çok faydalı olur. Ben bir kere mecburen 600km yolu sadece bir kez yakıt ve bir kez çorba içmek için durdum insanı üzüyor gerçekten. yani çabuk gitmek için sadece 2 mola ile gittim kötü oluyor. Birde senin mesafe 1150 km. Herşey tam planlandığı gibi olmayabilir tam 08:30 da satışı alamaya da bilirsin. Gecikebilir bir de bilmediğin bir motora biniyosun bir bakımını yaptırman lazım o yol için. İnşallah kazasız belasız tamamlarsın yolunu ama mutlaka ikinci gün için plan yap. Hayırlı olsun. Unutmadan istanbulada baklavasız dönme

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    125 cc motorla 1150 km yi bir günde yapman zaten mümkün değil. Yolca ucuz bir otel yeta pansiyonda konakla . Ankara ulusta lunapark yakınında birçok ucuz otel var. Motorunu da güvenli bir yere çekerler.
    Oguz K. bunu beğendi.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Yetişicem diye 130larda sürekli gitmek isteyeceğin için o yolda fazladan yakacağın benzin otel ücretini geçecektir.

Öğretmen evleri her ilde var neredeyse. Ücretleride 25 ile 50 arası değişiyor. kahvaltı da dahil.
    Ne kendini ne motoru zorlamana gerek yok.

2 günde geze geze gelmiş olursun. Yol üzerinde durup görmek istediğin mekanlarada uğrarsın.

Türkiye çapında 3-5bin km lik bir çok gezi yapmış biri olarak tavsiyem bu.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)