Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hava sogutmalı motora takviye?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Arkadaşlar bir fikir var aklıma ama tabiri caiz se ne resim olarak kâğıda dökebiliyorum nede bi ustaya izah edebiliyorum.

Şimdi konu şu. Bende 125 lik motor var ve aman trafik görmesin Antalya çocuuuu ya alışık değil hemen ızgaralık barbekü enekesine dönüşüyor helede sıcak havalarda ve malumunuz daha yaz bile gelmedi.

Aklımda ki şu,

Ön koruma demirinden enine ince uzun hava girişi olacak motor bloğunun oraya doğru yuvarlak hat alıp havayı motor bulagunun önüne değilde sağ ve soluna verecek bunun çıkışına birde açma kapatmalı bilgisayar kasalarındaki gibi bir boyutta fan düşünüyorum yani rölantide beklerken trafikde fan açık olacak sağından ve solunda hava desteği vermiş olacak.

Bi hayalinizde cnlandırın 125cc için biraz absürt olabilir ama. Tasarımcı eli çizmeye yatkın arkadaşlardan ricam bi kâğıda dmkmeleri.

Sevgiler. [COLOR="Silver"]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Absürd diyen aynada kedisine gülsün.

Hava kanallarına sağlıklı , hava vermek gerek , yani egzoz ve manifoldu civarından uzakta olmalı, yan'lar uygun gibi , ancak sürekli devrede ve çalışır olmalı belki dezavantaı bu olur.

Koruma demirinin ön cephesi olur sanki.

Şimdiden seddi çekeyimde , klavye allameleri yapışmasın , meşhur markanın uygulaması mevcut bu konuda , ve iklimi nisbeten serin yede yaşayanlar mukayeseye çalışmasın , malum güney kesimi bölgesel olarak e sıcak bunaltıcı yerler.

Adventure58 bunu beğendi.

guzel dusunmussun ama

guzel dusunmussun motor bloguna degen havayı arttırırsın ama yıne aynı sıcak hava bı faydası olucagını sanmam birde acık olan motor blogunu kapatıcaksın kı buda bloktakı havayı atmayı zorlastırarak sıcagı arttırır sen bunun yerıne motul yada iphone 15 - 40 kullan azda olsa rahatlatır dıye dusunuyorum

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    Kanal vesaireye gerek yok. Pekâlâ kendin yapabilirsin.
    Yapacağın şey, motor hareket ederken hava akımını kısıtlamasın.
    Bence silindir kafasının arka tarafina koy. PC fanları zaten 12 volt. Gidona da bir düğme yaparsın. Baktın olmadı çift fan takarsın.
    Adventure58 bunu beğendi.

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Kesinlikle pc fanlaiyla olacak is degildir. Cunku ben soylediginiz seyi uyguladim. Yeten gucu anca buyuk motorlara takilan pervane motorrlari vs de buldum foto koyamiyorum yoksa gonderirdim uygulamami. Gidrerken degil de benim sevdigim yonu gunes altinda da olsa acik birakiyorum durdugu yerde hizlica sogutuyor ama ihtiyacimiz olan uygulama yag radyatoru yapmaktir ckk mukemmel olur. cinde satilan mukemmel duzenekler var bununla ilgili
    100 kusur liralik fanlardan alirsaniz isinizi gorecektir ama ben fan yanlara ufluyor diye bi duzenekle tama silindir ve ust silindire vermesini saglamistim aksi halde pek bir fauda goremedim ve zaten o fan yanlara ufluyordu kanat acilari oyleydi

Motosikleti
    haojue 135S
    Ben akşam biraz araştırdım da 20 ye 20 metal bıçaklı ince fanlar var. Bununlada çözüm nispeten üretebiliriz sanırım. Yarın akşam bi sirkeci Eminönü dolaşıca bakalım ne bulucam fanın 12 yada 24 v olması ekunun kaldırması bakımından önemli yoksa ne fanlar var
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Pc fanı gibi iç ortam malzemesini Motora takmak gibi birşey yapmayın 3 günde bozulur

Motosikleti
    haojue 135S
    Pc fanı zaten yeterli olmaz ama daha kuvvetli ama 12V ile çalışan metal pervaneli bişey bulmak gerek son fotoda mantıklı uygulama yeri.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Google a cg oil cooler yazın parçaları göreceksiniz. ondan getirmenizi tavsiye ederim orijinal olur. hatta birlikte getirebiliriz. çünkü benim de niyetim vardı.

Motosikleti
    haojue 135S
    Parçalar güzelmiş. Ama masraflı olur be ağa

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı seyyid47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Google a cg oil cooler yazın parçaları göreceksiniz. ondan getirmenizi tavsiye ederim orijinal olur. hatta birlikte getirebiliriz. çünkü benim de niyetim vardı.
    Takmanın yolunu bulamadığım için getirtmiyorum. Bulabildiysen anlatabilir misin?
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    En iyisi harley davidsonlara takılan fanlardan takmak ama onun üzerindeki fan fiyatı 230 dolar civarı

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Yağ soğutma kesinlikle işe yarar ama nasıl takacağımız konusunu çözemedim henüz. Harleyin fanlarına o parayı vermek mantıksız.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Sıcak havayı nereye doğru üfleyecek onu iyi hesaplayın. Bi anda bacaga doğru çalışan bir fön makinası olmasın.
    efendy06 ve Adventure58 bunu beğendiler.

Motosikleti
    haojue 135S
    Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıcak havayı nereye doğru üfleyecek onu iyi hesaplayın. Bi anda bacaga doğru çalışan bir fön makinası olmasın.
    Bide o var ön koruma demirine montelesek motorla beraber ayaklarada vuracak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)