Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

düzgün satıcı kalmadı mı yoksa, 2015 itibari ile bana mı gelmiyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ülkemizde dürüst olmak bu kadar zor mu?Doğru düzgün ilan verip düzgün satış yapmak bu kadar zor mu?Herkes çakallık peşinde.
    2012 yılında eski motosikletimi satılığa çıkarmıştım.Her açıdan çekilmiş ayrıntılı fotoğraflarını koydum.Motosiklette ciddi kusur sayılabilcek depoda bir çizik vardı onu da özellikle çekip ilana koydum.Hangi yağ ne zaman değişti,ne yağ konuldu,buji e zaman değişti,lastik ne zaman değişti vb... hemen hemen yaptığım bütün işlemleri teker teker yazdım,çok uzunca bir ilan oldu.Bir kaç arkadaşımın "sen salak mısın neden ilana motorun sorunlarını çiziklerini yazdın" diye çıkıştığı hatırlıyorum.Motoru 1 haftada kolayca sattım.Alan arkadaşta motosikletten çok memnun kaldı.
    Ne olursa olsun dürüstlük uzun vadede her zaman kazandırıyor.Şu ilanlarını verdiğiniz çakallar aylarca o motosikleti satmak için uğraşıp durular dahası bu adamlara bir kere motosiklet bakmaya gelenler bir dahakine bu adamların ilanlarına bile bakmaya tenezzül etmezler.
    bazen25 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam olarak şöye;
    4 ay 125 1 ay kadar 250 sonra tekrar 125 oda satıldı ve son olarak tekrar 125 arıyorum :D
    satıcılar ve motorlar vahim eyvallah da olayın temeli biraz mantık sınırlarını zorluyor sanki.
    125cc ardından 250cc ardından bir kez daha 125cc motor, onun satışı, tekrar aynı motoru satın alma talebi enteresan bir durum.
    umarım seçimlerde oy vermiyorsunuzdur.
    Karalı, MotorKafa, neonxc ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satıcılar ve motorlar vahim eyvallah da olayın temeli biraz mantık sınırlarını zorluyor sanki.
    125cc ardından 250cc ardından bir kez daha 125cc motor, onun satışı, tekrar aynı motoru satın alma talebi enteresan bir durum.
    Öyle deme aga. Ben sattığım motoru geri aldım.
    Sattığım marka modelin aynısını değil hem de. Direkt sattığım malı geri aldım
    Sam@ ve braveguy bunu beğendiler.
    Motosikletli Kaplumbağa...

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    espiri anlayışınız mı farklı, yoksa benmi anlayamadım.
    herkesin kendi kişisel tercihi var. konunun adı farklı içeriği farklı fakat sizin yazdığınız çok farklı. hangi motosiklet alacağım konusunda bu başlıkta fikrinizi sormadım.
    ben her pazar günü 120 gidiş 120 geliş ile 240km yol yapıyorum.
    şehir içi olduğu için benim 110 kmyi geçtiğim çok nadir görülür.
    zaten motosiklette hızı çok seven birisi değilim.
    hem yakıtı benim için çok ideal hemde görünümü. tarz meselesi.
    aynı motoru satıp alma sebebim tüm yaz boyunca çok fazla km yapacağım için daha düşük kmli motosiklet bulmaktı.
    ve bu satıp aynı motoru alma olayı " sattığım motosikletten memnuniyet " olayını bana gösterebilir.
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    paranı çarçur etme al bitane maxi scooter yazın keyfini çıkar. görüntü karın doyurmaz 10 km uzaktan bakınca ss'e benziyo diye bisiklet alınmaz
    zevk meselesi hocam. scooter malesef sevmiyorum.

orhanay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer çalındı - hedef WR250
    dürüst satıcılar da var az da olsa...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6066832/detay/

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    espiri anlayışınız mı farklı, yoksa benmi anlayamadım.
    herkesin kendi kişisel tercihi var. konunun adı farklı içeriği farklı fakat sizin yazdığınız çok farklı. hangi motosiklet alacağım konusunda bu başlıkta fikrinizi sormadım.
    ben her pazar günü 120 gidiş 120 geliş ile 240km yol yapıyorum.
    şehir içi olduğu için benim 110 kmyi geçtiğim çok nadir görülür.
    zaten motosiklette hızı çok seven birisi değilim.
    hem yakıtı benim için çok ideal hemde görünümü. tarz meselesi.
    aynı motoru satıp alma sebebim tüm yaz boyunca çok fazla km yapacağım için daha düşük kmli motosiklet bulmaktı.
    ve bu satıp aynı motoru alma olayı " sattığım motosikletten memnuniyet " olayını bana gösterebilir.

zevk meselesi hocam. scooter malesef sevmiyorum.
    espri değildi yazdığım,
    zaten sizin yazdıklarınıza denk geldikçe; ne yapacağım espriyi, ne de ironiyi doğru anlayacağınızı zannetmiyorum.
    sadece alışverişiniz tutarsız geldi onu belirttim.
    oy konusunda söylediğim geçerli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:25 ----------

Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle deme aga. Ben sattığım motoru geri aldım.
    Sattığım marka modelin aynısını değil hem de. Direkt sattığım malı geri aldım
    motosiklette olmadı ama sattığım birşeyleri geri almışlığım vardır benim de.
    o bağlılık/alışkanlıkla ilgili bir durum sanırım.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    dürüst insan kalmamış kullanıp kullanıp elimden çıksın mantığı ile kimse ne olmuş ne etmiş söylemiyor. Ara ara dürüst bir satıcı buldum aldım fazerimi. Darısı başınıza.

orhanay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer çalındı - hedef WR250

afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlanın içeriği satıcı hakkında oldukça bilgi verir.
    Yani öncelikle gördüğün her ilana atlama derim hocam.

Ben ilana bakarken ilk olarak dikkat ettiğim fotoğraflardır.
    Motor her bir açıdan çekilmiş mi diye.
    Motorunu satmak isteyen adam motora güveniyorsa, tüm fotoğraf haklarını doldurur. Ben öyle yapıyorum.
    Daha sonra plakasına bak. Plaka fotoğraflarda var mı, yoksa ilan açıklamasında yazıyor mu diye.
    İlanda plakayı saklamak kadar salakça bir şey olamaz çünkü. Plakanı trafikte herkes görüyor, ilanda niye saklayasın?
    İlan açıklamasını dikkatli oku. Adam net bilgiler vermiş mi diye. Hikaye yazması önemli değil.
    Açıklamadaki üsluba dikkat et. "Bas marşa git, ölücüler aramasın, boş muhabbet yapmayın" vs. gibi cümleler varsa direkt pas geç o ilanı.
    En son da, açıklamadaki imlasına dikkat et. Noktasız virgülsüz yazan, Türkçe kelimeler içinde 'w,q,x' gibi harfler kullanan satıcılardan uzak dur.

Ben şimdiye 3 kere motosiklet aldım ve sadece 3 satıcıyla görüştüm. 3'ünde de bu kriterlere dikkat ettim.
    Hocam yanlış anlamayın da ilan verirken plakanızı açık etmeyin o fotoğrafları başka amaç için kullanıyorlar diyolar. Bilmediğimden soruyorum ben daha ilan falan vermedim

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Düzgün satıcıyı bilmem de düzgün insan kalmamış.
    umuttuna ve xawa bunu beğendiler.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı afu35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yanlış anlamayın da ilan verirken plakanızı açık etmeyin o fotoğrafları başka amaç için kullanıyorlar diyolar. Bilmediğimden soruyorum ben daha ilan falan vermedim
    Şasi numarası veya motor numarası belki sıkıntı çıkarabilir bilmiyorum.
    Ama plaka özel bir bilgi değil. Adından soyadından bile daha genel.
    Motorla dışarı çıkınca adın soyadın yazmıyor mesela ama plakan ortada.
    3 kere alış yaptığım gibi 3 kere de satış yaptım. Hepsinde de plakam açıktı.
    Hiç bir sıkıntı yaşamadım. Eğer yaşayan varsa buyursun anlatsın, biz de ona göre davranalım
    Motosikletli Kaplumbağa...

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Bazı arkadaşlar cc düşürme yada aynı cc den devam etme konusuna takılmışlar, bu işin sebebini de arkadaş açıklamış, bende zamanında 125 cc ile başlayıp 400cc ye kadar gelip şimdi tekrar 125cc ye geri döndüm neden mi? Gün de 30km yolum var, zaten haftanın her günü işteyim, ve artçı taşımıyorum napıcam daha büyük cc yi deyip cc yi düşürdüm, ha ilerde tekrar büyütebilirim belki. Kısaca benim için amaç değil araç kar yağmadığı sürece tepesindeyim.
    Dürüst satıcı işi çin malı (bazıları kızabilir) motor gibi ben 50bin km giderim sorun çıkmaz sen 10bin de motor yersin (aynı tecrübede olduğumuzu var sayarak konuşuyorum)ayrıca kimseye kızmak gibi bir neden de yok plakayı istersin vermezse zaten hiç 2. ye arama bile, ayrıca adı üstünde 2. el ne bekliyorsunuz 0 ayarında mı olacak. Hadi satıcılar üç kâğıtçı, alıcılar çok mu dürüst peki, satıcısının 8 lira fiyat biçtiği, hasar kaydı olan motora " birader 6 liram var zaten hasar kaydı da var sen ver bunu bana" hass ordan hasar kaydı olmaza zaten 11 lira ilan da acil yazıyor mu?, ihtiyaçtan yazıyor mu? ee senin olayın ne. Hasar kaydı olan araç alınır mı* alınır ama Türkiye den değil. Sürekli " bana adam gibi usta lazım" tarzında başlıkların açıldığı bir ülkede değil. 2013 de bir ilan verdim 2007 model 80 bin km de diye adam arıyor "abi km de çokmuş" e çok napim bindim işte ben 80 bin km bindim, sende adam gibi bin 60 bin de sen bin " e abi ben bunu alırsam son sahibi olurum" e alma o zaman bekle ben bunu 10bin km ye düşünce alırsın bunu mu yapmak lazım gibi gibi

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    O an görünürde çıkmaz sorun daha sonra içten içe yemiştir motor kendini bunu nasıl anlayabiliriz alırken?

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O an görünürde çıkmaz sorun daha sonra içten içe yemiştir motor kendini bunu nasıl anlayabiliriz alırken?
    anlıyorsanız siz anlamıyorsanız anlayan birisini bulacaksınız, yada hiç uğraşmayıp gidip sıfır (0) km alacaksınız.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    satıcılar bir ayrı alıcılar bir ayrı 90 model arabada lokal boya var mı diye soranlarda var

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Adam isyanda haklı. Bizim gibi kafasızı bol, duygusal zekadan yoksun insanların yaşadığı bir yerde insanlar detaylara inmeden her şeyi 1 ve 0 olarak görüp, oradan sonuç çıkararak iş yapıyorlar. Adam sırf çizik var diye arabasını boyatsa arabaya kaza yapmış muamelesi yapılıyor. Adam titiz olduğu için cezalandırılıyor. Komik gerçekten. Diğer yandan galericilere güvenmem, o ayrı...

karacabeg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2. arabamı sahibindende sattım bildiğim tüm kusurlarını yazarak sattım istanbul arabası en az 4 kazası vardı önden yandan arkadan. bilerek almıştım ama şase veya mekaniklik bir şey değildi hepsi kaporta hasarı. bildiğim herşeyi de yazdım satarken polisler aradı genelde sonunda biri ki adam trafik bilirkişisiymiş kazalarda hiç arabayı görmeden kapora gönderip aldı hiç servise sokmadı bile. baktım nete ilan koymuş kazasız ilk sahibinden demiş 3-4 bin daha eklemiş aldığı fiyata. Bu hali de gördükten sonra daha kime güvenicem bilmiyorum.
    Motorumu almak için bende 2 ay bakındım nete sağa sola.
    "Edeple gelen lütufla gider"

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Abi bırakın bu galericileri satarken böyle söyleyip satarlar alırken en ufak çizikten olmayacak fiyat düşerler. Çakal hepsi bırakın. (Hepsi demeyelim iyilerinide gördüm)

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)