Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

düzgün satıcı kalmadı mı yoksa, 2015 itibari ile bana mı gelmiyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde gozume carpti yanlis mi hatirliyorum bilmiyorum ama 250cc satip 125 cc almistiniz sonra 125 satip tekrar mi 125 almaya calisiyorsunuz :D aralarda baska motorlarda alinip satildiysa haberim yok ama boyle motor gecisleri ilk defa gordum :D umarim guzel bir ilan denk gelir diyelim
    tam olarak şöye;
    4 ay 125 1 ay kadar 250 sonra tekrar 125 oda satıldı ve son olarak tekrar 125 arıyorum :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biraz da kader kısmet bu işler. Ben yurtdışındayken gelmeme bir ay kala bu forumda gördüm aldığım motoru. İlk motorum olacaktı. Gelmeme bir hafta kala anlaştım ve biraz acemilikten biraz da heyecandan 2500 tl kapora gönderdim 10 bin tl lik görmediğim motora geldim bir saat içinde motoru aldım 8 ay oldu ve daha motorun eski sahibi abimin bahsetmediği bir kusur dahi çıkmadı. Ne eksik ne fazla. İnşallah herkes öyle insanlarla karşılaşır.

caneroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    anlamadığım şey istanbuldan adanaya gidip motor alınmıyor mu

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Bende aynı konudan muzdaripim 2.el biraz risk ya birde bu gün arkadaşım o an belli olmaz sonra sorun çıkar dedi iyice kıllandım.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    İlanda, alacak arkadaşa şimdiden hayırlı olsun diye yazıyosa direk o sayfayı kapat :D
    Salih_T bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

jrbatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim de başıma bir çok kez aynı şeyler geldi. öğrenciyim, bütçem belli, ilk motorum olacak diye drift bakınıyorum, en az 5 tane motor görmeye gitmişimdir, bu kadar mı ağzı gözü ayrı oynar satıcıların. Satacağın max 2500 liralık motor, öve öve bitiremiyorlar. Gel ustaya gösterelim diyince, ne gerek var güvenmiyor musun, başka alıcı da var ayağına yatıyorlar. Birinin orası değişmiş, birinin burası değişmiş, egzozu kesilip tekrar kaynak yapılmış vs vs. Hele hele plaka vermeyenler, onlar tam efsane. Kazası yok ama plaka veremem.

İkinci el motor almak gerçekten çok sıkıntı bir süreç.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    şu anki motosikletimi aldığım abi yeni motor satsın gider yine ondan alırım.
    satan kişinin gerçek motorcu olduğuna dikkat etmek de önemli.
    120 gördüm bayır aşağı, 2. viteste tekerdesin, gibi muhabbetler kuran ya da daha ne yağı koyduğunu bilmeyen adamdan motor almaktan imtina etmeli.
    forumlarda üyeliği olan kişilerden almak daha mantıklı gibi. hiç yoktan açtığı konulardan km sini ve arızalarını bulabilmek mümkün.
    dilerim temiz keyifli bir motor bulursun bu sahibinden yamyamları ile uğraşmak zor.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Birde ustanı al gel benim vaktim yok diyen tipler var

Genelde 2nci el araba alırım çünkü 4 bilemedin 6 ay kullanır sıkılırım. Her seferinde kanser olurum. Çizik dahi yok der araba Pert çıkar. En son aldığım Cruze sahibi arabada ne var ne yoksa bir bir saydı. Hasar kaydından boya durumuna kadar. Aracı aldım sanayiye götürdüm ne dediler ise o çıktı. Adamın tarzını beğendim arabasını aldım.

Motorda ise ilk heves ettiğimde araba gibi düşünerek bir kaç tane 2nci el baktıktan sonra nevrim döndü gittim Sıfır aldım. 2nci bir motor daha alma ihtiyacı duydum onuda Sıfır aldım.

Memlekette adam kalmamış, herkesin orası burası ayrı oynuyor. Sadece satanlardan bahsetmiyorum alacak olanlarda öyle. Hepsi çarıklı kurnazı. 12 seneyi aşkın süredir satış pazarlama yaparım beni enayi yerine koymaya çalışmıyorlar mı. Yüzlerine gülüyorum insanların. şimdi Cruze U satılığa çıkardım, ilana tramer kaydının resmini de koydum. Kısmet... Satılırsa Jetta yada pasat alayım diyorum.
    Thracian bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Beyler bu 2 el işlerine dikkat edin
    Adam araba orj ilk sahibi avukattan diyor
    Araba 2 defa hırsızlık olayına karışmış ve Arabanın sol taraf komple değişmiş eğer bi tanıdık bulup arabaya baktırmasak sakarya da Antalya ya gidip eli boş döneceğiz

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Şimdi birkaç genelleme yapayım detayına girmeyeceğim :

- Bu hacimdeki motorlarda egsoz değişmişse motoru almam. Açmamla kapamam bir olur.
    - Motorun bir tarafında çatlak vs yazıyorsa almam.
    - Satan adamın ilanı yazış şeklini, imla hatalarını, ifadelerini beğenmezsem yine almam.

Son olarak da fotoğrafları beğenmediysem yine almam. Bu yüzden hiç başım ağrımaz. Hoşlanmadığınız tek nokta varsa motora şans vermeyin sinirinizin bozulduğuyla kalırsınız.
    Salih_T bunu beğendi.

Motosikleti
    GT 250 NAKED
    Geçen 10.500 e ümraniyede 0 var demiştin, 8000 tl verdikten sonra, üstünü kredi-taksit falan tamamlayıp 0 ını alman bence daha mantıklı. 2. el zor iş..

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    yok hocam 10,750 ye ümraniyede sıfır var. sıfır almak istiyorum ama dediğim gibi elimde ki mevcut paranın üstüne çıkamıyorum malesef

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Hocam verdiğin tüm ilanlarda açıklama bile yok. Ben motorumu satarken 1 paragraf yazdım. Açıklamaya başlıklara bakarsan ne mal oldukları belli böyle motorlara bakılmaz.
    MotorKafa bunu beğendi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    İlanın içeriği satıcı hakkında oldukça bilgi verir.
    Yani öncelikle gördüğün her ilana atlama derim hocam.

Ben ilana bakarken ilk olarak dikkat ettiğim fotoğraflardır.
    Motor her bir açıdan çekilmiş mi diye.
    Motorunu satmak isteyen adam motora güveniyorsa, tüm fotoğraf haklarını doldurur. Ben öyle yapıyorum.
    Daha sonra plakasına bak. Plaka fotoğraflarda var mı, yoksa ilan açıklamasında yazıyor mu diye.
    İlanda plakayı saklamak kadar salakça bir şey olamaz çünkü. Plakanı trafikte herkes görüyor, ilanda niye saklayasın?
    İlan açıklamasını dikkatli oku. Adam net bilgiler vermiş mi diye. Hikaye yazması önemli değil.
    Açıklamadaki üsluba dikkat et. "Bas marşa git, ölücüler aramasın, boş muhabbet yapmayın" vs. gibi cümleler varsa direkt pas geç o ilanı.
    En son da, açıklamadaki imlasına dikkat et. Noktasız virgülsüz yazan, Türkçe kelimeler içinde 'w,q,x' gibi harfler kullanan satıcılardan uzak dur.

Ben şimdiye 3 kere motosiklet aldım ve sadece 3 satıcıyla görüştüm. 3'ünde de bu kriterlere dikkat ettim.
    Salih_T, YouSuffer, braveguy ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Duke200
    Almak istediginiz motorun kullanıcı kitlesi genel olarak ucuz ama racing gorunumlu olsun diyen,ses yapması icin sonradan egsoz takan,buyuk ihtimalle motoru hor kullanan,zorlayan,risk alan ve belkide bu riskli manevralar sonucunda motora zarar veren kisilerden olusuyor.yzf r125 kulanan herkes apacidir demiyoorum ancak cok buyuk bir kısmı boyle tiplerden olusuyor.Gecen gun 125 i sokup r1 etiketi yapıstıran adam gordum.Bana mı denk gelmiyor sorunuza cevap olarak yazdım.Isiniz gercekten zor olsada umarım aradıgınız temiz yzf 125 i bulursunuz.Tekeriniz duz bassın.
    MotorKafa bunu beğendi.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı CrosseR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum birdahaki sefere ilanlara bakarken aklında bulunsun,ilan fotoğraflarındaki motosikletin tepesinde tünemiş gibi duran elemanların staylaaa'sına bakarak rahatlıkla elemede bulunabilirsin
    Misal 2. ilandaki billaderrde tam motorcu ruhu var gözüm onu tuttu
    Evet resimler çok şey açıklıyor. Motosikletini satan arkadaşlar resmini koyunca karar vermek daha bir kolay oluyor.

Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam olarak şöye;
    4 ay 125 1 ay kadar 250 sonra tekrar 125 oda satıldı ve son olarak tekrar 125 arıyorum :D
    Bilinçli kullanıcı derim ben size.. 125 cc motosiklet ateşinizi, ihtyacınızı karşılamaya yetiyorsa yükseltmeye gerek yok bence de.. Benim de max cc isteğim 250 ile sınırlı..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    MT-25
    Az çok anlamak gerek teknik detaylardan, motoru satacak olan , malum hondaya da bir gösterelim dese, adamcik tamam , derhal diyip, gidip usta arkadasi ile iki kelam edebiliyor.. Usta kabul edeer etmeez.. Bilinmez.. Ancak bu gözler bunu da gordu, kulaklar duydu..

Yetkili servis dahi olsa, ben kesinlikle yapamazlar diyemem.. Suphe duyarim bunlardan.. O derece paranoyaklik belki ama , yasanilanlar bunları gosteriyor.. Insan hayatına değer vermeyip, motorda sorun varken yok demeleri yeterli, bunu yapabilen, alacak olduğunuZ motoru kontrol ettirirken , arkadaşinin motoru satilsin diye iki cümle faydasi dokunabilir :@

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben bu işlerde motorun durumuyla ilgili olarak yetkili servisin düzgün yorum yapabileceğine ihtimal vermiyorum. Yetkili servis kim ? Bir çoğu, rodaja gerek yok diyen adamlar çalıştıran yerler. Çin motorlarınınkilerin çoğu apaçi çocuklar. Motoru söküp takmak ve yağını değiştirmek dışında bilgileri olmayan insanlar. BMW gibi bir motorunuz varsa ve bilgisayara bağlayıp kontrol ediyorlarsa olur yoksa sadece motorun dışına bakarak bir yorum yapacaksa onu kendin de yaparsın zaten. Eğer aday olan motor sürekli o servise götürülüyorsa, o zaman servisin bir fikri olabilir. Veyahut motorda bariz bir sıkıntı, bir ses vardır, yağ yakıyordur, sızdırıyordur o zaman yine servis bunu görebilir. Burada en önemli kriter satıcının profilidir. Motoruna özenen, apaçi olmayan, telefonu açınca daha ilk cümlede "birader" diye başlamayan satıcının motorunu almakta fayda var.
    xawa bunu beğendi.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    sen birde hyo almayı dene istersen neler geliyor başına. Eğlenmek isteyen varsa hyo ilanlarını arasın 2006 model 6000 km de karank zinciri yeni değişmiş debraj balatasında ufak bir sorun olan makinalar var.
    bu arada adana dan cbf500 alıp istanbula gelene kadar 2 tane radar cezası yemiştik.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    paranı çarçur etme al bitane maxi scooter yazın keyfini çıkar. görüntü karın doyurmaz 10 km uzaktan bakınca ss'e benziyo diye bisiklet alınmaz
    e_trkuz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)