Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

telefonu yol kamerasi olarak kullansak?

Motovento
    REKLAM ALANI

Ya iste yol icin kayit programi ekrani falan kapaticak yer doldumu oto silicek, eskiyi falan, birde gogsumuze sabitlicek aparat tamamdir herkezde bir kayit kamesi nasil olur?
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    görüş açısı meselesinden ötürü olmaz. verimli olmaz.

şarz açısındanda olmaz :D en azından kendim için :D

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya iste yol icin kayit programi ekrani falan kapaticak yer doldumu oto silicek, eskiyi falan, birde gogsumuze sabitlicek aparat tamamdir herkezde bir kayit kamesi nasil olur?
    Cümlenizi anlamlandıramadım,ama konu başlığından ötürü yanıt vereyim, verimli olmaz. Sebep görüntü kalitesi çok kötü olur ve ses gayet haşırtılı huşurtulu, rahatsız edici olur. Rüzgarın sesi inanılmaz duyulur.
    melgklay bunu beğendi.
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    bizim milletten başka bir millet daha var mıdır acaba; her aleti, aygıtı asli amacı dışında kullanmak isteyip, sınırları zorlayan?

o bir cep telefonu. üzerine, basit günlük videolar çekmek için bir kamera yerleştirmişler. onu alıp aksiyon kamerası gibi kullanırsanız, ne titreşimden bir şey anlarsınız ne çektiğiniz görüntü bir şeye benzer. yağmur atıştırır panik olursunuz bozulmasın diye taş sıçrar sinek yapışır ne gerek var. bütçenize göre; ucuz ya da pahalı bir aksiyon kamerası edinin bence.
    melgklay ve ahmetersoz1 bunu beğendiler.

görüntü acısı aparat kullanıcaz zaten gögüs için

ses için ekstra mikrofon kullanabilir, istersek tabi bence gerek yok

şarj problemim yok benim hem ekranı kapatıcak kayıt programı fazla şarj tüketimini yapan herşey engellenicek!!

görüntü kalitesi aksine çok iyi olur bence bin liralık telefonun kayıtı aksiyon kamerası gibi ortalama değil mi??

yağmurda sorun olcagını sanmıyorum aksiyon kamerasına oldugu gibi telefonada kılıflar var hem su geçirmeyen telefonlar var artık^^

herşeyin çözümü var nerdeyse ne gerek var kask da fırça gibi taşımaya

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA

şarj problemim yok benim hem ekranı kapatıcak kayıt programı fazla şarj tüketimini yapan herşey engellenicek!!

görüntü kalitesi aksine çok iyi olur bence bin liralık telefonun kayıtı aksiyon kamerası gibi ortalama değil mi??

yağmurda sorun olcagını sanmıyorum aksiyon kamerasına oldugu gibi telefonada kılıflar var hem su geçirmeyen telefonlar var artık^^

velizrsln 18 yaşında. Arkadaşları ona aynştayn diyor.
    Mr.K, telike, ahmetersoz1 ve 8 diğerleri bunu beğendiler..
    Motosikletli Kaplumbağa...

ahmetersoz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 KN

Görüntü kalitesi derken fotoğraf çekimindeki görüntü kalitesi değil hareketli görüntü kalitesi yani fsp önemli telefon action cam in yerini "braveguy" arkadaşın yazdığı vede arttıracağımız bir çok sebebten dolayı tutamaz ... Action camler o iş için tasarlanmış ayrıca su altı çekimi vs. bu geyik böyle uzar gider. Hee ben yaptım oldu dersen de olur.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Günümüzde ki cep telefon markalarının amiral gemi modelleri ve bir çok cihaz video kayıt esnasında titreşimi azaltmak ve minimuma indirmek için ois teknolojisini kullanıyor,
    Ois teknolojisi görüntünün titreşimini engelliyip sanki düz bir yüzeyde kayıt yapıyormuş gibi video kayıt yapmanızı sağlar,artı bir çok cihaz şu anda 1080 p kayıt yapabiliyor,
    Bu teknolojiler aksiyon kameralarının çok ötesindedir,
    Neredeyse dslr makinelerle yarışacak düzeydedir,
    Yani cep telefonunu motorun üstüne veya üstünüze düşmeyecek gibi sabitlerseniz gönül rahatlığıyla kayıt yapabilirsiniz.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben telefonun gpsini kullanmak için aldığım telefon tutucuyla gidona sabitleyip bir deneme yapmıştım çok fazla titreşim oluyor,titreşimden doğru düzgün net bir görüntü elde edilmiyor.Bir şekilde kaska(kask üstünde telefon biraz absürd bir görüntü oluşabilir) yada göğsüne sabitlersen tireşim kısmen azalır diye düşünüyorum.Tabii telefon çok daha kırılgan olduğundan dış ortam koruması olmadığından yağmur yada diğer kötü hava koşullarında telefona ciddi zararlar gelme durumu var.Bütün bu sorunları halletsen bile aksiyon kameralarında balık gözü diye adlandırılan geniş açı lensler var.Telefonla çektiğin görüntünün açısı çok dar olacağından sonuçları pek te tatmin edici olamayabilir.Yine de istiyorsan bir dene ama tavsiyem geçici bir heves değilse doğru düzgün bir aksiyon kamerası alman.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

fasulity - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 HONDA PCX 125
    DailyRoads Voyager
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dailyroads.v
    velizrsln bunu beğendi.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günümüzde ki cep telefon markalarının amiral gemi modelleri ve bir çok cihaz video kayıt esnasında titreşimi azaltmak ve minimuma indirmek için ois teknolojisini kullanıyor,
    Ois teknolojisi görüntünün titreşimini engelliyip sanki düz bir yüzeyde kayıt yapıyormuş gibi video kayıt yapmanızı sağlar,artı bir çok cihaz şu anda 1080 p kayıt yapabiliyor,
    Bu teknolojiler aksiyon kameralarının çok ötesindedir,
    Neredeyse dslr makinelerle yarışacak düzeydedir,
    Yani cep telefonunu motorun üstüne veya üstünüze düşmeyecek gibi sabitlerseniz gönül rahatlığıyla kayıt yapabilirsiniz.
    sizn bahsettiğiniz ois el titremesi için geliştirilmiş bir teknoloji. burada bahsedilen motosiklet titreşimi ki çoğu otomatik saatin zaman ayarını bozan bir titreşimden bahsediyoruz.

cevapları verdik ama olmadı, sanırım artık arkadaşa duymak istediğini söylememiz lazım:
    süper olur hemen yapın alın bir göğüs bandı çift taraflı bantla telefonun ekranını göğüs bandına yapıştırın.
    alın size aksiyon kamerası. hay allah bugüne kadar neden kimse düşünmemiş bunu!
    harika fikir. bravo.
    Karalı, okican ve melgklay bunu beğendiler.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    olmaz amele işi olur çünkü gopro tarzı makinalarda görüntü sabitleyici var ve rüzgar sesinide almıyor cep telefonuylada olur ama cümleye ilk başladığım tarzdan

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizn bahsettiğiniz ois el titremesi için geliştirilmiş bir teknoloji. burada bahsedilen motosiklet titreşimi ki çoğu otomatik saatin zaman ayarını bozan bir titreşimden bahsediyoruz.

cevapları verdik ama olmadı, sanırım artık arkadaşa duymak istediğini söylememiz lazım:
    süper olur hemen yapın alın bir göğüs bandı çift taraflı bantla telefonun ekranını göğüs bandına yapıştırın.
    alın size aksiyon kamerası. hay allah bugüne kadar neden kimse düşünmemiş bunu!
    harika fikir. bravo.
    Ben denedim siz bilmiyorsunuz süper oluyor okadar para vermeye gerek yok
    braveguy bunu beğendi.
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gidona, depoya titreşim absorbe eden bir ara madde kullanılmadan takılan cep telefonu veya fotoğraf makinelerinde acayip derecede bir titreşim olabiliyor. Fakat kaska veya göğüse takılan kamerada yüksek frekanslı titreşimler olmaz.
    Düzgün bir şekilde göğüse takılan herhangi bir video kamera ile ses ve açı dışında hiç bir problem yaşamayız. Belki aynı kalite de olmaz, ama olur mu olur

Alıntı fasulity adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DailyRoads Voyager
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dailyroads.v
    çok teşekkürler

dipnot arkadaşın verdigi program ile bir süre kullandım ama yaz gelince ceket kullanmamaya başlayınca bıraktım aparat yok koyulcak yer yok çünki ama nfc alıp motordada telefon tutacagı olursa nfc taktıgında programı çalıştırırsa tamamdır iş çok süper bir hal alır
    yani kayıt durumu gayet güzel tek problem aparatlar pahalı

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Ceket giy tabi sen yinede. Programı da deneyeceğim. Otomobilde de kullanılır gibi. Ben zaten biner binmez torpido üstüne koyuveriyorum telefonu. Şarj cihazını da bağlayıveriyorum. O ara kayıtta olsa ne güzel olur. Kaza vs. durumunda elimizde kayıt olur. Düşünce güzel.Bi iki örnek video koysaydınız insanların ön yargısı kırılırdı
    Gökhan YAŞDAL

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    görüntü çok titrer

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    abi ilk bi kaç yorumdan sonra velizrsln arkadaşımızın yorumunu okuduktan sonra dedim ki;
    biz ne dersek diyelim onay alana kadar devam edecek ısrara..
    o yüzden tek cevabım;
    "süper olur abi bence yapmalısın"

ya herşey bi yana geniş açı yapmak için fisheye alacaksın, fisheye a iyi para vermen lazım ki zaten titreyen görüntü kalitesini mercek dandikliğiyle daha da kaybetme, ikincisi fisheye oradan kayacak düşecek hadi telefona acımadın japonladın onu oraya, su kılıfı alacaksın, bağlantı aparatları alıp yapacaksın, hadi allah göstermesin düştün sen zarar görmedin motor zarar gördü aynı zamanda telefon da zarar gördü kimi nasıl aricaksın?
    yapacağın masrafı düşündün mü? görüntü kalitesi iyi bir fisheye lens 100 liradan aşağı değil, 20 30 liralıklar var onlar aslında daha pahalıya gelir bi daha al bi daha al bu çizildi bi daha al bu kırıldı bi daha al, onu sabitleyeceksin telefona yazık günah gitti güzelim telefon maddi değeri düştü, sabitlemek için aparatlar alacaksın bantlar, gidon tutacakları, bağlantılar vs.. 100 kaat da bunlara kaçtı, (kaçar kaçar öyle 100 kaat olur mu çok demeyin) ortalama 40-50 liraya da su geçirmez case aldın diyelim yağmur çamur için, o da poşet tarzı olanlardan haa.. onu beleşe bile alsan o case e zarar vermeden kameradan görüntü kalitesini ne derece alacaksın? case e zarar verdiğin zaman su geçirecek, yani bunlarun hepsi ütopya. bu masrafı ve olumsuzlukları göz önüne alıyor yine de 300 400 e orta halli bir ekşınkem almayıp da ben bunu yapıcam diyorsan helal olsun sana. mantıklı olarak da bu dalda dümeni yaparken uzun vadede harcayacağın para/paraları bir kerede harcayıp ekşın kem al.
    kaskın üstüne takma yanına tak(ben öyle yaptım) göğüs aparatını tak , gidon aparatı tak. ha şimdi diceksin onların hepsi ayrı para.. evet masraf yapmamak için cep telefonuyla kayıt yapmayı düşünüyorsan go pro almayacaksın tabiki de. sj serilerinden bir ekşınkem işini çok iyi görecektir. hem içerisinden envayi çeşit parça çıkıyor ben o çıkan parçalarla gökdelen dikmiştim.

kolay gelmesi dileklerimle. saygılar
    melgklay bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)