Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Dizlik Alacam Tavsiyelerinizi Bekliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    bravetaxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daystar 250
    selam arkadaşlar motorun üstündeyken tüm güvenlik önlemlerini almak istiyorum mont eldiven hepsi tamam tek dizlik kaldı bana pratik yada kısa vadeli oturduğum yerde sıkıntı çıkarmayacak dizlik önerebilir misiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Dizlikten ziyade motosiklet pantolonu almanızı öneririm ben. Dizlik kullanmak bir süre sonra vazgeçebileceğiniz bir uygulama haline gelebilir ve Allah korusun, bir kaza anında dizlikler ilk darbeden sonra yerinde -büyük ihtimalle- olmayacaktır. Kazalarda yerde sürüklenirken sürtünmeyle oluşacak ısı sebebiyle pantolonunuz dayanmayacaktır, bunun sonucunda da doku kaybına uğramanız olası. Bu sebeplerden ötürü, dizlik yerine motosiklet pantolonu almanızı tavsiye ederim. Bir süre önce çok araştırdım ve pantolonda karar kıldım, üstüme düşen bunu söylemektir, tercih sizin.
    slayer, _kaan_ ve bravetaxi bunu beğendiler.

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Butce meselesi tabi ancak butce sorunu yoksa ben de motor pantolonu oneririm ancak sagda solda bi dizlik de olsa fena olmaz, mafsalli venom veya prosev alabilirsiniz. Venom'u test etme sansim oldu egitimde gercekten dizligin onemini anliyorsunuz. Ancak hakikiteker abimin dedigi gibi zamanla usenip vazgecebilirsiniz... Bende su anda prosev mafsalli dizlik ve tech90 kislik full kevlar pantolonu var. evde kucuk capli test amacli kendimi dizimin ustune attim ve prosevin daha iyi korudugunu ve guven verdigini soyleyebilirim. Ancak en fazla 5 kere giydim o da spora giderken esofman ustune o kadar. Bunun disinda kotu giyerim hep.
    bravetaxi bunu beğendi.

Ne olursa olsun mutlaka yeter derecede sağlam/kaliteli " MAFSALLI DİZLİK "olsun , moto pantolon+mafsallı dizlik daha iyi olur.
    bravetaxi bunu beğendi.

Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    prohel mafsallısı iyidir. bizzat kullanıyorum sıkıntısız bi şekilde

http://www.motosikletaksesuarlari.com/images_buyuk/f42/Prohel-Mafsalli-Dizlik_13042_1.jpg
    bravetaxi bunu beğendi.

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Spidi K-Net giyip çıkarması çok pratik çıtçıtlı bir sistem kullanıyor ve sürüş esnasında rahatsız etmiyor.

Tavsiye ederim hocam.
    bravetaxi, karacabeg ve Sokollu bunu beğendiler.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Arkadaşların dizlik tavsiyeleri yerindedir.
    Ancak bence dizlik yerine sert korumalı motosiklet pantolonu almalısın. Bunun iki nedenir var ;
    1-Pantolondaki kalça korumaları kaza anında yalnızca dizlerinin değil aynı zamanda sürtünmeden kaynaklı yüksek derecede yanıklardan da korunmanı sağlayacaktır,
    2-Allah korusun kaza anında düştüğünde ya da darbe tek değil sürtünme şeklinde gelirse dizlik falan kalmıyor insanın bacağında fırlayıp gidiyor.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    4riders ın uzun mafsallı dizlikleri var, kendim aldım, gayet memnunum, kaval kemiğini de koruyor, onu tavsiye ederim.

Survivalsyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar
    Arkadışımızın dediği gibi korumalı motosiklet pantolonu daha iyi bir tercih olacaktır.Dizlik dizlerinizi koruyabilir.Peki kalan kısımlar ne olacak.Pantolon doku kaybınızı önleyecektir.Sonuçta bütçe önemli bir etken olsada totoda bir kayıp istemiyoruz. 😁
    Bilg.
    Sayg.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mirable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Spidi K-Net giyip çıkarması çok pratik çıtçıtlı bir sistem kullanıyor ve sürüş esnasında rahatsız etmiyor.

Tavsiye ederim hocam.
    Fiyatı korumalı pantolon kadar :(

Motosikleti
    Falcon Freedom 250 -> Honda CB250R -> Honda NC750x
    Arkadaşlar ben olaya farklı bir yönden yaklaşıp dizliklerin deponuzu çizmemesine dikkat edin diyorum. Acı tecrübe ile onaylandı. Aklıma gelmemişti çizebileceği.

Eğer benim gibi pantolona maddi imkanın el vermediyse en azından alacağın mafsallı dizliği normal pantolonunun içine giy. Dışından bağlama.

hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Bende daha ekipman alamadım ama alırsam da tercihim korumalı pantolon olur çünkü kendimi düşme esnasında sağlam kurumuş olurum ayrıca hava ve yol şartlarından da az derecede etkilenmiş olurum ve motoruma da dizlik mafsallarındaki demirlerle zarar vermiş olmam. Pantolon her yönden avantaj.
    Bir garip yolcu

dreamwalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Cbf 150
    en mantıklı olan korumalı bir pantolon almak tabiki bürtçeniz yeterli degilse mafsallı rahat bir dizlik yeterli olur.

http://www.motoyoldas.com.tr/Urundet...ALLIDIZLIK/649 dizlik olarak bunu kullanıyorum mennunum.

http://www.motoyoldas.com.tr/Urundet...200DIZLIK/1077 buda fena değil ...

http://www.motoyoldas.com.tr/Urundet...33157SIYAH/569 şöyle uygun bir pantolonda düşünülebilinir.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Bende depoyu çizmeyecek bi dizlik arıyorum böyle yanları süngerli filan ama uygun fiyata bulmak zor sanırım

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dizlik alacam

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende depoyu çizmeyecek bi dizlik arıyorum böyle yanları süngerli filan ama uygun fiyata bulmak zor sanırım
    kendin ufak sünger yapıştırabilirsin

bravetaxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daystar 250
    pantolonda peki ne öneriyorsunuz hocam

Survivalsyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar
    Motor pantolonu olarak marka yazamam.Şahsen kullanmada tavsiye etmem yanlış olur.Lakin alacağınız pantolon grotex özellikli, En 1621-1 yada en 1621-2 korumaları olan ve mont ile fermuar ile birleştirilebilen bir mont almak en iyisi.
    Bilg.
    Sayg.

knoyal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ8
    dainese knee v dizlik incelemeni tavsiye ederim
    bravetaxi ve alicenah bunu beğendiler.

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    dizlik spidi k net tavsiye ediyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)