Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Dün sakaryada motorcuların başına gelenler

Motovento
    REKLAM ALANI
    EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    "Benim gordugum ve bildigim gruplar icin konusayim"

Eger grup cok kalabaliksa arada zaten bağ olmuyor cok fazla adı grup sadece ..ama 5-10 kisilik adamlar oluyor birbirlerini iyi taniyor herkes icice ve o 20-30 kisiye bedel oluyor dostluklari
    Kalabalik olmaktansa sağlam olsun herkes birbirini bilsin
    Kalabalik gruplarin bicogu kendi iclerinde bile çekişen adamlar oluyor

Uzuldum gecmis olsun
    luciphere, yasdal ve EGELİ bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kuba cg-100
    [QUOTE=Morphin;3592431]Şahin'leri artık trafikten toplasınlar bi zahmet. Nerede it, kopuk, kro varsa hepsi şahinci.
    Laflarıda hazır oo hastasıyız dede. Ulan donun yok giymeye tabi şahin hastası olucan 5 bin liraya başka hangi arabayı alabilirsin.
    Asıl kasaplar bunlar. Toplayın 95 öncesi bu araçları yeter.

Aynen katılıyorum usta
    Morphin bunu beğendi.

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lanet olasıca pis fakirler 5000tl den ucuz ve 95 modelden eski arabalara donsuz binip olay çıkartıyorlar.
    Fakir insalara hiç bir zaman bu gözle bakmam. Hatta hiç bir insana bu gözle bakmam. Ama henüz hayatımda 20 - 35 yaş arası şahin ile dolaşan düzgün insan görmedim.
    Hepsi atarlı, giderli, cahil, kendini bir halt zanneden, her an altındaki dandik arabayla yanlamaya çalışırken birine vurabilecek kapasitede insanlar.
    Bunların ana vatanı ise Ankara'dır. Hayatımda Ankara kadar şahin bulunan yer görmedim.

Asıl problemin başladığı nokta altındaki şahin'i BMW 330 zannedip o aracın kaldıramayacağı şeyler yapmaları. Bir gün üst geçitten yürüyorum e-5'in ortasında yanlayarak araç sollama çalışırken hakimiyeti kaybetti, Bir sola bir sağa kırdı direksiyonu. Yanından geçen motor ön kaputun üstünden uçtu. Olayı kuş bakışı canlı canlı ağır çekimde izledim. Sürekli egzozu delinmiş, 2 bin devirde anıra anıra gezen şahinler görüyorum. DB sınırı diye birşey var. Yeter artık bıktım şahin'den de, onu kullanan apaçi'den de...

0zZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konu herkesin esip gürlediği gibi bir konu değildir arkadaşlar daha öncede yazdım biraz açayım ; Birinci konu 20 kişilik bir ekip değildir,gazateci arkadaşın biri uydurmuş diğerleride aynı haberleri takip etmişler,zaten gazatecide yoktu görüntüyü o bölgedeki bir otelin güvenlik görevlisi çekti cep telefonu ile. Grup 13 kişi idi bunun 5 tanesi ise grupla alakasız motorcu idi o gün itibari ile geziye katılan...Bizim motorsiklet grubumuzun özelliği ; 20 yıla dayanan dostluklar,ailevi arkadaşlıklar temellidir,Grubun birbirini görmediği bir gün bile mevcut değildir.Haftada bir toplantı yapan,yada ayda 2 kere geziye çıkan türden bir grup değil..Motosiklet yüzünden de grup değil, önce arkadaş grubu idi sonra motosiklet grubu oldu...

Olay tam olaraj bahsi geçen bölgede motosikletler seyir halinde iken kırmızı bir eski golf aracın (bursa plakalı ) motosikletleri sıkıştırması ile başladı ki şöför düz yolda gidemiyordu, Sonra ciddi cani tehlike yarattığı için , grup içerisinden 1 kişi motosiklet ile takibe başladı (1000 lik motor olduğundan olanca hızı ile aracın peşine takıldı) diğer 1000 lik ve 600 lük motorlarla o hıza erişmek için gaz açtı,bu arada arkada 3*4 motor kaldı 400 lük veya scooter... Araç marmara bölgesinin en tehlikeli taşrası akyazıya dalınca, kimse geri vites yapmadı ve herkes en öndekinin peşinden akyazıya daldı...Akyazının en merkezi yerinde ,tam göbeğinde araç durdurularak içinde çıkan 5 kişi indirildi ve gerekli uygulama yapıldı... Bu arada aşırı hızlanmadan geride kalan 5-6 motordan 2 si direk gittik sanıp devam etmiş geri kalanlarda arka yola girmişler ,1-2 si geldi... Sizin arkadaşını bıraktı,gitti dediğiniz grubun tamammı buralı ve akyazının neresi olduğunu bilmeyen yokken, gündüz vakti pazar günü sadece en öndeki gazladı diye 8 motor Akyazıya dalmış, en merkezi yerinde aracı durdurmuştur... Ve yine yanı 7-8 kişilik grup olay yerinde kaçmaktansa durup beklemiştir, sağa sola giden arkadaşlarımızı bulmak için... Oesneda araçtan indirilenler yerde iken sağı solu aramışlar,konu komşu tanımış haber vermiş, oranın insanları kopan geliyor , ana caddede 6 yönlü bir yerin tam ortasındaki yuvarlarda ,bizden 3 kişi aracın başında yerde içindekiler onları bekliyor, 2 kişi motorları koruyor, 2-3 kişide sağa sola giden arkadaşlarımıza ulaşmaya çalışıyor... olay böyle yazıldığı gibi de sakin gelişmiyor tabi ki , o esneda 300 spatalı filmindeki gibi bir insan sürüsü her yönden koşarak saldırıya geçiyor, 7-8 araçta son hız olay yerine geliyor her motorcunun çevresini abartısız 20-30 kişi 3-5 saniyede sarıyor ,pazarcı kadınlar ellerinde küreklerle motorları bekleyen arkadaşlarımıza dalarken , 2 li gruplar halinde bölünüyoruz ki göz gözü görmüyor...Videoki olaydan önce başka bir grup kasklarla kendini savunuyor, videoki olayda ise 2 kişi grupla tartışırken birine kafa atılınca diğeri elektro cihazını çıkarıyorki aslında electro şok cihazı değil sesi var kendisi zayıf ,el feneri işlevi var, altındaki düğme ile şok cihazı oluyor ama orjinal şok gibi etkli değil.. Aynı videoda oradan geçerken olaya dahil olup,olay bittikten sonra dünya dayak diyen bir grupta varki bizlerle alaksı yok tanımıyoruz (raporlardan bulmaya çalışıyorz) yine o videoda elektro şokla geri çekilen arkadaşımız hemen önünüde siyah montu ile ellerini açarak gelenleri durdurmaya çalışna arkadaşımız videoda görünmeyen 2 saniye sonrası kulağıdan bıçaklanıyor arkadaşını savunmaya çalışırken..electro şoklu arkadaşımız bir başka arakdaşımız yanına koşarak hemen arkasındaki otele sokuyor ki otel yetklisi sağoldun sahip çıkıyor... Bu arada diğer ikili gruplardan biri motorları bırakıp bir arkadaki mahalleye çekiliyor gerek dayaka yiyerek,gerek atarak , son iki kişi ise arkadaki lojmanlara kovalanıyor sopalarla... o arada insan kalabalığı akın akın gelmeye devam ediyor... çok sayıda darbe alınıyor,yaralılar var... motorları devirip üstüne çıkıyorlar... vsvs jandarma polis derken ayrı ayrı gruplar halinde binalara sokulup dışarıdaki linçten korunuyorlar ama jandarma polis pasif o arada da gelen geçen çakıyor...Bir araca konulup 1,5 km ilerideki jandarma karakoluna götürüyorlar ama araçtan indirilemiyorlar zira karakolun etrafı sarılmış abartısız 1000 kişiden fazla.sadece 4-5 otobüs insan 50 metre ötede bekliyor,sayısız araç karakola girilmesini engelliyor yol üstünde TAM 3 SAAT karakola girip iifade veremiyorlar güvenlik sebebi ile ki bu 3 saatte kalabalık arttıkça artıyor artık işin içinde çıkılmaz bir boyut alıyor....

Bir arkadaşta demiş siyasi baskı vali ve ne işe yaradı boyunuz mu uzadı ? Olaylar başladığında PAZAR günü ,arakdaşlar önce küçük bir olay diye aramıyorlar sonra işler sarpa sarıncada arayacak durumları olmuyor tahmin edersiniz ki , bize haber geldiğinde olayın boyutu, jandarmaya ırmızı alarm verdirecek duruma gelmişti. (öyleki o sıralarda uyuşturucu baskını için görevde olan karakol komutanı bile karakoldan gelen tlf ile ekipleri toplayıp akyazıya intikal etmiştir ) Öncelikle Sİyasi pres ile (hani ne işe yarar dediğiniz) bölgenin hatrı sayılır kişilerine ulaşılıp tek tek karakola gitmeleri sağlanıyor (zira alamıyacağız oradan arkadaşları durum o derece ciddi) her gelen siyasi lider, kalabalık içerisinde kendine ait kitleyi alıp götürüyor bir şekidle konuşma yaparak. Oralı büyüklerimiz geliyor izmitten yeğenleri vs var, racon atıyorlar bir kısmı onlar alıyor, vali arıyor bir kısım onlar olayı kolaylaştırıyor,Milletvekili arıyor o kendi kitlesini çektiriyor ve extra güvenlik gücü sevediyor...İzmitten gelene arkadaşlar ona göre motorları bulup (karakol sarılı iken akyazılı bazı tanıdıklarımız motorları güvenli lojmanların içine çektiriyor) onları chek ediyorlar, çalışmayanları izmitten gelen araca yüklüyorlar... Ordan baskı burdan baskı derken grup küçüldükçe küçülüyor (bu arada karakolun etrafında otobüslerle bekyene kalabalık havaya uzun namlulu silahlarla ateş ediyorlar ) 250-300 kişi kadar kalan kalabalık elde bira, ağızda ot geziniyor... Bu arada karakolun içinde oralı abileriimiz izmitten gelip oranın büyükleri ile konuşmaya devam ediyor, 2 arakdaşımızın da ifadesi alınıyor ...Tüm bu olaylar esnasında tüm akyazı tayfası ısrarla aracı takip edip ,şöförü kask ile döven arakdaşı istiyorlar ve diğerleri ile kimse ilgilenmiyor... Diğer tüm arakdaşlarımız o ablukadan çıkıp gitme şansları varken, içeride ki arkadaşımız olmadan kimse bir yere gitmiyor... Gecenin sonuna doğru bir çeşit anlaşma sağlanıyor ama ne oranın ileri igelenleri nede karakol komutanı gençler için söz veremeyiz saklanmışlar saldırabilirler diyor... izmitten gelen arkadaşımız ve abimiz motorların olduğpu yere önceden giderek bölgeyi kontrol altına alıyor,sonra jandarma eşliğinde motorların olduğu yere giidiliyor, çalışmayan motorları alan araç en önde arada 6 motor, arkasında izmitten gelen arkadaşlarımızın araçları en arjada jandarma eskortu ile otoban girişine doğru gidilecek, en arakdaki aracı kullanan arkadaşımız gidilecek yol üstünde ileride videoda da olan beyaz skoda favorit marka aracı ve arksındaki reno 9 aracı ağaçların arasında farkediyor bişr araç daha var ama net görülmüyor, sezsizce jandarma komutanı ile konuşup bu araçların arkadalarında geleceğini tahmin ettiğini söylüyor, komutanda otobana kadar sokucaz dediğinde " arkamızdan otobana girerlerse motorlu arakdaşlara çarparak zarar verirler, biz girdikten sonra 10 dk otobana araç sokmayın diyor" bu şekilde otobana giriliyor,sonrada zaten izmite geliniyor...Çoğu dehşet vericiyi ayrıntılı belirtmedim, çok da detaylı yazmadım yinede uzun sürdü, hayatımda da bu kadar uzun bir şey yazmamıştım... Ama buradaki, bazı yorumlardaki ifadeler yüzünden yazma gereği hissettim... Biz izmit çocuğuyuz,Yer Akyazıda olsa , kalan bir kişide olsa gider,alır,geliriz... O binlerin iinde 41 plaka ile gözgöre göre giren adamlara burda yapılan yorumlar haksızdır...Saygıyla kalın.
    Morphin, Biyturs_OnSr ve krd bunu beğendiler.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    konuya son yorumumdur kanım dondu asabım bozuldu bir araba sizi sıkıştırıyor sonra sizden kaçıyor siz onu takip edip içindeki 5 kişiyi indirip gerekli uygulamayı yapıyorsunuz ne anlama geliyor sa artık sonra tüm ilçe ve etraftan gelen binlerce kişi sizi linç etmeye kalkıyor güvenlik güçleri bile sizi sonra ilçeden zor çıkarıyor , motorlarınız pert ediliyor sebebi bir araç sizi sıkıştırmış deyermiydi siz ce bence dey medi

edit konuda 69 misafir var burayıda mı baştı Akyazılılar ne iş
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

0zZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gerekli uygulama video da da net şekilde görüldüğü gibi ,arkadaşımız önce polis,sonra jandarmayı arıyor...Değmedi kesinlikle, ama bu yolda üstünüze kırıp ,yan çantalarınızı hasarlandıracak kadar sıkıştıran, yetmezmiş gibi kırmızı ışıkta gelip arkadan çarparak hayati tehlike yaratacak birilerine de eyvallah diyeceğimiz anlamına gelmez...İnsanlar içki ve uyuşturucu çekip zil zurna direksiyona geçip başka insanların hayatlarını tehlikeye attığında, herkes ağam paşam çekip giderse, gelen polis gücü "elimde uyuşturucuyu tespit edecek bir imkan yok" derse ,adamlar ayakta duramazken polis uygulama yapmazsa,üstünü üstelik birde işi artistliğe vururlarsa, artık bir noktadan sonra sabır taşı da çatlıyor...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de yeri gelmişken; arkadaşı izleyip gaza gelen sana ve senin gibi gaza gelecek diğer arkadaşlara bir tavsiye.

5 yıldır aralıksız motosiklet kullanıyorum.
    Şimdiye kadar sözlü kavgaya çok dahil olmuşumdur ama, motordan inip fiziksel kavgaya sadece 2 kere dahil oldum.
    Ve ikisinde de bıçakla karşılaştım.
    Hem de öyle çakı makı değil. Bildiğin kurbanlık bıçak. Yani adam direkt öldürmeye geliyor.

Bu olaylarda yara almadan, öldürülmeden kurtulmam tamamen şans.

Artık sözlü kavgaya bile dahil olmamaya çalışıyorum.
    Aklıma en kötü senaryoyu getiriyorum her zaman.

Yani diyeceğim o ki; siz siz olun kavgaya girmeden önce 10 kere daha düşünün. En kötü senaryoyu gözünüzde canlandırın.

En kötü senaryo 1 : Adam ateşli silah taşıyordur. Siz bıçak da çekseniz, biber gazı da sıksanız, elektro şok da verseniz, hayatınız adamın işaret parmağında olabilir.

En kötü senaryo 2 : Herifin altındaki aracı dengede tutan 4 tane teker var. Üzerinize çıksa en fazla 250 liralık tampon masrafı yapar. Yani hayatınız bir gaz pedalına bağlı olabilir.

Bu senaryolar 3 5 10 diye uzar gider.
    Bu konuda bir şey demek istiyorum. Söyleyeceklerim yanlış anlaşılmasın, mümkün olduğunca kavgadan kaçınmaya çalışmak lazım. Bunları sadece, kavgaya mecbur kalırsak hayati tehlike ile karşı karşıya kalmamamız için yazıyorum. Yaklaşık 3.5 senedir dövüş sanatları çalışıyorum (Wing Chun) ve gerçek durumları analiz etmek için Youtube'dan sık sık kavga videoları izlerim. Bıçaksız ve silahsız saldırılar, karşı taraf bu tarz bir spor yapmıyorsa çok sorun değildir. Her cüsseden adamı her türlü alt edebilirsiniz. Youtube'da bacak kadar çocukların tek vuruşta dev gibi adamı serdiğini izlemişsinizdir. Bizim milletin sandığı gibi kavga cüsse veya kuvvet işi değildir, bilip bilmemeye bakar. Asıl sıkıntı bıçak çekildiğinde ortaya çıkıyor. Peki bıçak ne zaman çekilyor ? Genelde %90 ilk karşılaşmalarda ortada bıçak olmuyor. Ne zaman ki itiş kakış başlıyor ve tansiyon yükseliyor o zaman taraflardan birisi dellenip bıçağa sarılıyor. O yüzden diyorum ki, eğer siz gözü karartıp rakiple kavga edecekseniz veya adam üzerinize gelip dövüş mesafesine giriyorsa yine kavgaya gireceksiniz kavgayı uzatmadan hemen bitirin. Bitirmek demek, adamın etkisiz hale gelmesi, yürüyememesi demektir. Aksi durumda eğer siz ona vurup iyice sinirlendirirseniz kesinlikle bıçağına veya silahına sarılacaktır. Ya hiç girmeyin ya da direk girip bitirin, bitiremeyecekseniz başlamayın. Bu arada şunu da açıklayayım, kavga kol ulaşma mesafesine girilince başlar, başlamalıdır. Konuşacak adam 2 metre uzaktan da konuşabilir. Böylece kafa da yemezsiniz. Sık sık sorarlar, "Ya adam konuşacakmış gibi yapıp kafa atarsa" falan derler, işte cevabı budur. Ha, "Ben çok iyiyim, bıçakla da baş edebilirim" diyorsanız zaten bunu yapabilecek adama laf anlatmak benim haddime değil.

Özetle, mümkün olduğunda kavgada kaçının veya girip bitirin. Arada kalırsanız bıçağı yiyebilirsiniz.
    braveguy bunu beğendi.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı 0zZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu herkesin esip gürlediği gibi bir konu değildir arkadaşlar daha öncede yazdım biraz açayım ; Birinci konu 20 kişilik bir ekip değildir,gazateci arkadaşın biri uydurmuş diğerleride aynı haberleri takip etmişler,zaten gazatecide yoktu görüntüyü o bölgedeki bir otelin güvenlik görevlisi çekti cep telefonu ile. Grup 13 kişi idi bunun 5 tanesi ise grupla alakasız motorcu idi o gün itibari ile geziye katılan...Bizim motorsiklet grubumuzun özelliği ; 20 yıla dayanan dostluklar,ailevi arkadaşlıklar temellidir,Grubun birbirini görmediği bir gün bile mevcut değildir.Haftada bir toplantı yapan,yada ayda 2 kere geziye çıkan türden bir grup değil..Motosiklet yüzünden de grup değil, önce arkadaş grubu idi sonra motosiklet grubu oldu...

Olay tam olaraj bahsi geçen bölgede motosikletler seyir halinde iken kırmızı bir eski golf aracın (bursa plakalı ) motosikletleri sıkıştırması ile başladı ki şöför düz yolda gidemiyordu, Sonra ciddi cani tehlike yarattığı için , grup içerisinden 1 kişi motosiklet ile takibe başladı (1000 lik motor olduğundan olanca hızı ile aracın peşine takıldı) diğer 1000 lik ve 600 lük motorlarla o hıza erişmek için gaz açtı,bu arada arkada 3*4 motor kaldı 400 lük veya scooter... Araç marmara bölgesinin en tehlikeli taşrası akyazıya dalınca, kimse geri vites yapmadı ve herkes en öndekinin peşinden akyazıya daldı...Akyazının en merkezi yerinde ,tam göbeğinde araç durdurularak içinde çıkan 5 kişi indirildi ve gerekli uygulama yapıldı... Bu arada aşırı hızlanmadan geride kalan 5-6 motordan 2 si direk gittik sanıp devam etmiş geri kalanlarda arka yola girmişler ,1-2 si geldi... Sizin arkadaşını bıraktı,gitti dediğiniz grubun tamammı buralı ve akyazının neresi olduğunu bilmeyen yokken, gündüz vakti pazar günü sadece en öndeki gazladı diye 8 motor Akyazıya dalmış, en merkezi yerinde aracı durdurmuştur... Ve yine yanı 7-8 kişilik grup olay yerinde kaçmaktansa durup beklemiştir, sağa sola giden arkadaşlarımızı bulmak için... Oesneda araçtan indirilenler yerde iken sağı solu aramışlar,konu komşu tanımış haber vermiş, oranın insanları kopan geliyor , ana caddede 6 yönlü bir yerin tam ortasındaki yuvarlarda ,bizden 3 kişi aracın başında yerde içindekiler onları bekliyor, 2 kişi motorları koruyor, 2-3 kişide sağa sola giden arkadaşlarımıza ulaşmaya çalışıyor... olay böyle yazıldığı gibi de sakin gelişmiyor tabi ki , o esneda 300 spatalı filmindeki gibi bir insan sürüsü her yönden koşarak saldırıya geçiyor, 7-8 araçta son hız olay yerine geliyor her motorcunun çevresini abartısız 20-30 kişi 3-5 saniyede sarıyor ,pazarcı kadınlar ellerinde küreklerle motorları bekleyen arkadaşlarımıza dalarken , 2 li gruplar halinde bölünüyoruz ki göz gözü görmüyor...Videoki olaydan önce başka bir grup kasklarla kendini savunuyor, videoki olayda ise 2 kişi grupla tartışırken birine kafa atılınca diğeri elektro cihazını çıkarıyorki aslında electro şok cihazı değil sesi var kendisi zayıf ,el feneri işlevi var, altındaki düğme ile şok cihazı oluyor ama orjinal şok gibi etkli değil.. Aynı videoda oradan geçerken olaya dahil olup,olay bittikten sonra dünya dayak diyen bir grupta varki bizlerle alaksı yok tanımıyoruz (raporlardan bulmaya çalışıyorz) yine o videoda elektro şokla geri çekilen arkadaşımız hemen önünüde siyah montu ile ellerini açarak gelenleri durdurmaya çalışna arkadaşımız videoda görünmeyen 2 saniye sonrası kulağıdan bıçaklanıyor arkadaşını savunmaya çalışırken..electro şoklu arkadaşımız bir başka arakdaşımız yanına koşarak hemen arkasındaki otele sokuyor ki otel yetklisi sağoldun sahip çıkıyor... Bu arada diğer ikili gruplardan biri motorları bırakıp bir arkadaki mahalleye çekiliyor gerek dayaka yiyerek,gerek atarak , son iki kişi ise arkadaki lojmanlara kovalanıyor sopalarla... o arada insan kalabalığı akın akın gelmeye devam ediyor... çok sayıda darbe alınıyor,yaralılar var... motorları devirip üstüne çıkıyorlar... vsvs jandarma polis derken ayrı ayrı gruplar halinde binalara sokulup dışarıdaki linçten korunuyorlar ama jandarma polis pasif o arada da gelen geçen çakıyor...Bir araca konulup 1,5 km ilerideki jandarma karakoluna götürüyorlar ama araçtan indirilemiyorlar zira karakolun etrafı sarılmış abartısız 1000 kişiden fazla.sadece 4-5 otobüs insan 50 metre ötede bekliyor,sayısız araç karakola girilmesini engelliyor yol üstünde TAM 3 SAAT karakola girip iifade veremiyorlar güvenlik sebebi ile ki bu 3 saatte kalabalık arttıkça artıyor artık işin içinde çıkılmaz bir boyut alıyor....

Bir arkadaşta demiş siyasi baskı vali ve ne işe yaradı boyunuz mu uzadı ? Olaylar başladığında PAZAR günü ,arakdaşlar önce küçük bir olay diye aramıyorlar sonra işler sarpa sarıncada arayacak durumları olmuyor tahmin edersiniz ki , bize haber geldiğinde olayın boyutu, jandarmaya ırmızı alarm verdirecek duruma gelmişti. (öyleki o sıralarda uyuşturucu baskını için görevde olan karakol komutanı bile karakoldan gelen tlf ile ekipleri toplayıp akyazıya intikal etmiştir ) Öncelikle Sİyasi pres ile (hani ne işe yarar dediğiniz) bölgenin hatrı sayılır kişilerine ulaşılıp tek tek karakola gitmeleri sağlanıyor (zira alamıyacağız oradan arkadaşları durum o derece ciddi) her gelen siyasi lider, kalabalık içerisinde kendine ait kitleyi alıp götürüyor bir şekidle konuşma yaparak. Oralı büyüklerimiz geliyor izmitten yeğenleri vs var, racon atıyorlar bir kısmı onlar alıyor, vali arıyor bir kısım onlar olayı kolaylaştırıyor,Milletvekili arıyor o kendi kitlesini çektiriyor ve extra güvenlik gücü sevediyor...İzmitten gelene arkadaşlar ona göre motorları bulup (karakol sarılı iken akyazılı bazı tanıdıklarımız motorları güvenli lojmanların içine çektiriyor) onları chek ediyorlar, çalışmayanları izmitten gelen araca yüklüyorlar... Ordan baskı burdan baskı derken grup küçüldükçe küçülüyor (bu arada karakolun etrafında otobüslerle bekyene kalabalık havaya uzun namlulu silahlarla ateş ediyorlar ) 250-300 kişi kadar kalan kalabalık elde bira, ağızda ot geziniyor... Bu arada karakolun içinde oralı abileriimiz izmitten gelip oranın büyükleri ile konuşmaya devam ediyor, 2 arakdaşımızın da ifadesi alınıyor ...Tüm bu olaylar esnasında tüm akyazı tayfası ısrarla aracı takip edip ,şöförü kask ile döven arakdaşı istiyorlar ve diğerleri ile kimse ilgilenmiyor... Diğer tüm arakdaşlarımız o ablukadan çıkıp gitme şansları varken, içeride ki arkadaşımız olmadan kimse bir yere gitmiyor... Gecenin sonuna doğru bir çeşit anlaşma sağlanıyor ama ne oranın ileri igelenleri nede karakol komutanı gençler için söz veremeyiz saklanmışlar saldırabilirler diyor... izmitten gelen arkadaşımız ve abimiz motorların olduğpu yere önceden giderek bölgeyi kontrol altına alıyor,sonra jandarma eşliğinde motorların olduğu yere giidiliyor, çalışmayan motorları alan araç en önde arada 6 motor, arkasında izmitten gelen arkadaşlarımızın araçları en arjada jandarma eskortu ile otoban girişine doğru gidilecek, en arakdaki aracı kullanan arkadaşımız gidilecek yol üstünde ileride videoda da olan beyaz skoda favorit marka aracı ve arksındaki reno 9 aracı ağaçların arasında farkediyor bişr araç daha var ama net görülmüyor, sezsizce jandarma komutanı ile konuşup bu araçların arkadalarında geleceğini tahmin ettiğini söylüyor, komutanda otobana kadar sokucaz dediğinde " arkamızdan otobana girerlerse motorlu arakdaşlara çarparak zarar verirler, biz girdikten sonra 10 dk otobana araç sokmayın diyor" bu şekilde otobana giriliyor,sonrada zaten izmite geliniyor...Çoğu dehşet vericiyi ayrıntılı belirtmedim, çok da detaylı yazmadım yinede uzun sürdü, hayatımda da bu kadar uzun bir şey yazmamıştım... Ama buradaki, bazı yorumlardaki ifadeler yüzünden yazma gereği hissettim... Biz izmit çocuğuyuz,Yer Akyazıda olsa , kalan bir kişide olsa gider,alır,geliriz... O binlerin iinde 41 plaka ile gözgöre göre giren adamlara burda yapılan yorumlar haksızdır...Saygıyla kalın.
    önce empati yapayım, acı işler gelmiş başınıza geçmiş olsun umarım çok ciddi ve kalıcı hasar olmadan atlatır tüm grup bu macerayı.(ciddi)

sonra, akyazı gibi yobaz, kuralsız, yaramaz insan membağı bir yere motorla gitmek, oradan geçmek kimin fikriyse onu da tebrik etmek isterim (ironi)

motosiklet grubu olarak gidilecek yer var, gidilmeyecek yer var. akyazı dediğiniz yere ben olsam nükleer santralcik yapar yanlışlıkla patlatırım.(şaka)
    oraya 5 kez gittim, hiç sekmedi 5inde de yerel halkatan birileriyle kavga ettim(fiziksel temas yok ama bayağı ağız dalaşı). maalesef memleketimizin batı kısmında en yaramaz yerlerin başında gelir akyazı.
    ne diyim büyük kayıp olmadan atlatmışsınız buna şükür.

bu basit olay bile başınız derde girdiğinde emniyet güçlerine (polis jandarma farketmez) güvenmenin ne kadar zor olduğunu gösteriyor.
    yine jandarma olay yatıştıktan sonra bölgeyi terk etmeniz için sizin önerinizi dinleyerek önlem almış.
    onlara bıraksanız garanti veremeyiz diyerek sizi otobana kadar yolcu edeceklerdi. inanın tüylerim ürperdi okurken.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Geçenlerde favori filmlerimden İP MAN 1 ve 2 yi izledim serkan abinin dediği wing chun (sanırım bir kadın tarafından geliştirilen şu aralar çok moda olan bir dövüş sanatı hatta kurucusu herif bruce lee'nin hocasıymış)gerçekten çok etkili bir teknik ancak unutulmamalı ki bir kaç mermi insan hayatını bir anda bitirebilir!Allah motorcu kardeşlerimi bu tip insanlarla karşılaştırmasın AMİN!
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sakaryadaki romanya vatandaşları mı bunu yapan?
    komik olmayalım bal gibi oranın adamları işte. bir telefonla kahveden adam toplamış it.

her kimse bunlar, son derece kancıklar.
    motosiklet sürücüsünü polis gözaltına aldıktan sonra motorunu tekmelemişler şeref yoksunları.
    illa zarar verecekler mala mülke. barzolar.
    bunlarla mecburen aynı ortamları paylaşan herkese sabır diliyorum.
    Kaç tane Sakaryalı arkadaşın oldu?Bu kadar eminsin?

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı Camo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üniversitede 1 2 not alisverisim disinda olmadi akyazi denen o yere is icin 5 kez gittim 5inde de sinirim bozuldu. Hayirdir neden bu kadar alindiniz? Kibar insanlar diyari mi aslinda?

olmasına gerek yok ama akyazının haber sitesinde kendi vatandaşları bile bu tür olaylardan bıkmış araştır yorumları okuyun göreceksiniz. Kimse artık akyazı ya gitmek istemiyor esnafın vay haline sıkıntılı bir yer olduğu net

Motosikleti
    CBR 650 F
    Her İstanbulda olan Olayı İstanbullularmı yapmış oluyor?Her izmirde Olan olayı İzmirlilermi Yapmış oluyor?
    Bak gerçek sakaryalılar bu şekilde herşeye duyarlı insanlardır

http://www.medyadetay.com/tatangalar-ozgecan-icin-yurudu-39519h.htm

Motorcu olan sakaryalı olsa inan arkadaşları orda bırakmazdı onu bir çok sakaryada hala arkadaşım var,En ufak bi sorun olduğunda göz altına alınmasına bile izin vermezler arkadaşlarının,
    Orda 10 kişi saldıranlara bak suratlarına sakaryalı tipi varmı sence?Neyse inş bi gün Gerçek sakaryalılarla tanışma imkanınız olur

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    sari sacli mavi gozlu arap gordukten sonra kimsenin yuzune goruntusune bakarak
    "surali, burali, sucu, bucu" demiyorum.
    Camo bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Gerçek Sakarya'lıdırlar, değildirler bilemem ama orada üniversite okuyan bir arkadaşım bu başlığı okuyunca, sırf cevap yazmak için foruma üye olası geldi. O kadar olumsuz şeyler yaşamış ki kendisi son derece beyefendi bir çocuktur. Ben bazen Bursa'da insanların kabalığından şikayet edince hep, "orayı bir gör ondan sonra konuş" der. Ha bu arada "İyisi dünya iyisidir, kötüsü de...." de demiştir.
    Camo bunu beğendi.

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Her İstanbulda olan Olayı İstanbullularmı yapmış oluyor?Her izmirde Olan olayı İzmirlilermi Yapmış oluyor?

Motorcu olan sakaryalı olsa inan arkadaşları orda bırakmazdı onu bir çok sakaryada hala arkadaşım var,En ufak bi sorun olduğunda göz altına alınmasına bile izin vermezler arkadaşlarının,
    Orda 10 kişi saldıranlara bak suratlarına sakaryalı tipi varmı sence?Neyse inş bi gün Gerçek sakaryalılarla tanışma imkanınız olur
    ne savunmaya çalıştığınızı inanın anlamadım. sanıyorum sakarya ile bir alakanız var.
    kimse tüm sakaryalılar şöyle böyle demedi burada.
    ortada bir olay var, herkesin bir şekilde olumsuzluk yaşadığı sakaryanın bir ilçesinde geçiyor.
    olayı alıp başka yöne ısrarla neden çekmeye çalışıyorsunuz?

herkesin tanıdığı ve sevdiği kenan sofuoğlu da sakaryalı hem de akyazı doğumlu ama bu durum yaşanan olayın vahametini değiştirmiyor.
    bir kenan sofuoğlu var diye bin barzo aklanmaz ki.

Motosikleti
    CBR 650 F
    sakaryadaki romanya vatandaşları mı bunu yapan?
    komik olmayalım bal gibi oranın adamları işte. bir telefonla kahveden adam toplamış it.
    Sanırım Alıntı Yeterlidir
    Başka cevap yazmıyacağım.Anlayan anlamıştır

sakaryalı arkadaslarımız var ve iyi insanlar sıkıntı akyazı ile alakalı yada orada yasayan bir grub insanla alakalı anladığım kadarıyla akyazı haber sitesinde enazından öyle yazıyor..
    Camo bunu beğendi.

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Sanırım Alıntı Yeterlidir
    Başka cevap yazmıyacağım.Anlayan anlamıştır
    keşke derdinizi anlatabilseniz. ben de sizin stilinizde bir daha cevap vereyim o zaman
    bir kenan sofuoğlu var diye bin barzo aklanmaz ki.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ozz kardeşim ; Öncelikle geçmiş olsun dedikten sonra kendi yorumumu yapayım : Hocam siz manyak mısınız ? Adam sizi sıkıştırdı diye adamları taa mekanlarına kadar takip ederseniz, üstüne üstük adamları kendi yerlerinde araçlarından indirip döverseniz bunlar olur ... Kimsenin ölmemiş ve yaralanmamış olması büyük mucize.... İçinizden bir akıllı adam çıkıp da " Arkadaşlar ,boşverin biz kendi işimize bakalım keyfimiz bozulmasın" demedi mi ?
    40yapar bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)