Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Dün sakaryada motorcuların başına gelenler

Motovento
    REKLAM ALANI
    iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Motorcu arkadaşa çok geçmiş olsun. Bu olayda herkesin suçu var fakat bir daha böyle bir olayın yaşanmamasını sağlayacak bir çözüm yok ne milletimizin kendisinde ne de devletimizde, ne güvenlik kuvvetlerinde, ne de hukuk sistemimizde.

O yüzden söylemek istediğim kimseye bulaşmayın kim olursa olsun, kendi yolunuza devam edin. Bence bu olayda birinin ölmemesi büyük mucize. Varsa kaydınız, ispatınız emniyete veya mahkemeye verin onlar uğraşsın siz muhatap olmayın derim ben.
    S6453 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Sakaryalı olduğumdan utandım! Sakaryanın taşralarında bu tür insanlar zebil.. Ama gelip benim motorcu kardeşime denk gelmeleri ayrı bir rezillik. Biz bu memlekette motora ve motorcuya karşı anlayışı düzeltmeye çalışsak da yine de bu delikanlı müsvetteleri türüyor. Yazıklar olsun. Diyebileceğim pek birşey yok, yazıklar olsun...
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı akbird adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendini erkek sanan zavallıların yaptığı dengesizlik. Muhtemelen şahin doğan tayfası it kopuklar... Asıl önemli olan beraber yola çıktığın insanların seni orda o durumda bırakıp gitmesi. Herkesle yola çıkılmazmış demekki. Yola çıktığın insanları iyi tanıyacaksın öyle yola çıkacaksın. yeni tanıştığın insanlarla gezmeyeceksin...
    Bu Şahin Doğan tayfasının delikanlılığı 4 kişi bir arabaya binip, tek kişiye saldırmaktan ibaret. Ha bir de bıçak varsa bıçak çekerler. Bıçak, tabanca delikanlıları...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:54 ----------

Alıntı smiles adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şerefsiz, ahlaksız Türkiye biraz maç sloganı gibi olmuş, pardon. Demek istediğimi sinirden anlatamamışım ama buna benzer bir olay başıma geldiği için ekstra sinirlendim.
    Maalesef genellemelere açık bir ülkeyiz ve bu insanların sayısı hiç de az değil. Bindiğin takside, dolmuşta, yoldan geçen arabalarda her taraf padişah tuğrası, Türk bayrağı doludur, ama davranışlar bu kimlikle uyuşmaz. Kahraman, şanlı geçmişiyle övünürken levyeyi kapıp "zor durumdaki" arkadaşına yardım için bilmem kaç kişi tek kişiye girişebilir öldüresiye. Bu olmaz diyebilir misiniz?
    Ekmeğini yerken vergisini ödüyorum ama karşılığını alamıyorum. Karşılığını başkaları alıyor. Ben hesap soruyorum, ama sormayan da çok. Bu memleket benim de memleketim ve daha iyi olsun istiyorum. Bu adamların sayısı azalsın, ahlaklı, saygılı, dürüst insanların sayısı artsın istiyorum. Ekmeğini yeme söylemleri kimseye bir şey kazandırmıyor bunu görmek lazım.
    Bu memleket için emek vermiş ve hayatını kaybetmiş insanların emekleri heba oluyor. Üç beş kendini bilmez diyerek bu olayları azımsamamak gerek.
    Zaten trafikte Osmanlı tuğrası, Türk bağrağı veya siyah cam üzerinde K. Atatürk imzası gördü mü dikkat edeceksin. Nedense bunlar artık koydukları simgelerden mi gaza geliyorlar neden bilinmez, saygısızlık had safhada bunlarda...
    rebirth bunu beğendi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Yüzde ellinin malum tarafı
    Shrieker, braveguy, sezar11 ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu olay nedense yıllar önce yaşadığım alakasız bir olayı hatırlattı bana;
    Ya orta okul yada lise yıllarındayız.Arkadaşlarla beraber bizim yazlıkta kalıyorz.Gece eğlence ve gezme için şehir merkezine indik saat geç olduğundan mecburen ıssız tenha yoldan yürüyerek geri dönüyoruz.Birden bire hiç bir neden yokken 10-15 sokak köpeğinden oluşan bir sürü havlayarak üstümüze doğru koşmaya başladı.Ben arkadaşlara kaçmayın bize yetişirler korkmadan bekleyin taş atın üstülerine diyordum ki arkamı bir döndüm arkadaşlar 0-100 metre rekorları kırıyorlar,tabanları yağlamışlar.Ben elimi yere attım yerde taş yok.Yerden taş alıp atar gibi yaptım.Yaptıkça hayvanlar korkuyor ve geri çekiliyorlardı.5-10 kere tekrarladım sürünün büyük bir kısmı dağıldı ve kaçmaya başladı.Dibime kadar yaklaşabilen 1-2 köpeğede tekme salladım,tekmeler yerini bulmadı ama onlarda korkup kaçmaya başladı.

Bu olay tamamen gerçektir.Şimdi şu Sakarya'daki olayı insani standartlarda değerlendirirseniz bu olayın neden olduğunu anlayamazsanız.Benim yaşadağım olay ile bağdaştırarak analiz ederseniz belki olayın oluş sebebine dair ip uçlarını elde edebilirsiniz.Bu köpekler bize neden saldırdı?Çünkü biz büyük ihtimal onların bölgesinden geçiyorduk,onların sürüsüne dahil değildik,onlardan farklıydık,onlardan daha gelişmiş canlılardık,büyük ihtimalle bizi kendilerine tehtid olarak gördüler.Belkide sataşacak kimseyi bulamayınca birbirini dişleyen bu itler sırf üstünlük taslamak için sırf onların sürüsünün alfa olduğunu kanıtlamak için yada belki sırf eğlence olsun diye bize saldırdılar.Halbuki bu itler tek başlarına olduklarında bırakın saldırmaya sokakta yüreyenlere yan gözle bile bakmaya bile cesaret edemezlerdi.Ama sürü olunca yersiz bir cesaret geliyor o cesarette hayali,olmayan taşlar tarafından kolayca kırılıyor.

Bu olay bütün Sakaryalılara maledilemez.Çok samimi ve aklı başında Sakaryalı arkadaşlarım var.Bütün Sakaryalılar bu şekilde ilkel canlılar değil ama bu tarz canlıların da o bölgede sayılarının hiç te az olmadığı göz ardı edilemez bir gerçektir.
    Shrieker, smiles, braveguy ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    Bunlar sakaryalı falan değil,
    Sakaryalılar bu şekilde davranmaz

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı Camo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlar sakaryalı falan değil,
    Sakaryalılar bu şekilde davranmaz
    sakaryadaki romanya vatandaşları mı bunu yapan?
    komik olmayalım bal gibi oranın adamları işte. bir telefonla kahveden adam toplamış it.

her kimse bunlar, son derece kancıklar.
    motosiklet sürücüsünü polis gözaltına aldıktan sonra motorunu tekmelemişler şeref yoksunları.
    illa zarar verecekler mala mülke. barzolar.
    bunlarla mecburen aynı ortamları paylaşan herkese sabır diliyorum.
    MotorKafa, ahmetersoz1, krd ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    kuba cg-100
    O kaçan motosikletlilere ne demeli bir teyze kadar olamamis sakaryanin gencleride ayip etmis

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüzde ellinin malum tarafı
    İşte olayın özeti.....
    serkanksk ve dyavol-77 bunu beğendiler.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Adamı tek başına bırakıp kaçan orçolara nedense boş, o adam elinde silah olsa 10 ununu gebertse nefsi müdefadan evine gönderirlerdi... Nedemek ulan bir telefonla kavga var gel diyip tanımadığın birine girişmek...

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Bence biraz temkinli olmalıyız özellikle çoğalan motovloglar ,kayıtta olan kameralar ciddi şekilde gaza getiriyor insanları,bu şekilde hem antipatik hemde kendimizi riske atıyoruz.

karadenizz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RTR 150-14'-Ninja 300
    Motorcu abimiz aramızdamı acaba?.Eğer bir tepki gösterilcekse benim motosikletim yok fakat ben varım.Adam nasıl dövülür,motosiklet nasıl tekmelenir gösterebiliriz.Barkın abiye gönderdim.
    Enes Bakır bunu beğendi.

Motosikleti
    kuba cg-100
    Simdi o 20 kisiyi vursaydi ceza yermiydi

ahmetersoz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 KN
    Kansız serefsizler...

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    bu memleketle hiç ilgim olmasa da plakamdan utandım.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    bundan sonrası nasıl olacak acaba onu merak ediyorum saldırıya uğrayan arkadaş şikayetci olup uğraşacak mı ? motoru tekmeleyenler vs tespit edilecek mi yoksa kim vurduya mı gitmiş olacak ? çok garip yasalarımız var. adam gidiyor hırsızlık yapıyor bi cacık olmadan serbest kalıyor ama iki kişi kavga ederken biri yumruk atınca öteki darp raporu alıp şikayetçi oluyor aradan 2 sene geciyor ceza geliyor hadi ilk ise para cezası ama bi vukuaatı varsa 5-6 ay içeriye diyolar.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı karadenizz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorcu abimiz aramızdamı acaba?.Eğer bir tepki gösterilcekse benim motosikletim yok fakat ben varım.Adam nasıl dövülür,motosiklet nasıl tekmelenir gösterebiliriz.Barkın abiye gönderdim.
    Bir de yeri gelmişken; arkadaşı izleyip gaza gelen sana ve senin gibi gaza gelecek diğer arkadaşlara bir tavsiye.

5 yıldır aralıksız motosiklet kullanıyorum.
    Şimdiye kadar sözlü kavgaya çok dahil olmuşumdur ama, motordan inip fiziksel kavgaya sadece 2 kere dahil oldum.
    Ve ikisinde de bıçakla karşılaştım.
    Hem de öyle çakı makı değil. Bildiğin kurbanlık bıçak. Yani adam direkt öldürmeye geliyor.

Bu olaylarda yara almadan, öldürülmeden kurtulmam tamamen şans.

Artık sözlü kavgaya bile dahil olmamaya çalışıyorum.
    Aklıma en kötü senaryoyu getiriyorum her zaman.

Yani diyeceğim o ki; siz siz olun kavgaya girmeden önce 10 kere daha düşünün. En kötü senaryoyu gözünüzde canlandırın.

En kötü senaryo 1 : Adam ateşli silah taşıyordur. Siz bıçak da çekseniz, biber gazı da sıksanız, elektro şok da verseniz, hayatınız adamın işaret parmağında olabilir.

En kötü senaryo 2 : Herifin altındaki aracı dengede tutan 4 tane teker var. Üzerinize çıksa en fazla 250 liralık tampon masrafı yapar. Yani hayatınız bir gaz pedalına bağlı olabilir.

Bu senaryolar 3 5 10 diye uzar gider.
    ogzcngdk, cluuberzone, Maslak ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Motosikletli Kaplumbağa...

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Beyler şu an yanlış değilse konuyu okuyan 500 den fazla kişi var!Sağ duyulu olun.Kavga ile herşey çözülmez!Olayın deyatlarını çoğumuz bilmiyoruz benim takıldığım en önemli nokta dayak yiyen kişinin 20 motorcu arkadaşının nerde olduğu!
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Ozanonur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu olayın Sakarya da olması beni çok üzdü. Doğrusu orada burada olması önemli değil bu olayın olması önemli. Sakarya da böyle tipler haddinden çok fazla var. Özellikle modifiyeli şahin gördün mü yandın. Bir de şu olayı tüm Sakaryalıların üzerine yıkan arkadaşlar sizin ilinizde olmuyor mu böyle olaylar. Lütfen ön yargınızı biraz yıkın. Bunları yapan karaktersiz insanlarla diğerlerini bir araya katamazsınız. Tekeriniz düz bassın.
    Maslak ve akbird bunu beğendiler.

karadenizz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RTR 150-14'-Ninja 300
    Tavsiye için teşekkür ederim.Fakat ben gaza gelip yazmadım.Olay ne olursa olsun orada abiye saldırmışlar,ellerinde silah, bıçak vb olmasına gerek yok, adam kendini savunmasa,ayağı takılsa, paldır küldür linç edilecek.
    Dedikleriniz sadece motosiklet tartışmalarında olmuyor ki gündelik hayatımızda da bu olabilir.Kavga güzel ve çözüm getirici bir şey değil fakat benim fikrimce orada saldırıya uğrayan akrabamız arkadaşımız olsaydı daha farklı düşünürdük.Daha sonra malum şahıslar bu olayı aynen şöyle anlatılır;
    'Geçen bi motorcu dövdük,döve dövee ellerim acıdı' diye diye uzar.Adamlar iyice cesaretlenir.Ama temiz bi sevilse biraz akıllanabilirler

Yasal yol izlenir zaten, pasif oldukça sırtımıza binen çok olacaktır,fikrimce bıçağı gördün kaç olmamalı önemli olan elinde tutmak değil onu kullanmaktır.25 30 yaşında adam, haklı, tartışacak,karşı taraf bıçak çekti hadi bbyy mı olacak.Belki genciz çok fazla sorumluluğumuz,düşüneceğimiz bir şeyler az olduğundan böyle bakıyoruz.Yanlış bir şey dediysek affola, şiddet yanlısı değilim,fakat korkarak,karşıda adamı gördümü kalbi azına gelerek yaşayacak adamda değilim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)