Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Arızası - Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Arkadaşlar bugün motorumla ışıklarda durduktan sonra motor stop etti ve bi daha çalışmadı şansıma eve yakındım da iterek eve götürdüm.Ayak marşıyla çalıştırmaya çalıştım öyle de olmadı.Motorum henüz 800 km'de ama çin malı.Kuba superlight 200.Sizce problem neden kaynaklanıyordur bu sorunu nasıl çözebilirim ? Tecrübeli arkadaşların önerilerini bekliyorum teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Benzine bak.

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Yan ayaklıkta stop müşürü varsa vidası düşmüştür temas ediyor olabilir aynı sorunu bende yaşadım çünkü.Motor istop edip çalışmıyor ayak marşı dahi bassanız.
    MoKo777 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı almpoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yan ayaklıkta stop müşürü varsa vidası düşmüştür temas ediyor olabilir aynı sorunu bende yaşadım çünkü.Motor istop edip çalışmıyor ayak marşı dahi bassanız.
    Yan ayaklıkta stop müşürü yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:34 ----------

Alıntı CompanERROR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzine bak.
    Depo full.2 gün önce doldurdum.

Motosikleti
    SUPER SHADOW 250
    tek sorun stop müşürü olucaktır ama yok diyosun kim iptal ettiyse kablosunu bir kontrol ettir belki şase yapıp stop ettiriyo olabilir.
    MoKo777 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Motorun farları fln hiç bişeyi çalışmıyor.Kontağı çevirdiğimde benzin miktarını dahi göstermiyor.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    sigortan atmış olaiblir fakat ayak marşıyla çalışması gerekir

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Ana sigorta atmışsa çalışmaz Mertcan kardeşim

Bahsettiğiniz durumdan anladığım, kontağı açıyorsunuz ancak elektrik tesisatında hayat belirtisi yok. Doğru ise, sigortalardan kaynaklanıyordur diye düşünüyorum. Bir de kutup başlarına bakınız, biri çıkmış olabilir.
    MoKo777 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Motorun yağıyla ilgili bi durum olabilir mi ? 2 haftadır yağ değiştirmeye götürcektim fakat fırsat bulamadım acaba yağla alakalı bi durum olma olasılığı var mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:30 ----------

Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bahsettiğiniz durumdan anladığım, kontağı açıyorsunuz ancak elektrik tesisatında hayat belirtisi yok. Doğru ise, sigortalardan kaynaklanıyordur diye düşünüyorum. Bir de kutup başlarına bakınız, biri çıkmış olabilir.
    Tam dediğiniz gibi kontağı çeviriyorum fakat elektrik tesisatında hayat belirtisi yok.Eve gittiğimde vidaları söküp bir bakacam sigorta atması ise kendim halledebilir miyim ? Sigortayı değiştirmem mi gerekir ?

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Sigortanın yerini biliyorsanız aynı değerde bir sigorta alıp değiştirebilrsiniz,fakat sigorta neden atıyor,onu bulmak gerekli yoksa taktığınız sigortada atacaktır.
    34 HSK 57
    ASYA AS125 T21 - DAELIM S2 250 - SUZUKI AN 125HK
    MONDİAL MASH

Enes Bakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    yağıyla alakası olamaz kardeşim , elektrik yok diyosun motorda

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Allah Allah benim motorda bir tane sigorta var o attığında ayaklıktan çalışıyor
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

ümitersoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R6
    Sigorta arka selede biyerdedr. Yaninda hep yedek tasimak lazm 1 tl bisey ama yolda birakiyo iste benmde basima gelmisti

MERHABA
    akü kutuplarını kontrol etmeniz lazım. Kutuplardan biri yada 2 si oksitlendiyse elektrik keser, büyük araçlarda da oluyor aynı durum.
    kutupların üzerine sıcak su yada sodalı dökerseniz temizlenir. yada söküp silip zımparalayıp takarsanız sorun düzelir.
    Birde ( - ) kutup bağlantı kablosunun motosiklete (şasiye) bağladığı yeri kontrol edin. küf, pas, oksit elektirği keser.
    MoKo777 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim çoğunuzun da dediği gibi sigorta yanmış.Seleyi fln sökmeme rağmen bulamadım sigortayı Usta gelip halletti neyse artık öğrenmiş oldum böyle böyle tecrübelencez.Yan ayaklıktaki stop müşürünün kablosunu kesmişler motoru aldığımda muhtemelen o bi yere değip kısa devre yapıp yakmış sigortayı öyle dedi usta.Bundan sonra yanımda sigorta bulundurcam.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı MoKo777 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim çoğunuzun da dediği gibi sigorta yanmış.Seleyi fln sökmeme rağmen bulamadım sigortayı Usta gelip halletti neyse artık öğrenmiş oldum böyle böyle tecrübelencez.Yan ayaklıktaki stop müşürünün kablosunu kesmişler motoru aldığımda muhtemelen o bi yere değip kısa devre yapıp yakmış sigortayı öyle dedi usta.Bundan sonra yanımda sigorta bulundurcam.
    Söylemiştim, elektrik yok = sigorta / kutup başları
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)