Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

tvs apache mi yoksa cbr 125 mi yardim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    henüz yok
    Merhaba abilerim ve kardeslerim ben dogan 17 yaşındayım Barkin bayoglu ve motovloglar sayesinde motosiklet asigi oldum. Ancak hic bir sekilde motora binmedim scooterda almak istemiyorum babami zor ikna ettim butcem ekipmanlar hersey dail 8500-9000 tl arasi ben ya Cbr 125 yada tvs apache istiyorum sizce hangisini almaliyim lutfen bana yardım edin

Tvs apache Sıfır olarak alabiliyorum.
    2013 modelleri 5390 tl ruhsat+plaka+kapıda teslim ücretsiz Kargo
    2014 modelleri 5780 tl ruhsat+plaka+kapida teslim ücretsiz kargo
    Boyle olunca bana cok cazip geldi

Ancak cbr 125(2011-2014) de hosuma gidiyor eger cbr alirsam ikinci el almam gerekiyor. Tvs yi almıştım aslinda ama titresim olur die cok korkuyorum sonucta yeni baslicam hemen bikmak istemem.

Yardim edin lutfen hangisini almaliyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alitezz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696 & XJ6N & WR125R
    bence tartışmasız cbr 125 sonuçta çoğu konuda daha kaliteli ama temizini bulmanda çok önemli

Motosikleti
    Yamaha MT 125
    http://www.motosiklet.net/forum/marka-ve-model-kiyaslamalari/115211-tvs-apache-rtr-mi-cbr-125r-mi.html

Enes Bakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    şahsi fikrim tvs apache al sıfırdan rodajını kendin yap sonra kafan rahat bin. değiştirmek istediğindede 250 cbr ye geçersin 125 liğe o kadar para verme.

Motosikleti
    henüz yok
    Gorusleriniz icin tesekkur ederim tvs apache yi alicam ancak korkum sadece titresim.
    Cbr 125 gonlumdeki motor max 6500-7000 tl verebilirim
    Oguz K. bunu beğendi.

SSIRIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 - Hero XPulse 200V4
    Eğer uzun süre kullanacaksan sıfır motor alıp kendi bildiğin gibi kullanıp keyfini sürebilirsin ama 1 yıl sonra satıp motor yükselteceğim diyorsan temiz ikinci el cbr125 bulursan tercihin cbr125 olsun.

Not: TVS Apache rtr150 2013 sahibiyim. Titreşim var. Kimini rahatsız ediyor kimini etmiyor ama titreşim bariz var. denemeden alma.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    İkisinide kullanmış biri olarak tarafsız yorumlamam gerekirse..

-Cbr son hız olarak apacheden iyidir.
    -Apache ara hızlanmlarda çok seridir. Cbr kaybolur arkasında ancak son hızda geçer..
    -Apache kısa mesafe koşar.. Cbr maraton gibi düşün..
    -Cbr görüntü olarak apache den daha dikkat çeker.
    -İlk motor olmak için daha sakindir ara hızlanmaları yavaştır.
    -Cbr ve apache aynı yakar ortalama.
    -Parça fiyatları olarak apache daha iyidir. Keza ilk motor olacağı için düşme kalkma olduğunda cbr canını yakar ..
    -Hava soğutma ve su soğutma farkı var ikisinin arasında.. Apachenın bakımları daha rahattır sistemi basittir başını ağrıtmaz.ancak bu demek değil ki cbr sağlam değil sadece daha karmaşıktır mekanık aksamı.
    -Artçın ikisinde de pek rahat edemez ancak emin ol apachede daha rahat ve konforlu 2 kişi yol alırsın.
    -Titreşime glecek olursak.. Apache ne kadar titrerse Cbr125 te o kadar titrer.. Bunun lami cimi yok.. Honda diye marka fanatikliği yapmaya gerekte yok.. her alanda söylediğm bişeydir bu.. Aynı zamanda bu titreşim seni rahatsız edermi.. Bence etmez..
    -Kalite olarakta farkları olduğunu düşünmüyorum.. İkiside seni üzmez.. ancak ilk motor olarak apache bana daha mantıklı gelirdi yerinde olsam..
    -
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    henüz yok
    Bu ara180 boy ve 85 kiloyum cbr125 altimda kucuk kalirmi ulen 180 boyun var sanki cok uzunsuz die bilirsiniz ama motorun ustunde okuz gibi durmak istemem kusura bakmayin cok soru soruyorun ama birde hangisiyle kolayca ogrenebilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster

-Apache ara hızlanmlarda çok seridir. Cbr kaybolur arkasında ancak son hızda geçer..
    -Parça fiyatları olarak apache daha iyidir. Keza ilk motor olacağı için düşme kalkma olduğunda cbr canını yakar ..
    -Hava soğutma ve su soğutma farkı var ikisinin arasında.. Apachenın bakımları daha rahattır sistemi basittir başını ağrıtmaz.ancak bu demek değil ki cbr sağlam değil sadece daha karmaşıktır mekanık aksamı.
    -Artçın ikisinde de pek rahat edemez ancak emin ol apachede daha rahat ve konforlu 2 kişi yol alırsın.
    -Titreşime glecek olursak.. Apache ne kadar titrerse Cbr125 te o kadar titrer.. Bunun lami cimi yok.. Honda diye marka fanatikliği yapmaya gerekte yok.. her alanda söylediğm bişeydir bu.. Aynı zamanda bu titreşim seni rahatsız edermi.. Bence etmez..
    -Kalite olarakta farkları olduğunu düşünmüyorum.. İkiside seni üzmez.. ancak ilk motor olarak apache bana daha mantıklı gelirdi yerinde olsam..
    -
    Cok tesekkur ederim ustam zaten artci almam daha ben duzgun duramiyorken artciyla rezil olamam.
    sehir ici kullanicam arabalarin gazibindan kurtulabilmek icin tvs daha mantikli galiba ama ogrenme sorunda var barkin bayoglu cbr icin 3 bilemedin 4 dakkaya ogrenir dio oda aklimi karistirmiyo deil

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster

-
    Alıntı SSIRIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer uzun süre kullanacaksan sıfır motor alıp kendi bildiğin gibi kullanıp keyfini sürebilirsin ama 1 yıl sonra satıp motor yükselteceğim diyorsan temiz ikinci el cbr125 bulursan tercihin cbr125 olsun.

Not: TVS Apache rtr150 2013 sahibiyim. Titreşim var. Kimini rahatsız ediyor kimini etmiyor ama titreşim bariz var. denemeden alma.
    Alıntı doğan81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gorusleriniz icin tesekkur ederim tvs apache yi alicam ancak korkum sadece titresim.
    Cbr 125 gonlumdeki motor max 6500-7000 tl verebilirim
    Peki hocam yeni baslayana sorun cikartirmi tvs apache

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Sorun çıkıp çıkmaması sana bağlı biraz.. öğrendikten sonra daha güçlüsünü isticeksin sürekli.. 600cc ile öğrenende var 100cc ile öğrenemeyende .. yenetek meselesi.. kimse bilemez yani..
    essegesse bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

SSIRIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 - Hero XPulse 200V4
    İlk aldığın üründe eksik gedik yok ise düzgün toplanmışsa. Sen hor kullanmaz, rodajını iyi yaparsan. bakımlarını zamanında yaptırırsan kolay kolay problem yaşamazsın.

Motosikleti
    henüz yok
    Zaten hangisi olursa olsun 1 sene kullanip bajaj pulsar almayi düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:52 ----------

Birde boy icin ne düşünüyorsunuz

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    2 ADET SIFIR APACHE ALMIŞ KULLANMIŞ BİRİ OLARAK DİYORUMKİ CBR AL SORUNSUZ BİN. APACHEDE TİTREŞİM VAR ŞEHİR İÇİNDE HİSSETMEZSİN AMA GRUP SÜRÜŞLERİNDE PARMAKLARIN UYUŞUR. ABARTMIYORUM PARMAKALRIN UYUŞUR FRENİ SIKAMAZSIN. 9 yıllık motorcuyum iki motorun rodajınıda profesyonel yaptım. yakıt çok uygun ve çok seri bir motor ama cbr nin yerini tutmaz. 1 sene kullanıp pulsar alacağım demişsin, direk pulsar al ozaman niye uğraşıyorsunki? 2.el temiz pulsar al devam et...

başlangıç motorum ybr 125
    2.motorum tvs apache 2012 kırmızı
    3.motorum tvs apache 2012 sarı
    4.motorum sym wolf 2012
    5.motorum ybr 125esd 2011
    6.motorum honda spacy 2014
    7.motorum honda cg 125 2006 model

9 yıllık motorcuyum en az 200.000 km tecrübem var
    motorun kaç beygir olduğu önemli değildir direksiyondaki eşşek olduktan sonra

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    ne alırsan al ama kesinlikle sıfır alma. sıfıra vereceğin parayla motosiklet + komple koruyucu ekipman alırsın Sadece bundan eminim

Motosikleti
    henüz yok
    Pulsar al demissin ama yeni basliyorum pulsar 200 luk bi motor 23 hp cok gelmezmi zaten 2013 yada 2014 alicam 2011 2012 modellerdeki titresim yeni kasalarda azaltilmis olabilir. Die dusunuyorum kesinlikle yazdiklarina saygi duyuyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:04 ----------

Haklisin ama tvs alirsam zaten 3000 lira gibi para kaliyo onlarlada ekipmanlari alicam 2.el alirsam daha cok para kalir ama bilemiyorum aslinda mantikli gelmoyo deil 2. El almak

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:06 ----------

Kisa mesafe dedigim 20 km gidicem bu 20 km nin 10 km si sadece sehir icinde kullanicam yani 10 km boyunca bos yolda gidicem duzcede yasiyorum

Birde duzce istanbul arasi ayda 1kere gidicem

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Tartışmayin 2sinide hem artcili bende tek kullandım 2sindede sonuna kadar bağıra çağıra cbr

Motosikleti
    henüz yok
    Peki sebebi ne hocam titresim mi tabiki cbr 125 almak istiyorum ama adam kargoyla kapina getirim dedi plaka ruhsatida yapiriz dedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:16 ----------

Yolcudur abbasin incelemsindede tvs ve cbr 125 karsilastirmasi yapmis tvs icin yeni baslayan titresim hissetmez dio

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Apache için mi kapıya getiririz dedi.Cbr için de birinden rica edersin getirir il dışında ise otobüsle gelir daha dun cbr 250 getirdi bi Abim otobüsle bende gitim terminalden aldım evine koyduk motoru bunlar basit şeyler.Apacheye gelirsek.Ben çok dandik buldum.O titreşim az falan değil arkadaşim Benim artcimdi beraber apacheye bindik dön don diye bağırdı arkadan inelim diye.Çok kalitesiz.Grenaji bile ortadan tek vida ile tutturulmuş elle oynayinca oynuyor yerinden. Bana kullanış olarakta güven vermedi. Şahsi görüşlerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:38 ----------

Yeni başlayan hissetmez evet ilk 1hafta.Motora alışınca deviri azıcık yukarı çıkaracak ve supriiizzz artik bir böbrek taşınız yok çünkü titreşimde düştü
    yaso2867 ve Cronos bunu beğendiler.

Motosikleti
    henüz yok
    Böbrek taşı kadar diyosun ozaman direk cbr ye yoneliyim peki alirken nelerine dikkat edeyim yardimci olurmusunuz birde ben im boy ve kiloma gidermi 180 boy 85 kilo kalip hafiften var
    gobek vs yok tabi spor yapıyorum

OnNumero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 2015 - PCX 150 2015
    İki motosikletide kullandım ikisi arasında tercih yapsaydım kesinlikle cbr alırdım.Birde neden ybr yerine tvs almak istiyorsun bütçen sıfır ybr almaya yetiyor.

Motosikleti
    Rks titanic 150
    2008 model 30 binde cbr 125 almak mı yoksa 2012-13 model 5-10 bin arası TVS apache mi?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler