Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kazaya ceyrek kala..

Motovento
    REKLAM ALANI
    ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Bugün hayatımda ilk defa kazaya bu kadar yaklaştım ve ilk defa bu kadar korktum.Anlatmaya başlamadan Allah Barkın Bayoğlu ve ekibinden razı olsun diyorum.Sebebi ise nabı değer "kontra".Gerçekten dedikleri gibi "hayat kurtarır."Mevzuya gelirsek anlatıyorum.olay 15-20 dk önce oldu hala elim ayağım titrıyor.12 yıllık arkadaşımla eve doğru gidiyoruz.Bir yol var 2 araba yan yana zar zor geçıyor sağ tarafta evler var fakat seyrek seyrek ev olmayan yerlerde boşluk yani aşağı düşersiniz.Arkadaşımla gidiyoruz hızımız çok değil yukarıdan bizim yola bir yol bağlanıyor.Passat kullanan kişi önümde araba olmadığı halde "yani baksa beni görmeme şansı yok" birden ben yaklaştığım sırada yola kafasını sokuyor o an gri tamponu önümde gördüm kornaya asılarak son bir çabayla kontra girişimine giriyorum ve kıl payı (kıl payı diyorum cunku artçım sanırım benim ayağım sürttü diyor yada her hangi bir şey) teğet geçiyorum.O anın verdiği sinir ve korkuyla motoru durdurup adama doğru başlıyorum koşar adamlarla yürümeye.Motordan o kadar hızlı indim ki artçıma daha giderken in dedim oda anında zıpladı zaten benim ne kadar agresif olduğumu bilir.Bağıra çağıra gidiyorum, o beni gömemedi oraya benim niyetim passata gömmekti onu.Bi açılıyor kapı 4 senelik sınıf arkadaşım yanında yine arkadaşım olan kız arkadaşı (ehliyet mi tabiki yok lise sonuz bugun onun 18.yaş günü) Gömme düşüncelerim malesef kayboluyor ve bağırmaya başlıyorum.Oda işte görmedim falan filan gevelemeye başlıyor.Arkadaşlar eğitim almadım 1senelik motorcuyum.Eğitim almaya imkanım yokru eğitim alamayan benim gibi arkadaşlar nolur internette kusana kadar eğitim videoları izlesin.Son olarak siz olsanız bu durumda naparsınız.Arkamda artçı var hesabını veremiyeceğim bir olay bize bu dokunsa iyi ihtimalle yan yatıp sürüklenecez kötü ihtimal aşağı uçucağız..Yorum sizin
    Murat.K. ve maktama bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    polis çağırsaydın ehliyetsiz araba kullanmaktan ceza yese çocuk bidaha kullanmazdı ehliyetsiz

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Burada atıp tutmak gibi olacak ama ben olsam ne kadar arkadaşım da olsa polise verirdim. Orada olan kişi ben olmasam da başkası olsa ve kurtaramasa ne olurdu diye düşünürüm. Bilincinde olduğum bir şeyi de görmezden gelemeyeceğim için gönül rahatlığıyla cezasını verdiririm. Tolerans tanıya tanıya insanlar hayatı birbirleri için çekilmez kılabiliyor zamanla, bu sefer boş geçmişsiniz ama onu görmezden gelerek onun verebileceği hasarların vebalini de siz üstlenirsiniz ve bence çok yakınlarınız hariç kimse buna değmez.

cluuberzone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse olacak inşallah
    geçmiş olsun

arkadaş filan demeyeceksin

zira bugün senin başına sadece seni korkutacak derecede bir olay gelmiş

o kişi bir başkasının Allah muhafaza canına sebep olabilir.
    Hârâbat ehlini hor görme sakın, defineye malik viraneler var

TEMBEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 mg
    geçmiş olsun. kaza olsaydı "arkadaş kurbanı motorcu" diye okurduk. o değil de senin yerinde bir başkası olsaydı ve kurtaramasaydı? bir aile babasına çarptığını düşün bu herifin. keşke verseydin polise.

Alıntı ccc67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün hayatımda ilk defa kazaya bu kadar yaklaştım ve ilk defa bu kadar korktum.Anlatmaya başlamadan Allah Barkın Bayoğlu ve ekibinden razı olsun diyorum.Sebebi ise nabı değer "kontra".Gerçekten dedikleri gibi "hayat kurtarır."Mevzuya gelirsek anlatıyorum.olay 15-20 dk önce oldu hala elim ayağım titrıyor.12 yıllık arkadaşımla eve doğru gidiyoruz.Bir yol var 2 araba yan yana zar zor geçıyor sağ tarafta evler var fakat seyrek seyrek ev olmayan yerlerde boşluk yani aşağı düşersiniz.Arkadaşımla gidiyoruz hızımız çok değil yukarıdan bizim yola bir yol bağlanıyor.Passat kullanan kişi önümde araba olmadığı halde "yani baksa beni görmeme şansı yok" birden ben yaklaştığım sırada yola kafasını sokuyor o an gri tamponu önümde gördüm kornaya asılarak son bir çabayla kontra girişimine giriyorum ve kıl payı (kıl payı diyorum cunku artçım sanırım benim ayağım sürttü diyor yada her hangi bir şey) teğet geçiyorum.O anın verdiği sinir ve korkuyla motoru durdurup adama doğru başlıyorum koşar adamlarla yürümeye.Motordan o kadar hızlı indim ki artçıma daha giderken in dedim oda anında zıpladı zaten benim ne kadar agresif olduğumu bilir.Bağıra çağıra gidiyorum, o beni gömemedi oraya benim niyetim passata gömmekti onu.Bi açılıyor kapı 4 senelik sınıf arkadaşım yanında yine arkadaşım olan kız arkadaşı (ehliyet mi tabiki yok lise sonuz bugun onun 18.yaş günü) Gömme düşüncelerim malesef kayboluyor ve bağırmaya başlıyorum.Oda işte görmedim falan filan gevelemeye başlıyor.Arkadaşlar eğitim almadım 1senelik motorcuyum.Eğitim almaya imkanım yokru eğitim alamayan benim gibi arkadaşlar nolur internette kusana kadar eğitim videoları izlesin.Son olarak siz olsanız bu durumda naparsınız.Arkamda artçı var hesabını veremiyeceğim bir olay bize bu dokunsa iyi ihtimalle yan yatıp sürüklenecez kötü ihtimal aşağı uçucağız..Yorum sizin
    Geçmiş olsun.

Hİç öyle pembe tablolar çizmeyeceğim. Bugun kılpayı kazayı atlatmışsınız. Ancak motosiklet kullanmaya devam edecekseniz mutlaka kaza yapacaksınız. Bu işin doğasında var. Başıma gelen kazalardan nacizane önerilerim özet olarak şunlar ;

1) Motosiklet eğitimi şart bu hayatta kalmanızı ve kazayı daha hafif atlatmanızı kesin sağlıyor.
    2) Mutlaka mont, mutlaka kask, mutlaka motosiklet botu ve imkan varsa dizlik mutlaka..
    3) ÖZellikle trafikte araçlarla yakın temastasken her zaman çok çok dikkatli olun ve aranıza olabilecek en buyuk mesafeyi koyun.
    4) Park etmiş yada yavaşlamış araçların sağına asla girmeyin.
    5) Park etmiş ve hareketsiz görünen araçların yakınından geçmeyin ne zaman yola çıkacaklarını bilemezsiniz.

Son olarak, 3 yıl hiç kaza yapmasanızda her an kötü kaza yapma ihtimalim var diyerek yola çıkın. Hiçbir koşul ve şartta ne güvenli sürüşten nede koruma ekiplanlarından taviz vermeyin.

Kaza hiç ummadığınız ve beklemediğiniz zamanda geliyor buna emin olun! Ve yavaş gidin arkadaşlar
    cluuberzone ve ccc67 bunu beğendiler.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Kask ceket eldiven elbette vardı.Polislede şikayet ettim fakat sonra mesaj atıp özür dinleyince ihbar ettiğimi söyledim ona göre davran dedim.Kesinlikle haklisiniz yazdığınız her şeyde Ben yasimin verdiği refleksle belki kurtardim ama olmaya da bilirdi bir baskasida olabilirdi.Babasını tanisam emin olun arar soylerdim de su an sanırım oturup konuşmaktan başka çare yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:55 ----------

Alıntı TEMBEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun. kaza olsaydı "arkadaş kurbanı motorcu" diye okurduk. o değil de senin yerinde bir başkası olsaydı ve kurtaramasaydı? bir aile babasına çarptığını düşün bu herifin. keşke verseydin polise.
    Bu cümleden sonra yapmadığim şeyler için pişman oldum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)