Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Hız limitlerinin düzenlenmesi için talep

Motovento
    REKLAM ALANI
    CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Alıntı sokakbebesi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun için change.org sitesinde bir imza kampanyası düzenlenmişti fakat insanlar nasıl olsa bir işe yaramaz diye düşünerek tabiri caizse tıklamaya bile üşenmişlerdi. Birlik olarak ve legal yollarla sesimizi duyurmak için elimizden gelen herşeyi yaparak taleplerimize ulaşmamamız için hiç bir engel yoktur.

Ayrıca change.org'da başlatılan kampanya linkini buldum şuan henüz 500 imzaya bile ulaşılamamış 1 yıla yakın sürede... Üzücü...

https://www.change.org/p/t%C3%BCrkiy...sini-istiyoruz
    Teşekkürler bahsettiğin siteye de girdim 311 imza vardı benden önce. Bu kadar zamanda sadece bu kadar kişi. Gerçekten çok üzücü bir durum. Demekki herkes durumdan ve olaylardan çok şikayetçi değil.

Bugünden sonra otomobillerden ordan burdan şikayet eden topic başlıklarına yorumlarım çok daha farklı olacak
    BETTER SWEAT THAN BLEED ( KAN AKMASINDANSA TER AKMASI ÇOK DAHA İYİDİR)
    BİLMEDİĞİNİ BİLMEMEK EN İYİSİDİR: BİLMEYİP DE BİLDİĞİNİ SANMAK TEHLİKELİ BİR HASTALIKTIR.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Öncelikle şunu belirteyim ders çalışmam gerektiği için konunuz bir kısmını okuyabildim özür dilerim.

Bir insana istemediği fakat yapması gereken bir şeyi 1 kere söylersiniz yapmazsa 10 kere daha söylersiniz yine yapmazsa 100 kere daha söylersiniz illaki bir şeyler yapacaktır. İnsanlar ilk denemelerinde başarısız oldukları için ikinciyi üçüncüyü denemeselerdi şuan ne ışığı bulurduk ne atomların varlığını. Sözün kısası biz bu mesajları her seferinde tekrarlarsak illaki bir şeyler olacaktır.

CHaTaN bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    yanlış gelmişim sildim yazdığımı

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı Berkay* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle şunu belirteyim ders çalışmam gerektiği için konunuz bir kısmını okuyabildim özür dilerim.

Bir insana istemediği fakat yapması gereken bir şeyi 1 kere söylersiniz yapmazsa 10 kere daha söylersiniz yine yapmazsa 100 kere daha söylersiniz illaki bir şeyler yapacaktır. İnsanlar ilk denemelerinde başarısız oldukları için ikinciyi üçüncüyü denemeselerdi şuan ne ışığı bulurduk ne atomların varlığını. Sözün kısası biz bu mesajları her seferinde tekrarlarsak illaki bir şeyler olacaktır.

http://2.bp.blogspot.com/-yIshmKwfd2...mi-etrafca.jpg
    aynen katılıyor ve bişi eklemek istiyorum.

Edison'a sormuşlar;

- Bay Edison. Duyduk ki elektriği ancak 1000. denemede bulmuşsunuz. Acaba merak ediyoruz, 1000 defâ başarısız olmak nasıl bir duygu?

Edison, bu soru karşısında sadece gülümsemiş ve vâkārla cevap vermiş:

- Elektriği icât etmek için yapmış olduğum her deneme bir başarısızlık değil, aksine başarı için atılmış birer adımdı. Ben 1000 deneme sonucunda 1000 kez başarısız olmadım, aksine bu başarı için katedilmesi gereken 1000 adımlık bir yolu yürümüş oldum. Doğrusu ben elektriği bulmadım, 1000 adımlık yolu yürüdüğümde elektrik zâten oradaydı. Demek ki, elektrik 1001 adımlık bir icatmış!

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Çanakkale'de İzmir yoluna bağlanan, şehiriçi otobüslerin bile 60'dan aşağı gitmediği bir yol üzerinde 69km ile gittiğim için 391 lira daha ceza yedim.

Biraz daha resmileştirmeye ve gerekli yasaları da bulup koymaya çalıştım, bimer'e yolladım. Uygunsa örnek taslak olabilir

Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına bağlı Karayolları Genel Müdürlüğünün yayınladığı KARAYOLLARI TRAFİK YÖNETMELİĞİ ALTINCI KISIM, DÖRDÜNCÜ BÖLÜM MADDE 100 (Değişik:RG1/9/201027689) ü göz önünde bulundurarak, motosikletlerin hız limitleri minibüs ve otobüs gibi hacimce motosikletlerden çok daha iri olan araçlar ile aynı seviyede olduğu görülmekte. Bu hız limitleri biz motosiklet sürücülerinin sürekli bu iri araçların yanında seyahat etmesine, ya da kişisel güvenlik için kural ihlali yapmasına sebebiyet vermektedir. Bu da zaten görünürlüğü az olan motosiklet sürücülerini daha fazla tehlikeye sokmaktadır. Günümüz teknolojisinde motosikletlerin gerek fren gerek yol tutuşu olsun otomobillere çok yaklaşmış olduğundan daha güvenli bir sürüş için motosikletlerin hız limitlerinin, Avrupa ve birçok ülkede olduğu gibi otomobiller ile aynı hızda olmasını ya da yeniden düzenlenmesi için gereğinin yapılmasını sizden talep ederim.

Yollamış olduğum yazı bimer tarafından aynı gün işleme konulmuş ama sanıyorum hafta sonu girdi diye dönüş yapmadılar. Gerçi tanımadığım bir numara aradı ama müsait değildim, açmadım. Belki bimer aramıştır çünkü irtibat numarası istemişti. Büyük bir ihtimal olumlu sonuç çıkmayacak ama dikkate alındığını görünce sevindim yinede

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)