Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Bir hırsızlık vakası. Rahatlık cabası. (ÇALINAN HAYABUSA İÇERİR)

Motovento
    REKLAM ALANI
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı santo78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (2) Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması halinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
    Söyleyecek söz kalmayınca tehtidler başladı...... Beklenen davranış. Ama her zamanki gibi bilinçsizse saldırıyorsunuz.
    Şeriat kanunları halkın benimsediği kanunla veya dini değer değildir. Güldürmeyin insanı. Laik mahkeme beni şeriatı aşağılamak suçundan yargılayacak öyle mi ?

Herneyse bugün boş vaktim vardı , bu boş konuya bol bol cevap yazdım. benden bu kadar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söyleyecek söz kalmayınca tehtidler başladı...... Beklenen davranış. Ama her zamanki gibi bilinçsizse saldırıyorsunuz.
    Şeriat kanunları halkın benimsediği kanunla veya dini değer değildir. Güldürmeyin insanı. Laik mahkeme beni şeriatı aşağılamak suçundan yargılayacak öyle mi ?

Herneyse bugün boş vaktim vardı , bu boş konuya bol bol cevap yazdım. benden bu kadar.
    Evet bos oldugun cok belli oldu.
    cluuberzone bunu beğendi.
    MOTOiNMAN - Tayland'daki motovlogger
    https://www.youtube.com/channel/UCY4qgFgHbDDtzPG7P3oZPyQ

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Sonuç olarak insan yapısı olan her şey değişime açık olmalıdır. İşte insanlar arasındaki en önemli dini unsurların silinmeye başlamasıyla yine insan yapısı olan kanunların değerli gördükleri falanca kimseler tarafından getirilmesiyle tabulaştırılmıştır. Bizdeki problem burda zaten. Bu sözümden ALLAH ve elçileri münezzehtir.

Yine sonuç olarak ben Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak malımın canımın korunmasını istiyorum. Bu zaten anayasal haktır. Ama yasaların sözde koruyucuları hırsızlara meydan vererek beni malımdan ediyor ve benim malımın korunma teminatını oluşturamayarak kanunları bilhassa kendileri çiğniyorlar. Kınıyorum ............
    Kınıyorum çünkü elimden başka bir şey gelmiyor.

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    HAA..İKTİR be hırsızlar ne olacak şimdi.
    HAA..İKTİR be bu çalınan Motosikletler ne olacak şimdi.
    HAA..İKTİR be neyin kafası bu be.

BENDE BU BAŞLIĞI OKUYORUM SANIYORDUM.

Bir hırsızlık vakası. Rahatlık cabası. (ÇALINAN HAYABUSA İÇERİR)

YANILMIŞIM!!!
    Bırakın rahat rahat yüzsün ördekler. (Ne alakamı aklıma geldi; Göletlerde ördekleri avlayan avcılar)

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    konuyu yeni gördüm. Ama ben bugün bu tartışmaların sebebini açıklayabilirim şimdi Osmanlı döneminde uygulananan kanunlar beğenilmemiş.gericilik olarak görülüp alamanya isviçre (istanbul kadar bir yer olması lazım) hollanda efendim bilimum devletlerden kanun getirilmişdir. Ondan sonra insanlara bu kanunanlar zorla uygulanmış kah şapka yüzünden kah istiklal mahkemelerinde insanlar asılarak bir şekilde halk alıştırılmışdır . Artık Türkiye Cumhuriyeti Devleti kelimeler tamamen Arapçadır orası da çok acayip, Laik moderen ihtişamlı 7 düvele meydan okuyan )bu arada düvel kelimesinin de Sözlükde yeri yok ) bir devlet olduğu sanılmıştır ama aksine olmadı halklar herzaman çatışma içinde oldu 1980 lere kadar sağcı solcu alevi şii türk kürt savaşı görmek pek mümkündür . Çünkü hepimizi bir arada tutan İslamiyetti onu halkdan çekince ırkcılık başladı oysaki İslam Irkcılığı yasakladı. Müminin mümine gülümsemesi sadaka idi. Bütün müminler kardeştir ayeti dillerdeydi ama laik devlet bunu iptal etti ve kavgalar başladı ee sonraki nesil artık dinden uzaklaşınca avrupa giyim kuşam konuşma açılınca saçılınca ne oldu benlikde kaybolup gitti artık normal gelmeye başladı. Bir millet İslamı ne kadar iyi yaşarsa okadar büyük olur nekadar uzaklaşırsa o kadar küçük olur. İslam yeryüzüne elbet muhakkak hakim olacak Allah nurunu tamamlayacak sen olmasanda ben olmasamda ama bu uğurda bir tuğlada ben koyayım benimde tuzum olsun dersen ne ala bu bize ahirette yeter.
    santo78 ve A.Volkan bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Seriatin ceza uygulamalari ile hiç bir sorunu çözemezsiniz dedik.
    Onlarca canli örnegi var buyrun bakin dedik.
    Bir çok arkadasimiz her zamanki gibi gerçek seriat bu degil deyip yazdi da yazdi.
    YAzdiklarina bir bakiyoruz, birak sorun çözmeyi, Allah korusun seriat bir gelse bir tane bile suçu cezalandirmak mümkün degil.

Alinti yapmama gerek yok herhalde ama isterseniz seriati savunan arkadaslarin bu konuya yazdiklarindan alinti yaparak da yazabilirim.
    BAkin arkadaslarin yazdiklarina göre seriat gelirse ne olacak?

Zina suç olmaktan çikacak.
    Tek bir Allah'in kulunu zina yapmakla suçlayamayacaksiniz.
    Neden?
    Arkadaslar yazmislar,
    kilicin kinina girdigini görecek kadar olayi açikça görmüs 3 sahit gerekiyor.
    KAç kisiyle sevisiyoruz biz?

Yatak odasinda en az 3 seyirci olmazsa sevisemiyorum abi!
    diyen varmi aranizda?

Böyle bir sey olmadigi ve olamayacagi için hiç kimse kimseyi zina yapmakla suçlayamayacak.
    Anladiniz mi ikide bir kadinlarla alemde basilan anli sanli hocalar neden seriat isterük diye yirtiniyorlar.

Hirsizlik!!!
    Eger seriat gelirse kimseyi hirsizliktan yargilayamayacaksiniz.
    Neden?
    Ben demiyorum seriati savunan arkadaslar yazmislar,
    eger bir kisiye suç atarsan onu ispatlamakla mükellefsin.
    Yoksa yanlis aklimda kalmadiysa, 40 kirbaç ya da sopa cezasi var.
    Simsi adam senin gözünün önünde motorunu çalacak.
    Gidip sikayet etsen, hani ispat diyecekler, korkudan gidip sikayet bile edemeyeceksin yoksa 40 kirbaç var.

Analdiniz mi ayakkabi kutularina, deniz fenerlerine, gemiciklere para tikistiranlar neden seriat isterük diye yirtiniyorlar?

Ben hirsiz olsam, zampara, dolandirici dalavereci olsam ben de seriat isterim.
    Kimse kimseyi sikayet bile edemiyor mis gibi hayat.

Bunlarin disinda,
    suçu önlemek ahlakli, bilinçli, saygili ve sevgili, bilinçli bir toplum yetistirmekle mümkündür.
    Bunu yapmak için dinlerden yararlanilabilir.
    Genel olarak dinler yüksek ahlak tavsiye eder, bu konuda bir yol haritasi çizerler.
    YApilabiliyorsa, dini yasam tarzinin insan ahlakina olan katkisindan yararlanilabilir.
    Buna kimsenin itirazi olmaz.
    FAkat belli bir görüsü dayatma, mutlak dogru budur diye zorlama anlaminda bir takim kurallar ortaya konmaya çalisilirsa, bu yolla basarili olunamadigi ortadadir.

Herkesin biktigi ve sonuç alamadigi bir sistemi sanki biz daha iyisini yapabilecekmisiz, ya da sanki çok daha iyisini biliyormusuz gibi dayatmaya, getirmeye kalkismak ahmakliktan baska bir sey degildir.
    Binlerce yillik tecrübe göstermistir ki, seriat adi altinda getirilen seylerin Allah'in kanunlari ile hiç bir zaman ilgisi olmamistir ve olmayacaktir.
    Kuran'i Kerim bir anayasa kitabi degildir.
    öyle olmadigi için de tabi ki bu konuda yetersizdir.
    Bu nedenle bunun yasa haline getirilmis sekli Allah'in emirleri degil, ayetlerin insan yorumlamasi olacaktir.
    Bu güne kadar bu hep böyle olmustur.
    Bundan sonra da böyle olacaktir.
    Tabi bizim müslümanlar yeni bir Kuran yazmayi düsünmüyorlarsa....
    Shrieker ve MD.Murat bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seriatin ceza uygulamalari ile hiç bir sorunu çözemezsiniz dedik.
    Onlarca canli örnegi var buyrun bakin dedik.
    Bir çok arkadasimiz her zamanki gibi gerçek seriat bu degil deyip yazdi da yazdi.
    YAzdiklarina bir bakiyoruz, birak sorun çözmeyi, Allah korusun seriat bir gelse bir tane bile suçu cezalandirmak mümkün degil.

Alinti yapmama gerek yok herhalde ama isterseniz seriati savunan arkadaslarin bu konuya yazdiklarindan alinti yaparak da yazabilirim.
    BAkin arkadaslarin yazdiklarina göre seriat gelirse ne olacak?

Zina suç olmaktan çikacak.
    Tek bir Allah'in kulunu zina yapmakla suçlayamayacaksiniz.
    Neden?
    Arkadaslar yazmislar,
    kilicin kinina girdigini görecek kadar olayi açikça görmüs 3 sahit gerekiyor.
    KAç kisiyle sevisiyoruz biz?

Yatak odasinda en az 3 seyirci olmazsa sevisemiyorum abi!
    diyen varmi aranizda?

Böyle bir sey olmadigi ve olamayacagi için hiç kimse kimseyi zina yapmakla suçlayamayacak.
    Anladiniz mi ikide bir kadinlarla alemde basilan anli sanli hocalar neden seriat isterük diye yirtiniyorlar.

Hirsizlik!!!
    Eger seriat gelirse kimseyi hirsizliktan yargilayamayacaksiniz.
    Neden?
    Ben demiyorum seriati savunan arkadaslar yazmislar,
    eger bir kisiye suç atarsan onu ispatlamakla mükellefsin.
    Yoksa yanlis aklimda kalmadiysa, 40 kirbaç ya da sopa cezasi var.
    Simsi adam senin gözünün önünde motorunu çalacak.
    Gidip sikayet etsen, hani ispat diyecekler, korkudan gidip sikayet bile edemeyeceksin yoksa 40 kirbaç var.

Analdiniz mi ayakkabi kutularina, deniz fenerlerine, gemiciklere para tikistiranlar neden seriat isterük diye yirtiniyorlar?

Ben hirsiz olsam, zampara, dolandirici dalavereci olsam ben de seriat isterim.
    Kimse kimseyi sikayet bile edemiyor mis gibi hayat.

Bunlarin disinda,
    suçu önlemek ahlakli, bilinçli, saygili ve sevgili, bilinçli bir toplum yetistirmekle mümkündür.
    Bunu yapmak için dinlerden yararlanilabilir.
    Genel olarak dinler yüksek ahlak tavsiye eder, bu konuda bir yol haritasi çizerler.
    YApilabiliyorsa, dini yasam tarzinin insan ahlakina olan katkisindan yararlanilabilir.
    Buna kimsenin itirazi olmaz.
    FAkat belli bir görüsü dayatma, mutlak dogru budur diye zorlama anlaminda bir takim kurallar ortaya konmaya çalisilirsa, bu yolla basarili olunamadigi ortadadir.

Herkesin biktigi ve sonuç alamadigi bir sistemi sanki biz daha iyisini yapabilecekmisiz, ya da sanki çok daha iyisini biliyormusuz gibi dayatmaya, getirmeye kalkismak ahmakliktan baska bir sey degildir.
    Binlerce yillik tecrübe göstermistir ki, seriat adi altinda getirilen seylerin Allah'in kanunlari ile hiç bir zaman ilgisi olmamistir ve olmayacaktir.
    Kuran'i Kerim bir anayasa kitabi degildir.
    öyle olmadigi için de tabi ki bu konuda yetersizdir.
    Bu nedenle bunun yasa haline getirilmis sekli Allah'in emirleri degil, ayetlerin insan yorumlamasi olacaktir.
    Bu güne kadar bu hep böyle olmustur.
    Bundan sonra da böyle olacaktir.
    Tabi bizim müslümanlar yeni bir Kuran yazmayi düsünmüyorlarsa....

Kolayı var hemen geriye bakalım Osmanlı zamanında hırsızlık yolsuzluk tecavüz cinayet oranlarına bakalım karşılaştıralım sonra konuşalım Şer-i hükümlerde ise müçtehit seviyesindeki alimler devreye girer. çoq bankayı unutmayalım hindistanlıların gönderdiği yardım parası vardı bence hindistana verilmeli o paralar.

Mahallelere sadakaTaşı koyan millettik şimdi ise kilitleri kıran bir millet olduk vah başımıza gelenler .

Motosikleti
    SUPERDUKER
    tabi tabi istanbul ayaklanmaları ve celali gibi isyanlar; sadaka taşları , can sıkıntısından ve mutlu mesut olmaktan dolayı çıktı
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    tabi tabi şah kulu isyanları içerden haince isyanlar hepsi oyüzden

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bu Konu MT Site Yönetimi Tarafından Kapatılmıştır.
    Sebep:  Forum Kuralları; 9.1
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)