Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir hırsızlık vakası. Rahatlık cabası. (ÇALINAN HAYABUSA İÇERİR)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kuba cg-100
    Bu hırsızları vurmak serbest olsun amerikada oldugu gibi,vatandaşın evine hırsız giriyor hirsizi vuruyor vatantaş hapis cezası aliyor nekadar sacma sapan ksnunlarimiz varya
    santo78, A.Volkan ve Cronos bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    El kol kesmeciler damlamış yine.

Tecavvüz edenlerin de şeyini keselim mi ? Mesela bir tecavvüz şüphelisiyle fiziksel benzerliğiniz olsa ve yanlışlıkla tutup sizin şeyinizi kesseler neler hissedersiniz, anlatın bakalım.

Dinliyorum.

Bizim sıkıntımız yasaların doğru düzgün uygulanmaması, orada yazan cezaların bile verilmemesi. Fırsat bulunca hiç kaçırmıyosunuz, gidin sapık emellerinizi başka yerde tatmin edin.
    Espaniole bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı santo78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al bir Kuran meali (hatta bir cok meal oku karsilastir) oku anla , ogrenebiliyorsan arapca ogren bir daha arapcadan anlayarak oku.
    Sonra gercek islami ogrenirsin. O iste gercek Islam ve seriattir. Sonra kararini kendin ver uygulama dogrumu yanlismi.

Haa bunu yapamiyorsan sadece totondan sallamis olursun.
    O dediklerini 20 yıl kadar önce yaptım ve kararımı verdim.
    Ama benim ne karar verdiğimin önemi yok.
    Tartıştığımız konu bu değil çünkü.
    Araplar şeriatı Kuran'a bakmadan mı uyguluyor da beğenmiyorsun?
    Oralarda ki şeriatı budistler mi kurdu?
    Ülkemize şeriat getirmeye kalkarlarsa burasını nasıl yapalım diye sana bana mı soracaklarını zannediyorsun?
    Orda nasıl uygulanıyorsa Türkiye'de de aynısı olacak.
    Topu temeli bir tane Kur'an var.
    Yani ne olacak zannediyorsunuz konu bu.
    Shrieker bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O dediklerini 20 yıl kadar önce yaptım ve kararımı verdim.
    Ama benim ne karar verdiğimin önemi yok.
    Tartıştığımız konu bu değil çünkü.
    Araplar şeriatı Kuran'a bakmadan mı uyguluyor da beğenmiyorsun?
    Oralarda ki şeriatı budistler mi kurdu?
    Ülkemize şeriat getirmeye kalkarlarsa burasını nasıl yapalım diye sana bana mı soracaklarını zannediyorsun?
    Orda nasıl uygulanıyorsa Türkiye'de de aynısı olacak.
    Topu temeli bir tane Kur'an var.
    Yani ne olacak zannediyorsunuz konu bu.
    Apple bile kendini iki uc ayda update ediyor 20 sene gecmis aradan yeniden yap bence.Yirmi sene onceki aklinla simdikide bir degildir belki bu sefer farkli algilarsin.
    Araplarin her uygulamasi seriat degildir. Kadinlarin araba kullanamamasi seriat degildir. Kafa kesmek seriat degildir. Kuran'da kisas vardir , yani siz birini oldurduyseniz , oldurdugunuz tarafin ailesi sizin oldurulmenizi isteye bilir yada sizi affeder sizde onlara anlastiginiz bir bedel odersiniz. Bu islemler Islam devletinin mahkemeleri tarafindan yapilir. Arabistan'da adamlar homoseksuellige , sarhosluga , cinayete , tecavuze , ilac kacakciligina kafalarina gore cezai kurallar koymuslar. Kuran'la ilgisi yok.

Haa belki kafalarindan uydurduklari seyleri onlara budistler ogretmis olabilir. Ne biliyim , hic ilgilendirmiyor beni.

Valla ulkemizde bircok kere referandum oldu valla seriati getirmek isteseler onunda referandumu olur merak etme. Yani sana bana sorarlar.

Tamamen Kuran'a bagli olan bir seriat cok guzel olur ama icinde insanlarin kattidigi uyduruk kurallar olmayacak.

Yaradan en guzel kanun koyucudur. Allah'in isimlerinden biride El Hak'tir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:25 ----------

Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    El kol kesmeciler damlamış yine.

Tecavvüz edenlerin de şeyini keselim mi ? Mesela bir tecavvüz şüphelisiyle fiziksel benzerliğiniz olsa ve yanlışlıkla tutup sizin şeyinizi kesseler neler hissedersiniz, anlatın bakalım.

Dinliyorum.

Bizim sıkıntımız yasaların doğru düzgün uygulanmaması, orada yazan cezaların bile verilmemesi. Fırsat bulunca hiç kaçırmıyosunuz, gidin sapık emellerinizi başka yerde tatmin edin.
    Eger ben ve benim gibi dusunen arkadaslar sapiklikla suclaniyorsa bizde soyle sorariz: Allah'in ayetlerine sapiklik diyenden daha sapik kim olabilir?
    A.Volkan, Cronos, ctuna81 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    suç oranlarını düşürmek için insanlara eğitim ve refah vermek gerekir.

ayrıca bunu anlayamayacak kapasitedeki adamlarla tartışmak sizin kalitenizi düşürür.
    ne demiş atasözü:
    domuz ile güreşme , ikiniz de çamura bulanırsınız , ama o bundan keyif alır.
    BIYIKLI bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 650F
    Osmanli'da seriat alin okuyun bakalim yabancilar Osmanli'da suc orani icin ne demisler belgeleriyle:

http://belgelerlegercektarih.com/tag/osmanli-seriat/
    seyyid47 bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Şerefsizlere bak nasılda kolayca kestiler kilidi, 3dk da alıp gitti namussuzlar. Şimdi düşünüyorum kapalı garaj olmadan ne kilit taksak hikaye... mutlaka musallat olan çıkacak demek ki.

Belki alarm olsa bir nebze daha caydırıcı olur elbet. Ama Bursa gibi lodosun ve kedinin bitmediği yerlerde de ufacık harekette her gece zır zır öter, 1 haftada alarm kullanmak eziyet olur.

Bence en garantilisi full kasko veya kapalı garaj + kilit + alarm.

Şimdi bunlar çözüm değil eğitim lazım kanun lazım diyen arkadaşlar olacaktır,ülkenin değişmesini, kanunların caydırıcı olmasını vs vs yi okadar uzun bekleyemem ben arkadaşlar. bizlere şuan için çözüm lazım. Şuan sahip olduğumuz malı korumaya kafa yoralım, zamanla hırsızlığın kalmadığı bir ülkeye de kavuşuruz inşallah.
    Birde belirteyim, bu hırsızlar dış mihrakların ülkemize dışardan yolladığı coniler falan değil ha, embesil düzeyindeki ilgisiz ve cahil aileler tarafından hiç ilgi gösterilmeden cahil,vahşi ve sevgi nedir bilmeden yetitirilmiş bu ülkenin insanları...
    Bunları odunla sabah öğle akşam üç öğün dövsek düzeleceklerini zannetmem.

O nedenle biz kendi imkanlarımızla hırsızlığa karşı tüm önlemleri alalım. Ondan sonra ülkeyi de zamanla düzeltiriz.

Motosikleti
    var bi şeyler
    Adamlara bak hala taş devri kafası. Kardeş sen Tayland'da el kol kesmeye kalk bakalım noluyo.

Sen demogoji yapacağına cevap ver bakalım, yanlışlıkla tutup şeyini kökten keserlerlerse ne yapacaksın. Delikanlıysan buna cevap ver.

Öyle kaçak dövüşüp sıvışmaca yok.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Konu sapıyor beyler! Evet katılıyorum öyle saçma şeylere gerek yok ama olayımız konumuzda o arkadaşın şeyi değil yani!

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Alıntı motocommuter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah geliyorsun. Yine her zaman ki gibi İşine gideceksin. Birde bakıyorsun ki motosikletin yok. panik,telaş,üzüntü... aylarca verdiğin emek bir hiçmiş. Yetmezmiş gibi birde karakoldan darbe yiyorsun. Artık sen yenilmek üzere olan bir bokscusun. Yazık çok yazık. Küfür etmeğe de lüzum yok. Eğer onlar yiyeceği küfürden utanacak olsalardı,bu işe hiç kalkışmazlardı.
    ya da yol yordam değiştirip bunların her türlü ölümle ya da başka bir şeyle kökünü kazıyacak bi batman olmayı seçersin. yakalayıp bipini keseceksin anasını avradını... yaptıkları şey illegal o zaman sen de alt dünyadakilere başvuracaksın kardeş bu videoyu onlara ver yeter bi miktar da para.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:42 ----------

Osmanli'da seriat alin okuyun bakalim yabancilar Osmanli'da suc orani icin ne demisler belgeleriyle:

http://belgelerlegercektarih.com/tag/osmanli-seriat/
    Allah razı olsun kardeşim!!! güzel paylaşım. Suçun cezasını (karşılığı) ağır olmazsa caydırıcılığı olmaz. Bu da maalesef kazığa bizlerin oturmasına neden oluyor. Sokym öle işe. Anasını satıyım küfür etmezsek tam patlıcaz elden gelen başka bir şey olmayınca. bu motoru çalınan kişinin acısın, ki eğer gerçekten kendisi de çalmadıysa , paylaştığımı gösterir.
    santo78, A.Volkan ve cluuberzone bunu beğendiler.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    http://polisiye.com/devam.asp?yazid=615#

Yasalarda sorun yok yasa uygulayıcılarında sorun var.. Şuan türkiye de yasayı kim uyguluyorsa ona kızın..
    Thracian bunu beğendi.

Osmanlıda suç oranının az olmasının nedeni şeriat değildir. Uygulanan vahşetten ötürü suç oranı düşüktür. Bu suç oranıyla ilgili Fransa'da üç aşağı beş yukarı osmanlı'yla aynıydı. Osmanlı'da idam aracı olarak "kılıçla kafa kesmek" vardı. Fransa"da ise giyotin vardı. Eğer idda ettiğiniz gibi şeriat ; hırsızlığı, fuhuşu engelleyebiliyorsa , şuan Arabistan'da ve Irak'ta da engelleyebilmesi gerekir. Nitekim suç oranları şeriatla yönetilen ülkeler ve cumhutiyetle yönetilen ülkeler baz alındığında, neredeyse aynı sayıda suç işlendiği ortaya çıkmaktadır. Ülkenin dini,örf ve adetleri kadar, nüfusuda suç işlenme konusunda belli bir yere sahiptir. Nitekim çin'de işlenen suç sayısıyla, kuzey kıbrıs'ta işlenen suç sayısını karşılaştırmak ne kadar gülünçse, şeriatla yönetilen ülkeyle, cumhuriyetle yönetilen ülkenin suç oranlarını kıyaslamak bir o kadar gülünçtür. Şuan Türkiye'de kanunlar oldukça caydırıcıdır. fakat kanunlar uygulanmıyorsa burada suçlanması gereken tek güç hükûmettir. Bu arada bu idam, el,kol kesme işine bu kadar sıcak bakıyorsanız bu linkte ki sesli tiyatroyu 57 dakikanızı ayırarak izlemenizi öneririm. Belki düşüncelerini biraz olsun insanileştirir. https://www.google.com.tr/url?sa=t&s...JmB77qmLDpdZgw

Saygılarımla.

Motosikleti
    CBR 650F
    Adamlara bak hala taş devri kafası. Kardeş sen Tayland'da el kol kesmeye kalk bakalım noluyo.

Sen demogoji yapacağına cevap ver bakalım, yanlışlıkla tutup şeyini kökten keserlerlerse ne yapacaksın. Delikanlıysan buna cevap ver.

Demogoji'yi ancak sen yaparsin. Valla Tayland'da kucuk cocuklara tecavuz et sonra oldur bakalim ne ceza veriyorlar sana , iste bir ornek:
    http://www.haberler.com/tayland-da-k...540523-haberi/

Tayland'da idam cezasi vardir.
    http://www.haber7.com/guncel/haber/1...da-olum-cezasi
    http://www.aksam.com.tr/dunya/taylan...h/haber-129780
    http://www.zaman.com.tr/dunya_taylan...si_449767.html

Ayrica bulundugum ulke bir Budist ulkesi kendi kanunlari var. Neyime Tayland kanunlari ile Islam kanunlarini karsilastiriyorsun? Ben bu arada kimsenin elini kolunu ne Turkiye'de ne Tayland'da kesmiyorum , bu zaten vatandasin isi degil. Bir sucun varsa Islam devleti mahkemeleri yargilar insani.

Birde sen dalganin kokten kesilmesine cok takmissin. Merak etme icin rahat olsun Seriat sisteminde kimse senin dalgani kesmez cunku oyle birsey yok. Hayali birseye , olmayan birseye neden cevap veriyim. Dersenki ee yanlislikla seni idam etseler yada elini kesseler. Bak kardesim bugun modern dedigin bircok sistemdede yanlislikla idam edilen , omur boyu hapis cezasina carptirilan insan var. Insan faktorunun oldugu her yerde yanlislik olur. Ama yukaridaki videoda izledigimiz motoru calanlar olayinda hicbir yanlislik olmaz merak etme. Hersey acik. Zaten Seriat'da sahitlik olayi onemlidir , kimse seni kafasindan yargilayamaz eldeki delillere ve sahitlere bakarlar.

Motosikleti
    var bi şeyler
    Lafı eveleyip geveleme. Destan yazmışsın kıvıracam diye

El kol kesecez, kafa kesecez diye nara at, sonra da "yav he he, biz şey kesecez demedik ki, sadece el kol kafa kesecez dedik" de.

Yanlış adamın elini kestin, veya idam ettin öldürdün. Ne olacak şimdi ? Soru çok basit, soruya cevap ver.

Bak kardesim bugun modern dedigin bircok sistemdede yanlislikla idam edilen , omur boyu hapis cezasina carptirilan insan var.
    İkisi aynı şey yani ? Tamam durum anlaşılmıştır. Cevap vermene gerek yok soruya.

Motosikleti
    CBR 650F
    Lafı eveleyip geveleme. Destan yazmışsın kıvıracam diye

El kol kesecez, kafa kesecez diye nara at, sonra da "yav he he, biz şey kesecez demedik ki, sadece el kol kafa kesecez dedik" de.

Yanlış adamın elini kestin, veya idam ettin öldürdün. Ne olacak şimdi ? Soru çok basit, soruya cevap ver.

İkisi aynı şey yani ?
    Bir kere tartisma adabin yok. Kivirmak , delikanlilik , erkeklik vs vs. garip kisisel saldirilar yapiyorsun. Benim burda insanlara verdigim cevaplara bak kimseye direk kisisel saldirim yok. Okudugunu anlayamiyorsan benim sucum mu kardesim? Nerde el kesecez kol kesecez demisim , seriat kanununa gore Islam devleti yapar diyorum bunu. Cinsel uzuv kesmeyede basindan beri sen takmissin ben degil.

Haa simdi sorunun cevabi devlet yanlis hukum verirse ne yapar? Ne olacak biliyormusun yanlis yapan taraf magdurun yakinlarinin zararlarini karsilamakla mukelleftir. Yanlislikla eli kesildiyse Islam devleti o kisinin el eksikliginden dolayi gelen magduriyetini maddi olarak karsilar. Ornek adami hayati boyunca maasa baglayabilir yada adamin yasamini surdurebilecegi toptan bir para odeyebilir. Hastane vs. vs. masraflarini karsilar , protezini falan bedava yaptirir. Cocuklarini bedava bursla okutabilir vs. vs. Yanlislikla idam edildiyse devlet yine olenin yakinlarinin zararlarini karsilar ve maddi yardim yapar.

Yanlisliklar sadece seriat sisteminde degil en liberal Amerika'da da oluyor diyorum (ve insan faktorunun oldugu heryerde'de olur), oradada yanlislikla idam ediyorlar yada yanlislikla omur boyu hapis veriyorlar diyorum. Idam yada omur boyu hapis ikisi ayni sey mi dedim ben ? Sadece yanlisliklarin her zaman oldugunu sana isaret ediyorum. Arkanla okuma lutfen.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar,moderatörler gelip konuyu kitlemeden,uyarım ;
    Forum Kuralı;9.1.Gündem ve Siyaset forumu dışında politik, siyasi ve dini konuların konuşulması yasaktır.
    Şeriatçı arkadaşlar,eğer bu konuyu tartışmak istiyorlarsa Gündem ve Siyaset bölümününde konu açarak tartışabilirler,savunabilirler.Burası Moto Sohbet bölümü,yönetimimiz demokrasi ve modern hukuk uygulanan bir ülkeyiz haliyle hırsızlıkları önleme ilgili fikirler modern hukuk üzerinden veriliyor.

Motosikleti
    var bi şeyler
    Yanlislikla idam edildiyse devlet yine olenin yakinlarinin zararlarini karsilar ve maddi yardim yapar.
    Arkadaş ne kadar rahatsınız hayret bi olay ya. Dünyadaki bütün parayı versen ölen birini geri getiremessin. Eğer senin adalet sistemin suçluları cezalandıracam diye sadece bir masumun canını bile yanlışlıkla alıyorsa geçmiş olsun, dükkanı kapat git. Vicdan işidir bu. Vicdanı olmayan, bir kitabı ezberleyen ama ondan hiçbir şey öğrenmeyen robotlar anlayamaz.

Bazen bulaşmayayım, "he de geç, uğraşmakla bitmez bunlar" diyorum kendi kendime. Sonra düşünüyorum, "lan demek bunlara kalsa, içine mıçacaklar Dünya'nın" diyorum. Şeriatla yönetilen ülkelerin halleri de ortada. Modern hukukun hakim olduğu ülkelerde de durum mükemmel değil elbet, ama yüz milyonlarca ışık yılı öndeler. Her şeyde olduğu gibi.

Motosikleti
    CBR 650F
    Arkadaş ne kadar rahatsınız hayret bi olay ya. Dünyadaki bütün parayı versen ölen birini geri getiremessin. Eğer senin adalet sistemin suçluları cezalandıracam diye sadece bir masumun canını bile yanlışlıkla alıyorsa geçmiş olsun, dükkanı kapat git. Vicdan işidir bu. Vicdanı olmayan, bir kitabı ezberleyen ama ondan hiçbir şey öğrenmeyen robotlar anlayamaz.

Bazen bulaşmayayım, "he de geç, uğraşmakla bitmez bunlar" diyorum kendi kendime. Sonra düşünüyorum, "lan demek bunlara kalsa, içine mıçacaklar Dünya'nın" diyorum. Şeriatla yönetilen ülkelerin halleri de ortada. Modern hukukun hakim olduğu ülkelerde de durum mükemmel değil elbet, ama yüz milyonlarca ışık yılı öndeler. Her şeyde olduğu gibi.
    Konu kilitlenmesin diye burdan baska bisey yazmayacagim. Arkadasim kimse bu dunyanin icine sicmaya calismiyor. Herkes huzurlu, mutlu, insanlarin guven icinde yasabilecegi bir dunya istiyor. Biz Allah'a ve Kuran'a inandigimiz icin yaradanin bizi en iyi bilen olduguna inaniyoruz. Yani insanin fitratini en iyi bilen Allah'dir. Kuran'da ongorulen cezalar insan fitratina goredir yani Allah insani en iyi bildigi icin cezayida bu fitrata gore ayarlamistir. Biz bunu kabul ediyoruz. Haa sen yada baska insanlar kabul etmeyebilir , inanc meselesidir. Ne diyelim Allah herkesi inandigi seyle sorgulasin....

Selamlar.

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R

İslamda zina veya tecavüzün cezası ağırdır. 100 sopadan taşlanarak öldürülmeye

kadar gider. Ama bu cezanın uygulanması da sizin tahayyül ettiğiniz gibi pamuk

ipliğine bağlı değildir. Bir kadın ve erkeğe zina atfetmeniz için yanınızda sizden başka

3 kişi daha gerekir. Ve bu da yetmez "kılıcın kına girdiğini görür gibi" diye tabir vardır.

4 kişiden biri dese ki: " öyle kılıç kın falan değilde yorgan altında bişiyler oluyordu"

4 kişide iftira ile suçlanır ve 40 ar sopa yer. Bi daha şahitlikleri kabul edilmez.

Yani şuan meriyette olan borçlar hukuku almanya medeni hukuk isviçre vs vs

devşirme hukuklarda olduğu gibi "şunun cebine eroin atayım yatsın ömür boyu" olayı yoktur.
    A.Volkan ve cluuberzone bunu beğendiler.
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı DEISIS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    devşirme hukuklarda olduğu gibi "şunun cebine eroin atayım yatsın ömür boyu" olayı yoktur.
    Tamam abi.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)